Alegri i tregon të gjitha: Jemi gati për “Champions”, Ronaldo dhe Bonuçi një shtysë e madhe për ne

Trajneri i Juventusit, Masimilano Alegri ka folur për shumë tema që po qarkullojnë rreth kampit juventin, si dhe ka pranuar se objektivi primar i “Zonjës” është fitimi i “Champions League”. Po ashtu, Alegri foli edhe për dy afrimet e kësaj merkatoje, Bonuçi dhe Ronaldo.

“Ajo që ka rëndësi më së shumti janë çështje në fushë. Klubi ka përmirësuar shumë skuadrën, por nga e shtuna e ardhshme në Verona, do të duhet të konkurrojmë më shumë dhe të sigurohemi që ne të fitojmë.

Ambicia është padyshim të shkojë sa më shumë që të jetë e mundur në Ligën e Kampionëve, por si gjithmonë, “Coppa Italia” dhe Serie A janë gjithashtu thelbësore për ne, sepse askush nuk iu jep trofe derisa t’i fitoni në fushë.

“Është e qartë se ekziston ngazëllim në ajër me aq shumë kampionë në ekip, por është thelbësore që të gjejmë ekuilibrin në fushë, sepse e vetmja gjë që ka rëndësi është që të marrim më të mirën nga të gjithë.

“Objektivi i Ligës sonë të Ligës së Kampioneve është një nxitje për të gjithë, madje edhe për lojtarët më të rinj, që të bëjnë edhe më mirë, por nuk duhet të shtrembërojnë karakteristikat e Juventusit, të cilat duhet të arrijnë rezultate nëpërmjet angazhimit, punës dhe sakrificës, ashtu si të gjitha ekipet që fitojnë në Europë.

“Bonuçi është në gjendje të mirë. Ai është një lojtar me përvojë dhe i rëndësishëm për ne, i cili ngre nivelin në departamentin tonë mbrojtës.

Sa i përket Ronaldos, mund të them se kemi blerë një lojtar të shkëlqyeshëm në fushë, por para së gjithash më është thënë se ai është një profesionist i shkëlqyeshëm. Nëse nuk do të ishte, ai nuk do të kishte arritur atë që ka arritur deri më sot”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *