Skënderbeu e nis me trofe sezonin, fiton Superkupën e Shqipërisë

Skenderbeu e ka nisur ne trofe sezonin e ri duke fituar trofeun e Superkupes se Shqiperise.

Nje nisje pozitive per bardhekuqte ne prag te sezonit te ri te Superiores, ku debutoi me fitore dhe tekniku i ri i korçareve Orges Shehi.

Kampionet ne fuqi te Shqiperise fituan troefun e Superkupes se Shqiperise duke mundur ne finalen e mbremjes se sotme skuadren e Laçit me rezultatin 3-1.

Edhe pse te besuar e trajnerit Artan Mergjyshit qe gjithashtu debutoi ne stolin e kurbinasve, kaluan te paret ne avantazh me ane te Regi Lushkjes nuk arriten dot qe te ruanin epersine.

Kjo pasi Skenderbeu reagoi menjehere me ane te Alitit qe barazoi gjithçka dhe me pas Muzaka dhe Dejvi Bregu trefishuan rezultatin.

Kurbinasit reagun 5 minuta para fundit me ane te Xhixhes qe shkurtoi rezultatin ne 3-2 qe ngeli i pandryshuar deri ne vershellimen e fundit.

Ne kete menyre Skenderbeu e nis ne menyren me te mire te mundshme sezonin e ri, ku ne ndeshjen e pare te Superiores do te prese ne Korçe Partizanin, takim qe do te luhet kete te premte ne oren 19:45. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *