Lulzim Basha nuk lexon, nuk di dhe as nuk pyet…

Nga Erjon Braçe

Lulzim Basha është një ndër të shumtit në këtë vend që NUK LEXON!

Ajo i dergon nje seri me sms titrash propagande dale neper tv me detyrim dhe Ate-Lulzimin e zene, bie si i dehur!

Per shkak se nuk lexon, nuk di! Por eshte edhe me keq, Ai-Lulzim Basha nuk di por edhe nuk pyet!

Ka krenarine e te marrit qe edhe pse nuk di, Ai i di te gjitha! Per shkak te kesaj, genjen si Ai vete-Lulzim Basha!

Fakt;

Nga Janari deri ne fund te Korrikut, jane rregjistruar 12. 697 sipermarrje te reja, thuajse 60 ne dite.

Nuk jane sipermarrje te qeverise, por pa diskutim jane sipermarrje te klimes se krijuar nga qeveria;

Favoreve fiskale qe nuk kane egzistuar kurre me pare per te vegjlit e te mesmit, turizmin e agroturizmin, bujqesine;

Favore fiskale-te gjitha, te forcuara edhe me shume duke nisur nga Janari i vitit te ri!

Kjo eshte e verteta!

Propaganda banale e Lulzim Bashes nuk e zhben te verteten;

Me e rendesishmja,

NUK ZHBEN FAVORET FISKALE QE SIPERMARRJET E LIGJSHME PO MARRIN CDO VIT!

kloelbaAi eshte vertete rob koti, ndryshe si mund t’ju lejonte ju te qeverisni akima me nje mal me skandale???

As pushtuesit nuk i kan bere kaq keq ketij vendi se ju. Fol zoti Erjon pasi ti personalisht nuk ke asnje gjynah, fol.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Lulzim Basha nuk lexon, nuk di dhe as nuk pyet…”

 1. Kalec Dega says:

  Ndryshe nga Kamarjeri I Rinasit, Konja e Vogel ka mbaruar Shkollen e Partise dhe Zerit te Popullit.
  Spo e shikojme te dali ne podium dhe te demaskoje Saliun , ndoshta se ka Lulune tani.

 2. Adr says:

  I modh Mero,
  Sic duket as ju (gazeta) NUK LEXONI

  Keni fut dhe komentet e robve ne fund te mesazhit!!!!!

 3. pa e lexuar.. says:

  Koken hengshi me njeri tjetrin..

  1. palla says:

   Or taj kalec (duhet te kesh qene spaun), me te pat ktu ne malsi kisha me te te dhane kalim tem bre. Asht ma i ditur e ma i sinqert se zotniaa yte. Je injorant i sal ram sheqere birishes e i klonumi i tij, naj dhe je i mallkum i zotit.

 4. Mirdita says:

  Nuk le pa lehur asnje minute. Sa per i lexuar, Bashes ti nuk ia arrin dot. Je shume larg dhe e shet veten per i ditur. A je ne terezi. Leh, leh sr kryetari yt nden sqetull te ka. Tung

 5. Zigur Qarri says:

  Ne Boten Perendimore,jo vetem ne ambjentet elitare,por as edhe ato ordinere,nuk degjon nga keto shprehjet e “rilindjes”,
  qe jan simptoma te semundjeve psiqike,te atyre qe nuk kontrollojn sjelljen,me karakter te dobet dhe moral te dyshimte.
  Por edhe nese vene re diçka qe nuk shkon,nuk ta vene ne dukje,por e anashkalojn pa te prek ne seder.Rama eshte
  emigranti me i deshtuar,flet per lexim,flet per dije!Perse nuk e pranuan as Mesues vizatimi ne shkollat fillore ne France?
  Gjithshka eshte kthyer personale,si menyra “me efikase”per te mos u perballur me te verteten,duke fajsuar dike tjeter.
  Do te ishte mire te lexoje nje liber,i thote Rama adoloshenteve ne facebook,kur nuk ka asnje argument per tu pergjigjur.
  Ndersa ne komunikimin real,ne Aeroportin e Rinasit,Rama,”ai qe lexon libra”,nuk ju pergjigj fare pyetjes se gazetares,por
  vetem belbezoi dhe u largua.Ne prezantimin projektit të Teatrit te ri Kombetar,Rama “i premtoi” Robert Ndrenikes,se do
  ti jape fjalen ne fund,por e genjeu,sepse nuk ja dha,i tha pa mikrofon,shiko projektin njehere,se”meson”,dhe u largua.
  Ndersa Erion Braçe,thote per Luzim Bashen,”nuk lexon nuk,nuk di”.Po te njejten gje i tha Deputetit Bardh Spahia,
  kur i thaBraçes, “duhet te diskutohet ligji i Teatrit”,por Braçe nuk i kthen pergjigje,por i thote:”Nuk merr vesh nga kjo punë ti.
  Shko në komisionin e shëndetësisë bëj ndonjë punë atje”.Spahiu i tha vetem,”O Erjonush”,dhe Braçe menjehere deklaroi:
  “Ndërpritet mbledhja e Komisionit”.Flet per Libra Erion Braçe,qe eshte rekord ne Parlament per fjalorin tij vulgare,qe
  edhe ne rruge rrallehere e degjon.Prandaj,nuk eshte rastesi,qe”rilindja”mblodhi rreth vetes te gjith llumin e shoqerise
  shqiptare.Edhe komentuesit pro”rilindjes” ketu tek Tema,jan te gjith injorante dhe ordinere ne gjuh,komplet debila
  si idhujt e tyre demagoge.Propaganda mashtruese e”Rilindjes”,eshte po e njejta si nazisteve.Genjeshtra per”rilindasit”,
  eshte bere pjese e indetitetit te tyre,si menyra e vetme per te mbajtur pushttetin.Miliona Euro te takspaguesve shqiptare
  perdor Kryeministri dhe Kryetari Bashkise se Tiranes,vetem per te zhdukur te verteten.Genjehet per Borxhin,mireqenien,
  punesimin,emrigacioni,drejtesin,arsimin,shendetesine……genjehet dhe vetem genjehet.134 mije nxenes me pak se para
  kater vitesh,mbi 70% te shqiptareve duhet te largohen,sepse nuk sigurojn as bazen minimale te jeteses,dhe keta ordinere
  akoam kan goje e flasin,nderkoh qe Shqipria eshte ne nje gjendje katastrofale.Braçe Konia,qe ka 5 vite qe leh per reduktimin
  e objekteve te lojrave te fatit,ka henge dhe han akoma,sepse pikat e basteve jan trefishuar qe kur kan ardhur ne pushttet
  “rilindasit”,sepse Rama nuk çfar te beje,se vetem nje vote ka!02/08/2018 Ligji që i ul taksat kumarit; Me koncesion do paguajnë
  40 % më pak tatime.Afro 600 mije vende pune(mbi 300 mije mandatin e pare) ka premtuar “rilindja”,por ne realitet jan hapur
  vetem 28 mije vende të reja pune ne harkun kohor 2010-2017,dhe keto vetem ne sektorin publik,qe jeton ne kurriz te atij privat.

  1. Berti says:

   Foli edhe ky vrasesi Zigur Qarri.Sapo te pastrohet drejtesia edhe Ziguri do te jape llogari per vrasjet qe ka bere.

   1. Zigur Qarri says:

    Ai”rilindasi”me poshte(Ladi),thote qe un jam”skorpioni”!
    Prandaj edhe kam thene me siper,se”komentuesit pro”rilindjes” ketu tek Tema,jan te gjith injorante….
    ….Genjeshtra per”rilindasit”,eshte bere pjese e indetitetit te tyre,…”
    Un kam prej 10 vitesh qe komentoj ketu tek Tema,dhe ishte kenaqesi diskutimi me komentuesit,por
    militantet e rinj te “rilindjes”(mbas mandatit te dyte te Rames)duken qe jan qe te gjith idjote dhe
    halabake.Kjo tregon,se mandati i pare i ka zhgenjyer thelle ata qe besuan ne nje rilindje.Kuptohet,
    ate boshllek e mbushen militantet debila si puna jote.Ky nuk eshte fakt per tu gezuar,perkundrazi.
    Hajt,provo te shohesh te verteten ne sy,provo te jeshe vetvetja,te keshe personalitetin tend,ndryshe
    do te vdesesh shtojce e te tjereve.
    (Erion Braçe e ofendoi Bardh Spahine,megjithate ai nuk ju pergjith me te njeten monedhe,por i tha vetem
    “O Erjonush”,dhe Braçe menjehere deklaroi: “Ndërpritet mbledhja e Komisionit”.Dhe ky flet per Libra,kur
    me vepra e ka treguar qe eshte komplet halabak.Me kete krenohesh ti?)

 6. Mengjezi ora6 liqeni. says:

  O Erjon per mua je nje nga deputetet me te mire ne dy krahet.Te dija me te zgjuar.Si har harxhon kohen me ate bajge.Cfardo te shkruash ti i rit leren.Lere se eshte ne faze pergatitore per.grumbullimin me kombetaren.e e kaputen.Sales me trainer amerikan gjerman e.angleze.Grmbullimi behet tek hoteli klimaterik ne Malsine e.Madhe sigutisht fri.

 7. Ladi says:

  Eheee e nxorri koken! Gurziu: alias Ziguri, na qenka skorpioni, qe ka kaq kohe qe dukej sikur na ishte zhdukur nga komentet…hahahaha. por jo – ai di ta beje detyren ashtu sic partia e ka mesuar..

 8. Orli says:

  7•7=42,36+49=95 keto jane rezultatet e shumzimit e te mbledhjes nga i “zgjuari” i pari pas njeshit i pd-es!

 9. eshte bere e pa durueshme says:

  Sçi u be ajo puna e Babales se eshte nje krim imadh ajo qe beri Lulezimi me ata ali-beun me çingiet e tij. Eshte krim dhe krimi ndeshkohet. Pse nuk ndihet Babalja apo do kaloj ne veting?!

 10. Ladi says:

  O guraziu, po pse je shqetsuar mo? Pse perdor dhune verbale mo? Cfar te shqeteson mo? Lavdi zotit jemi njerez te lire, ne nje vend te lire.
  E kupton dot, se cdo te thote demokraci?!
  Dhe qe ta dish ti, se me sa kuptohet ke deficensa mentale – skorpioni shkruante mjaft mire. Kishte argumenta. Nuk shkruante vetem per hater te llogores, por edhe arsyetonte. Gje qe nuk e them dot ne rastin tend.
  Me vjen keq: ti nuk je skorpioni. Ti je: guri i zi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *