Drejtor sportiv te Milan? Kaka zbulon shanset pas rikthimit të Leonardo e Maldini

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ricardo Kaka mendon për të ardhmen e tij. Është folur shpesh herë mbi mundësitë për të parë brazilianin në rolin e drejtuesit të Milan. I intervistuar nga “UOL”, ish-ylli i Brazilit ka theksuar marrëdhënien që e lidh atë me klubin kuqezi. “Marrëdhënia ime me Milan është shumë e ngushtë.

E tillë ka qenë gjithmonë. Tani, me rikthimin e Leonardo dhe Maldini, figura me të cilët kam luajtur dhe kam një raport të mirë, marrëdhënia ime me Milan intensifikohet edhe më shumë”, deklaroi Kaka.

Ish-trekuartisti më pas ka folur edhe më konkretisht për të ardhmen e tij, duke lënë një dritare të hapur për rolin e drejtorit sportive. “Prioriteti im është akoma që të qëndroj me fëmijët e mi në Brazil, por dyert janë të hapura për tu afruar e për të parë se si funksionon bota e drejtorit sportive.

Nuk duhet të qëndroj fizikisht në Itali, ose të kem përgjegjësi. Do të ishte më shumë me qëllim për të njohur merkaton”, konkludoi Kaka.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Drejtor sportiv te Milan? Kaka zbulon shanset pas rikthimit të Leonardo e Maldini”

  1. vjeshta says:

    Trekurtisti?!!!!!! O të qisha robt e shpisë.
    Na e kthe në shqip?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *