Është e vërtetë që rumunët “nuk janë Shqipëria”

Nga Mero Baze

Ka disa orë që në rrjet qarkullon një foto e montuar në të cilën është shkruar rumanisht “nuk jemi si Shqipëria”, vendosur në dorën e një protestuese rumune në Bukuresht.

Në fakt, me një kërkim të thjeshtë e zbulon se kemi të bëjmë me një fotoshop dhe se fotoja origjinale thotë “Drejtësi, jo korrupsion”.

https://i.f1g.fr/media/figaro/243x158_crop/2017/01/25/XVMbd2bac38-e2d5-11e6-a30c-7e0318ea1240.jpg

Nuk do t’ia vlente të merreshe më kët gjë, sikur kjo të mos reflektonte fiks problemin që ka opozita në Shqipëri, dhe protesta në Rumani.

Protestat rumune të cilat janë zgjeruar dhe me kthimin e emigrantëve për pushime, janë protesta për të mos bllokuar reformën në drejtësi. Ish- prokurorja speciale antikorrupsion u shkarkua nga shumica, pasi konstatuan një sërë shkeljesh dhe ka debate të dyshimta, nëse pas shkarkimit është frika e pushtetit të ri nga hetimi, apo vërtet tejkalimi i së drejtës nga ish- kryeprokurorja.

Sido që të jetë puna, është protestë për të vazhduar reforma në drejtësi, për të vazhduar hetimet ndaj politikanëve, për të mbrojtur efektet e reformës në drejtësi dhe për të çuar para drejtësisë politikanët.

Problemi që kemi në Shqipëri, është i kundërt. Vetëm disa muaj më pare, Parlamenti u kall në flakë dhe mes çizmesh që vërtiteshin mbi kokën e qeverisë dhe granat-hedhësve tymuese, u votua emërimi i kryeprokurores së re të përkohëshme, në vend të Adriatik Llallës, që sot është i pandehur.

Opozita jonë ishte gati të digjte Kuvendin për të mos zgjedhur kryeprokuroren e re, ndërsa Rumania është gati t’i vërë flakën vendit, për të mbrojtur ish- prokuroren speciale antikorrupsion, që ne akoma nuk e kemi zgjedhur, për shkak të pengesave të opozitës.

Ky detaj bën diferencën e madhe mes asaj që ndodh në Rumani dhe asaj që duhet të ndodhë në Shqipëri. Në Rumani janë në rrugë ata që duan reformën në drejtësi, ndërsa në Shqipëri, “qejflinjtë” e asaj proteste janë në fakt kundër motivit të asaj proteste.

Këtu lideri shpirtëror dhe real i opozitës ka hall, pse i kanë shkarkuar gjyqtarët e korruptuar dhe ish- kryeprokurorin, dhe jo pse nuk bëhet reforma.

Ndaj për të gjithë këta që po ngazëllehen nga ajo parrulla e montuar rumune “Nuk jemi si Shqipëria”, nuk ka asnjë zhgënjim.

Me të vërtetë ajo që ndodh në Rumani, nuk është si Shqipëria.

Në Shqipëri, opozita është duke luftuar për të kundërtën e asaj që luftojnë protestuesit rumunë. Janë duke mbrojtur të ardhmen e pasigurtë të Sali Berishës, fëmijëve të tij biologjikë e politikë, të atyre që kanë vrarë e vjedhur këto 28 vjet në Shqipëri.

Ndaj s’kanë për t’u bërë kurrë bashkë me popullin në sheshe, edhe pse u shkojnë jargët kur shikojnë foto të tilla qoftë dhe të montuara. Nuk janë në anën e popullit, por kundër tij.

 

Foto origjinale

Fotografia fallco qe shperndan opozita shqiptare qe ka frike reformen ne drejtesi.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Është e vërtetë që rumunët “nuk janë Shqipëria””

 1. Peço says:

  Duket, PD sot është një viagër së cilës i ka skaduar afati i përdorimit.

  1. Hoxh Armandi says:

   Po rumunet nuk jane rrac ariane dhe bionde dhe ky eshte problemi. Turkoshqiptaret ne pergjithesi bionda, me koka te rrumbullakta dhe dhembe te bukura.

  2. Durim says:

   Mero ngaterron qellimisht thelbin. Ne Rumani jane ngritur njerezit kunder partise ne pushtet. Nuk i ka organizuar opozita protestat me autobuse e cadra varrimesh. Kur te vije dita qe ne Shqiperi te ngrihen njerezit pa i thirr partia atehere mund te hiqen paralele me Rumanine. Fajin e ka Sali Berisha sidoqofte

 2. zorro says:

  Rumania eshte nja 30 vjet para nesh kur vjen puna tek shoqeria civile dhe demokracia.
  Ata zgjedhjet i bejne model, protestojne kunder padrejtesive dhe s’kane nevoje per zagaret e politikes qe te dalin ne protesta. Ata dhe vjet protestuan kunder korrupsionit dhe atyre qe vinin pengesa reformes ne drejtesi, pavarsisht se Luli e shiti komplet ne ane te kundert. Kete po perpiqen te bejne perseri keta opozitaret tane, nxirr popullin ne protesta per interesa te veta, per te shpetuar xhepat dhe pasurite e 7 brezave te ardhshem. Rumania nuk eshte si Shqiperia dhe Shqiperia do e jete si Rumania atehere kur njerzit e thjeshte do te mblidhen ne nje shesh dhe t’i kerkojne llogari atyre qe pengojne reformen, t’i kerkojne llogari sistemit te drejtesise qe si ka mundesi qe gjithe kusaret e Shqiperise jane ne krye partish dhe e perdorin kete popull injorant vetem e vetem per te miren e tyre.

  1. Fishta Homerian says:

   E the mire,veçse 30 vjet me pare Rumunet u mblodhen dhe ekzekutuan Causheskun kurse ne qame për të dhe sot e k’saj dite i ruajme si syte e ballit “peshqeshet” e realizmit socialist PPSH-PS-PD..duhet gjete “themeli” i vjeter njehere pastaj me ngrite shpine se “themel permbi themel” nuk mund t’kete..jo per gje por e rrezon dhe era e jo ma dallga..Deri atehere gjithe t’mirat e me jete KATOVICA

 3. Karaxhici Madh says:

  Jam bash ketu ne paradiso tu u knoq me Sheqeren e duke sodit pjellen tone Salic Karaxhic, ani pse me letra quhet djali Ram Berishs (ene ktu ne paradizo Ram trapi duke rend pas dhis asht). Sala bash me ka nderu nuk me iku sperma kot. Ndersa ai trapi tjeter Karaxhici Vogel doli lanet, kriminel ordiner, i parafinum, me turpnoi n sy te botes. Hajde Sheqere ngrefna njihere si ne vjeshte te 1943. Ypppp xhixi Karaxhici

 4. Niku says:

  Nuk do te ndodhe asnjehere se ne shqiperi niveli injorances eshte i papare njerzit e shesin voten per nje panine dhe nje kanace birre dhe i besojne premetimeve te murrizit te radhes i majte apo i djathte kjo eshte diferenca jone me rumunet

 5. drino says:

  SIGURISHT QE NUK JENI SHQIPETARE SE JENI ARIXHINJ…… bravo qe e keni kuptuar.

 6. Tajari says:

  Ok,po Ju tregoj se çfar me that Nje burre Rumun sot.
  Po bisedonim rreth ç’ka po ndodh keto dita atje dhe me dha disa shembuj nga jeta ne Rumani si psh:
  Tek doktori duhet te paguash,te gjesh sherbim me te mire ne spital,Nje siguracion fallco per makinen,nje kontroll vjetor teknik po per makinen…………..( ne vlere monetare disa here me pak se ne Shqiperine tone ) eshte identike si ne Shqiperi.
  Vertet ne ndryshojme ne disa drejtime me Rumunet Por kemi Nje njashmeri shume te madhe …SI POPULL JEMI PJESE E JETES KORRUPTIVE NE VENDET RESPEKTIVE.
  NUK KUPTOJ KUNDER KUJT DUHET PROTESTUAR E ARRESTUAR …VETVEHTJA…….
  Ka ndonje nga te nderuarit komentues te me japi ndonje zgjidhje Por jo nga ato ofendueset alla shqipe.
  Tung

  1. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

   I dashur Tajar (senza ofesa), zgjidhja eshte dajaku popullorce i klases politike, as plumbi as litari por dajaku me dacka ose thuper thane tajareve te politikaneve. Duhet t’u skuqen tajaret aq shume sa te kesh mundesi te ndezes cinaren me to. Pastaj mas dackave ti vije rradha terapise me gelboqe (na falni per termin ata qe e kane imagjinaten shume te zhvilluar). Kush ka pas pushtet keto 25 vjet si minister, kryeminister, President, Kryetar Bashkie, drejtor etj poste te larta duhen rreshtuar nga Universiteti e deri tek Ish-ish-ish stacioni i trenit dhe i madh e i vogel duhet ti japi nje gelboqe surratit duke i permendur secilit padrejtesite qe ka hequr ky popull keto 25 vjet dhe premtimet e pambajtura. Mas terapise gelboqare ne nje tenxhere te madhe, po te madhe te madhe nga ato per librin Guiness te mbushur plot me mut popullor i duhet dhene nga nje luge gjelle cdo politikani qe ka ngjyer gishtin ne qypin e parave te vjedhura ketij populli dhe qe ta shtyje poshte nga nje gllenjke shurre safi me shkume si ajo e birres korca qe po feston mileti. Pas kesaj populli te vendosi nje sistem ku sipas rradhes te bejne nga 1 muaj pushime vit pas viti ne vilat bregdetare te politikaneve nderkohe qe politikanet te strehohen ne cadra verore dhe te ushqehen nga ushqimi i tenxheres falas te bashkise. Se mos harroj e njejta procedure edhe per Gjykatesit dhe keto OJF intelektuale qe na rropen nga leket me projekte inekzistene apo sa per te thene. Pas kesaj te lihen te lire te kthehen ne zyrat e shtetit e te vazhdojne punen por me kushtin qe cdo te premte pas pune te organizohet ne cdo departament nje mbremje tematike ku te shfaqen pamje te terapise popullore dhe te diskutohet sesi te parandalohet ne te ardhmen sjellje qe cojne drejt aplikimit te kesaj terapie. Besoj se askujt nuk do ti shkoje me ne mendje te talli tajaren me popullin dhe voten e tij e te beje premtime qe edhe vete e dine qe nuk do ti mbajne.

 7. Rezi says:

  Mero, si gjithmone me gjysem te verteta! Jam shume dakort per sa thua per Berishen, familjen dhe gjithe shpuren e tij, por nuk eshte se edhe ti je me popullin (ashtu sic duhej te ishte). Te gjithe ata qe vodhen me Berishen dhe familjen e tij, po vazhdojne te bejne te njejten gje me shokun Rama, si Mane, Frangaj, Ulaj, Kastrati etj. etj. se ju i dini me mire nga une, pra me mire prano ate qe ke thene dikur, qe ti je kundra Berishes dhe per Ramen le te shkruaje dikush tjeter, por mos na thuaj se je ne kahun e popullit, se po na beni per te vjelle…..

 8. Agron says:

  PD fallso u linde dhe fallso do te vdes!

 9. Xhixhi says:

  Ne nuk mund tu ngjajm rumunve per 1 arsye shum te thjesht te pakten si¢ e shoh un .
  Rumania eshte 1 vend me 26 milion banor e 270 mij km kuadrat ndersa ne ne Shqiperi jemi 5 mace qe kenaqemi dhe me ndonj kock te mbetur per te ngrene. Aq me teper qe po te hedhim brezat der te brezi katert dalim kushurinj me njeri-tjetrin dhe 1 di¢ka tjeter qe ne shqipot nuk e kemi fare konceptin e “kolektivitetit” pra nuk e kuptoim qe shkollat rruget spitalet trasporti jan te rendesishme per gjitha shtresat e popullsis pra taksat duhet ti paguajm te gjith

 10. Mikel says:

  Emigrantet rumun votojne edhe kur ndodhen jashte shtetit ne rast zgjedhjesh.Emigrantet tane nuk votojne,bile emrat e tyre futen ne lista per manipulime.Qeveria duhet ta zgjidhi kete punen e votimit per emigrantet.Keshtu do te kemi me shume perfshirje ne jeten politike te vendit cka do te thote qe eshte nje gje sh.e mire.

 11. Zigur Qarri says:

  Nese rrumunet,qe jan me nje kembe ne BE,kan 2 apo 3 arsye qe te protestojn,shqiptaret kan njeqind.Rrumania ne listen
  e korrupsionit,rradhitet ne vendin 59,ne nje shkalle me Greqine,nje vend para Kubes,ndersa Shqiperia radhitet ne vendin
  e 91,ku shumica e atyre qe ka para,jan gati te gjitha vende afrikane,arabe,aziatike dhe amerikano latine.Por ndryshe nga e
  keqja e madhe qe ka mberthyer Shtetet,korrupsioni,Shqiperia eshte i vetmi vend i kapur peng nga mafia,ku shume pushtetare
  jan lidhur direkt me të.Ne çdo rast,Rama ka folur para se drejtesia te thote fjalen e saj per banditet e PS-s (qe i beri politikane),
  duke i mbrojtur deri ne fund.Nuk ka pasur ne asnje vend te Botes aq kriminele se sa ne”rilindjen” e Rames.Edhe Kolumbia,Shteti
  ku prej vitesh ka qene mafia me e fuqishme e droges ne Bote,nuk mund te krahasohet me realitetin shqiptare sot.Rama eshte
  i vetmi Kryeminister ne Bote qe akuzohet si perdorues droge,dhe drejtesia nuk ka fuqi qe ta detyroje te beje testin.”Edi Rama
  mban me para biznesin e Klement Balilit, 3.5 milionë lekë tenderi në Gjirokastër”.”Gjykata e Beratit ka rrëzuar këtë të hënë
  kërkesën e LSI për vazhdimin e hetimeve për deklaratat e kryeministrit Edi Rama në fushatën elektorale të një viti më parë.
  “I bëj thirrje të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit në momentin që lënë uniformën pas punës të përkushtohen për të
  marrë sa më shumë vota për Partinë Socialiste të Shqipërisë”, është shprehur Rama gjatë fushatës elektorale të zgjedhjeve
  të 2017-tës.134 mije nxenes me pak,70% te shqiptareve duan te largohen,tre here me shume pika bastesh qe favorizohen
  edhe me 40% me pak tatime,largim i kapitalit jasht Shqiperise,asnje investitor perendimor serioz,fonde te pakontrolluara,
  tendera me shuma astronomike qindra miliona Euro,qe jepen pa konkurim nga Rama dhe Veliaj…dhe qindra pislliqe te tjera.
  Këshilli Rajonal per Bashkëpunim (RCC)”Shqiperia hapi vetëm 28 mije vende pune(Maqedonia 103 mijë,Kosova 85 mije)ne
  harkun kohor 2010-2017,”rilindja”tha 300 mije ne mandatin e pare,dhe po aq premtoi per mandatin e dyte!Kundra Rames
  dhe bandes se tij,rendojn dhjetera akuza,qe opozita e dhjere nuk ka çuar asnjeren deri ne fund.Pa ndryshimin e sistemit
  zgjedhor,ku deputet te zgjidhen direkt nga populli,dhe jo nga Kryetaret e Partive qe kan pushttetin e nje monarku te mesjetes,
  nuk ndryshon asgje.

  1. Caku says:

   Esht provu shkencrish se ato qe merren me prostitucion e shajn pa shkak tjeret ne familje
   jan cuna kurve.Zbrazin frustrimin me llafe me la ate qe tjeret ja kon bo nrealitet.Kurvlliku
   trashgohet se esht me xhins prandaj nuk thojn kot xhinsi keq xhins kurvash si puna jote.

 12. Ermal says:

  RUMUNET ISHIN ATO QE VRAN DIKTATORIN CAUCESKU NE KEMI AKOMA GRAMOZ RUCIN KRYETAR PARLAMENTI SA LARG JEMI PO SITUATA ESHTE DHE ME KEQ SE RUMANIA

 13. Laku says:

  Mos ki frike o Mero demokrati,se partia jote do jete ne pushtet dhe 60 vjet.Ne shqiperi ka korrupsion vetem kur eshte Sala sipas teje,tani çdo gje eshte perfekte.

 14. tahipi says:

  Shumica e komentuesve te mesiperm jane thjesht per tu q==e grate .motrat ose cupat ne fakt, pastaj pjesa tjeter e debatit nuk ja vlen po si fillim kjo ishte me e rendesishmja per te kuptuar thelbin , ( duke nisur nga zigur qarri deri tek seat back and relax ) Skeni pare gje akoma tha ai miku po dale dale hahha se demek po pretendonte opozita per dhune verbale dhe shtypje te drejtash hahhahahah . Ka thene fjale me vend por brezi tjeter do e kuptoje , ata qe jane ne shkolle fillore sot !!!! Ne te tjereve Saliu me gjithe taborrin e tij na perveluan keshtuqe mos prisni zvicren sot ketu , gjithcka po behet per brezin tjeter kjo duhet kuptuar njehere e mire dhe k==lliqet ne llogjike dhe shprehi shterojne vetvetiu o milet . Sa per shembull : PRIFTI,BIBLA edhe vete papa i romes ose predikuesi me i devotshem fetar , predikojne ose propozojne te bejme te mira ne kete jete te kemi besim ne zot etj etj etj si keto qe – te shberblehemi ne jeten e pertejme JO ne kete jete. Mileti i kesaj bote si bageti e bujqesi vazhdon te kembenguli qe te mirat zoti ,perendia ,allahu apo kushdoqofte do ti sjelli dhe so ti shperbleje ne KETE jete . Ky ehste kulmi i injorances dhe kulmi i kembenguljes ne idiotllik . VETEM NE JETEN E PERTEJME thone ata me siper , por jo, bagetia vazhdon ne te veten. VETEM BREZI ARDHSHEM o bageti e bujqesi , vetem ata do te shohin ato qe ne nuk patem fatin . demokracine ,mireqenien,ekonomine,dhe drejtesine per te gjithe pa dallim ( aq sa ne shtetet e zhvilluara europiane te pakten ) kuptojeni njehere e mire sepse injoranca i ben dem te madh shendetit mendor !!!!Per kete gje po punohet sot , qe brezi i ardhshem te mos kete fatin tone. Mos kembengulni me kot ne idene se kemi akoma kohe te rekuperojme te keqen qe na eshte bere, ne qe jemi te moshes 18 deri ne 85 sot ne kete dite qe po shkruajme. Dhe mos harroni Grate,Motrat ose cupat shumcies me siper ose edhe me poshte qe do vazhdojne !! Respekte !!!!!

  Mero faleminderit qe vazhdon tentativen te ndricosh erresiren e injorances qe eshte mbjelle me qellim ne kaq vite autokraci , faleminderit per kembenguljen dhe pasionin tend ,sinqerisht !!!

 15. Alban says:

  Keta as te falsifikojne nuk dine…
  Jane teper te trashe !

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  TEK BLLOKU….. !?

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek bloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !

 16. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: January 24, 2018 at 3:21:13 AM EDT

  TE GJITHE NE KEMBE ! …

  … per Sali Baben dhe dyzet hajdutet e tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte thirrja e Vampirit, Kucedres. Shtrigut te Vicidolit Sali Berisha dhe bandes se tij te gangstereve Lulezim Basha, Edi Palokarit, Gent Strazimirit, Flamur Noka Stanishicit, Arben Ristan Xurxullit, Monika Kryemadhit, Petrit Vasil Shkolleperlumit …e co.
  Te gjithe ne kembe per:

  1- te mbrojtur sarajet e dugajat e Xenit te ngritura me gjak femijesh grado shtatezena e pleqsh …Gerdeci !
  2- te shpetuar vilat e Argites, Xenit, Mediut, Monikes e co. ne Gjirin e Lalezit, ne Farke, ne Jale, ne Sarande e Shengjin, ne Veliooje e Valbone…
  3- te shpetuar Lul Berishen per 599 milione eurot e vjedhura nga Autostrada e Kusarise se Kombit !
  4- te ruajtur milionat e vjedhura nga CEZ, Rapiscan, Albpetrol, Armo….
  5- te shpetuar anijen qe po mbytet te Sali Berishes e te “ Bandes se Gangstereve “ politike e biologjike…
  6- te shtuar milionat e Butikave te Armines
  7- te perjetesuar Salikracine !
  8- te djegur e zhbere perfundimisht Shqiperine
  9- ta rrenuar e shitur jo vetem detin, por edhe mbare Shqiperine
  10- tu ekzekutuar ne Bulevardin Deshmoret e Kombit vetem qe te perligjn emrin e tij ku nuk guxoi te ekzekutoje as fashizmi e as Komunizmi….
  1001- “Me ne fitojne te gjithe ! “, sidomos ata dhjetra mijera te vrare e te sakatuar ne 97-en, ne Otranto, ne Gerdec.
  Tashme ata nuk kane asnje hall, asnje vuajtje, asnje borxh, asnje kokecarje !
  Te gjithe ne kembe !
  Me ne fitojne te gjithe!
  Ne parate dhe luksin!
  Ju mjerimin dhe skllaverine !
  A nuk jemi te gjithe te fituar !
  Te gjithe ne kembe qe tu shkelim gjithnje me kembe e me plumba !

 17. Juglindori nga Korça says:

  Nuk mund te rrinte kursesi pa folur edhe Zagar Qorri , nje nga neperkat me te rrezikshme helmuese te forrumeve , me argumente , shpifje e genjeshtra te dala boje , qe i degjojme per dite nga zagare te felliqur Noka , Paloka , Alibeaj , Vokshi , pa permendur ketu kryeshpifsin dixhital , salafitin SB dhe karabushin hollandez LB . Kush e ka akuzuar Ramen per perdorues droge ? Gojeqelburi dixhital . Ne cilin vend te botes demokratike , kryeministri ben testin e droges ? Me ç’te drejte , drejtesia mund te detyroje nje person (kushdo qofte ky) , te beje testin e droges , kur ndaj tij nuk ka akuza penale , qe lidhen me perdorimin e saj ? A mundet te detyroje nje person drejtesia , ndaj te cilit nuk ka asnje akuze , te marre forcerisht dhe t’i beje teste e analiza , pa vullnetin e tij ? Sa per ato te tjerat qe shkruan ti Zigur Qarri , i degjojme çdo dite nga opozita jone antishqiptare e antikombetare , qe pengon me çdo mjet rreformen ne drejtesi , e cila po qerron nje e nga nje te gjithe hajdutet dhe kriminelet mashtrues prokurore e gjyqtare , te emeruar nga Saliu me lapangjozet e tjere PD-ista . Le te krijohen institucionet e pavarura te drejtesise , qe i pengon opozita dhe pastaj te shikojme kush ka vjedhur , vrare , korruptuar e mashtruar , opozita apo maxhioranca . Drejtesia , Zagar Qorri , drejtesia eshte problemi , rreforma dhe jo shpifjet kush e kush te nxjerre sa me shume felliqesira nga goja , si puna jote . Pse nuk shkruan per minimin e pengimin qe perpiqet t’i beje opozita me çdo menyre reformes ne drejtesi dhe qe akuzohet haptazi edhe nga nderkombetaret , po merresh me broçkulla te thena e te sterthena nga kryegojeqelburi dixhital dhe lakejte e tij ? Zigur Qarri , nje zagar i felliqur , ne sherbim te se keqes .

 18. Romak says:

  Mero,ke harruar ne fund te editorialit te shkruash “Rrofte Edi Rama”

 19. Agron says:

  Mero gjithmon i sakte.

 20. agron says:

  Mero si gjithmon prefekt.

 21. I PENDUARI says:

  PD-ja “Demokratike” sHQIPETARE..u Inicua..nga Elemente si Sali Berisha..qe na e Paraqiten si “Doktor-Profesore”…
  1-Isha ne Mitingun e pare te Organizuar nga Partia e Ashtuquajtur “Demokratike” ne Fiere, Pasi Mbajti Fjalen e radhes Azem Hajdari..ja dha Fjalen “Dokt.Profesore” Sali Berishes..TE GJITHE NE EDHE UNE Filluam te Brohorisnim “Liri-Demokraci”..ASNJE Fjale per Partine dhe Enverin asnje Parulle kunder Diktatures..si dhe Parullat “Ta bejme Shqiperine si gjithe Europa”…”..Vetem Kaq…DHE Doktori-Sali Berisha Ne nuk e dinim se kishte TESEREN E SEKRETARIT TE PARTISE NE NJE kLINIKE QENDRORE NE TIRANE..Nuk na thane se Berisha eshte Dhenderr-Serbo-Malazese i Lidhur me Sherbuimet e Fshehta Serbe…Na thane se “Ai”(Do te na sillte Demokracine)…dhe ishte “Udheheqesi” i Partise se pare Pluraliste…po pse Ai???
  Si Berisha dhe Azemi qe te dy ishin te Veshur me Pardesy te Bardha…Morem vesh me vone se kjo ishte bere me Marreveshjen e Sigurimit te Shtetit qe edhe i Mbronin keta te dy..dhe ishin te Dallushem nga Pardesyte e Bardha…
  Pd-ja e Berishes eshte TERESISHT NENE Kontrollin e UDB-se Serbe..sa Erdhi BERISHA NE pUSHTET U Vodhen dhe Eleminuan te Gjitha DOSJET E
  Agjentures se UDB-se ne Shqiperi si dhe Bashkepuntoret e tyre..pse???????????????Na solli nje Gazidede ne kyre te SHIK-ut..si dhe Shkaterroj Kunderzbulimin Shqipetare Jashte Shtetit….
  Gjithcka qe Mbane Emrin e PD-se Berishjane MBANE EMER TRADHETI..edhe Lulezim Basha eshte i “Zgjedhuri” i UDB-se….
  SHQIPERIA ISHTE SHTET,kur Letonia dhe Lituania, Estonia ishin Krahina te Bashkimit Sovjetike..SOTE JANE NE EU—-pse nuk eshte Shqiperia??
  ka vetem nje Zgjidhje:TE VRASIM SPIUNET DHE BASHKEPUNTORET E UDB-se..si dhe me pake Asfalise Greke..lol

 22. sapa says:

  Adriatik Llalla i pandehur?kur?i pandehur per mua quhet kur futet ne burg kurse ai bredh i lire si cdo qytetar!

 23. Laku says:

  Tahipi qenke krye kurva e shtepise mer byth qir qe shan ashtu mbas ekranit te kompjuterit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *