“Berisha, si ajo prostituta që iu bën moral femrave të ndershme. Ndihmoi për shfarosjen e shqiptarëve dhe boshnjakëve nga serbët, pastaj përdori Argitën dhe Lulzimin”

Përfshirja e Sali Berishës në debatin mbi ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë dhe polemikat e akuzat e tij me Hashim Thaçin, kanë ndezur debatin në Shqipëri.

Kjo, për shkak se Sali Berisha konsiderohet si njeriu që nuk duhet të flasë për këtë çështje, pasi ka ndihmuar serbët duke i furnizuar me naftë, ndërkohë që ata luftonin pikërisht shqiptarët e Kosovës.

Avokat Idajet Beqiri shprehet se Berisha ka ndihmuar serbët për të shfarosur shqiptarët dhe boshnjakët, dhe për këtë ai duhet të dalë para Gjykatës së Hagës për krime lufte.

“Debati për kufijtë e Kosovës është i mirëpritur. Veç të mira ka prej këtij debati. Kufijtë e Kosovës janë të mirëpërcaktuara dhe të ditura.

Për shqiptarët po e po, por ato dihen mirë prej ndërkombëtarëve, posaçërisht prej SHBA dhe BE, e madje dihen shumë mirë edhe prej vet serbëve, maqedonasve dhe malazezëve. Në këtë kuadër, Kosovës i mungon Presheva, Bujanoci e Medvegja.

Këto tre komuna duhet t’i bashkëngjiten shtetit të Kosovës, sepse janë pjesë e së tërës së territoreve shqiptare… Pra, nëse Serbia ndërgjegjësohet se këto tre komuna shqiptare janë të Kosovës, dhe se janë gjithashtu një barrë e rëndë për të, bashkimi i tyre me Kosovën është i mirëpritur.

Ndërsa ndarje të Kosovës, shkëmbime territoresh mes saj dhe Serbisë, mes saj dhe Malit të Zi, mes saj dhe Maqedonisë… apo mes saj dhe Greqisë, janë “vijat e kuqe”, ku askush nuk mund të guxojë të veprojë. Madje as referendumi popullor nuk bënë “fajde”!

“Predikimet” nacionaliste të Berishës për Kosovën, për territoret e saj, janë të ngjashme, plotësisht të ngjashme, me moralin që mund t’u bënin femrave ideale në moral, disa prostituta të shtëpive publike!

Një Sali Berishë, spiun i hershëm i Serbisë, i shitur qysh në rininë e tij me të gjithë familjen tek klanet më të zeza gjenocidiste në Serbi, autori, bashkëpunëtori dhe ekzekutori i shfarosjes masive të boshnjakëve dhe shqiptarëve në vitet 1992-1997 përmes furnizimit me armë dhe karburant të makinerisë luftarake fashistoide të Sllobodan Millosheviçit, duke thyer haptazi embargon e OKB, nuk ka fytyrë të dalë në faqe të dheut, e jo më t’u bëjë moral “nacionalist” shqiptarëve!

Fati i zi i shqiptarëve ishte fakti që çasti historik i fillim shekullit të 21, kur Kosovës dhe territoreve të tjera shqiptare u erdhi e mira te dera, i gjeti me një president Republike spiun dhe të shitur, i cili nuk la poshtërsi dhe akt tradhtie pa bërë kundër lirisë dhe pavarësisë së Kosovës, kundër ribashkimit të territoreve shqiptare, kundër UÇK dhe luftëtarëve të shquar të saj…

Berisha është thjeshtë dhe vetëm një kriminel lufte, një bashkëpunëtor i afërt i Sllobodan Millosheviçit, një bashkëfajtor i shfarosjeve masive të popullsisë së pafajshme boshnjake e të shqiptarëve të Kosovës gjatë viteve 1991-1998 e më pas…

Nëse Berisha dhe banda e tij kriminale antishqiptare, pas përfundimit të luftës në Kosovë, gjeti rrugët, mjetet dhe personat me funksione ndërkombëtare, për të dërguar në Prishtinë njerëzit më të afërt të tij, si të bijën Argita Malltezi, apo mikun më të ngushtë të saj, Lulzim Basha, të cilët u morën dhe “seleksionuan” dosjet e kriminelëve të luftës, kjo gjë u bë me qëllimin e vetëm që Sali Berisha, ky bashkëpunëtor i Millosheviçit dhe i Karaxhiçit, të shmangej, t’i mbyllej dosja, sikurse u shmang nga dërgimi në Gjykatën e Hagës si kriminel lufte…

Por kjo dosje është ende e hapur dhe shqiptarët do të dinë të gjejnë momentin e duhur për të ndarë vetveten dhe atdheun e tyre, Shqipërinë, nga kolaboracionistët e saj, kriminel lufte si Sali Berisha, Bashkim Gazidede”, shkruan ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

39 komente në ““Berisha, si ajo prostituta që iu bën moral femrave të ndershme. Ndihmoi për shfarosjen e shqiptarëve dhe boshnjakëve nga serbët, pastaj përdori Argitën dhe Lulzimin””

 1. KA THENE TE VERTETEN says:

  RESPEKT I Nderuari Idajet Beqiri..TE FLASESH Keshtu Hapur dhe Domethenes DO TE THOTE :TE JESHE BURRE MALLAKASTRE..lol

  1. Goni says:

   Thuaj qe :
   ” SALI BERISHA ESHTE QELBI I QELBIT SHQIPTAR “,
   dhe i ke thene TE GJITHA !!!

   1. Skypion says:

    Edhe kete here gazetaret, opinionistet analistet e gjithfarlloj zuzaresh socialiste, jane leshuar ,pa fre, ne nje sulm frontal ndaj Sali Berishes.
    E kemi thene sa e sa here, gjithe keto vite, qe te gjithe keta maskarenj kane nje te perbashket: perkatesine e tyre politiko-krahinore. Pothuaj te gjithe politikanet, analistet dhe gazetaret socialiste qe marrin pjese ne debate te tilla qe kane lidhje me ceshtjen kombetare, kane kere vecori dalluese.
    E neveritshmja ketu, qendron ne faktin qe e sulmojne Sali Berishen nga pozita e RREJSHME e atyre qe i’u dhimbset Kosova dhe shqiptaret e Kosoves…!!!
    Keta zuzare socialisto-krahinore, ne te vertete, nuk kane ASNJE ndjeshmeri per Kosoven. Dhe, kjo ne rastin me te mire. Ne rastin me te keq, e urrejne ate, dhe shqiptaret e Kosoves. Ky merhumi i kohes se diktatures, adhurues i flakte i Mehmet Shehut, kasapit te Veriut te Shqiperise, qe ka shkruar me siper, eshte rasti tipik i sojit te tij.
    Kjo fare e felligshte endet sa nga pandjeshmeria ndaj Kosoves dhe shqiptareve te Kosoves, tek bezdia e shpallur dhe urrejtja ndaj saj.
    Eshte kjo arsyeja se pse ma neverit kjo fare e keqe.
    Na flet per ceshtjen e Kosoves dhe Idajet Beqiri, enverist dhe mehmetist njeheresh, krahinor ne gen.E ka te shkruajtur ne balle krahinorizmin ky qenef. E njejta gje me Fatos Klosin;po ashtu edhe me gaztorin e kohes se diktatures, Pellumb Kullen; e shume e shume te tjere kesisoji.. kesi soji te felliqur, degradim nga rraca e vertete shqiptare.
    Dhe na flisni gjoja sikur ju dhimbset Kosova, more qenefer krahinore!

    1. mirel says:

     Skypiono…fole vetem me ndjenja. Ndjenjat e tua te antishqiptarizmit qe fillojne me shpalosjen e urrejtjes per krahinat jo berishiane. Dhe vazhdojne me akuza pa prova, ne te kundert te fakteve qe dihen dhe jane pare nga te gjithe qe Berisha eshte miku i serbeve dhe furnizuesi me nafte..sic e tha dhe vete.
     Ai nuk e mohoi, por e pranoi si te vertete deklaraten e Bullatovic.
     E kam bere tha, per te miren e Kosoves..
     Nese ky eshte shqiptarizem nga ana juaj atehere plumbin e keni pak..
     Berisha, me e pakta, duhet te ishte djegur i gjalle ne turren e druve per krimet qe ka bere
     Por e mbrojti nje fare maskarai me emrin Fatos Nano, qe jua futi thiken mbas shpine shqiptareve tee cilet i vuajne dhe sot pasojat e lirise se Berishes .
     Krimi i padenuar eshte krim ne vazhdim.
     Dhe pikerisht kjo eshte ajo qe nuk e lan Edi Ramiun nga pergjegjesite per premtimet qe i beri ketij populli.

    2. I tille je , sa here qe hap gojen says:

     E more idjoti “Skypion” , dole perseri ne skene ti ,
     antishqiptar ne gen, kelysh i felliqur i UDB-se , kujton
     se mund te lahet m… ne fytyren tuaj , me sh… ?! Yyyyt ,
     bajge e Beogradit !

 2. h says:

  Do tju jemi mirënjohes per gjithë jetën sikur të na ndihmoni
  ta shporrim këtë degjeneratë monstruoze, sepse shqiperine
  e ka shëndrruar si poriën e tij private dhe ka korruptuar të gjithë.
  Haga nuk është vetëm për kriminelët serbë.
  Shqipëria duhet të ketë Hagën e vet se ka kriminelë më shumë se serbia.

 3. luli na kosova says:

  Keto duhen zhdukur me libe shtepie nje here e mire dhe sa me shpejte qe te shpetoje populli shqiptar. Vetingu duhet te beje punen e vet sa me shpejte se ky cjap plak serb ka hedhur rrenje te thlla ne shqiperi dhe keron te pije sa me shume gjak te popullit shqiptar. Cfarosje dhe vetem cfarosje me liber shtepie.

 4. Faktor loku birisha says:

  Te lumte pena z Idajet..Maloku do plumbin, kurse shpura e tij duhet perzene nga shqipria si tradhetar te kombit

 5. Nesipi says:

  TE LUMTE AVOKA BEQIRI! HAKUN I KE DHENE KETIJ KRIMINELI POLITIK QE VAZHDON TE KAKARITE SI AI GJELI NE MAJE TE PLEHUT EDHE PSE MBAN MBI SUPE NJE MAL ME KRIME MONSTRUOZE. NUK DI CILAT JANE LEVAT QE E MBAJNE ENDE NE LIRI POR PER SALI RAM BERISHEN KA VETEM NJE SHPAGIM PER GJITHA SA KA BERE DHE KY ESHTE BURGU I PERJETE. POR PER TJA DHENE ASPREN DUHEN GJYQTARE SI JU DHE AVOKAT NGJELA E JO ZAGAR TE LLOJIT ZAGANJORI E KOMPANI. RESPEKT AVOKAT.

 6. Roberto says:

  E me te lumte ty. Keshtu i do mushka drute. Krimet e tij nuk kane te sosur por i shkreti popull genjehej me lloj lloj maskaralleqesh qe Berisha ju hapi rruge per te terhequr vemendjen prej krimeve te tij. Dakort per ne Hage. Deshmitarja e pare qe do mbroje Saliun eshte Doris Pack dhe te tjeret vijne pas.

 7. alphade says:

  Sali Berisha nuk duhet gjykuar ne Shqiperi sepse drejtesia shqiptare,
  ende nuk ka kellqe per te bere DREJTESI ,prandaj Ai, Berisha i duhet
  dhene Tribunalit te Hages dhe te denohet per KRIME LUFTE , idem
  si Milloshevici …….!

 8. Hajdor hajdori says:

  Epo rrasini kaorin kurv prostit .
  A ka a s ka burra aj ven?

 9. Alban Dega says:

  Replike e detyruar me fakte

  KUR SALI BERISHA DEMASKON SALI BERISHEN !

  – A ka shqiptar qe mund ti besoje rrenave te Sali Berishes !?

  – Con nje kashte e dalin gjashte !

  – Kur je i dhjere mos e ngre koken !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ne intervisten e mbremshme Sali Berisha pati pafytyresine qe per te pafundit here te mashtroje shqiptaret se gjoja ua kishte hapur rubinetat e Naftes per makinen e terrorit shteteror serb te Sllobodan Milloshevicit sepse Kosova kishte mbetur pa nafte, pra per hir te Kosoves.
  Nje mashtrim flagrant !
  Nje rrene per qiell !
  Pse ?
  Sepse:
  1- Kosova ne ate periudhe ishte kthyer ne nje komune te Serbise pa asnje kompetence nga regjimi i Milloshevicit ,
  2- Krejt ekonomia e cdo leme jetesor i Kosoves ishte nen kontroll te rrepte, nen Karantinen totale te Beogradit
  3- E gjithe nafta kontrabande e “ Shqiponjes” de PDSH-se dhe Sali Berishes futej ne masen 97 per qind ne Malin e Zi.
  4- SHBA, Brukseli e deri OKB-ja, sic e ka pohuar disa here edhe ish- ambasadori I Shqiperise ne OKB, Z. Pellumb Kulla dhe media amerikane e evropiane paralajmeruan me sanksione te renda deri ne perjashtimin nga OKB-ja te Shqiperise per shkeljen flagrante te Embargos Nderkombetare te Naftes dhe Armeve, te konventave dhe Kartes se saj Themelore, ndaj regjimit genocidal te Milloshevicit,
  5- Nafta jo vetem shqiptare, por edhe e aleateve e miqeve te Serbise jo vetem nuk ndihmoi shqiptaret e Kosoves por i ropi xhepat e shpuar te tyre me cmime deri 15 here me te larta se sa xhelatet e tyre e merrnin nga demokratura serbofile e Sali Berishes.
  6- Nafta e Berishes u perdor dhe ndihmoi tanket e autoblindat e Milloshevicit, makinen e tij te luftes e terrorit ne Bosnje e Kosove kunder boshnjakeve e sidomos shqiptareve te Kosoves pa asnje te drejte njerezore e kombetare.
  Gazeta Shqiptaro- Amerikane “ Albanian Herald” e botuesit atdhetar Gjok Martini denoncoi hapur me njoftime,me komente dhe fotografi te shumta deri te 149 kamioneve e cisternave me nafte ne dite qe hynin nga Toka dhe deti ne Hanin e Hotit dhe portet e Malit te Zi…
  Faktet pa fund, perfshi edhe deklaratat e zyrtareve te larte serbe e malazeze, perfshi edhe ish- kryeministrin e Milloshevicit Moimir Bullatovic jane vetem maja e Ajsbergut te krimeve dhe bashkepunimit te regjimit pro- serb te Sali Berishes me padronet e tij te Beogradit.
  Ato jo vetem nuk ndihmuan por sakatuan edhe me keq vellezerit e motrat shqiptare te Kosoves duke e bere direkt ose indirekt Sali Berishen, “ Shqiponjen” e PDSH-se dhe krejt demokraturen e tij bashkefajtore ne masakrat e Shebrenices e Bosnjes dhe krimet kunder njerezimit dhe terrorit shteteror te Milloshevicit e Beogradit jo vetem ne Bosnje, por edhe ne Kosove.
  Ato ishin nje thike mbas shpine e jo nje ndihme per Kosoves dhe vellezerit e motrat tane shqiptare ne Kosove e vise te tjera shqiptare si dhe per viktimat e pafajshme jo vetem aty por edhe ne Bosnje .
  Asnje rrene e mashtrim i Sali Rame Nastradinit nuk mund te fshehe as mbuloje keto krime kunder njerezimit te tij dhe regjimit te tij .
  Nuk thote kot filozofia e sovranit shqiptar :
  Me thuaj me ke rri te te them se cili je !
  Con nje kashte e dalin gjashte !
  Kur je i dhjere mos e ngre koken !
  Sali Berisha denonconi, demaskon keqazi jo vetem ne syte e shqiptareve por edhe te mbare Botes kryemashatruesin patologjik Sali Rame Nadtradinin!
  Sali Berisha nuk nxjerr fjale nga goja pa rre, sic themi ne vendlindjen tone te perbashket, Malesine e Gjakoves
  Te pakten te rreje per Toke e jo per qiell !

 10. Prostituta Kombetare Sali says:

  Prostituta Atomike Sali!
  Prostituta Berthamore Sali!
  Qoftelargu!
  Doktor Mortja!

  O Sali o tradhetar,
  Ti je serb nuk je shqiptar!

 11. ILIRET says:

  Mire, po kush duhet ta beje padine penale per Gjykaten e Hages? A nuk duhet ta beje qeveria shqiptare? Po denoncimi nga individe te vecante nuk vlen? Bejeni zoti Beqiri ju, kete padi penale dhe dergojani Gjykates se Hages dhe do te keni mbeshtetjen e 80 % te shqiptareve, 41 % te kosovareve ( sepse keta mburren qe Berisha furnizoi me nafte tanket dhe avionet e Milosheviqit, sepse po te mos ishin vrare mijra prej tyre, do te ishin shtuar shume, dhe per kete ja dine per faleminderes Berishes), dhe 100 % te boshnjakeve.

  1. Edi says:

   Ju, komunistet jeni bij kurvash,
   Ti dukesh bir komunisti kosokari. Fara juaj bashke me faren e komunisteve te Shqiperise ,shiti Kosoven te Serbet. Fara juaj,rendohet nga krimet e se shkuares dhe te tashmes. Fara juaj, rrinte shikonte luften ne tv kur duhet te mbronte atdhe, nder( gra) , e gje. Fara juaj eshte e para qe bertet fitore , pas gjakut te derdhur nga te tjeret.
   Ju komunistet beni krim dhe kerkoni kriminelin, jeni atdheshites par exelence.
   Berisha mesoi shqiptaret qe kane nje atdhe matane kufirit…
   T a mbyll me Curcillin “ nga mbiu kjo fare e keqe”.

  2. Labi says:

   O ILIRET,
   mos je bir kurve ti? Bir komunisti dua te them. Ik rri me mamin e babin se luftojne trimat,krimbat si ty shikojne luften nga krevati.

 12. Ledio says:

  Idajet: tradhetari me i madh qe Ramut Alia. Ai qe spiun Serbo-Rus edhe ai e la pas me deshire spiunin tjeter Serb ne krye te Shqiprise. Keto gjera nuk jane rastesi, por te kalkuluara me pene edhe mendje te holle ne guzhinat e Moskes-Beogradid edhe Athines. Po ashtu duhet te dish qe Lulezim Basha edhe Ilir Meta jane ne po kete linje. I pari eshte nje budalla por i dyti shume i rrezikshem pasi edhe Ilir Meta erdhi ne krye me bekimin e Ramiz Alise edhe per mendimin tim eshte i te njejtes linje.

  1. ALBAN DEGA says:

   RAMIZI NUK QE ENGJELL … POR SALIU DOLÍ PERBINDESH, KUCEDER ME SHTATE KRERE !

   – I zente mallkimi i shamizezave dhe rrufete e Tyrbes se Shkelzenit !

   Per kohen kur u shkel embargoja nderkombetare ndaj Serbise, Ramiz Alía ka qene ne burg !
   Ka njemije e nje faje e krime te renda mbi kurriz, por nuk mund te fajesohet per kete krim madhor kunder njerezimit, qe eshte 1000 per qind mbi koken dhe shpatullat e Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gagngstereve ne sherbim te UDB-es, Beogradit dhe Kasapit te Ballkanit Sllobodan Milloshevic !
   Sali Berisha dolí nje perbindesh, nje kuceder me 7 krere.
   Jo vetem ky krim i rende por edhe rrenimi dhe zhberja mbi 13 here e shtetit shqiptar ne 13 vjet Salikraci nga Kuota Zero e Ceku i Bardhe deri tek 21 janari , “ Skenari grek” e minat e tij me sahat qe la mbrapa ne cdo fushe te jetes shqiptare kur sovrani e ndeshkoi me mbi nje milione vota me 23 qershor 2013 jane krime madhore ndaj Shqiperise dhe shqiptareve !
   As kryeterroristi serb Sllobodan Milloshevic, as Banda barbare te Chinchizkhanit nuk do tua kishin bere Shqiperise e shqiptareve zezonat qe ua shkaktoi Sali Berisha dhe Banda e tij e Gangstereve e Mafia krejt jashte kontrollit “ politike e biologjike te Sali Berishes, zjarr e minavenesit te vendlindjes se vet te vogel, Malesise se Gjakoves dhe Atdheut e kombit tone te madh, Shqiperise e Shqiptarise !
   Jo vetem ate por cilindo bandit te tij politik e biologjik qe ka lare duart me gjak e djerse te plackitur shqiptari, e zente mallkimi i shamizezave dhe shpirtplasurve te 1997-es, viktimave te Gerdecit e Otrantos, te Ana Veizit e nuses e vajzes se Aleks Nikes, i truve ne shesh te Hekuran Mares e Faik Myrtajt mallkimet e Tyrbes se Dervish Luzhes e Rrufete e Tyrbes se Shkelzenit ! Amin !

 13. BRSS says:

  SALI SHKERDHATA ME GJITH LIRI BUÇEN AJO ESHTE ME E POSHTER SE KY SPIUNE E SERBISE QYSH NGA E EMA KY DHE KJO RRUSPIA TE GJUKOHEN NE HAGE PER TE GJITHA ATO QE KANE BERE :HAJDUT VRASES SPIUN KAN VJEDHUR DHE KAN SHITUR SI FAMILJE INTERESAT KOMBETARE LIRI BAXHELLA ESHTE ME E RREZIKSHMJA ME E KAMUFLUARA SOJ MUTI

 14. SOLIDAR says:

  SALU NJE TERRORIST I UDB-SE serpe……MALLKIMI ME I MADH I ILIRISE/SHQIPERISE ne te gjith kohrat ky kriminel

 15. duhet te mo ilizohemi e zhdukim te gjithe kte bande politike ,
  qe po mban peng jeten tone ,
  nderkohe qe kta kriminele vetem derdellisin vjedjin plackisin tradhetojne
  vrasin shqiptare ,
  c’nuk i kane bere Shqiperise e shqiptarit kto 29-vjet kta putana te kombit

  ky kriminel qe eshte me i ndyre se milloshevici ,
  sepse ka kerkuar vdekjen e shqiptareve ne dollite qe ngrinte me rropsine serbe arkanin
  qe vriste ne Kosove femije e pleq me bajoneta ,i hapte barkun
  i prisnin gjymturet femijeve e pleqeve dhe ja hidhni qeneve te tyre
  kyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy salih Berisha ,

  duhet i pritet koka para popullit Shqiptare per krimet tradheti shkaterrim shteti etj etj etj
  si mundet te kemi qen kaq naive e i besonim ktyre banditeve ,gjasme politikan
  se do sillnin demokracin ,
  e kta na sollen mortin -vdekjen mjerimin degjenrimin
  na lane pa nder ,pa dinjitet ,pa ushtri , gati per t’
  na gllaberuar cdo armik i kombit tone

  #cohuni ti shkedhejm faren ku e kane me liber shtepie te gjitheve
  ta rrembejme kryekriminelin e lidhin mbas makine e terheqim zvarre ne gjithe Shqiperine
  qe te behet shembull te pakten njiher te vetme ne historine e shqiptarit
  e mos t#na quaj me bota idiote budallenj qe nji grup kurvash rrugesh na ka marr peng e tallet me jeten tone

 16. LOMI says:

  😹😹😹😹. UAU !!?? ÇJA KE GJET PLAKO !!👋👍🏻

 17. Malo says:

  Ky Idajeti juaj qe i beni kaq shum veri edhe i thurni lavdi si Burre Mallakastre le te beje njehere Biografine e 50 viteve para vitit 1990,te shkruaje njehere Tradhetite e plote “Burrave”qe kane Bere e kane ndikuar ne histori e jeten e Vellezerve Kososvare,Came,Shqipetaret e Maqedonise e te Malit te Zi,edhe me siguri i vjene Radha edhe Sali Berishes me compani qe ti gjykoje Historia,por ju nuk ju intereson has Kosova me kosovare e haskish tieter por jeni vec interesaxhinje te castit more delnxhijne te Pafytyre.
  Te tjere burra jane ne Mallakaster per tu permendur jo Idajetrat e compani.

 18. Petrit says:

  Nje pyetje kam te te gjithe ju komentues .
  Ne fakt nje pyetje kam per ty komentues te paguar qe shkruan me emra te ndryshem
  Un e kuptoj qe ju ne jeten tuaj nuk keni lexuar asnje liber qoftë historik apo artistik dhe kjo duket shume mire ne menyren se si ju shkruani dhe se si formuloni fjalite.
  A ka kush nga ju (apo ti ) ndonje argument per tu perballur me LEGJENDEN BERISHA perveq menyres suaj te te ofenduarit.
  Sepse Z. BERISHA ne intervistat dhe shkrimet e tij flet vetem me fakte dhe argomente te pa kundershtueshme.
  Ndersa ju si njerez te paafte e te paditur qe jeni dini vetem te shani e ofendoni
  Nqs ndonjeri nga ju mund te pergjigjet adresen time te Email-it e gjeni te paçavurja “Tema “ dhe jeni te lutur te me shkruani ne privat.
  Ciao

  1. Alban says:

   SALI BERiSHA NUK NXJERR FJALE NGA GOJA PA RREE.. NASTRADINI TASH 27 VJET ESHTE BERE SALADIN !

   Le te flasin faktet e gjalla …

   FATKEQESIA KOMBETARE

   – Me gjuhen e fakteve

   – Nga Alban Dega , Nju Jork

   – Si Berisha !

   …. Jane nje shpure qyqesh qe krijojne nje kor sa injorant aq edhe fatkeq… Tamam nje kor qyqesh qe jane gati te japin edhe jeten per “nenen parti” . E heqin veten te djathte pa pasur asgje ne xhep pervec dashurise per “liderin e pavdekshem” dhe milionave te siguruara me korrupsionin dhe tenderat e Padrinos ne kembim te besnikerise dhe servilizmit te tyre pa kushte.
   Kane vetem emra te ndryshem: Lulezim Basha, Flamur Noka, Arben Ristani, Fatmir Mediu, Oerd Bylykbashi, Edi Paloka, Fatri Balliu, Aleksander Frangaj, Blendi Fevziu, …” Klan”, “ Gazeta 55” , “ABC” … Gjithcka tjeter eshte pike per pike si Berisha.
   Flasin si Berisha. Kercenojne si Berisha. Shajne si Berisha, Cirren si Berisha. Per te menduar nuk behet fjale. Kane vetem mendte, me mire te themi mendesine enveriste te Berishes
   Lehin dite e nate per antikomunizem duke harruar shprehjen lapidare te disidentit te sprovuar Vaclav Havel se “nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist”.

   Haraci i mercenarit

   Me nje mentalitet tipik komunist japin mesime morali kur imoraliteti eshte “virtyti” me i larte i tyre… Flasin per demokraci kur shpirti i tyre eshte prangosur pas nje partie dhe lideri qe pervec emrit asgje nuk kane te perbashket me demokracine…
   Perbetohen per liri kur pervec servilit, sherbetorit dhe skllavit politik nuk dijne te bejne pune tjeter. Clironi shpirtin dhe mendjen tuaj nga prangat o fatkeqesi e vetvetes dhe e Berishes, qe po e demaskoni edhe me keq me genjeshtrat tuaja. Nuk e kuptoj si Berisha pranon te paguaje mercenare te tille qe po ia marrin krejt fytyren… ( !? )
   Nese jeni “vullnetare me zor ” te 97-es coni perpara akrepat e ores edhe plot 13 vjet se nuk u shpeton dot as Berisha. Genjeshtrat tuaja i kane kembet edhe me te shkurtera se mendja juaj xhuxhe o “Skuadronet e Vdekjes” se Ajatollah Ruhollah Gazidedes me emrin e vetem real “Fatkeqesia Kombetare….”
   Genjeshtrat e tyre i kane kembet shume me te shkurtera se rrenat e tyre dhe te padronit te tyre qe u kthen permbys jo vetem shikimin e botes por edhe te vertetat! A e keni informuar akoma Berishen se ku ndodhet Gerdeci !? Po se ku ndodhet Vicidoli!? Ka shume e shume vite pa e shkelur…. Po ….. Po… Nuk kane faj te gjoret. Nuk dine se cfare bejne. Eshte haraci i mercenarit

   Shifrat enigmatike dhe
   pasojat tragjike….

   Cfare kuptimi ka shifra e UDB, e KGB-se dhe sherbimit sekret francez XY, qe ia permendi ish- deputeti Spartak Braho ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit Popullor!?
   Si dhe pse e spiunoi tek Beogradi Xhelil Gjonin, te vetmin qe nuk e arrestoi dot bashke me bllokmenet e tjere !? Cili e rekrutoi i pari dhe sa u shit tek tjetri!? Jane pyetjet e tij jo te miat.
   Jane bere gati kater vjet nga deklarata e deputetit Braho ne nje forum ligjor te Kuvendit Popullor dhe as Kryeministri e asnje zedhenes i tij nuk ka hedhur ose pergenjeshtruar akuzat shume te renda te tij ndaj Berishes. Nje akuze gjithnje quhet e vertete persa kohe ajo nuk eshte pergenjeshtruar me fakte apo nuk eshte provuar e kunderta e saj ne gjykaten e drejtesise …..!
   Me shqetesojne seriozisht keto pyetje !? Nuk behet fjale per nje hafije a spiun ordiner a kaskete 80 lekeshe te ish- Sigurimit te Shtetit komunist. Behet fjale per nje udheheqes partie politike ne pushtet dhe per Kryeministrin e Republikes se Shqiperise qe ka ne dore fatet e vendit ! E di pse?!
   Se pari, sa here lexoj lajme nga Shqiperia sot me kujtohen mallkimet e nenes sime te viteve 70 per ” Qoftelargun e asaj kohe qe “eshte ka e drejton vendin sikur t’ia kete inat popullit te vet”
   Se dyti, as UDB serbe, as KGB-ja ruse nuk do ta drejtonin kaq mbrapsht Shqiperine si qeveria e korruptuar e sotme …
   Se treti, emerimi i Bashkim Gazidedes, nipit te shefit te UDB-se per Kosoven ne ate kohe, si kryetar i sherbimit sekret shqiptar – SHIK, te cilin lideri dhe heroi i demokracise Z. Azem Hajdari e ka akuzuar mese njehere per shitjen e te gjitha dosjeve teper sekrete te paraardhesve te tij UDB-es serbe…

   Zi e me zi per Shqiptari

   Se katerti, kontrabanda e naftes dhe hapja e rubinetave te saj per makinen serbe te luftes dhe terrorit ne Bosnje, Kosove, cka perben nje shkelje flagrante jo vetem te ligjeve shqiptare, por edhe te atyre nderkombetare dhe te Kartes se OKB-se!?
   Se pesti, ftohja dhe acarimi i marredhenieve me ish- Kryetarin e LDK-se dhe te Kosoves njekohesisht , Zotin Ibrahim Rugova ne vitet 1993- 1997, kur ai asnjehere nuk e vizitoi Tiranen.
   Se gjashti, arrestimi i kryeheroit te Kosoves Adem Jashari dhe liderve te tjere te rezistences ilegale ne Kosove ne vitet 94-96 ndersa takohej me Milloshevicin
   Se shtati , rrembimi , torturimi, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit kosovar Remzi Hoxha nga SHIK-ui i Gazidedes dhe mbrojtja me te gjitha mjetet e rrembyesve dhe torturuesve te tyre Sefgjini e kompani nga drejtesia shqiptare nen pretekstin me absurd te mundshem ” per te mos paguar demshperblime per denim te gabuar” duke i dhene vetes edhe rolin e krye-Kryegjykatesit te Shqiperise e duke penguar organin e akuzes shqiptare me emerimin e tij ne poste te larta ku ndodhen burimet kryesore te te ardhurave te shtetit shqiptar

   Nga katrahura ne katrahure

   Se teti, akuzat e befta dhe te pabesa kunder UCK-se dhe rezistences se armatosur ne kohe si “organizate terroriste…. marksiste- leniniste…. si dore e zgjatur e Beogradit” ne kulmin e saj per te dekurajuar luftetaret e lirise.
   Se nenti, organizimi i katrahures 97 qe shkaktoi mbi 10 000 viktima, mbi 4 miliarde dollare deme ekonomike e financiare popullit dhe e shkermoqi krejt shtetin shqiptar duke e futur ne trazira vdekjeprurese e rrenim deri ne zhberje…
   Se dhjeti, organizimi i grushtit klasik te shtetit te 14 shtatorit 1998. Ai shkeli jo vetem kodin e jetes, por edhe kodin e vdekjes. U keqperdor ne menyren me makaber deri edhe arkivoli me kufomen e heroit te dmeorkacise Azem Hajdari per te shqyer dyert e Kryeministrise, per cka ka protestuar mese njehere edhe vete bashkeshortja e Azemit te ndjere. Po te mos ishin paralajmerimet e Uashingtonit, do ta kishte futur Shqiperine ne nje katrahure te re… duke perdorur edhe mercenare te UDB-se serbe ne castet me vendimtare per Luften Clirimtare te Kosoves,
   Se 11-ti, rekomandimet e mbrapshta per Delegacionin e Kosoves ne Konferencen e Rrambujese per te mos nenshkruar ate marreveshje, cka i solli fitim kohe dhe i sherbeu vetem Beogradit dhe Milloshevicit…

   Nga dhuna ne terror

   Se 12, tragjedia e Gerdecit e 15 marsit 2008 shkaktoi mbi 500 viktima, midis te cileve 26 shqiptare te pafajshem te vdekur , fakira qe punonin si skllever pa asnje sigurim shoqeror e pa asnje mase sigurie teknike e jetesore ne fabriken e vdekjes se qevezise Berisha. “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit” shkroi gazeta me e madhe ne Botes “ The New York Times”
   Perparimi i regjimit te Berishes eshte i dukshem: nga “Qeveri e gangstereve” ne 97-en kalon ne nje “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” !!!
   Se 13-ti, zullumi antikombetar i Berishes dhe qevezise me te korruptuar ne historine e Shqiperise po ashtu shenon lartesi te reja. Ne prag te zgjedhjeve te reja parlamentare ata miratojne marreveshjen atdheshitese te Otrantos me Athinen, e cila akoma mban ne fuqi me ligj gjendjen e luftes me Shqiperine, tashme nje vend aleat e e anetar i NATO-s.
   Po te mos ishte kushtrimi atdhetar i Kolonelit te flakur nga detyra Myslim Pashai dhe vendimi i Gjykates Kushtetuese, Shqiperia do te kishte sot rreth 350 kilometra katrore me pak ose dhjete Shen Nauma me shume ne nje pellg ku flitet per nje det prej triliona fuci nafte e biliona tone metrik gazi natyror. Secili prej bashkepunetoreve te Berishes ne kete akt tradhetie kombetare gradohen ne majat e diplomacise, ushtrise. Spikat emerimi i“ Kolonelit te Asfalise greke me tre gishta” Arben Imami ne krye te Ministrise se Mbrotjes se Shqiperise!

   Nga vjedhja e pasurive dhe votave tek …

   Se 14-ti Berisha dhe qeveria e tij e korruptuar e atdheshitese nuk lene mjet pa perdorur per ta kaluar sa me shpejt kete akt atdheshitjeje Greqise para zgjedhjeve. Po ashtu ministrat e tij dhe krejt peshkaqenet e korrupsionit hidhen ne gare per te shperblyer mercenaret e Berishes
   me tendera pa fund. Brenda 30 diteve te fundit te mandatit te pare te Berishes dhurohen mbi 50 tendera hidrocentralesh, rrugesh… me vlere prej rreth gjysem miliardi euro vetem per klanin e korruptuar rreth Berishes.
   Se 15-ti, vjedhja masive e mundit e djerses, pasurive te taksapaguesve shqiptare, pasohet nga vjedhja masive votave te tyre ne zgjedhjet e 28 qershorit te vitit 2009.
   “ Votat u numeruan keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre” thekson raporti i vezhguesve te Evropes dhe Amerikes demokratike. Per cudi a per leverdi reciproke ata i japin note kaluese kesaj demokracie ala Ahmedinaxhad ne zemer te Evropes e Berisha qeveris me me pak vota popullore dhe me pak se nje te dhjeten e votave te trukuara e sakatuara edhe nga modeli Hollandezo- Spanjoll i Kastriot Islamit!

   Qevezia e hajnave

   Se 16-ti,si rezultat i ketyre vjedhjeve krijohet edhe qeveria e hajnave me ne krye Padrinon Sali Berisha. Ish- ministri i Transportit dhe i Puneve te Jashteme Lulezim Basha i akuzuar jo vetem nga opozita, por edhe nga Prokuroria e Pergjithshme per vjedhje qindra milioneshe ne autostraden kombit emerohet ne krye te Ministrise se Brendshme. Nje i akuzuar per shkelje rendi e ligji emerohet ne krye te forcave te rendit e ligjit!!!
   Ish- Ministri Mbrojtjes Fatmir Mediu ne kohen e tragjedise Gerdeci, i akuzuar ligjerisht per korrupsion, shperdorim detyre dhe vrasje massive te shqiptareve … emerohet si Minister Mjedisi ne vend te dergohet per stazh drejtesie ne birucat e Bences !

   Fjalet plumba dhe ….

   Se 17-ti dhunes fizike te Berishes dhe regjimit te tij ndaj shqiptareve i shtohet edhe dhuna verbale, sharjet prej rrugaci, kercenimet dhe shperthimet skizofrenike kunder opozites shqiptare dhe liderit te saj Edvin Rama, kunder cilitdo qe i kundervihet paranojes diktatoriale te Sali Berishes, qe eshte kthyer ashiqare ne Luigjin e 14-te te Shqiperise “Ligji jam une” dhe klani im. Te tjeret jane “shiftaret e njerkes”!
   Se 18-ti, shkelja flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para ligjit , duke i ndare ne shqiptaret e Sales dhe ne shiftaret e njerkes eshte dhunimi me i madh jo vetem i Kushtetutes shqiptare, qe askush si Sali Berisha nuk e ka kthyer ne nje pacavure pa kurrfare vlere. Eshte po ashtu edhe shkelja me flagrante e Konventave Nderkombetare per te Drejtat dhe Lirite Njerezore. Eshte edhe ushqimi me dru i zjarrit te revoltes popullore.
   Se 19-ti, kjo shkelje e flagrante e barazise se shtetasve shqiptare para Kushtetues dhe Konventave te te drejtave e Lirive Themelor te Njeriut shoqerohet me vete zvetnimin njerezor te kryeministrit shqiptar dhe qevezise se tij perballe greves se urise se dhjetra deputeteve te opozites para selise se tij. Bashke me kete degjenerim te cdo ndjenje njerezore vdes edhe iluzioni se ne shpritin e mendjen e kryeminsitri shqiptar ka mbetur qofte edhe nje gjurme e Betimit te Hipokratit, si ish- mjek.

   Parzmorja e hekurt e diktatorit ne vend te bluzes se bardhe te doktorit

   Se 20-ti, ne vend te bluzes se bardhe te mjekut, qe pat premtuar se do ta rivishte sapo ta kerkonin interesat e demokracise dhe subjektit kryesor te saj demosit, popullit shqiptar. Tashme ai imazh ka vdekur pergjithnje. E vetmja gje qe ka mbetur gjalle dhe e fuqishme ne shpirtin mendjen dhe praktiken e Sali Berishes eshte shpirti fanatik komunist, enverist, stalinist i tij.
   “ Une do te qendroj ne pushtet edhe 30 a 35 vjet… aq sa te me jape ymer ai lart” deklaron Kim Jong Ili i Shqiperise. Komentet jane te teperta. Sali Berisha do te shfaqej keshtu me parzmoren e hekurt te nje diktatori komunist pranojak qe ashtu si babai i tij shpirteror ekzekutoi publikisht kater shtetas te pafajshem , qe shikon kudo armiq, puciste, bastuna, stilolapsa revolvere, pilula me helme.
   Tragjedia e 21 janarit 2011 hoqi edhe iluzionin e fundit lidhur me antikomunistin 24 karat komunist Sali Berisha.
   Perfundimisht ai doli para popullit dhe para Botes sic eshte ne te vertete, si ekzekutor publik i qytetareve te vete te lire, faji i vetem i te cileve ishte se kerkonin liri e demokraci, nje jete me te mire per veten, per femijet dhe femijet e femijeve te vet.

   Si ta nxjerrim vdekjen nga politika shqiptare !?

   Duke vrare kater prej nesh, ai na ka vrare secilin e te gjithe ne. Secili prej nesh mund te ishte ate dite aty ku ishin ata, ne betejen per liri e demokraci sipas modelit me te te perparuar e me te sprovuar ne Bote, asaj amerikane.
   Bashke me plumbat e urdheruar te zbrazen mbi kater prej nesh, ne politiken e Sali Berishes ka hyre vete vdekja.
   E vetmja gje qe e nxjerr vdekjen nga politika, thote Nobelisti Gabriel Garcia Markez , eshte denimi me vdekje i politikes se vdekjes.
   Po aq ne mos edhe me sakte e tha edhe mendimtari kombetar shqiptar Akademiku Rexhep Qosja, dikur miku e perkrahesi me i vendosur i Berishes: Kush perdor dhunen ne politike nga dhuna do te vdese!
   E tha hapur e teper njerezisht edhe diplomati i larte amerikan Countryman i cili e filloi konferencen e shtypit sot ne Ambasaden amerikane ne Tirane me ” trishtimin” per vrasjen e 4 shqiptareve me 21 janar 2011.
   Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne! Ato po bien cdo dite e me fort!

   SHENIM : KY ARTIKULL ESHTE SHKRUAR NE FILLIM TE VITIT 2008. PERDITESUAR ME 27 MAJ 2011. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM.

  2. agimi nga Dibra says:

   O Petrit faqeziu. Cfar do ti beje ky sali cjapi plak serb me ketij populli. Fillo me kontrabanden e naftes per serbet qe i shqyeu kosovaret, futi shqiperine ne lufte veri jug duke u vrare vella me vella, per te fituar miliont me baxhanakun e tij vrau 26 veta ne Gerdec; per te marre pushtetin vrau anetarin e partise vet Azem hajdarin dhe futi popullin shqiptar ne lufte me njeri tjetrin dhe shkaerroje shqiperine qe kjo shqiperi qiti koken nga hiri; vorri miliona dollare ne emer te hapjes se rruges se kombit, ku me kte emer beri hatane ne vjedhje qe edhe sot kjo rruge nuk eshte autostrade pasi cdo vit ndodhin aksidente sepse rruga nuk ka perfunduar ne nje kohe qe sali serbi pristet shiritat per inagurimin e rruges; donte pushtetin ta merrte me dhune dhe vra 3 veta qe ishin me duar ne xhepa para kryeministrise, e te pafajshem. Femijet e tyre akoma qajne baballaret e tyre dhe do te vazhdojne gjithe jeten duke qare; wshtw me krimineli ne genjeshtra duke filluar nga Kuvendi e deri shpifes neper gazeta duke vendosur neper gjkata gjithe gjyqtaret e korruptuar dhe mjere populli cfare ka hequr duke kaluar ne strese duke filluar qe nga pronat, etj.ne infinit.

  3. nardi says:

   Mund te renditesh faktet e berisesh z.Pacavure?

 19. Alboz934 says:

  O z. Idajet Beqiri si avokat qe je ligjet i dini me mire se ne populli i thjeshte , a mund te merrni nje inisiative ju si grup avuketnish e te beni nje kallzim penal ketu tek ne me nje gjykate prokurori specjale qe te behet nje vendim e te miratohet ne parlament me mbi 71 votapra te mblidhet urgjent parlamenti gjithashtu te krijohet edhe nje bataljon ushtarak qe ti arrestoje brenda 24 oreve Berishen dhe ato qe bejne thirrje te hapte per destabilizim , se te gjithe kemi mbetur ne terrenin e llafeve.

 20. timo says:

  Saliu është prostituta e përjashtuar nga bordelli për imoralitet.

 21. Taci says:

  Idajeti dihet mir nga brezi im se kush esht e sa vlen ,interesante esht qe Mero bytha ben propogant nepermjet tij,Mero fshatari ne kohen e monizmit denoncoj te jatin se kish vjedh nje kg fasule ne kooperativ per ti mbush barkun ketij bastardi,i jati guri u perjashtu nga partia e Mero qelbesira u be sekretar rinie i peshtanit dhe fitoj nje te drejt shkolle per gjeologji.permbysja komunizmit e gjeti tek brekt e berishes,i sherbeu duke nxir Edin e nxorri nudo ne plazh ,lal erjonin lakuriq per fodet e vjedhura nga mjaft e nje dit kur berisha nuk pranoj oferten e tij per taivanin ku fitonte 500$ u kthy me opoziten e nuhati qe berisha do humbte,prej sherbimit ndaj berishes fitoi 4 shtepi ne Sarand e dy vila ne Golem,Ram frikacaku e pranoj me deshir kete qelbesir vetem ti vihej ne sherbim,fitimet prap kolosale u zhduk kredia e marr per vilen ne tr,u punesuan felliqesirat e tij ne digastere te rendesishme dhe nje burs studimi ne Angli per djalin Aldionin qe fatkeqesisht ka probleme edhe me te shkruajtur.Sa ngjarje ndodhin ne Shqiperi ky pler barku akoma merret me Berishen dhe dizinformon me fletushken e tij per te fitu pagesen e Rilindjes.Ky pler e shoqeris mban nje qen sharri tek dera e viles thon qe e ka edhe partner pasi viagra ka mbi 10 vjet qe se ndihmon me,kujdes o mergimtar te mjer beni dallime e largohuni nga prapaganda e kesaj felliqesire barku.

 22. Sit back and relaks■●▪ says:

  Idajet Pordha qe ja fut pordhes duhet te dije qe embargo ndaj jugosllavise zgjati nga 1992-93 deri ne 1995 kur u firmos marreveshja e Dejton-it dhe embargo e dyte u vendos gjate luftes ne kosove midis marsit te 1998- deri ne 1999-2000 ne mos gaboj kur ne pushtet ishin socialistet me shokun fatos.
  Gjate embargos se pare serbia nuk po luftonte ne kosove pasi lufta e kosoves nisi ne 1998 e jo me 1993. Pra te thuash qe nafta qe kontrabandohej ne mal te zi ne 93-95 ishte ndihme per serbet ne luften kunder kosovareve eshte mashtrim se ne kosove nuk luftohej ne ate kohe. Dhe gjithsesi prape nuk kemi permendje te shqiperise si thyerese te embargos nga OKB per ato vite, ashtu sic nuk kemi raport te OKB per thyerje te embargos se armeve nga shqiperia drejt jugosllavise gjate viteve 98-2000, luftes se kosoves megjithese e di i madh e i vogel qe armet kalonin lirshem kufirin dhe trupat e uck dhe fark sterviteshin ne shqiperi armatoseshin dhe kalonin ne kosove, dhe ne keto vite ishte ne pushtet partia socialiste. Qe te jemi te qarte, bashke me serbine dhe malin e zi nen embargo ishte edhe kosova si pjese e serbise pra ne syte e OKB te coje arme ne kosove apo njerez per te stervitur uck ishte njesoj thyerje embargoje sikur ti coje nafte apo arme serbise, dhe ne kete e kemi bere dhe OKB nuk e permend ose e anashkalon ashtu sic anashkalon dhe mbyll nje sy perballe mbylljes se te dy syve nga berisha per naften qe kalonte ne mal te zi.
  Pra Idajeti duhet ta dije qe nuk ka pasur shfarosje masive te shqiptareve deri pas 98 nderkohe qe socialistet erdhen ne pushtet ne 97.
  Nderkohe qe midis viteve 95-98 nuk ka pasur asnje lloj embargo.
  Pra Idajeti thote ca gjysem te verteta qe nuk i con deri ne fund por i le deri aty ku i interesojn argumentit te tij, ashtu si ai artikulli i gazetarit te meros sot qe kontrabanden me maqedonin e quante thyerje embargoje kur maqedonia as qe kishte te bente me me serbine pasi ishte shtet i pavarur qe me 1991. Jetojme ne kohe debilizmi te pashoq.

 23. Edi says:

  O Mero Baze!
  Ti flet sikur ne nuk kemi jetuar ne Shqiperi.
  30 vjet me pare komunistet urrenin Kosoven e kosovaret. Ne fillimet e demokracise,nese doje te kuptoje nga anon njeri a tjetri,mjaft te flisje per Kosoven dhe e gjeje.
  Nese kishin urrejtje per Kosovaret,ishin komuniste( e natyrshme,i mundonte krimi i 45 viteve me pare).
  Ti flet per Berishen?
  Ishte nje kohe kur ti dhe takemi jot bertisnin” po ky ,n’ a cau… me Kosoven” , te tjere me te piste…” c na duhet Kosova ne”….
  T’ u vije turp qe shpifni.
  Arma e te kuqve, gjithnje shpifja.

  1. mirel says:

   Ik mor plere.
   Shqiptaret ishin ata qe hapen shtepite per kosovaret dhe ti flet per urrejtje.
   Rrace e ulet qelbesirash berishjane.
   Kedhtu e filluat shkaterrimin e Shqiperise ju o kerma
   Duke ndezur urrejtjen kunder Jugut. Plera antishqiptare.

 24. Taci says:

  Sqarim per nje gabim ne koment ,500 000 $ donte fshatari peshtanit per nderhyrjet tek taivani,e largoj Berisha si qen pa karrakter,Edi Rama kryebashkiak ne ate koh i afron 350 000$dhe mero bytha beri betimin,ate dit qe do nuhas humbjen e Rames ky pler barku pa karrakter e ndjenj njerezore do vrapoj kunder Rames kombit e femive per te fitu dicka,jam ndoshta personi me i vecant qe e njoh dhem e dhemball kete qelbesir ,cudi si po i boton komentet sigurisht esht i zen me pazare dhe koleget duke e dit kush esht e sabotojn.Gjithmon ka qen vigjilent ndaj meje,jam me emer dhe email korrekt.

 25. Shkupi says:

  Duke pe i pErmbelledhur komentet edhe un me dy llafe them se shpetimi kombetare eshte sekuestrimi i gjithe pasurise Berishjane dhe burgosja e Sali Berishovic ME 250 vite burg Burelli duke e shpallur tradhetare i KOMBIT.

 26. Qytetari durrsak says:

  Sali Berisha duhej derguar ne Gjykaten e Hages prej shume vitesh me pare. Si ka shpetuar deri me sot ?! Eshte enigme, por ky kriminel duhet ndeshkuar si kriminel i vertete lufte. Ne se do te arrihet ky ndeshkim i merituar per Sali Berishen, do te jete nje fitore historike e drejtesise shqiptare dhe e popullit shqiptar.

 27. Cifti me I shumtuar ne bote!!!!! Harram djersen e pronen e vjedhur te Popullit! Njerezit vdiqen e Kure sju gezuan prones tyre! Vdekshi me kancer nga me I Vogli I familjes deri tek monster Salih Karaxhic Berisha! Zoti ju marte hak! Amin!!!

 28. nardi says:

  Pirdhni se liroheni, berishen nuk e prek kush!
  Persa kohe eshte i lire dhe ne funksion Rama mbreteron i qete si e keqja me e vogel e shqiperise….

  DUHET QE TE NGIRIHEN KOMENTUESIT NE BULEVARDIN E TIRANES dhe jo ktu, komentet online ven ne ekiuliber politiken e korruptuar!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *