Ish-kreu i policisë në kohën e PD ngre alarmin: Do të ketë ngjarje të rënda kriminale

Ahmet Prenci në çadrën e Bashës

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi paralajmëron se situata kriminale në Shqipëri është shumë delikate dhe e frikshme.

Sipas tij është si një “bombë që i është hequr siguresa dhe pritet të shpërthejë”.

Ish-kreu i policisë thotë në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” se vullneti politik është instrumenti i vetëm i goditjes së krimit duke i shkëputur lidhjet me pushtetit.

“Asnjë prej këtyre eksponentëve të njohur të krimit, në këto 6 vjet, nuk është cenuar nga strukturat ligj-zbatuese për të vetmen arsye: atë të aleancës së ngushtë të tyre me pushtetin dhe me qeverinë.

 Në momentin që do të prishet ky raport, ashtu sikurse pakti i qetësisë mes vetë grupeve kriminale, situata do të precipitojë dhe do përballemi me fenomene të rënda të krimit në Shqipëri” – thotë Prençi.

“Pas largimit të ministrit Tahiri nuk u bë një krehje dhe kontroll i territorit për të sekuestruar të gjithë sasitë e magazinuara të lëndëve narkotike, asete këto të krimit të organizuar që trafikohen me tonelata herë pas here; e dyta, nuk shikojmë që të punohet nga policia për mijëra dosje të vjetra të pezulluara, gjë që do të sillte goditje të personazheve të krimit, të cilët tashmë janë të sigurt në vazhdimësinë e veprimtarisë së tyre të mëtejshme”– thotë ish-kreu i policisë së shtetit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Ish-kreu i policisë në kohën e PD ngre alarmin: Do të ketë ngjarje të rënda kriminale”

 1. Ben says:

  I paske organizuar bashke me Salen,si gjithmone,keto ngjarje kriminale,te pakten na thuaj edhe oren dhe vendin ku i keni projectu.Filloi aktivitetin grupi çiftelia.

  1. Iliri says:

   Eshte shume i zoti ky gomari i salihit , i jep te dhena digitale cdo minute. Lereni te pjerdhin. Shteti duhet te vazhdoje te ngrihet me cdo kusht

 2. Ramazani says:

  Ik o Ahmet puno fitoje buken e gojes duke djersitur dhe mos lepi bythen e Lul Bashes.Ik puno ne Greqi mblidh domate o ullinj dhe rro me nder.Se do te detyrohesh tu cosh paketa duhani ne Rec beut tat dhe do lesh hallet e tua pas dore.

 3. drino says:

  Ahmet Prenci eshte njeriu me ordiner qe ka pas policia e shtetit, ata qe e njohin e dine mire se kush e vuri ne ate post dhe aty ku u vu ka qene nje kukull sepse dihet qe punen e bente vegla e Berishes Agron Kulicaj.

 4. FDoda says:

  Eshte Hera e pare qe jam plotesisht dakort me qendrimin e nje opozitari. Eshte mese e sakte me pike dhe presje. Magazinat jan plot e perplot. Hongshin kaptinen e njoni tjetrit….

 5. meti says:

  E ke thene esell apo pas disa gotave o pijanec ordiner qe qan per tan cukun qe te sillte shukat me leke dhe jo per kater policet qe i vrau Dritan Dajti per fajin tend o legen

 6. Arben says:

  I paske planet ore palaco,s’do shume mend zagar i Sale mutit

 7. Buteto says:

  Ky na paska qenë drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit?! ‘Hapu dhe të futem’- do thoshte gjyshja ime, duke shkulur faqet……….! Medet për shtet që kemi!

 8. tjetri says:

  Ahmuti nuk eshte cun i keq, po pervec te ruaj dhite atje ne Diber, per pune tjater aha…E tregoi edhe kur organizoi “aksionin” per kapjen e D. Dajtit, vetem 4 polic ju vrane.

 9. Klea says:

  Shume e sakte. Ahmeti ka qene nje nder personat me me integritet ne polici.

 10. Latif says:

  Prenca e administrates!! Te gjithe kemi pasur nga nje Prenc koleg! Ti Ahmet sma merr menja qe te ndryshosh nga te tjeret.

 11. Korabi says:

  Po ky perse nuk vetprangoset poshte automobilit?

 12. arrestojini banden e terroristeve te shpellarit
  dhe mos ja fishkelleni fare cfar pjerdhin nga goja e tyre e ndyt ,
  por thjeshte tallni sumen e ne biruce .
  ky o lopcare rrit mes kakardhive lol
  ky paska ken polic

 13. Tironsi says:

  Po, shoke e shoqe! Une do te rrembej armen ,kur te shoh Sali Berishen te armatosur deri ne dhembe,pastaj Lul Bashen e kete Ahmetin.
  u betohem se do te luftoj emvetmohim,athere,athere ,kur te shoh se kunder kujt do te hapin zjarr keta trimat e PD-se. Ama po nuk i pash keta te armatosur e duke luftuar , i kam bere mutin armes dhe revolucionit qe thone keta. Kushti eshte o Premci:
  Ju te armatosur .
  Kunder kujt do t’i drejtoni armet…

 14. Alfredi says:

  Ik mor fuks bthqim paske ken dhe drejtor policiet.

 15. Sami Gjurzezi says:

  Kur bene analizen e rendit,nje anadollak prej Lure,qaja nanen kesaj pune.Njeriu me i pa afte ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise Shtetit,nje klan kriminal Lumjan, qe i bene rafitin atije institucioni.Shemsi Premci,Havmet Premci,Rasim Borishi,Arben Hyseni,e plote Dibomuter e dhiven me ner policine .Havmeti cohej ne kembe sa here hynte e dilte Agron malok Kolici,cfare diktonte ai dhe behej tek rendi.Shoferi i Havmutit ishte sekser,dhe mblidhte taksen gjithe andej,40.000 evro per nje shef qarkullimi,plus per drejtor,a Komisar,per nje oficer 3.000 evro.kjo ishte policia e Sali Qenit,tani na jep mende neper portale,ptu race e keqe!

 16. Martini says:

  O me Edo ku e ke mikun po ben kasandren kunder teje.Aq mire ta ben sa ska.Pasi u be ortak me Salen ne krime kete bandill e mbajte nen sqetull dhe e emerove ne vendin me te rendesishem ne tatime se bashku me Sajmir bolen e perkedhele dhe e shekon efektin si ngrefet.Si puna e atij mikut.Oficerat e ndershem dhe me eksperience i flake dhe ju hoqe dhe trajtimin.Keshtu te ndodh kur kujton se i di te gjitha vete.

 17. USA says:

  KY RRI TER DITEN TE SHQUPI QE TE HAJ NDONJE LUGE PERSHESH KY DI KARIN TIM NJE TIP ZAGARI SE KUR KA QEN KY NE DETYRE TE HANTE MUTIN

 18. hik mer vic ,
  se po te therret lopa ne stalle .
  cdo ktu mes njerezve ky mer amon

 19. kocodhima says:

  O njerez, ne vend qe te merreni me thelbin merreni me Ahmetin.
  Kjo qe thote ai s’eshte asgje. Keni per ta pare se si do te qeverise krimi, I cili prej tani hedh valle me pasojat e vetingut.
  Nuk do kete prokuror e gjyqtar ne detyre te merret me to.
  Hahaha, popull trushkulur

 20. Durresaku says:

  Po ky mut polic apo antar partie eshte? Eee bythqimi dhe polic dhe antar partie.Prit ti sherbeje shtetit ky sumqiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *