Princ Leka: Kosova dhe Shqipëria të bashkohen nën një monarki

Princi i Kurorës, Leka II, thotë se ai mendon se zgjidhja më e mirë për Shqipërinë dhe Kosovën do të jetë bashkimi nën një monarki shqiptare. Kështu shkruan portali britanik ‘Royal Central”.

Princi i Kurorës thekson se detyra e familjes mbretërore ka qenë që të heqë barrierat mes shqiptarëve dhe të promovojë bashkimin e grupeve shqiptare në Ballkan.

Princi i Kurorës thotë se një Shqipëri e Madhe, e drejtuar si një monarki kushtetuese, do të ofronte stabilitet më të madh politik se sistemi aktual politik.

Ai përdor Britaninë e Madhe dhe të tjera mbretëri europiane si shembuj të asaj që Shqipëria mund të arrijë në të ardhmen.

I pyetur nëse do të dëshironte të bëhej mbret i Shqipërisë dhe Kosovës së bashkuar, ai përgjigjet: “Familja mbretërore do të respektojë gjithmonë vullnetin e popullit. Të jesh princ apo mbret është një jetë. Të jesh në gjendje t’i shërbesh vendit tënd nuk e shoh si një punë, por si nderin më të madh”.

Linku i shkrimit: http://royalcentral.co.uk/europe/crown-prince-leka-kosovo-and-albania-should-be-united-under-a-monarchy-107144

REMOTE_ADDR:[]

101 komente në “Princ Leka: Kosova dhe Shqipëria të bashkohen nën një monarki”

 1. kasemi says:

  Pirdh o mbret pirdh. Po ju more gazetar ke gjeni te intervistoni, nje cope idiot dhe prisni nga ai mend. Hiqni more dore nga keto budallalleqe se nuk i sherbejne askujt.

  1. Peti says:

   Ti e ke ne terezi o vlla. i fut nje tralala dhe ne rregull je …

  2. U dhime duke qesh says:

   Doli dhe Lek Torobelli dhe nxorri nje fjale, e pordhi se u lodh pastaj 😀 😀 😀

 2. hahahhah

  thuaje edhe njiher aman ,
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  hahahahhahahahahahahhahahahhaa

  hahahahhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  opo s’i paska len gja zogut t’kurves mor Yahoo
  hahahahahhahahahah

 3. BESOJ says:

  o Lekush…ja me “Fale” qe te thashe “Lekush” duhej te thoja:Flori:::Flori sepse Gjyshi juaj e Donte shume Floririn..
  jemi shume “Dakorde” per Monarkine qe kerkoni..por e keqja eshte se Flori per te Vjedhur nuk na ka Mbetur me…se ato qe nuk mori Gjyshi jote i mori Ilir Floriri..Kuptove???????????

 4. says:

  Është me kancer në zemër.

 5. qqqqq says:

  ohohohohohooooooo
  Pjerdh, pjerdh se lirohesh nga barku !!!!!!!!!
  Pse ben sikur je princ??????
  Je nje cope lapanjozi qe ka 95 vjet qe po rrjep dhe ha pasurine e ketij populli !!!!
  Se kush je ti. nga vjen dhe ku shkon….te gjithe e dine !!!!!

 6. Bert says:

  Po ky i shkreti gjalle qeka?Çkena o Lek,a ke mujt a?

 7. Atdheu says:

  Cdo te thote kjo🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

 8. Marigojab says:

  Edhe kete kishim mangut! Ri o cun aty ku je, bej qejf me leket qe more qyl dhe ruju nga vejtingu se mos jesh bere mik me ndonje gjyqtar pronash.

 9. Shabani says:

  Do ta bojm si jo!? Po mret do jem une Shaba nga vorri bomit ene jo ti! Ca ke me shume ti se mua? Na honksh m..n. Palo princ

  1. Y says:

   Jo palo princ, po thjesht nje koqe

 10. nderime says:

  Po mire ju te Temes, ku e gjeni te drejten ta cilesoni “princ”? Princ i kujt eshte, apo i gazetes suaj? Po te doni bejeni princ te pronave tuaja, se Shqiperia me Kushtetute eshte Republike. Apo e kam gabim? Eshte me mire te mos e celni gojen fare, o gazetare, se sa te beni te njohur boterisht nivelin tuaj, qe le shume per te deshiruar. A nuk eshte ne kundershtim me Kushtetuten kjo gje? Kujdesuni me teper per ate qe shkruani, se per vete mendoni cfare te doni dhe kjo nuk na prish pune. Por ajo qe lexojme nuk ka pse pasqyron ate qe mendoni ju, por nje realitet per te cilin te gjithe jemi te ndjeshem dhe interesuar.

 11. Roberto says:

  Po pastaj?? Ja u bashkuan. Ti do jesh princi dhe ajo budallacka jote princesha??? Jemi rehat vetem. Boll kemi hallet tona. Ju nuk e kuptoni dot se c’fare mish-mashi do behet po te ndodhe ajo gje. Ok jemi shqiptare,kufijte i kemi ngjitur dhe te hapur. Kaq mjafton. Ata kane mentalitetin e tyre dhe qeverine e tyre. Jemi lodhur duke ju pershtatur te ardhurve qe Berisha solli nga mali dhe po i shohim perdite qe ata jane burimi me i madh i krimit ngado qe shkelin. A e shikoni ate Ramush Karabushin qe e ka mendjen te dhuna?? Te lufta?? Idiot komplet. Njesoj si Berisha. Ca t’ju them me shume.

 12. Mul Noka dhe Paloka says:

  Ore, si thoni?
  A bën vaki qe ky Leka te jete me i keq nga Sali Palla, Fatos Kumarxhiu, Ilir Kryemadhi, Pandeli Dhëndëri, dhe Edi PPP-ja? Kaq keq sa ka pare ky popull keto 30 vjet, nuk besoj se Leka Ii, do kete me shumë per te shtuar.
  Vetem se problemi me keta mbreterit eshte se nuk i heq dot. Te mbeten peshqesh.

 13. mirel says:

  Ik mer trap..edhe sherri jot na duhet tani

 14. Vasiliki says:

  O Skender, po rri rehat o i uruar se familja juaj ka histori te hidhur, quheni hajdute !

 15. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

  Pershendetje!
  Jetoj ne Spanje.
  Kemi percepcion te kaluar e te gabuar per monarkine.
  Kam jetuar vite ne disa shtete te ndryshme te Europes.
  Shteti monarkik spanjoll eshte 1 milione here me demokratik se shteti i meparshem shqiptar “socialist” (socialist ne thonjeza).
  Shteti monarkik spanjoll eshte 1 milione here me demokratik se shteti aktual shqiptar “demokratik” (demokratik ne thonjeza).
  Shteti monarkik spanjoll praktikisht eshte shume here me tolerant & demokratik & serioz madje edhe se shtete republikane te Europes.

  1. Sit back and relaks■●▪ says:

   Po kaltarohu cik mer plak se njele anjaront ne mes te spanjes. Kaltarohu mo rri anjaront

   1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

    Degjo ti, llafazan, pakulture lapanjos:
    Actually, I’m sitting back and relaxing in Sunbed under Sunumbrella.
    Natyrisht freskohem “sa here me do trapi” ne Mesdheun Kalterosh, mor Analfabet Injorant Kokebosh.

    1. Sit back and relaks■●▪ says:

     Aaaaa skjuzmi daku, ene mu duk njoni si ty kur e pashe krah per krah me mretin e spanjes tu i majt valixhet po se menova te kishe bo aq ahead ne jete.

    2. Sit back and relaks■●▪ says:

     Aaaaa skjuzmi daku, ene mu duk njoni si ty kur e pashe krah per krah me mretin e spanjes tu i majt valixhet po se menova te kishe bo aq ahead ne jete..

     1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

      Mbreti i Spanjes nuk mban rreth e rrotull valixhexhinje si mbreterit e komunizmit dhe demokracise shqiptare.
      Eshte tjeter gje pallati historik mbreteror dhe tjeter gje komunikimi, thjeshtesia, humiliditeti qe e karakterizojne.
      Tani ne kohen e pushimeve verore, mund ta shohesh thjesht me veshje sportive ne kompeticione dhe regata me Velero ne detin Mesdhe.

      1. ca po thu says:

       O “Monarkia” o RROT CARI! Po kush eshte pasardhes i Gjergj Kastriotit qe ta nderojme dhe ta bejme kryetar shteti!? Ai lapangjozi i Amut Zogomarit!? Ik o PSIKOPAT me te meta mendore. Ti as qe ja ke idene se kujt i thone demokraci o tuhaf. Dmth Franca qe eshte Republike nuk eshte demokraci sipas teje!? Uuu te dhjefsha demokracine e Spanjes o debil, qe nuk njeh demokracine dhe te drejten e Katalunes per pavaresi. Ti kujton se demokraci eshte te lash makinat dhe te pagosh 100 milion euro per nje lojtar futbolli!
       O “Monarkia” o INJORANT I PASHKOLLE. Pthuuuuuuuuuuuuu derdimen people.

       1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

        Gjergj Kastrioti ka pasardhes, por une nuk e shtroj çeshtjen te nje INDIVID, as te RPSSH-ja, por te koncepti i Demokracise se Vertete.
        Demokracia mund te jete edhe monarki parlamentare si Spanja edhe republike parlamentare si Gjermania edhe republike presidenciale si Franca, por nuk jane demokraci as monarkia absolute e iranit, as republika popullore e kines.
        Shqiptaret e vertete duhet te evokojne dhe te theksojne ne histori shtetin arberor mesjetar te Gjergj Kastriotit qe veproi, qe funksionoi, qe rezistoi, qe mbijetoi edhe ne kushtet e luftes me nje perandori.
        Ti jargaç, kujdes me peshtymen qe ben ne drejtimin lart se te bie perseri ne surrat!

        1. ca po thu says:

         O “Monarkia” o trupeshk, o te dhjefsha “demokracine e vertete” ne fakt te genjeshtert te kapitalit! Ja na e shpjego pak si eshte e mundur ne kete demokraci (fjala demo-kraci vjen nga helenishtja dhe do te thote pushtet i popullit) pra ne kete demokracine tende, vetem 5% e njerezve kane ne zoterim 95% e pasurise boterore! C’eshte kjo ndarje krejt e padrejte e prones dhe pasurise, qe i jep nje pakice njerezish nje pushtet te tille te madh ekonomik!? A e di pastaj se kush ka pushtet ekonomik ka edhe pushtet politik o derdimen!? Krodhet apo karamelet e tipit “te drejta te njeriut” qe ju jepen 95% te njerezve, ne kete shoqeri njerezore, jane thjesht nje MASHTRIM i madh! Demo-kracia nuk ekziston ne shoqerine e kapitalit, sepse pushtetin e ka nje grusht njerezish qe kane kapitalin (parane-pronen) ne dore dhe thjesht perpiqen ta ruajne kete sundim duke u hedhur ca krodhe buke njerezve te thjeshte. U lodhe ta kuptosh o RROT CARI!

         1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

          1.
          Demokracia e Athines nuk perfshinte skllavet, por relativisht ishte me mire se qytetet pa demokraci.
          2.
          Pavaresisht ligjit demokratik mbi mbrojtjen e pasurise dhe prones, disproporcioni astronomik eshte negativ.
          3.
          Sistemi Monist ne Shqiperi, socialist, komunist, demokratik kishte emrin, ne praktike ishte diktature piramidale.
          4.
          Po te shkruaj tani sipas rradakes tende se ndoshta keshtu e kupton: Te ashtuquajturit “elite” socialiste/demokrate/republikane … ne Shqiperi jane shume here me teper Mbreter nga ata qe imagjinon ti ne perralla me mbret, se vete monarket europiane.
          5.
          Korrupsioni politik dhe juridik shqiptar, mediat e tyre, bandat e tyre politike pasi u pagezuan me emrat socialist, demokrat, social/demokrat, republikan, zaptuan Shqiperine, lane popullin shqiptar ne vendin e fundit ne Europe, ne vendin e fundit ne Ballkan, kampione bote per emigrant dhe azilant krahasuar vetem me vendet ne gjendje lufte.
          6.
          E perseris, kam jetuar vite ne vende te ndryshme te Europes, nqs shqiptaret ne Shqiperi, ne Kosove, ne Maqedoni, ne Mal te Zi, ne Greqi do te kishin te drejta identitare, ekonomike, politike, sociale si qytetaret spanjolle, Shqiperia dhe Shqiptaret do te ishin shume here me mire ne çdo aspekt.

          1. ca po thu says:

           Demokracia e vertete eshte : SHPERNDARJA E DREJTE E PRONES DHE E TE ARDHURAVE! Kjo realizohet vetem nese ne pushtet jane perfaqesues te interesave popullore dhe jo perfaqesues te Kupoles,pronareve real te njerezimit (5% e popullsise boterore). Monarket jane pjesetare te padyshimte te kupoles, ndersa monarkistet sherbetore kokgdhe te saj.
           Te gjithe te tjerat rreth demokracise, jane gazmore per t’u hedhur hi syve njerezve! Thelbi i demokracise eshte PRONA!!!
           (Sa per ate punen e shqiptareve, eshte si puna e muhabetit te halles po te kishte koqe…)

          2. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

           1.
           Socializmi i sistemit monist ne Europe dha shpirt perpara 30 vjetesh.
           2
           Socializmi i sistemit pluralist ne Europe alternon pushtetin dekada me radhe, ne vende me forma te ndryshme shteterore.
           3.
           Legjitime jane edhe te drejtat e mbrojtjes se prones & pasurise dhe te drejtat e njerezve qe nuk kane pune, prone, pasuri.
           4.
           Shqiptaret objektiv kane Bashkimin Europian, pra kane ku te marrin shembull dhe te mesojne ne Europe, ne lidhje me te drejtat e tyre njerezore, ne lidhje me te drejtat e tyre identitare, ne lidhje me format e organizmit dhe funksionimit te demokracise europiane.

          3. ca po thu says:

           Trupeshk! Po ta perseris, thelbi i ceshtjes eshte PRONA!
           Sipas te dhenave zyrtare 5% e popullsise ne bote zoterojne 95% te pasurise boterore!
           Kush mund te pretendoje te kete pushtet politik pa ate ekonomik? Vetem nje trupeshk si “Monarkia” 🙁
           Pushtetin e ka ai qe zoteron PRONEN. Nese prona i perket demo-s (popullit) atehere kemi demokraci, nese prona i perket auto-s (klanit-kupoles) atehere kemi autokraci. Nuk eshte e veshtire ta kuptoje kushdo se kujt i perket pushteti, kur prona eshte e ndare 5% me 95%. Menyrat e sterholluara te autokracise te paraqitur si demokraci jane mashtrim per budallenjte.
           Edhe njehere TRUPESHK!

          4. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

           Edhe une po ta perseris:
           1.
           Disproporcioni astronomik i pasurise dhe prones eshte negativ.
           2.
           Autokraci eshte edhe diktatura komuniste edhe monarkia absolute.
           3.
           Zaptimi dhe vjedhja e prones, kolektivizimi socialist i prones, shperndarja “e barabarte” e prones,
           ne vendet demokratike eshte e paligjshme.
           4.
           Ne Bashkimin Europian ka vende demokratike: monarki konstitucionale si Suedia, monarki parlamentare si Spanja, republike parlamentare si Gjermania, republike presidenciale si Franca etj etj
           CILI SHTET DEMOKRATIK ESHTE SHEMBULLI YT ?

     2. Befana says:

      Cte besh kur na e sollen peshqesh shqipetaret zogist ne mergim Biberaj e ko
      mpani,mori prona sa desh,ndersa savojat ne Itali me si moren te drejten per te hyre me kusht te mos preetendojne as prona dhe as pjesemarje ne poliitik
      Ky i ashtuquajturi princ,e mesoi gjuhen shqipe,pasi i jati nuk e dinte .

  2. Lake says:

   Ore zoteri, Po Spanja ka qene me shekuj mbreteri ore.. krahasohet ajo me Shqiperine qe ishte republike e nje dite te bukur Presidentit i teket te behet mbret dhe tak-fak behet e tani i nipi kerkon fronin..

   Ik o mbushu..

   1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

    EDHE ILIRIA KA HISTORINE E SAJ DHE DO TE DALE NE DRITE.
    EDHE ARBERIA KA HISTORINE E SAJ DHE DO TE DALE NE DRITE.
    PAVARESISHT SE ANTISHQIPTARET ORVATEN TA MBULOJNE, TA ZAPTOJNE, TA PERVETESOJNE, TA NDRYSHOJNE.
    Pa hyre ne etapat prehistorike iberike dhe historike te perandorise romake, me pas te dyndjeve barbare vandale dhe visigote nga veriu, e me pas te pushtimeve arabo berbere nga jugu, shteti spanjoll i formezuar afersisht si sot pikerisht e ka fillimin ne bashkimin dhe martesen e princeshes Isabel de Castilla dhe princit Fernando de Aragon madje ne vitin 1469, pra pikerisht 1 vit pas vdekjes se Princit te Epirit, Kryekomandantit te Arberise pas Kuvendit te Lezhes, Heroit Tone Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu.
    Eshte vertetesi historike qe Juan de Aragon, i jati i tij Mbreti i Aragon, i ishujve te Majorkes, te Siçilise dhe Sardenjes ishte njekohesisht aleat i Skenderbeut, i vetmi nga Europa qe dergoi ndihme ne fillim me 100 ushtare katalane dhe me pas 500 ushtare dhe mjete luftarake per ushtrine arberore te Gjergj Kastriotit.
    Eshte vertetesi historike qe pas vdekjes se Skenderbeut, pas kalimit ne Itali, Donika dhe djali dhe me pas nipi i Skenderbeut jetuan ne Spanje ne miqesi me mbretereshen e Spanjes, madje sot ne monastirin San Trinidad ne Valencia ndodhet pllaka e varrit te nipit te Gjergj Kastriotit dhe ka hipoteza se mund te jete gjithashtu edhe vendprehja e Donika Kastriotit.

    1. heu bre says:

     Eshte e vertet gjithashtu o injorant, se Mbreteria e Spanjes eshte nje vend fashist dhe pushtues, qe ne kohera te ndryshme ka zaptuar popuj dhe vende te ndryshme dhe sot e kesaj dite Kataluna, Galicia, Baskia jane nen pushtim!

    2. tralala zura nje gale says:

     Kujdes ti Budall, qe do na nxjerresh ne drite historine e Illyrise dhe Arberise nepermjet Monarkise. Pse nepermjet Republikes nuk e bejme dot? Gomar 😛

     1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

      Historia ilire, arberore, shqiptare do dale ne drite edhe po te jene shqiptaret monarki ose republike.
      Per te paditurit shkruaj se nuk duhet ngaterruar monarkia parlamentare me monarkine absolute.
      @tralala
      SHKRUAJE MIRE DHE PA GABIME EMRIN E ILIRISE !!!
      Ne gjuhen shqipe themi dhe shkruajme ILIRIA.
      Ne gjuhen tende greke shkruhet ΙΛΛΥΡΙΑ.

      1. tralala zura nje gale says:

       Mbylle gojen, rob i trashe. U be bytha jote e cpume te na tregoje se si shkruhet dhe kush eshte gjuha ime 🙁 Forma e emertimit Iliria eshte shume e rendomte, apo kujton se e bera gabim qe e shkruajta Illyria!? Shkruhet Illyria ne shqip madje mund te shkruhet edhe Ylliria, pasi sipas mitologjise vendi ka lidhje me fjalen “Yll”. Mbreti i pare i atij vendi quhej Hyllus (Hylli) ndersa nje nga me te njohurit mbreter eshte Bardyllus (Bardhylli). Si i shkruajme ne shqip emrat Ylli dhe Bardhyl!? Mos i shkruajme Ili dhe Bardhili!? Cope mishi, INJORANT!!!
       Po ne latinisht si shkruhet, mos valle ILLYRIA!!!!

       1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

        1.
        Forma e emertimit ILIRIA eshte ne gjuhen shqipe dhe nuk eshte absolutisht e rendomte.
        2.
        Eshte tjeter çeshtje origjina e fjales dhe versionet etimologjike, qe perseri jane ne gjuhen shqipe.
        3.
        Une jam shqiptar dhe nuk jam grek ose latin, prandaj nuk e shkruaj emrin ILIR as greqisht as latinisht si ti.
        SHENIM: QELBESIRAT QE KE NXJERRE NGA GOJA MBAJI PER VETE!

        1. tralala zura nje gale says:

         Mjaft se na mallengjeve. Shko lexoje dhe njehere me lart ate qe kisha shkruar, se te ben mire per shendetin mendor!

         1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

          Pergjigjen aty e ke, nqs nuk je komplet i lene nga mendja.
          Mos qaj shume se nuk te ben mire per shendetin mendor!

    3. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

     España eshte monarki parlamentare dhe vend shume demokratik.
     Duhet njohur mire historia dhe realiteti qe te nxirren konkluzione te plota.
     Dikush qe mbeshtetet ende te njohurite e sistemit monist nuk njeh thuajse asgje nga Spanja.
     Edhe organizata terroriste eta qe u formua ne pais basco ne kohen e frankizmit, ka vite qe ka bere hapur dorezimin e armeve dhe ka deklaruar publikisht heqjen dore nga aksionet terroriste.
     Fashizmi dhe shovinizmi aktual ballkanik eshte te vendet dhe regjimet qe pavaresisht se mund te emertohen demokratike, ato mbajne ende te pushtuara troje shqiptare dhe ku shqiptaret nuk kane te drejta te plota identitare si shqiptar.
     E shkruaj me eksperience dhe bindje te plote se sikur shqiptaret ne Shqiperi, ne Kosove, ne Ballkan te kishin te drejta sociale, ekonomike, politike, etj si qytetaret spanjolle te 17 komuniteteve autonome, Shqiperia dhe shqiptaret do te ishin shume here me mire ne çdo aspekt.

     1. heu bre says:

      KOKTRASH! Shteti spanjoll ESHTE DETYRUAR me force nga popujt e ndryshem qe jetojne brenda Spanjes, te beje leshime! Kjo nuk eshte merite e monarkise spanjolle, por e luftes dhe perpjekjes se popujve aty! ETA eshte “terroriste” aq sa eshte terroriste PKK-ja ne Kurdistan,aq sa ishte edhe UCK-ja. Monarkia spanjolle DO DETYROHET perseri te njohe pavaresine e Katalunes e pastaj te tjerat me rradhe, jo se do por nga FORCA E KUNDERSHTIMIT ndaj saj. Do besh shume mire te marresh informacionet e “sistemit monist” qe te mos thuash idiotizma kalamajsh. Edhe RSF e Jugosllavise u njohu “te drejta sociale, ekonomike, politike” atyre 8 rajoneve autonome brenda ish-Jugosllavise. E ku eshte sot? KOKTRASH!

      1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

       1.
       Vendosja e demokracise ne Spanje eshte merite e qytetareve spanjolle dhe monarkise spanjolle.
       Meso neqoftese deshiron te komentosh historine e vendosjes se demokracise ne Spanje!
       2.
       Nuk egziston asnje paralelizem thelbesor midis Historise se Spanjes dhe ishjugosllavise kalimtare.
       Meso dhe studjo analizat intelektuale e politike europiane me perjashtim te propagandes serbe!
       3.
       Sistemi monist Enverist dhe Regjimi Frankist nuk kishin asnje relacion, asnje ambasade me njeri-tjetrin.
       Meso se informacionet perkatese Shqiperi-Spanje per dekada me radhe kalonin pikerisht ne Beograd!
       SHENIM: MOS E LAKO SHUME KOKTRASHESINE E ORGANIT TIM SE NUK VEPRON MIRE!

       1. heu bre says:

        Koktrash nga lart dhe ineksistent nga poshte!
        Demokracia eshte merite e demo-s dhe jo e auto-s, perndryshe do quhej autokraci! Meso se c’eshte “demo” dhe “auto”!
        Paralelizmat ekzistojne kudo ne historine njerezore, te jesh i sigurte se edhe Spanja do behet ish-Spanja!
        C’lidhje ka Beogradi me informacionet mbi Spanjen!? A te punon radakja!? Informacionet mbi Spanjen shteti shqiptar mund ti merrte nga te donte dhe ku te donte. Po informacionet per Serbine nga i merrte Shqiperia? Apo nga Madridi!? T’u ngjit truri fare mesa duket 😀
        Shko futu shpejt poshte cadres se te ka rene dielli keq ne koke.

        1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

         1.
         Demokracia eshte merite popullore dhe atyre qe i prijne popullit.
         2.
         Autokraci eshte dhe diktatura komuniste dhe monarkia absolute.
         3.
         Paralelizmi dhe deshira jote ka vite qe propagandohet nga veglat e Serbise.
         4.
         Shqiperia komuniste enveriste megjithe variacionin ishte vend relativisht i izoluar.
         Shqiperia dhe Spanja ne regjimin enverist nuk kishin relacione diplomatike direkte.
         Shqiperia dhe Jugosllavia nderprene relacionet diplomatike direkte vetem 1950-1953.
         SHENIM: PRA MOS VAZHDO TE LAKOSH KOKETRASHESINE E ORGANIT TIM O INEKZISTENT!

         1. heu bre says:

          KOKTRASH dhe BIBILUSH! Serbia ka qene ne rolin e Spanjes dikur, Serbia mbante nen sundim popuj te tjere, ashtu si Spanja sot. Nese eshte dikush ketu qe mbron Serbine (dmth Spanjen) je ti, nje rob i trashe, qe ta kane pallu trurin dhe te kane lene cyryk ata monarkistet! Spanja eshte ajo qe vazhdon te mos njohe pavaresine e Kosoves, nga frika e shperberjes se vet dhe ti je ai qe e perkrah Spanjen duke thene se “shqiptaret po te kishin te drejta nen Serbi ashtu si popujt e ndryshem ne Spanje ,do ishin shume me mire”, qe as me shume e as me pak do te thote se “Kosova po te kete te drejta nen Serbi, ashtu si ne Spanje do ishte shume me mire nen Serbi”. Kete thua ti mor BASTARD e antishqiptar i dhjere!
          Aaaa si perfundim Free Kataluna! Free Baskia! Free Galicia! (Se Kosova ka vite qe u be Free nga Serbia)
          Shpejt poshte cadres teveqel, se eshte dielli i forte 😀 😀 😀

          1. MONARKIA ARBERORE E GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEUT says:

           @(heu brekdhjere)
           Ti ose je i ceket ose orvatesh te manipulosh komentet e mia.
           1.
           Spanja ka qene historikisht perandori qe perpara me shume se 500 vjetesh dhe eshte shtet pluralist demokratik perpara me shume se 40 vjetesh.
           2.
           Jugosllavia ishte nje shtet i perkohshem i formuar vetem pas luftes se pare boterore dhjetor 1918 dhe pati nje histori kalimtare totale me pak se 73 vjet.
           3.
           E perseris, une kam jetuar praktikisht edhe ne diktaturen komuniste shqiptare edhe ne disa vende te Europes me organizim shteteror te ndryshem, dhe praktikisht e them me bindje se: ne monarkine parlamentare spanjolle qytetaret spanjolle madje edhe emigrantet e huaj gezojne te drejta identitare dhe njerezore milione here me mire se ne Shqiperine “socialiste” te kaluar, apo Shqiperine “demokratike” aktuale.
           4.
           Aaaaaa si Perfundim:
           (Se Kosova ka vite qe u be Free nga Serbia).
           Liri Shqiptareve ne Gadishullin Ballkanik nga pushtuesit dhe zaptuesit greke dhe sllave!
           Free Albanians on the Balkan Peninsula from occupiers and enslavers greeks and slavs!
           SHENIM:
           O MAVRI KATRAN NGA DIELLI I FORTE!
           UNE JAM DUKE SHIJUAR AKTUALISHT TEMPERATURAT PRIMAVERALE NE ISHUJT AZORE.

 16. Hugo says:

  Kushe ja ka dhene kete titulle ketij trapi gazetarete bejne shume gabim qe e paraqisine me kete titull ai eshte nje 0

 17. monarku says:

  Nipi i malokut te pagdhendur e hajdutit te Matit (Leka Zogollit), qe me ndihmen e serbeve u vetshpall mbret e qe ja mbathi kur u pushtu Shqiperia, kerkon te behet monark. Ha…ha…Fajin e ka Salihi qe e pranoi te ati ne Shqiperi.

 18. Lumi says:

  Nuk e ke keq or cun, ke gjet kohen qe flitet per ndryshime. Pastaj dhe gjyshi jot sikir eshte mare me ndryshim kufijsh.

 19. Kush është më i mirë ?? says:

  KUSH ESHTE ME I GJATE:
  – nipi legal i Ahmet Zogut, Leka Zogu?
  apo,
  – nipi ilegal i Ahmet Zogut, Edi Rama?

 20. Peço says:

  Tek ne kanë bindjen M-L, se kalimi nga monarkia në republikë është shoqërisht një hap i madh përpara. Për 75 vjet sulmojnë monarkinë si një e keqe pothuaj e barabartë me kolerën. Por harrojnë se vëndet me demokraci më të zhvilluar, në masë dërrmuese janë monarki. Le ti kujtojmë: Mbretëria e Bashkuar, Norvegjia, Suedia, Danimarka, Luksenburgu (dukat), Holanda, Belgjika, Spanja. Nuk di në kam harruar ndonjë këtu në europë. Tani çështja, pa më të voglin paragjykim, qëndron në faktin, se ne flasim për monarkinë dhe nënkuptojmë një regjim terrori, një regjim pothuaj absolut. Ky është një gabim i rëndë me të cilin na kanë ushqyer për gjithë këto vite. E kemi pasur në vënd të bukës së përditshme këtë lloj propagande. Kemi mbetur me faktin se Zogu vodhi floririn. Dakord! Por të bëjmë krahasim me regjimet në vëndin tonë pas rrëzimit të monarkisë….
  40 vjet diktaturë. 30 vjet në mender demokraci. Ose më sakt, në demokraci të udhëhequr nga falangat më të errta të diktaturës.
  Duke pasur në konsideratë këto që i kanë bërë vëndit drejtuesit 70 vjeçar, atëhere, si mund të shash dhe hedhësh poshtë me neveri një sundim, qoftë edhe me probleme, i cili operoj në kushte shumë më të vështira për vëndin dhe që zgjati vetëm 11vjet, pothuaj aq sa po zgjatë ose pritet të zgjasë vetëm sundimi i Edi Ramës? Kemi nxjerrë gjatë këtyre 30 vjetëve lloj llojë presidentësh, të gjithë nga guzhina komuniste, të cilët kanë qënë dhe janë nga terrorist, hajdut ordiner, mufle dhe bajga deri në skajshmëri, e deri në hajdut floriri shumfish më të madh se ai për të cilin është përfolur Zogu. I zgjedhim nga partia, që të jenë doemos komunist ose të lidhur me komunizmin, sepse po ti zgjedhim nga populli mund të humbasim kontrollin e pushtetit. Ndërsa, supozojmë, po të ishim monarki, (kam parasysh monarki konstitucionale dhe jo absolute siç e parafytyrojmë ne nga propaganda e imponuar) atëhere punën e drejtuesit të shtetit do e kishim plotësisht të zgjidhur. Dhe më kryesorja, ai do ti trajtonte të gjitha forcat politike në mënyrë të barabartë. Jo siç bëjnë këta mender president, shërbëtor të atyre që i zgjedhin, pa pikën e dinjitetit njerëzor. Dhe të njëanshëm deri në paturpsi. Aspak përbashkues dhe personifikues të unitetit vllazëror të gjithë popullit. Kurse me një monark dinjitoz, frymëmarja është e njëjtë për të gjithë, trajtimi është po ashtu i njëjtë. Dhe nuk do të lodheshim për të gjetur çdo katër vjet komunistin më të poshtër për ta bërë president. Por kjo është një temë e gjërë dhe nuk mund të trajtohet në një koment të thjesht këtu tek tema…..

  1. Trendafil Zambaku says:

   Peco, qe je koqe koqe je .Te ka ngelur ora ne luften kunder komunizmit. Dukesh si ai krimi i plehut qe ka qitur koken jashte plehut dhe thote: bre ku paskam qene! Jeta jote fillon ne diten qe ti ke shkelur perendimn, por si krimb qe je, te mungon truri dhe thua gjera pa kuptim. Te luftem mos shkruaj me se na harxhon kohen.

   1. Peço says:

    Po ju, shoku njëkohësisht trëndafil dhe zambak nuk jeni aspak i detyruar ti lexoni koqllëqet e mia. Sa të shikoni nickname Peço, ktheji menderen dhe vazhdo, nëse ke kohë, me të tjerë. Askush nuk të detyron të harxhosh kohën tënde me trapllëqet e mija, kur fare mirë mund ta kalosh duke lexuar ndonjë vepër të shokut Enver. Sidomos kapitullin e luftës së klasave njeriu duhet ta lexoj dhe rilexojë me vëmëndje kohë pas kohe. Më shumë se bibla dhe kurani të marrë së bashku, ai kapitull të mëson se ç’është “dashuria” e njeriut për njeriun.

    1. yyp Xhixhi says:

     Peco Kokbolja, une ate bera menjehere. Sa lexova emrin Peco Lengu thashe : ja nje figure e ndritur e budallallekut shqiptar!
     Rrofsh qe ekziston, me trapa si puna jote tallim palloshin sa here te duam. Te fala …

     1. Peço says:

      Shko të bëjë një vizitë Cekja, o xhixhi, shko se je i lodhur, shtatë sulmues ke marrë në aksion…
      . Po pate çuar një libër ti nga fillimi në fund, siç thotë ajo fjala, “unë çpohem në hundë” Ti deri tek fyerja i ke aftësitë, o xhixhi, se më tej ai truri jot i shplarë nuk ka fuqi të shkoj.

      1. yyp Xhixhi says:

       Tani si i thone fjales, ti i cpuar je, por jo ne hunde Uhahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

       1. Peço says:

        Ja, unë thash se ti deri tek fyerja e ke aftësinë, kur ç’të shoh, ti, fap, ma vërtetove, duke më fyer. Dhe pas kësaj, si cdo idiot i lumtur, ja ke futur një të qeshure për shtatë palë qejfe me atë që ke thënë.
        Xhixhi! Dëgjoje vëllanë, rri mënjanë i dashur, nuk është ushqim për trurin tënd kjo temë…

        1. yyp Xhixhi says:

         Jam i sigurte qe edhe ti ke qeshur sapo e lexove 😀 😀 😀 Kjo eshte aftesi dhe merite e imja, aaaaa duhet te ma njohesh, mos u bej kaqol!
         Mos u merzit Peco Lengu, i ka jeta keto, humbja eshte pjese e jetes. Edhe mos u lodh shume te shkruash gomarsira, se nuk ti lexon kush, bej palester me mire. Niveli i shkrimeve te tua eshte shume i ulet, perndryshe une do te pergjigjesha me tjeter emer dhe ne tjeter menyre 😉
         Hajt …

  2. Demokracia Shqiptare = Produkt Skarco i PPSH-se. says:

   @Peço
   Ç’pret te te pergjigjet me shume nje specialist plehu dhe uturaku qe na nxjerr trendafilin nga zambaku.

   1. Ec aty says:

    Presim Ballin te dale nga brima e mutit, ku ka rene historikisht dhe perfundimisht ose presim Legalitetin te dale nga shurrtorja historike ku ka pronotim te perhershem historik!

  3. katarakti says:

   Mbreterite ne Europe kane ngelur si relike nga mesjeta. Ato vazhdojne te mbesin edhe sot ne kembe, qofte per inerci,por po ashtu edhe si nje lloj mirenjohje qe popujt e ketyre vendeve kane ndaj ish monarkeve te tyre. Mbreteria viktoriane e Britanise se Madhe psh pushtoi dhe shfrytezoi gjysmen e botes. Dhe anglezet perfituan nga ky shfrytezim dhe i jane mirenjohes Kurores. Po ashtu Hollanda, Belgjika etj. Ne France ia prene koken mbretit. Ndersa gjate revolucionit amerikan as qe donte njeri te degjonte per monarki. Siç thote nje komentues me lart, po i vure nje here hajde dhe hiqi pastaj. E trashegojne vendin brez pas brezi. Dhe femijet e tyre qe kur lindin marrin titujt princ, gjeneral, Duke etj etj. Ne vendet monarkike datelindja e Mbretit eshte feste zyrtare dhe dite pushimi! Republika eshte nje epoke perpara monarkise. Prandaj ky Lekushi mund te enderroje me sy hapur. Nuk ka te beje fare komunizmi ketu. Eshte llogjika qe thote qe mbreteria ne Shqiperi ishte nje aksident qe mbaroi me 7 prill te 1939-tes.

 21. Sit back and relaks■●▪ says:

  Ky se ka kuptu akoma qe i therrasn Princ me tall bythen. Se ka kuptu akoma qe edhe aty ku ekzistojn akoma mbreterite si ne britani, suedi etj ato ekzistojne thjesht si muzeume ku evidentohet e shkuara dhe identiteti i ketyre vendeve, pra thjesht sic kemi ne shqiponjen, flamurin dhe skenderbeun simbol kombetar ata kane mbreterite si simbolike. Por ne ndryshim nga mbreterite tradicionale ne europe shqiperia pati nje klloun mbret qe u veteshpall mbret pasi e mundonte prejardhja katunareske nga vinte dhe ndjenja e inferioritetit e boni mbret me vendim parlamenti, rast unik kur mbreti zgjidhet me vote nga parlamenti i nje republike dhe e drejta e trashegimise po ashtu sanksionohet nga parlamenti ne nje proces sa komik aq edhe idiot duke na ekspozuar si populli me injorant ne kontinent e ndoshta me gjere. Po thuaj pordhet e kujt nuk po degjojm sot tani duhet me nigju dhe pordhet e kalamojve qe lujn mretnish.

 22. Alboz934 says:

  O te princllekun dhe mbreterine tande . Ty duhet me te pa ne skaner per te ardhurat e juja tash 79 vjete akoma nuk u mbaruan florit qe i ka vjedh ketij populli gjyshi jot duke mbajtur njerez rreth e rrotull me pagese . Edhe leket e droges e trafikut te armeve qe ka bere ytat edhe ato duhet te kishin mbaru atehere nga te vine te ardhurat ty ku punon ça ban . Apo i keni shtuar me Like Floririn qe u kujdes per ardhjen tuaj ne Shqiperi , duhet veting edhe per ty do te vije radha se nuk eshte çudi qe zullumin qe ka bere gjyshi dhe baba jot ta paguash ti .

 23. Sit back and relaks■●▪ says:

  Ky se ka kuptu akoma qe i therrasn Princ me tall bythen. Se ka kuptu akoma qe edhe aty ku ekzistojn akoma mbreterite si ne britani, suedi etj ato ekzistojne thjesht si muzeume ku evidentohet e shkuara dhe identiteti i ketyre vendeve, pra thjesht sic kemi ne shqiponjen, flamurin dhe skenderbeun simbol kombetar ata kane mbreterite si simbolike. Por ne ndryshim nga mbreterite tradicionale ne europe shqiperia pati nje klloun mbret qe u veteshpall mbret pasi e mundonte prejardhja katunareske nga vinte dhe ndjenja e inferioritetit e boni mbret me vendim parlamenti, rast unik kur mbreti zgjidhet me vote nga parlamenti i nje republike dhe e drejta e trashegimise po ashtu sanksionohet nga parlamenti ne nje proces sa komik aq edhe idiot duke na ekspozuar si populli me injorant ne kontinent e ndoshta me gjere. Po thuaj pordhet e kujt nuk po degjojm sot tani duhet me nigju dhe pordhet e kalamojve qe lujn mretnish..

 24. LORA says:

  Paska bo icik biznes portali britanik “Royal Central”.
  Jane tartakute ,deri tek centi,anglezet.
  Me ke e paskan bere biznesin ?
  Me princin e kurores ! 😈 Te ciles kurore? Te asaj te zog-morracakut te Burgajetit?.
  Lek ,thuj cdo dite faleminderit shtetit te shqiptareve qe te solli nga Afrika e Jugut ne Tirane,,,,ndryshe do te binin barqet nen shoqerine e zhapzinjve.

 25. GJYSH AHMETI NGA XHEHNETI says:

  NIPI IM LEGAL LEKA ZOGU ASHT BA SOT NJE PRINC IMAGJINAR.
  NIPI IM ILEGAL EDI (RAMA) (ZOGU) ASHT BA SOT “RILINDAS” !!!
  ASHT BA ZOGU I TIRONES !!
  ZOGU I GJYSHIT !

 26. Kruja says:

  Il or legen monarkia ka vdekur me kohe gjyshi jot u veteshpall mbret nuk eshte se e trashgoi mbretirn te jet monarki i takon pasardhesve tè skenderbeut o malok

 27. Karikaturisti Karikaturon 1 Karikaturë Karakteristike says:

  PO NE E KEMI MBRETIN.
  -Basketbollist te Shquar
  -Karikaturist te Shquar
  -Timonier Shume te Shquar
  VETËM QË NUK KA PATENTË.

  1. c’e do Patenten Mbreti jon bre burre ,
   ai hip mbi gamor udheton tan kohen !

 28. NjeQytetarOptimist says:

  Me fal mor djale, por cfare profesjoni ben?!?! A punon?!?! Cfare krijon ne jete?!?! Per cfare je dipllomuar?!?! Po pyes sepse dua te kuptoj sa I dobishem je per komunitetin shqiptar..

 29. Frok Martini says:

  Ore debil ,ore steke bilardoje, ore budalla I tredhur po edhe ti e quan vetem princ ore trashamak, jepjua shqiptareve pasurine qe vodhi gjyshi jot ,kthejua pronat qe zaptoi ai, dhe I gezon ti matuf sot, pastaj fol, por Jo per mbreteri por trego ndonji peralle femijeve se vetem per ate pune je ,ore I shashtisur

  1. F. M
   keni shume te drejte ne gjithcka thoni ,
   por Shteti ,po te Jet vertete Shtet qe i sherben ktij vendi
   duhet ti fusi Vettingun ktij sharlatani dhe ngrej zgupthi gjithe pasurine e kthyer
   ne menyre mafioze nga shkerdhata salinano

 30. xha Lipja says:

  Ik ore pirdhu me gjith princllekun tend
  Princi I.Leshit
  Hajduta muti,,,,
  Mangut Kosoven kemi ne ,qe te jemi gjithe kohen gjendje.lufte
  Shifni vetem Rambush Haradinaj cfare niveli ka ,,,
  Ik ore majmun ha.ato qe ka vjedh yt gjysh qe mos I hengshi,,
  Legen ,,
  Te thone.dhe princ ty hale,,

 31. Pajdhari art says:

  Dul ene nji shwiptarqiq tjeter me kerku “pronen”.
  Ma kan mor pronen kamunistet.
  Du mretnin une tash.
  Se kur t bohem mret do bohet leku pershesh.
  Nxirr garruxhden e ha.
  Tamom si me qen trahana.

  1. Ç'NE KËSHTU ?? says:

   Te tere shqipfolesit serbe te Mitrovices qenkan direkt kunder.
   Te tere shqipfolesit greke te A.Janullatos qenkan direkt kunder.

   1. kuc says:

    Ndersa ti tyrceliu qe as shqip nuk di qenke pro!? Ik o SHKERDHATE, u bo bytha jote me vu etiketa. Pse mor bythqir, shqiptarizmi ngeli te “pro apo kunder” ketij pallosh Lek dordolecit! Atehere te jesh i sigurte se 99% jane kunder keti druvarit qe ngjan si hantikapat.
    Yyyyyyyyyyyy trap me zile, BIR KURVE e ANTISHQIPTAR I FELLIQUR!

 32. do kerkojm mbret skenderbeun says:

  POqe se kthehemi ke koha atij gjyshit tend te mbuluar me turp po shtym de ca vjet dhe bashkohemi me turqin ,ne dum me hec perpara ky do te na kthej 100 vjet mbrapa ,çfar nuk degjon ne kte vend te shperfytyrum komplet.

 33. do kerkojm mbret skenderbeun says:

  PO qe se kthehemi ke koha atij gjyshit tend te mbuluar me turp , po shtym de ca vjet dhe bashkohemi me turqin ne kohen e dumbabisteve , ne dum me hec perpara , ky do te na kthej 100 vjet mbrapa , çfar nuk degjon ne kte vend te shperfytyrum komplet.

 34. turi says:

  mir e ke ti shoku qe jeton ne spanje por mbretin ketu e duan vetem ata qe paguan mbreti dhe paret i paguan mileti shquperia duhet te shitet ke amerika per 300 vjet dhe me mbrapa kerko mbetin ti po mbretin e ushtrise vdekur leka neper bote paguanin legalistet neper bote rroga jepnin shpia dhurate lekes pare spaña e hoqi per trafikant i ati iku ne egjypt me kamionat me flori do mo per belulin

 35. tiransi says:

  Nuk na u ndane MALOKET! Ky eshte 100% zog gamori! mjer ne ku jemi katadisur.

 36. PENSIONISTI says:

  Ky princi si trashgimtare i ish mbretit te vete shpallur ka te drejte te mburret me bemat e gjyshit te tije .Ish mbreti qe shume i perkushtuar per popullin saqe edhe dashnoret i trajtonte me toke per merita.

 37. zoga e vodices says:

  Peco ke ngateruar ilacet megjthese ka te beje edhe vapa posi thua ti te kthehemi ne monarki qe te paguaj populli edhe per monarkin qe kerkon ky surat bytha .Jetoj me shume se 26 vjet ne greqi monarku grek kerkoj qe te kthehej ne greqi po te njihej si mbret po populli nuk e pranoj dhe itha se mund te kthej ne greqi po si qytetar jo si mbret. Pra ky surat bytha kerkon qe te rroj me taksat e shqiptareve qe me te varferit ni europe.ju gazetaret idiot qe na e njhni edhe per princ princi kujt i vetes se populli nuk e njeh per te tille

  1. Peço says:

   Moj zogëz e vodicës! Si thotë ai truri jot sa i një pule të parritur, presidentët në Shqipëri nuk rrojnë me taksat tona? Vetëm mbreti do të rronte me to? Fakti që na paske 26 vjet që jetoke në greqi,nuk të ndihmon aspak, për të treguar se je bërë ndopak e mënçme. Të siguroj, se edhe 26 vjet të tjerë të rrosh në greqi, bile në zëmër të saj, Athinë, përsëri ai truri jot nuk mund të avancojë më shumë se nga zogëz në laraskë.

   1. i revoltuar says:

    Peco ti katunar i trashe, qe jo vetem je idiot dhe nuk kupton asgje, po na ben dhe te mencurin ketu. Ore ti pis, po pse njesoj eshte mbajtja e nje presidenti ne pune per nje periudhe 4 vjecare (apo 5 apo 7) dhe te nje mbreti!? A i ke trute e kokes ne vend apo je krejt pallosh? Mbreti (ne cdo vend ku ka mbreteri) ka pas vetes nje te familje te tere deri te kusheriri i trete, bashke me nje shpure “staf sherbimi”. Kjo familje ka nje status te vecante dhe perfiton nga shteti te ardhura dhe benefite te tjera mor pallosh gjize. E ti kujton se ne do mbajme nje idiot si ky Leka bashke me nje tufe katunaresh nga mbrapa (bashke me princeshen Mexhide, Sanije, Mahamudije, Karallohije e me rradhe). E ne fund te fundit cila eshte arsyeja qe te bejme nje idiotizem te tille!? Qe shteti te jete i trashegueshem te cdo psikopat Leke e Lek pas Leke? E ne fund te fundit c’merite ka ky debili qe pretendon te jete “princ” qe ne shqiptaret t’i japim te trashegueshem gjithe vendin!? Jepi ti o Peco Cari shtepine tende dhe bacen qe ke ne katund, po deshe. Karallo me te meta mendore! Fshatar pa toke! Ne shqiptaret Kryetarin e shtetit do e zgjedhim vete dhe nuk do ja leme ne dore (dmth ne kembe) cdo palloshi qe nuk di gje tjeter vec te palloje me palloshin e vet “princeshen” e rradhes, per te na dhene nje mbret leshi …
    More vesh o Peco trupeshku 🙁

    1. Peço says:

     Ndonse trupeshk, po mora vesh. Sa “bindës” që je mor shejtan!! Pa, pa, pa, sa i zgjuar, më “bindi” përnjëherë dreqi. Më rruaç.

     1. i revoltuar says:

      U binde apo s’u binde ti, na plasi trapi!

 38. lelegu says:

  Lloj-lloj injorantesh komuniste, lloj-lloj vemjesh komuniste sikurese kjo gazeta e Mero Gelbazes qe i lepin topet kryekarit skizofren qe e drejton kete vend te shkaterruar nga varferia ekstreme.

 39. besniku says:

  Ikë tutje ore spurdhiak.U bëre ti të japësh mënd se si duhet te jetë Kosova dhe Shqipëria.Ske faj ti kane faj ata qe ju lejuan të hyni në Shqipëri dhe të merni edhe pronat pa le.Ku i gjetët pronat apo ja u ka dhënë gjyshi?

 40. ricardo says:

  Te gjithe shqiptaret jane te mire

 41. Tironci says:

  Doli edhe bajga, me kerku pushtetin e mutit te mutit.
  Ky bajge qe duhet varur ne litare sic duhej varur muti i pare qe tradhetoi shqiperine e solli serbet ne trojet shqiptare, del sot dhe kerkon pushtetin e mutit.
  Po perse nuk i jep populli nje 2 lekesh ne balle, por e kane mendjen me vra njeri tjetrin per nji fjale goje.
  Turp per gazetaret qe japin lajme te tilla e na nxjerrin bajga te tilla ketu.
  turp.

 42. TA FUTI says:

  O LEKA LOQJA ROBET KU TI KESH TI DHE AJO ZUSKA QE KE NE SHTEPI

 43. Bardhi Tolabi says:

  Ky mut princ,nuk ka fare mend dhe jo me te jete mbreti im…
  Se pari,ne se nje dite bashkohemi me Kosoven,nuk formohet Shqiperia e Madhe por formohet Shqiperia Etnike,e cila nuk eshte e njejta gje.Shqiperi e madhe eshte parulle armiqesore,sepse nenkupton perfshirje te territoreve qe nuk I perkasin asaj,c’ka nuk eshte e vertete.Shqi[peria nese bashkohet me territoret e banuara me Shqiptare,aktualisht nen shtete te tjera kufitare,eshte nje bashkim I ligjshem sepse nuk merr Brenda saj territore te shteteve te tjera e te banuara prej popullsive te tyre,jo Shqiptare…

  Se dyti,qenia mbret apo princ sipas ketij palo princi,nuk qenka pune ne sherbim te Atdheut,Kombit,por qenka nderim.Pra,ky karavidhe,te haje e te pije me paret e popullit,te bredhe lart e poshte e te mos derdhe aspak djerse,mend e pune per Popullin e Atdheun…
  Nuk ka faj,kur kemi politikane te majte e te djathte,te cilet I servilosen,i ngrene monument te gjyshit edhe pse ka marreveshje me Pashiqin e I dhuroj territore Jugosllavise qe te kthehej ne Shqiperi e me vone te perdorte palodeputetet e te veteshpallej mbret…
  Ketij as pune ne shtet nuk duhet dhene,ti bjere djersa curk e te nxjerre buken e gojes dhe jo me te beje intervista e te na jape mend neper keto palo gazeta…

 44. Albani says:

  Ne momentin qe po shkruaj komentin lexova nja 50 komente,ku pervec “monarkut”qe banin ne Spanje e Pecos,JU PJESA TJETER FLUTURONI ME PRAS NE BYTHE.
  PO perse ore bageti keni kaq alergji nga minarkia?
  Jeni aq budallenj sa qe mendoni qe ata qe vodhen 230 milione euro vetem me 50 km rruge,dhe ata qe vodhen 140 milione euro vetem me 20 km zgjerim rruge Thumane-Kashar (kosto totale 240) jane me te mire se Leka,apo mendoni qe keta qe na qeverisin qe nga 44-a jane me pak hajdute?
  KOMENTUES IDIOTA

  1. katarakti says:

   I vetmi idiot ketu je ti, por idiot me gjithe rroba ama. Se çfare te mire do kemi tia falim Shqiperine njefare “princi” nuk e kuptoj?! Edhe Turqia, qe per 500 vjet eshte qeverisur nga sulltane sot eshte republike. As greket, as italianet, as serbet nuk po duan tua kujtosh mbretnine! Por na dilka ky trapi qe i quaka komentuesit idiote se nuk mendojne si ai! Oh medet! Kur do te jape mend edhe gomari i zgjuar!

  2. eeeeej says:

   Alban, ti prasin e ke ne goje, se ne byth ke palloshin e Amut Zogut!
   Ti je ai rasti i famshem : IDIOTI BERTET KAPENI IDIOTIN 😀 😀 😀

 45. leka i madh says:

  Po kush ja ka dhene titulin princ ketij personazhi…edhe une jam princ kur ma do bytha…ah po qe lulka kur ishte minister i jashtem qe e morri e i detyroi njerezit ta therrisnin princ, naltmadhni…e dhiu fare

 46. Orhan says:

  Qeverite mbeten ato qe jane Salinjte, Nanushat,Liket,Ramat e gjithe kompania.Me mbreteri shtohet dhe familja mbreterore per tu mbajtur me taksat e popullit.Keshtu qe dhe mbreteri kushtetuese muutt eshte se pervec karabushave qe kemi mbajtur keto 30 vjet shtohet dhe kjo familje.(pastaj ky xhizi i zogut nuk jane asfamilje mbreterore.Ahmeti beri perpara dhe u vetquajt mbret ne kohe te turbullta per vendin dhe me perkrahjen e aemiqve te vendit u instalua ne ate post).

 47. Neymar says:

  Shko mor princi leshit,jeni vetqujt prica dhe mbreta,kush ju zgjodhi ju mor plena?? Se di se si ju kan paranu ne shqiperi….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *