“Ky Juventus, nga më të fortët në histori”

“Juventus është mes skuadrave më të forta në botë dhe kjo aktualja është mes më të fortave të të gjitha kohërave. Në Villar Perosa festojmë atë që arritëm, ka dy kupa dhe reflektojmë mbi atë që duam të arrijmë. Ambiciet janë gjithmonë të mëdha”. Ishin këto fjalët me të cilat John Elkann, president i Exor, kompanisë së familjes Agnelli, pronares së Juventus, deklaroi për Sky.

“Takova tifozë që vinin nga Siçilia, Veneto, Sardenja dhe kjo dëshmon se sa e rëndësishme është Juventus në të gjithë Italinë. Është diçka e jashtëzakonshme, fantastike, një moment magjik në të cilën rigjendet familja. Ronaldo? Ai fanella bardhezi që mban veshur i qëndron shumë natyrshëm”, vijoi Elkann.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *