Agron Gjekmarkaj: Baza e NATO-s në Kuçovë, takimi i Taulant Ballës me Trump dhe dhurata për Ramën

Nga Agron Gjekmarkaj

Sa i përkorë është Taulant Balla. Deli djalë. Ta bësh dhënder ta bësh. Gjithë të mirat i ka. Punon natë- ditë për Shqipërinë e nuk ndihet. Të gjitha meritat ia kalon Edi Ramës. Baza që NATO do ndërtojë në Kuçovë qenkësh vepër e tij, por ai ja rriti nderen Edi Ramës me një status të latuar taze në Facebook. E shkrojti gjithë zulme e naze ashtu siç di ta qëndisë ai gjuhën shqipe.

Zanoret e bashkëtingëlloret në dorë të tij nuk duken si shat a lopatë si ndo zot dashakeqet mendojnë, por si tinguj organoje në katedralen e rilindjes vërshëllejnë ato.

Pasi anashkaloi ministrushen e qashtër të Mbrojtes dhe ministrin e Jashtëm, të cilët duhej të flisnin për këtë sukses, ai tha qe ishte Tramp që e bëri këtë i magjepsur pas Ramës, si Ornela Vorpsi. Historia qenkësh më e thellë seç duket. Gjatë ditëve të qëndrimit në Europë, Tramp i paska kërkuar takim Taulantit.

Ky megjithëse mjaft i zënë me pune në Librazhd, pasi mendoi pak nuk ja theu zemrën presidentit amerikan. Veshi kostumin e shtrenjtë që i kanë dhuruar së fundmi, u kreh, futi një çamçakëz në gojë dhe drejt e në Rinas.  Darka në Bruksel e zu menjëherë me Trampin. Ai sapo mori vesh që Balla kishte mbërritur çoi lajmës që të takoheshin menjëherë. U përqafuan menjëherë si të njohur të vjetër. Tramp ju drejtua me ti pa mëdyshje. “Fjalë të mira kam dëgjuar për ty”- tha.

Më ka informuar Donald Lu. Në të ardhmen do jesh lider jo vetëm i PS, por edhe i Shqipërisë e krejt Ballkanit. Rama është treguar largpamës që të caktoi nr 2 të partisë. Me këtë zgjedhje respektoi atdheun dhe PS e sidomos intelektualët që me ty gjenden të përfaqësuar.

Taulanti ndihej mirë. Menjëherë ju drejtua me emër – Donald e herë pas here Don.

“Shiko”- i tha, vërtetë Kryeministri ynë dhe Kryetari im e dhjeu me ty në fushatë, por e kishte nga padija e jo me të keq. Ata të Sorosit e gënjyen. Por bëhem unë dorzanë dhe të siguroj se nuk të shan më. Jo vetëm, por ç’të kesh m’i thuaj mua e ai do t’i zbatojë një më një. Trampi u mendua pak.

Qoftë i falur-, i tha. Në dorën tënde është. Tani hajde të pimë një skoç. Taulanti tha ma ndalon feja, hoxhallarët e Librazhdit e pinë fshehurazi, po mua më thonë që është haram…nejse për hatrin tënd po e hedh një kupë.

Biseda u ngroh qamet. Trampi po e pyeste gjerë e gjatë.

Si e sheh te ardhmen e Shqipërisë, i tha, majtas e djathtas. E mirë do jete, tha Taulanti. PS do vijë në dorën time, ndërsa PD në atë të Salianjit, një djalë flori pro amerikan! Good good, thoshte Trampi, ma bëre zemrën mal.

Ti, i tha Taulantit, le punët e tua e erdhe të më takosh. Çfarë të bëj për ty? Taulanti u mendua një çast! Shiko, tha, ne na akuzojnë si prosovjetik…kemi ca baza ajrore që ndërtuan ata…një mes malesh në Kuçove…si thua ta bëjmë bazë të NATO-s, të pastrohemi nga sovjetllëqet?

Tramp nuk hezitoi asnjë çast!

Good immediately! Si thua, e pyeti, t’ju them në Samit që e bëra për ty?

Jo jo, tha Taulanti, ca dite më vonë se dua t’ja bëj peshqesh Ramës se shumë i mërzitur është këto kohë. Nuk venë punët mbroth në atë vakëf që e thërrasin Albanian!

U ngritën! U përqafuan gjatë.

Trampi i tha mos harro mi bej selam Salianjit, Klotilda Ferhatit dhe Braimllarit. Taulanti u habit pak, por nuk bëri pyetje.

Patjetër, i tha. Erdhi në Tiranë e vrap në Rogner i rrethuar nga 5 a 6 apostuj që i mbanin xhaketën dhe pastronin karrigen …rrëfeu të parrëfyeshmen ..takimin me Tramp dhe pajën që i dha me vete, bazën e Kuçovës për NATO-n.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Agron Gjekmarkaj: Baza e NATO-s në Kuçovë, takimi i Taulant Ballës me Trump dhe dhurata për Ramën”

 1. Taulanti kerkon nje ... says:

  😂😂😂😂😂😂

  1. Tani says:

   Hajde perralle leshi nga nje koke me cepa, hajde! Paske pase fantazi shume te ‘holle’ or tej koke katror! Hyyyt qelbesira te ndyra qe ja keni shitur shpirtin parase serbe.

  2. L. S. says:

   Foli ky palla, s’paska shkuar te kullose dhite ne bjeshke 🤮

  1. Bureto says:

   Tëmën o! Po i paskan dalë të gjitha bre!…😀😁😢

 2. adeci says:

  Me koketrashe se ky maloku zor se gjen. Pale, i thote vetes dhe pedagog.

  1. Nauni says:

   Gjekmarkaj shume poshte e ke ulur vehten me kete shkrlm.E ke rrezuar burrerine. E ke dhjere fare. Hartimi nje nxenesi klasa e katert.

 3. Lexuesi i TemmA says:

  Mero, kete shkrim kaloje te rubrika “Antena …”!

  1. Tit says:

   Fiks! Per antenën është tamam ky lesh shkrimi. Çoç dukej ky Gjekmarkaj por qënka bole komplet! Mjerë ky vend që budallenj të tillë shkon e i bën dhe pedagogë pale. Mjerë studentët, ngelën injorantë me këto lloj pedagogësh! Se sa për analistin që bën ky për ndonjë honorar, s’e sheh njeri se ndërrojnë robt kanal kur del ky idiot.

 4. niku says:

  Nuk e konkuron dot Antenen se je vete per Antene o gjekmarkaj.

  1. shqip says:

   Nuk e kam per pergjigje . Gjeja qe i veçon keta Gjeket , eshte qe me humorin nuk jane kompatibel . Nje argument me shume per te kuptuar pse “s’behet” Shqiperia . Po mund te behet ky vend me Gjekmarkajt , Fugat , e Bushatet ?

 5. QUNI says:

  GJAKMARKAJ, është shakator i modh !
  SALIU, vetëm ja lag.
  😹😹🖕

 6. xx says:

  TI NUK KE GJE ME BAZEN Z.GJOKMERKAJ?? UNE kam vetem nje verejtje per artikullin.Po pse kaq urrejtje per PD o burr i dheut kur u thua se Salianji eshte e ardhmja e saj?Ata te mbytur qe te mbytur jane por me mire te varin nje gure e te shpetojne nga Salianji.Skam si ta pershkruaj tmerrin edhe pa qene PD simpatia ime

 7. Pune burgaxhinjsh says:

  Lum ky qe ndalon se jetuari jeten per te shkruar idiotesi te tilla?

  1. Ai says:

   Dy keshilla:1)Mos hap goje se tregon kush je dhe nga vjen 2) Operacion plastik sepse portreti te zbulon.
   O moj shqipni e mjera shqipni.

 8. Nabukodonosor1 says:

  Te gjithe keta “te maleve”jane analiste te kulluar.Lexova nje koment me poshte ku thuhet se ky idioti eshte pedagog.Mero,se te te njoh edhe personalisht,mos e qelb gazeten me keta.

 9. merieme says:

  Si shume e paske vra menien o pedagog i famshem.Lume studentet qe te kane se sta dine vleren.

 10. Peço says:

  Brilante! Nuk ka njeri që e turpëron PS më shumë se ky Taulant Balla. Opo çfarë them dhe unë, ky jo PS-në, por tërë europën juglindore turpëron me mëndjen që ka. Një servil i pështirë deri në ekstrem.Nuk lë rast pa i krehur bishtin shefit, kushdo qoftë ai. Është tipik një aparatçik i kohës komuniste. Ua kalon në marrëzi Mulit, Strazos, Salianjit, Murrizit, e ku di unë, të marrë së bashku. Perëndi, sa skandaloz është!……

 11. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Nuk zhgënjen Agrani
  ironik siç pritej
  sa dhe vet Nuk Moka
  me të do mahnitej!
  .
  Nuk çudit Agrani
  hartimin kur nisi
  ironi të hollë
  fiks, sa një trung lisi.

  P.S.
  Por, unë fort çuditem
  sa më duket lojë
  kush dërgon fëmijë
  ky, t’i edukojë?!!

 12. markagjeku says:

  Ky katolik i qelbur qe i vjen era derr.

  1. Bob says:

   Kurse ti me siguri vjen era sqap e era perrç 😂😂😂😂

  2. Gjekemarku says:

   I qelbur je ti o myslyman kokeloqe, jenicer turk i mpiksur nga anadolli,
   merr poturet e qelbura qe te kane lene trashigimi te paret e tu e shporru
   ne boten arabe andej nga ke origjinen

 13. Tr says:

  Bukur , shume bukur 👌

 14. Shvejk says:

  Si perfundim, nuk e kuptuam, ky Loku eshte i kenaqur per bazen ne Kucove apo jo.

 15. Lond says:

  Po cmereni me ket duke i kthy pergjigje me kultur, ktij do ti shkerdhesh cfare i mban, e kan shkerdhyer sa te duash por sju mbushka koka ktij byth qimit.

 16. eli says:

  Te mendosh qe ky eshte nder te djathtet me te ditur!!!!!Sforcim i madh per te bere nje humor te tille!98% e PD-istave se kuptojne kuptohet!

 17. UT says:

  Shko or gomar bej ndonje Pune te mire, mos u merr me jashteqitje te tilla barktharesh!
  Pandoflalepirsi i Salehut, kokrra e katunarit te gjekes, ben sikur tallet me nje tjeter katunar, qe aq shume i ngjan me nje humor dhe intelekt barktharesh.
  Ka filluar ti pelqeje kaq shume vetja malokut, sa qe nuk di ku ta ndale budallekun.

 18. Alboz934 says:

  Po te kisha gje ne dore une vetem çoban dhishe te kisha bere . Edhe flet si kopetent e sikur je i dishem . A din gja me me diftu o “kopetent ” cila gjuhe eshte me e pasur se gjuha shqipe , a din gja sa shkronja ka gjuha shqipe , po sa fjale ka fjalori i gjuhes shqipe a e din ? Cili qytetar shqiptar qe ka dije mesatare ose nen mesataren per arsye te ndryshme ti kupton ty o “kopetent” fjalet :-perkore, -zulme , -ndo ,-qashter , -mbroth .Ndigjo ti dhe shoket tuaj ju flisni kunder Edi Rames vetem nga zilia qe keni se ai eshte kryeminister i paarritshem shume vizionare shume inteligjent qe ka kurrajo te kritikoje deri edhe Trampin por ai ja pa largpamsine e Edit ne politike dhe e vlersoj pamvarsisht se ju çirreshit dite e nate duke e quajtur Edin sorrosjan dhe kujtonit se uďheheqesit e botes kane mendt qe keni ju te P .D se e L .S .I se . Po ato bashkepunojne me sorosin more injoranta po sorosi ka biznese ne tere boten e ju e paraqitni si socjalist si komunist . Po a se dini ju qe ne kapitalizem bashkepunon me dreqin e te birin mjafton te kesh pare . Tjeter qe do te keni parasyshe qe ju vjen mire ose keq Edi po behet lideri i ballkanit e me vjen keq se do ju duhet me prit gjate ju te opozites per te perfitu tepsine po do ju duhen nja 20 vjete .Hajt se te ri jeni keni kohe me prit .

 19. ILIRET says:

  Nese dikur behej nje gje e mire, o Gjeke, gjithe meriten e merte Berisha.
  Joo, Rama nuk mund te mare merita per nje gje te mire. Ramen mund ta shash sa te duash. Nuk te gjen gje.
  Ama Berishen nuk guxon kush ta kritikoj as sot.
  I shkreti Hashim. Guxoi dhe tha disa te verteta dhe ju veresulen lukunia e cakejve, ujqeve dhe hienave, dhe e shqyen.
  Ramen, mund ta shash me nene e moter. Sic shahen lacat e lagjeve. Nuk e mer kush penen te shkruaje. Sepse po guxoi t’i dale ne mbrotje. I pergjigjet Gjeka me shoke me bresheri, sic po ben per Taulantin.

 20. Zigur (Q)Kari says:

  Gjekmarkaj pedagogu i shquar me tre diploma nje te fillores nje te shkolles mesme dhe nje te shkolles larte.

  1. Zigur Qarri says:

   Dhe nje Kar,nje debil,nje skllav pa indetitet si puna jote,do te vleresoje Zotin Gjekmarkaj!
   Perse nuk qendroi ne France Rama,sepse as Mesues vizatimi ne Shkolle fillore nuk e pranuan.
   Ne bienalen e Venecias,pikturat e skizofrenit Rama,u ” vleresuan” si te nje adoloshenti nen efektin
   e droges. Nje militant qe i pelqen mbiemri kari, kerkon te vleresoje Zotin Gjekmarkaj!

   1. Roberto says:

    Hahahahaaaaaaaaaaa u nxeh Ziguri Hahahhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    1. Zigur Qarri says:

     Dhe un “pretendoj” ,se militantet kan harruar te artikulojn!!!

 21. DINGO says:

  Katolik=Qen antishqiptar.or taj gjokmarkaj shko ha ndonje kocke andej nga serbia bashke me mulin e sali qenit…
  A njef njeri ndonje Katolik te mire keto 28 vite?? barbar,spiuna dhe bythelepires.

  1. Bob says:

   Jo nuk njoh, Bin Ladeni ishte goxha, por ende s’ishte bere katolik 🤫🤫🤫

 22. Po , Po says:

  Njerez si Gjekmarkaj , apo B.Mustafaraj t`i sjellin
  zorret te goja dhe nuk kam durim ti lexoj , por
  vec t`i peshtyj .

 23. Levizja dhjetoriste says:

  Gjeka, Peka, Muli, Strazimiri, Paloqja, Fahriu junior, Murrizi, Luli, Xeni, Gita, Jane elita e re e PDse.
  Ik or kokrra e malokut, fshatar i uritur edhe pastro halet e PDse, se per ate te perdorin, per pastrus.
  Cete malokesh dhe shpellaresh qe rrembyen nje parti politike historike dhe u leshuan me luge ne brez, se u ne deti kos.

 24. r says:

  O Gjekmarkaj une e di qe je Kar por qenke dhe me nyje. Po nuk ke ndonje argumet tjeter tani apo po e shikoni se si po ju thyhen hundet dite per dite?? Cudi se si Tramp nuk e perzuri Ramen por e degjonte me vemendje ne takimin e NATo-s?? Cudi si Tramp injoroi Bashe Bythen qe nuk la gje pa bere per ti fituar zemren atij?? Luli dhe PD per pushtet jane gati ti japin dhe bythen Trampit kuptove??? Te njejte gje e kam dhe per ty por me nje ndryshim qe ta mbyllesh gojen Trampi do te jape ate mikun qe ta mbash ne goje dhe te flesh rehat naten se e shoh qe je shume i shqetesuar nga bazat e NATOS apo arritjet e Shqiperise ne arenen nderkombetare si KURRE me pare.

 25. Mero bajga says:

  ironi bukur per nje coban idiot librazhdi.
  Tualet palla

 26. Rr. B. Gramshi says:

  Kurre nuk jam pare qe nje portret idioti provincial t’i pershtatet aq bukur nje satire provinciale.

 27. Lennard says:

  Pseudo Analist.Njeri Mjeran Pa Bosht.Ka marre persiper te mbroje Pafundesisht Tradhetaret e Ceshtjes Kombetare Dhe Hajdutet e Pronave Publike

 28. Alban.ny says:

  Agron, duke dashur te besh nje portret per Taulantin, ne te vertete ke bere nje AUTOPORTRET.
  Ai personazhi qe krihet dhe fut ate camcakizin ne goje para se te takohet me shefat, je ti. Keshtu beje para dhe ne kohen e CADRES, ju bere ure e tapet i kur-me fal, blu- Lulbashes. Qe kur se nuk ta vari, po mundohesh te behesh gjasme si kritik, po e di? Sec ke dicka si te shtire, artificiale, si vic i shpelare thone andej nga jugu, qe nuk te marin seriozisht ty Agron. I ngjan pak atij vicit tjeter te lepire, lucbocit, dhe asaj bajges se Lozhanit, salianjit. Nuk ngjisni dhe kaq, s’ke c’thua. Dhe pastaj po te merni dhe ate vicin tjeter, te fahriballiut, beheni tamam dy pende, po nuk besoj se ka bujk qe u ble, nuk jeni as per te leruar… thjesht se jeni vica te pa lepire.

 29. agron says:

  Ti je i deformuar more adash qe kur je ngjizur ne te brendeshemet e mamas,ti nuk behesh dot qytetar.Mero po ce do kete plere ketu.

 30. Agron says:

  Fshatar xheloz i lik,njeri i ulet,i deformuar qe ne gen.

 31. Korabi says:

  Perse kaq urrejtje per ata qe nuk jane nje mendje me Saliun, o njeri me “shkolle”.

 32. SALIU says:

  TE QIFSHA MBIEMRIN DHE SOJIN QE KE MALOKU MUTIT QE ERDHE NE TIRANË ME OPINGA TE SHQYERA DHE TANI NA JEP MENT PTU RRACE POSHTER

 33. eh, ç'me gjeti! says:

  Profesor muti Gjekmarkaj qe qelbet Shqiperine. Nuk kam se çfare theme me me tepre: Paska pase hak Enveri qe dergonte specialiste e kuadro nga jugu ne veri. Ju nuk donit as shkolle por donit te dilnit me dhite e hasit maje maleve e te ulurinit me njeri tjetrin; sot u bete intelektuale! Dhe ja çfare xhevairesh na nxirrni te mesuara tek Kristali apo edhe ne Viçidol. O Gjekmarkaj, po kisha ca kohe sikur te shikoja qe kishe ardhe pak nga mendja, prape shkove tek dhite e Hasit? Po besniku ç’pati qe genjen publikisht? Ju maloket e ndyre, se ka plot dhe shume te mire, por ju te sali qenit, kini shkalluar fare tani e duheni lidhur me zinxhir gomari. Nuk e di po vazhdimisht ju vjen harareti; nuk behi njerez ju kurre.

 34. Gabb says:

  Te shperdorosh kohen per te tilla idiotsira qe tentojne talljen, perqeshjen, denigrimin e te tjereve eshte forma me e ulet, me provincjaliste, me fashiste, me e ndyre, me inferiore dhe barkthare e te berit gazetari.
  Dhe te mendosh qe nje idiot i tille paguhet nga taksat tona per te mesuar femijet tane ne nje Universitet publik!
  Nese Balla do te perdorte poziten e tij si deputet ne te njejten menyre abusive sic ti perdor profesionin tend, atehere i dashur Gjeke do ta shihje vetem me mistri ne dore tek sheshi Omonia.
  Kjo lloj e vjelle letrare nuk tregon se kush eshte Balla, por kush je ti gjek. Se sa i paskrupullt, inferior, i frustruar, injorant, medioker dhe i peshtire je.

 35. Zigur Qarri says:

  Dhe un “pretendoj” ,se militantet kan harruar te artikulojn!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *