Aleatët e Bashës kundër bojkotit: Nëse abandonon parlamentin ka dy rrugë, shkon në zgjedhje ose revolucion

Aleatët e opozitës dalin kundër tezës së bojkotit të Kuvendit, sikur se po deklarojnë gjithnë e më shunë eksponentë të opozitës

Në një intervistë për In News kreu i LZHK Dashamir Shehi thotë se kjo nuk është rruga e duhur për opozitës, ndërsa lajmëron se ky vendim do të merret në nisje të sesionit të ri kuvendor.

“Jemi jo për djegien e mandateve. 

Nuk ka kuptim fare në këto momente që të djegien mandatet. 

Por në shtator e pas do të merren vendimet:, deklaron kreu i LZHK.

Por Shehi jep dhe arsyet se përse është kundër bojkotit të Kuvendit, ndryshe nga dxemokratët.

“Nuk është kjo më e rëndësishme, sepse një ushtari të mirë i duhet edhe shpata, i duhet dhe mburoja dhe ushta.

Ti heqësh një nga armët kjo nuk ka asnjë vlerë”, deklaron ai.

Por nëse opozita vendos bojkotin e Kuvendit për kreun e LZHK-së Dashamir Shehin ka vetëm dy rrugë.

“Kur do të abandonësh parlament duhet të mendosh o të shkosh në zgjedhje o të dalësh ën rrugë të mbash një revolucion demokratik”, përfundon Shehi.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Aleatët e Bashës kundër bojkotit: Nëse abandonon parlamentin ka dy rrugë, shkon në zgjedhje ose revolucion”

 1. Demi says:

  “Abandonësh” duket si një fjalë e dalë nga kryqëzimi i idiotësisë me dipllomën me pagesë.
  MËSHIRË

 2. DRENICA-SHQIPETARE says:

  MOS VALLE DO TE BEJME “REVOLUCJONE” PER TE SJELLE NE PUSHTET SPIUNET E UDB-se?????????????????????
  pO KA VETEM NJE zGJIDHJE.te VRASIM KLANIN SERBE NE SHQIPERI..Fillojme nga Berisha dhe Bassha..lol

 3. Abandonuar Plepistat e Meros says:

  Ju ka abandonuar truri me kohe ju pellazget -albanistoneze…o fshataret e emeros me tru te abandonuar……

 4. koço piqoni says:

  PD në fakt nuk përfaqëson askënd pjesë te popullit , por thjesht ështe këthyer ne një Bandë Maskarenjësh, Qelbanikë pa moral ,pa din e pa iman .

 5. koço piqoni says:

  PD tashmë =Një Bandë Maskarenjësh ,Qelbanikësh , pa moral , pa din e pa iman , Pa kauzë Halabakësh .

 6. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

  Revolucion? E pame revolucion 500 vjet me Turqit,e pame dhe 50 vjet me dullen PER ca leshi rrevolucion thua se nuk i ke Skiptaret per sporte te tilla. Ne si popull i humbur sa nga koha dhe sa nga injoranca jemi vec per me luajt letra dhe domino, po prit dhe pak sa te pakesohet rraca dhe te popullohet vendi me sirian e iranian se mbase ato e ndihmojne Shqiperine per revolucione.

  Nuk e ke Skiptarin per revolucion.

 7. Kuq e zi says:

  ABANDONON???
  te lafte muti shalte?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *