Oficeri i forcave të NATO-s nga Fieri i jep fund jetës. Postimi i trishtë një ditë më parë: Asnjeri nuk erdhi për kafe…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, ku një i ri 29 vjeç është helmuar me fotoksinë dhe ka humbur jetën.

Viktima është Enea Xhaja.

Ai ishte pjesëtar i forcave të NATO-s me detyrë oficer në Bunavi të Vlorës.

Arsyet e veprimit tragjik nuk dihen, por dyshohet se Xhaja kishte probleme depresioni.

Dyshim që vërtetohet edhe nga një postim i bërë disa orë para se të vriste veten.

“Pas shume ftesave te bera per kafe …. dhe asnjeri sishte i disponueshem, nga inati botes do pi per qejf time…”, shkruante ai.(TemA)

22 komente në “Oficeri i forcave të NATO-s nga Fieri i jep fund jetës. Postimi i trishtë një ditë më parë: Asnjeri nuk erdhi për kafe…”

 1. Illyria-Shqiperia says:

  Po pse mor djale, pse???

  1. Injorancus says:

   Ore gazetaruc! Cfare di ti per depresionin qe e permendni sa here qe nuk dini cfare te shkruani. Sa here qe njeri vret, vjedh, rreh, rrihet mje fjale keni te regjistruar ju ´semundje menduar’ pa bere as dhe verifikimin me te vogel.

 2. U. Shtari says:

  N.q.s. ky ushtarak ka qene ne “lufte” ne Afganistan apo gjekte ku ka vene ne rrezik jeten, depresioni i tij eshte i “justifikuar” dhe Ministria e Mbrojtjes duhet ti mbaje “afer” keta ushtarake.
  N.q.s. depresioni i tij nuk vjen nga profesioni, ai eshte si gjithe njerezit e tjere me depresion. Familja duhet te ishte me e kujdesshme me te.

 3. Mziu says:

  Ky paska qene rryp…jo oficer Nato-je….!

  1. O mzi o rryp says:

   O mzi ti je rryp e pyk,Po nuk rri dot pa hedh vrer o rrac turku…nuk gjykohet tjetri,por thuhet ngushellime, o rryp

  2. Lola says:

   Zi e M’zi e paske shpirtin o karagjoz Mziu , vafsh ne te semes se s’je njeri.

 4. Pellumb Kulla says:

  I qofte i lehte dheu qe e pati roje. U befte tok me engjejt

 5. Eri says:

  Ahhhh more djale…kjo bote keshtu eshte me refuzime e zhgenjime…king djale…keta jane njerez qe duan dashuri…dhe jo materialist….te ndritte shpirti atje ku je…

 6. arjan says:

  ndjese paste, ka mundesi te mos kete perballuar premtimin e kryeministrit per ngritje page ne janar te 2019

 7. Klodjana says:

  Ne Shqiperi ka njerez te mire e drejtues te paafate. Por ne Ministrine e Mbrojtjes gjithmone kane drejtuar me plehrat me te paaftet me servilet e njerzit e mire ata te cilet kane cene heronjte e vertete jane larguar nga keta drejtues ndyresira. Ky djale duhet te kihej nen vemendje. Ngushellime u prehye ne paqe!

 8. Zoti eshte i Madh says:

  eh mor djale cka fitove???Ngushellime familjes ndersa viktimes Zoti ia falte kte gabim fatal.Nuk duhet te dorezohet robi perpara veshtirsive,sepse jeta lufte eshte dhe duhet luftuar.Paske qene dhe oficer more djale

 9. loni says:

  Po pse more burre dheut bere nje gje te tille, do vinte nje dite qe do te gjeje njerez te mire, pse nuk mendove pak per kete gje. ., ah more djale, u prehsh ne paqe!

 10. Studenti says:

  O ju te TEMA-s, nga e keni gjetur kete titull?
  Oficer i forcave te NATO-s, nga Fieri, me detyre oficer ne Bunavi te Vlores!!!!!!!!!
  Perpara se te jete oficer i NATO-s, çdo ushtarak i vendit tone, në rradhe te pare është oficer i Forcave te Armatosura te Republikes se SHqiperse.
  Mos vendosni keshtu titujsh pa kuptim,,,,,,,,, a thua se ka nderruar jetë nje ushtarak i huaj, i nje vendi anetar i NATO-s, i cili sherbente ne vendin tone.

 11. Abc says:

  Nuk eshte oficer i Natos, po i ushtrise shqiptare. Nuk ka bere betim per Naton por per flamurin shqiptar. Po ju as kaqe nuk jua cik truri.
  Ngushellime famijes

 12. vlora.vlora says:

  gjynaf ,,si eshte katandisur ushtria shqiptare ,ca vene dhe vjedhin banka ca me droge dhe ca te tjere vetevriten

 13. Gus says:

  Ngushellime families .Te qofte dheu i lehte.

 14. Mjeku Shqiptar eshte Berber says:

  Djaloshi duket qe ka patur probleme te meparshme psikologjike prej kohesh, kjo vihet re ne faktin se paska bere plastike te vesheve ne moshe adulte.

 15. mik says:

  Drit past , ngushellime familjes.
  Cdo vetvrasje konsiderohet depresion !!
  A duhet ta besojme kete gjithmone ? Nuk asht vetem depresioni qe kerkon vetvrasje.
  I ndjeri sa iku nga jeta, etiketohet menjehere me depresion. Kush i bani hetimet kaq shpejt ?!!

  1. Free says:

   po ti mor mik ia ke idene cfare eshte depresioni? se shume flasin po vetem kur e ke mbi kurriz e merr vesh cfare eshte.

   ngushellime familjes

 16. X says:

  Prsh.rastesisht lexova per enin ne kete portal duke kerkuar arsyen pse u nda nga jeta.1- per te gjithe ju qe keni shprehur ngushellimet tuaja te sinqerta faleminderit.2-per ju te tjeret qe shkruani …………….. mos te shprehem me mire as qe enjihni as dini cfare probleme mund te kishte dhe se nga cfare familje rrithte qe e kane rritur me 500 mundime dhe halle.punua dhe e shkolluan me edukate dhe rregulla dhe ushtarak te denje.3-sa per veshet o debil nga e pe ti o karagjoza o legena qe shkruani ca tju vij.U PREHTE NE PAQE SHPIRTI YT ENI TE QOFTE DHEU ILEHTE VLLACKO SE IKE KAQ SHPEJT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *