Tragjedia e Genovas, reagon Rama: U copëtuan zemrat e gjithë shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngjarjes tragjike që ndodhi në Genova të Italisë, ku shembja e urës la i mori jetën 39 peronave, mes të cilëve edhe dy të rinj shqiptarë.

Në një shënim në twitter në gjuhën italiane Rama shkruan: “Tragjedia e Genovas copëtoi zemrat e shqiptarëve.

Ndjekim me ankth orë pas ore bilancin shkatërrues të jetëve të humbura dhe përpjekjet e forcave të ndërhyrjes së shpejtë.

 Në mesin e rrënojave kishte edhe dy shqiptarë që banonin në Itali, por për ne të gjithë ishin vëllezhër dhe motra @GiuseppeConteIT”.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Tragjedia e Genovas, reagon Rama: U copëtuan zemrat e gjithë shqiptarëve”

  1. Shqiptar says:

   Ku ershte ai Preshekari qe te na tregoje se si duhet te ndihemi 🙁

 1. ENDRI says:

  KU NUK QELLOVE ATJE TE KISHE IK EDHE TI PER LESH E KISHTE FILLU KY POPULL TA KAPTE CIK VETEN SE SPO LE GJO PA VJEDH. INJORANT

 2. fish says:

  Mua si shqiptar me erdhi shume keq per fatkeqesine ne Genova.
  Por zmera mu coptua per tragjedine ne Selenice dhe per aksidentin ne Koder Kamez ku gjithesj u shkaterruan 3 familje.

 3. Arben says:

  Z.Rama ka shpirtin artist te italianit. Eshte nje dhunti njerezore.

  1. Kalec Dega says:

   Doli ne shtyp me deklarata para atyre Italiane njoni, nje rekord me teper per Kryministrin PellazgAlbanistonez.

 4. Plaku says:

  Jo vetëm turp Endri të shprehesh në një rast të tillë kështu, është mungesë e thellë edukate personale por edhe familjare
  Ai djali i Resulajt nuk është më i keq se ti me c’shpreh në komentin tënd, pavarësisht se c’emer përdor, të rreme apo të vërtetë
  Prapa tij je ti, kushdo që je.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *