Berberi i Edi Ramës: Më tha do të të bëj reklamë, mund të kishte lënë bakshish më të majmë

Kryeministri Edi Rama postoi në “Facebook” pak ditë më parë një video ku shfaqej te berberi.

Por kush është berberi në fjalë? Ai është Aleksandër Hodaj, 17 vjeç.

I njohur ndryshe si berber Sandri, ai merr përsipër me kioskën e tij të vogël t’i përgjigjet tërë Dhërmisë, pasi është e vetmja berberanë në të.

I pyetur nga gazetarja e ABC News se prej sa vitesh e ushtron profesionin e tij, Hodaj tha: Prej rreth 3 vitesh kam që e ushtroj, jam edhe në gjimnaz në shkollë, merrem më shumë gjatë verës.

Ai u shpreh për gazetaren se me kryeministrin bisedoi rreth shkollës, moshës, dhe se ai e kishte përgëzuar për faktin që punonte në një moshë të vogël.

I pyetur për shumën që kishte ofruar kryeministri për shërbimin, Hodaj preferoi të mos e komentonte. Megjithatë, ai tha se bakshishi i lënë mund të kishte qenë edhe më i majmë.

17-vjeçari tregoi për gazetaren se Rama i kishte thënë se me hedhjen e videos në “Facebook” do t’i bënte reklamë.

Gazetarja: Si e ke emrin dhe sa vjeç je?

Berber Sandri: Aleksandër Hodaj.

Gazetarja: Aleksandër Hodaj, ose ndryshe berber Sandri që në këtë kioskë të vogël ju zgjidh punë gjysmës së Drimadhes, sepse nuk ka berberanë tjetër.

Berber Sandri: Është e vetmja berberanë këtu në Dhërmi, është viti i tetë që punoj me gjithë babain.

Gazetarja: Prej sa vitesh i dedikohesh këtij profesioni?

Berber Sandri: Prej rreth 3 vitesh kam që e ushtroj, jam edhe në gjimnaz në shkollë, merrem më shumë gjatë verës.

Gazetarja: Ti duke qethur kryeministrin, çfarë po thonit?

Berber Sandri: Po bisedonim për shkollën, sa vjeç jam, ku banoj, për dyqanin, për punën, sa vite kemi këtu. Më përgëzoi që jam edhe i vogël, edhe punoj.

Gazetarja: A të pyeti a ke ndonjë gocë?

Berber Sandri: Vetëm biseda të zakonshme, shakara.

Gazetarja: Çfarë shakash bënte kryeministri me ty, jam kurioze?

Berber Sandri: Më shumë për punën e moshës që jam i vogël dhe punoj.

Gazetarja: Erdhi papritur, apo e prenotoi më parë?

Berber Sandri: Papritur, ishte shumë i thjeshtë, përshëndeti njërëzit që ishin përjashta si një klient normal.

Gazetarja: Ti si u ndjeve në ato momente?

Berber Sandri: Isha pak i emocionuar.

Gazetarja: T’u dridh pak dora kur po e qethje?

Berber Sandri: Jo, atë jo.

Gazetarja: Çfarë kërkesash kishte Kryeministri për lukun e tij?

Berber Sandri: Ishtë shumë i thjeshtë, nuk kishte luk të veçantë.

Gazetarja: Si quhej luku i tij?

Berber Sandri: Nuk ka emër se e ka flokun e shkurtër.

Gazetarja: Sa kohë u more me të?

Berber Sandri: Rreth 15-20 minuta.

Gazetarja: Dhe në fund i kënaqur?

Berber Sandri: Po u kënaq.

Gazetarja: Sa pagoi?

Berber Sandri: Nuk tregohet ajo.

Gazetarja: Po sa e keni ju?

Berber Sandri: Nuk thuhet.

Babai: Nuk thuhet

Gazetarja: Po kupon i dhatë?

Berber Sandri: Nuk kërkoi kupon.

Gazetarja: Po bakshish a la?

Berber Sandri: Po normalisht që la.

Gazetarja: E la të majmë, bakshish kryeministror?

Babai: Jo dhe shumë të majmë.

Gazetarja: Prisnit më shumë nga kryeministri?

Babai: Mirë, mirë.

Gazetarja: Të mori leje Rama para se ta postonte videon?

Berber Sandri: Jo, më tha që do të bëjmë reklamë.

Gazetarja: Ty të kanë shkruar pas videos?

Berber Sandri: Po shumë, shumë

Gazetarja: Çfarë të shkruajnë njerëzit?

Berber Sandri: Përgëzojnë, bëjnë dhe shaka

Gazetarja: Pas këtij mediatizimi keni në plan që ta ristrukturoni këtë vit apo vitin tjetër?

Babai: Mendojmë të bëjmë një dyqan të madh në Himarë, beharin prapë do jemi këtu.

Gazetarja: Të preferojnë ty më shumë apo babin?

Berber Sandri: Më së shumti mua, çunat e rinj.

Gazetarja-babait: Po kryeministri pse nuk erdhi që ta qethje ti?

Babai: Nuk donte kryeministri.

Gazetarja: Vipa të tjerë gjatë verës keni pasur?

Berber Sandri: Kemi edhe Gaz Pajën, aktorin që është i përvitshëm dhe Salsano Rrapin.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berberi i Edi Ramës: Më tha do të të bëj reklamë, mund të kishte lënë bakshish më të majmë”

 1. says:

  Te meshkujt fytyra ruhet çdo ditë (me brisk ose makinë roje electric) ndërsa floku qethet çdo 15 ditë., te femrat floku pritet (le point) çdo 20 ditë dhe ngjyra 2 herë në vitë. Preferohet paruke me mase koke vetjake që kushton 500 euro (për raste ahengu) dhe raste chimiothérapie.

  1. vjeshta says:

   TM
   Po shqipen ku e le o kar? Ne kemi një shkronjë “rr” e quajmë. E di ti?!
   Pastaj çfarë broçkullaah llomotit? As vetë nuk o kupton.

  2. Dahon Tabak says:

   Brravo. Qenke komplet koqe

 2. Alban Dega says:

  E KA MBAJTUR FJALEN !

  Heren e pare qe do te vij ne Dhermi do te qethem tek ky 17 vjecari !
  Sidoqofte ke dale I fituar !
  Edhe ketu ne Nju Jork e kam pare ate video !
  Te rinjte kan stil te ri, krijues !
  Te lumshin duart !
  Shkolla first !
  Shkelqe!
  Per tipin e ke fajín vet!
  Je treguar gjirokastrit ose gjakovar qe e ndajne centin pergjysem !
  Meso nga Rita Ora …
  Shkoi me nje restorant ne Londer !
  Manaxheri shqiptar ia con faturen 500 pafund
  00.00 .
  Rita Ora u le nje cek 50 000,00 !
  Nuk e di cfare ka ndodhur me Embeltoren e Tiranes ku shkoi bashke me te motren … po e di mire se ne shqiptaret jemi me te lire ne miell se ne krunde !
  Pse nuk e provove edhe ti me nje kryeminister artist e artist kryeminister !
  Behu krijues !
  Sidoqofte ke dale shume here me i fituar se bakshishi dhe pagesa e sherbimit se bashku !
  Kryeministri e ka mbajtur fjalen !

 3. a+b=0 says:

  Shume mire te Tha @aLEKSANDER po te beje Reklame te Mire..pse jo???

 4. edhe ktu ne nju jork hahahahha says:

  edhe atje new York hahahah atje je se nuk di as ta shkruash

 5. Prostituta Kombetare Sali says:

  Edhe ketu ne Michigan e kemi marre vesh qe ne Shqiperine e Edit, ben me shume lek me cannabis se sa berber!
  Keta te New York nuk e di ku i shohin lajmet!

 6. Tema says:

  Mire te ka thene, ku ka si reklama, bakshishi nje birre eshte. Kjo qethje te ben te njohur, do e mbash mend dhe do e tregosh gjithe jeten.

 7. Kunata e nunuse nga salarija says:

  Rama e mban fjalen
  La thene qe nuk Ka bit Kurve te Marti leket e veta ne xhepin Tim.

 8. Arjan says:

  Po kupon tatimor a i dhe Jryeministrit, thjesht kuriozitet. Arjan

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *