VIDEO+FOTOT/ Tragjike në Itali: Shembet ura dhe zë poshtë makinat, dyshohet për viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Itali.

Një urë është shembur në autostradën A10 në Genova.

Sipas mediave vendase  gjatë shembjen së urës kanë rënë edhe makina që po kalonin aty në ato momente.

Dyshohet se ka dhe viktima.

Një pjesë e urës ka rënë mbi banesa.

Bëhet fjalë për urën Morandi, që lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.

Në vendngjarje kanë shkuar një numër i madh ambulancash, zjarrfikësish dhe forcash policie.  (TemA)

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *