Ish ministri i LSI mbron gjyqtaren e akuzuar, tregon një “rrëfenjë” me Vetting: Gjyqtarët që kanë lidhur kalin në vendin…

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani mbron gjyqtaren e Vlorës të akuzuar se ka liruar nga burgu një të akuzuar për vrasje.

Madje duke iu rikthyer rastit të dy gjyqtarëve nga Vlora, ku njeri e ka kaluar atë dhe tjetri jo, ndonëse kanë pasur të njëjtin “kontakt” bën dhe ironinë e rastit përmes një “rrëfenje me Vetting”.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani  shkruan se “kontakti” është mik i qeverisë dhe ai që e ka kaluar vettingun i ka pasur lidhjet me të forta me të, ndërsa tjetri akoma është duke luftuar me argumente dhe prova, si e si ta kalojë.

Postimi i plotë i Manjanit:

Një ngjarje nga vettingu.

Dy gjyqtarë, të dy nga Vlora, të dy të akuzuar për njohje me të njëjtin “kontakt të papërshtatshëm”, njëri kalon vetting-un ndërsa tjetri jo!

 “Kontakti i papërshtstshëm” paska qenë me “fat” për njërin dhe “ters” për tjetrin. Gojët e liga, sugjerojnë që “kontakti” është mik me qeverinë e sotme.

Sidoqoftë, ligjërisht ky trajtim i pabarabartë quhet Diskriminim!

Pabarazia para ligjit është rregull sundues në ligjet e pushtetit.

“Kaluesi” i vetting, qartësisht e ka lidhur kalin në “vendin e duhur”, pra tek qeveria.

“Ngelësi” lufton me argumente e prova…

Të shohim kolegjin! Por, vështirë…

OMN proteston për çdo rast, por jo për këtë!

Asnjë çudi!

RamaForma këtë fytyra ka!(TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Ish ministri i LSI mbron gjyqtaren e akuzuar, tregon një “rrëfenjë” me Vetting: Gjyqtarët që kanë lidhur kalin në vendin…”

 1. ilir says:

  O ky torrollaku akoma vazhdon!!!!!!!!

 2. Sefer Daja says:

  Ce botoni kte plehre tek TEMA? A e dini se shikueshmeria juaj bie vetvetiu? Ky ishi i LSI eshte i neveritshem.

 3. Ben says:

  O Tema,s’ kuptoj pse botoni karagjozlliqet e ketij karagjozi.Ky eshte nje i pa afte,qe vodhi shume pare kur ishte ne pushtet dhe kalon kohen me idiotesite e tij.Po ju ç’keni qe bini viktime e tij,duke e botuar ne gazete?

 4. taku says:

  Yyyyyyyyyyyttttttttt
  Kone e Likes,
  Legen I care materrniteti,,,

 5. perkthyesi says:

  Ky Ylli Manjani e mbron sepse, ajo ose ka qene pjese e strukturave idiote te LSI, ose do i kete bere nder ndonje delenxhiu te kesaj partie, apo atij vete!

 6. ceni boston says:

  Ky tipi ..ri ri dhe ha mu-t!

 7. zzzzz says:

  kjo cela eshte moster…..si manjeni dhe kobtakti….

 8. Roci.vl says:

  . Kete pacavuren e perzune si lecke pasi fshehu leket e gjobave si min.drejtesise. mashtroi lilin e monin se do ishte besnike e i ndershem ne ndarjen e lekeve. Kur e kapen ia shkulen veshet e perzune dhe nga partia. Si mundet nje si ky te beje Min,Drejtesise??? Ky eshte cop mishi.

 9. Franci says:

  Ky duhet te arrestohet urgjent i pari.Biles edhe para Berishes.

 10. Johani says:

  Shum i menqur po na bahesh tash more ishministri i drejtesise qe skishe pas ba asnje pune te ndershme e tash kur po ju dalin pisllaqet dhe kopilite sikur je qartur aq sa po te duket se edhe floket perpjete po te shkojne por kur po prek koken me dore po bindesh se ske floke,prandaj me mire shko mbill floket e ndoshte te vijne edhe trute qe i paske lane ne lazarat!

 11. Gezim Dushallari says:

  Te drejt ke z. Ylli. Ata qe e Kane lidhur kalin ne vendim e duhur nuk kane harruar te kene dorezuar edhe Euro/dollaret. Kurse ata qe kan nje karriere 20 vjecare ne drejtesi edhe pse nuk jan promovuar inkurajuar apo lakmuar me poste, ngelen ne vetingun e ministris drejtesise. No money/no honey.
  Drejtesia-Lokita, cause finita

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *