Daçiç: Përkrah idenë për rishikimin e kufijve. SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se përkrah idenë e presidentit serb Aleksandar Vuçiç për rishikimin e kufijve me Kosovën.

Referuar mediave në Serbi Ministri Daçiç vlerëson rishikimi e kufijve si mundësinë e vetme të mundshme për zgjidhjen e problemit, edhe pse pranon se është ende herët të flitet nëse mund të arrihet deri në një zgjidhje të tillë.

“Idenë e rishikimit të kufijve e përkrah këtu e dhjetë vite, dhe mendoj se është mundësia e vetme e mundshme dhe e shpejtë që mund ta zgjidh këtë problem akut”, ka shtuar shefi i diplomacisë serbe.

Ndërkaq, Daçiç beson se me ardhjen e administratës së re në krye të Shtëpisë së Bardhë, pozicioni i SHBA-ve karshi Kosovës ka ndryshuar.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Daçiç: Përkrah idenë për rishikimin e kufijve. SHBA ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës”

  1. says:

    America ndryshon qëndrim për Kosovën kur Rusia të ketë ndryshuar qëndrim për Iranin dhe Kina të ketë ndryshuar qëndrim për Koren e Veriut.

  2. Virusi banal says:

    E dim qe jeni per ndryshim kufinjesh po nese kosovaret nuk duan mbajeni me dore. Kosoven e keni humbur dhe mund te humbni dhe territore te tjera.

  3. i papami says:

    ahahhahhaha I shkreti ky sa koketrashe qe eshte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *