Gazetari, thirrje truprojës së Xhafajt: Dil o të dhje*vsha koburen, bëje m** atë kokëtulin me BMW që të parakalon

Gazetari Dritan Hila ka postuar një foto nga Levani, ku si zakonisht është krijuar trafik.

Në trafik, sipas tij ka ngecur edhe ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Por Hila është acaruar me një drejtuesi mjeti, që ka parakaluar kundravajtje.

“Levan. Ministri i Brendshem rri ne rradhe, koketuli me BMV parakalon.

Po dil mor truproje, te dhjefsha koburen, beje mut. Se po nuk e bere ti, kush do ta beje?”, shkruan Hila.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Gazetari, thirrje truprojës së Xhafajt: Dil o të dhje*vsha koburen, bëje m** atë kokëtulin me BMW që të parakalon”

 1. Po te ishtevetem nje koktul i behesh dermani,por ketu jane me qindra e mijra ne cdo rruge e ne cdo aspekt.
  Nje nga ata je edhe ti.

  1. Deti Kaspik says:

   Eh Dritani djale sigurimsi eshte mesuar me kobure qe ne vogeli, madje njehere tregojne se te jatit i ra koburja ne hale e çoi peshe gjithe Komunalen per t’ja gjetur.

 2. Gazi says:

  Shume drejte.Po gazetari e thote nga indinjata.Po nje gjobe koktuli me bmw e meriton.

 3. Ok says:

  PO JA NXORREN COBUREN PER NJE KOKTUL,,,,PO SA KOKTULA TE TJER KA,,,DUHET MITROLOZ I RENDE,,,,NUK NDRYSHE MENTALITET I KOKTULAVE,,,JAN SHUMO SHOKU, DHE SHTOHEN PERDITE,,,PO BOHET TUL DYNJOJA,,

 4. Populli says:

  Po kur i ben derman koketulit policia filloni si kuckat ju jo perdori dhune jo kaloi kompentencat, tani qe te ze rrota bishtin fillon e llap si zagari pse nuk i ben derman.

 5. fahriu says:

  Nuk eshte vetem problemi se KOKE-TULI parakaloj kundravajtje Eskorten e Ministrit i cili pret ne radhe. Problemi eshte me i madh, sepse ne raste te radhve te tilla ne trafik, ka shume KOKE-TULA, te cilet parakalojne kundravajtje duke sjelle si rezultat bllokim te plote te trafikut. Mos e shani Gazetarin. Ate gazetar, qytetar me kulture, e bren dhe e indinjon mosveprimi i policise per ti bere zap keta KOKE-TULA. Keshtu nuk ecet. Duhet veprim, ndryshe KOKE-TULAT, se kane per gje te veprojne si KOKE-TULI i Selenices.

 6. Shaqo says:

  Ky eshte njeriu me idiot, provokator e koketul per vehte. Nje i mencur kurre nuk mendon si ky bicim analisti.
  Eshte i klasit te zhej-zhulit, manjanit-isis-tralala, i bushatit-qe s’eshte pjekur ndonjehere….
  Vari me nder bolet ketij lloj njeriu qe kerkon te kercase koburja ne mes te rruges.
  Provokon edhe komentuesit.

 7. Doktori says:

  Ehh sa koke tula ka mor Dritan,kujt ti dalesh me pare? Nga Tirana ne Fier e kane parakaluar nja 500 koktula kundravajtje ministrin e brendshem. Per fat te keq or mik ktu ska ligj dhe nuk kane frike nga ligji.Keshtu e katandisen kete vend kta politikane te korruptuar.

 8. redaktori says:

  Pa dyshim qe ti Dritan Hila nuk je i atij plehu te kazanit mediatik, por here here edhe ti bie ne budallalleqe e tash qe te dogji suma, kujtohesh per policine.Megjithate respekte!

 9. Pensionisti says:

  Koburja ben vetem pune te liga .Shoqerusi mjafton ti marri targen e makines.

 10. Pensionisti says:

  Koburja ben vetem pune te liga.Shoqerusi mjafton ti marri vetem targen

 11. Po te kishte ndodhur kjo qe thua ti,ti me rudinen do kishe bere nje shkrim te gjate ku do kerkoje doreheqjen e ministrit dhe do na beje thirrje edhe ne qe bashke me lulin e saliun te mblidheshim para zyres se ministrit dhe te bertisnim”xhafa ik”.
  Sa per kok tulat ketu ka aq shume sa ne i hasim ne cdo km dhe po gjobiten por meren ne mbrojte nga kok tulat e lulit dhe te saliut

 12. turp says:

  Ti zoti gazetar ke shume te drejte, problemi eshte se jo vetem ministri por dhe eskorta e tij , jane treguar pa autoritet dhe mosnjohes te ligjeve

 13. Lika says:

  Po pse vend sherifash do ngelemi akoma ne? Funksionon ligji tani o shoku, kush e shkel i mer parasysh edhe pasojat

 14. Ardi says:

  Edhe themi ne pse nuk behemi pastaj. Ja urdhero medemek analist ky dhe thot jo bjeri me pistolet jo kshu jo ashtu. Po veprohet me ligj o djalosh

 15. Askushi says:

  Do tè ketè qenè ‘Baballja’ay ‘kokëtulli me BMW ‘ ore ‘Drit-an gazeptari i Xhungllès ‘, andaj shouu Miri se ka prish tereqillèkun.

 16. Edi says:

  “Gazetar me kulture”

 17. prizem says:

  Koketul tamam si Tan Haleja ka me shumice….,

 18. Alfred says:

  Shume mire e ka , qofshin me 100 ndra keta koke tule , te gjithe para ligjit dhe aty ligjin e perfAqeson polici , dhe policia duhet te trgoje forcen e ligjit, ne nje raste te tille jashte shtetit ai do ishte ekzekutuar ne vent

 19. populli says:

  E ke shume gabim o Dritan.Nuk eshte e nevojshme te dale eskorta me kobure.Ne perendim kur nje person ben kundravajtje lajmerohet policia dhe e ndalon me vone pa krijuar panik.Por ketu policia dhjet gjak nga keta cuba,dhe bejne te fortin me ndonje te vobekte,apo me ndonje politikan opozitar per show mediatik.Kam qene prezent ne Vloren e Ministrit te Brendshem qe fuoristradat jane radhe ne doppio fila ne prani te policise rrugore,duke bllokuar trafikun,dhe keta ta fundit e mernin me ate qe ndalonte se s’kishte mundesi nga ngushtimi i rruges.Ne qofte se nuk jane ne gjendje te kerkojne te zbatohet ligji njesoj per te gjithe te hapin krahun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *