Sheshel: Kosovën dhe Shqipërinë deri në Durrës do t’i marrim me luftë, pasi NATO të largohet

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribunali i Hagës për krime lufte, vazhdon me deklarata që bëjnë thirrje për luftë në Kosovë.

Madje ai shkon edhe më larg duke synuar që Serbia të marrë edhe një pjesë të Shqipërisë.

Sheshel, përmes një postimi në Twitter, ka shkruar se Serbia duhet të përgatitet që me luftë sërish ta marrë Kosovën, pasi nga atje të tërhiqen forcat e NATO-s.

“Në mënyrë që ta çlirojmë Kosovën dhe Metohinë, ne duhet që me forca të fuqishme ushtarake dhe policore të ndjekim të gjithë shqiptarët që nuk e njohin shtetin serb. 

Këtë nuk mund ta bëjmë ndersa NATO është atje. Ndërkohë, derisa presim që NATO të largohet dhe të vërsulemi atje, duhet që nën kontroll të fortë serb të mbajmë bile një pjesë të Kosovës”, ka shkruar Sheshel.

Ai më pas ka edhe një mesazh tjetër rreth demarkacionit për të cilin thotë se kjo nuk duhet të ndodhë.

“Nuk duam kurrëfarë demarkacioni me shqiptarët. Ne serbët duhet të bëjmë demarkacionin në Shqipëri me grekët, diku në rripin e Durrësit. 

Perandoria Austro-Hungareze e krijoi Shqipërinë si një shtet artificial, për të parandaluar Serbinë të dalë në det.

Në Shqipërinë e Veriut, është trashëgimia jonë. Atje gjithçka është serbe, edhe toka dhe guri”, tha Sheshel në një postim në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “Sheshel: Kosovën dhe Shqipërinë deri në Durrës do t’i marrim me luftë, pasi NATO të largohet”

 1. Kaonia says:

  Ha mut ha se ta kane bere shiringen miqt,per nja dy vjet vete me kombetaren dhe ti.

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Nuk vlen komenti për ç’a shkruan ti sheshel
   mjafton surrati yt dhe fjala pezull ngel
   nuk di nga pas marrisë tënde kush të vjen
   di mirë që: ik vdis se boll harxhove oksigjen!
   *

   1. "sy per sy e dhemb per dhembe" says:

    Ku jane ata debila qe duan miqesi me serbet, per serbet shqiptari i mir eshte shqiptar i vdekur!?

  2. Genci says:

   Do te marresh nje mut. Aq sa kane marre paraardhesit e tu more hunde madh dhe surrat me vrima! Ngordhsh nga semundja qe te ka zene!

  3. Turi says:

   Po mund ta bejne e kane bere ne 1912 kur Ismail Qemali donte te vendoste flamurin ne Durres dhe nuk e vendosi dot sepse serbet ishin prane Durresit. Te ndihmuar nga malsoret e Malit te Zi dhe mirditoret. U desh nderhyrja e trupave turke me urdher nga Stambolli. Qe i detyruan serbet te largoheshin nga Durresi dhe Shqiperia.

  4. greece is shit says:

   po gjyshet do ti merrnime vete kur te vini ne Shqiperi apo do ti lini atje qe te ngereme bordellot kur te djegim beogradin??

 2. says:

  Të gjithë kanë bindjen se politika e jashtme zgjidh problemet e tyre domestique.

  1. Miku says:

   Nuk e di por po ti vesh re deklaratat e serbeve jane te ngjashme me kta te pd! Po ju mor debila sjua mban te merrni kosoven po i lepini bythen Putin jo te hyni ne albanistan

 3. Kosta says:

  Ne veri keni vetem Saliun e Vicidolit.Dhe ai ka filluar ta beje shurren ne breka tani.

  1. Alban.ny says:

   Nuk ka filluar tani, ka kohe.
   Per here te pare shurra ne publik i shpetoi kur vajti ne Vlore pas tragjedise qe shkaktoi me firmat piramidale.
   Sa i pa vlonjatet, ngriu, i mbushi pantallonat dhe Izeti me shoke e moren koke e kembe dhe u zhduk nga faqja e dheut.
   Vetem kur vajti ne Fier u permend dhe e pa ( dhe e pane) ku ishte katandisur.
   Makinen, nga qe nuk i ikte era e keqe ja fali Tritan Shehut e me vone Erla Mehillit.

 4. Alboz934 says:

  Shtroj pyetjen : Ky Zhel Mzhel ku ndodhet ne burg apo ne pushime turistike qe ben thirrje per lufte e Haga nuk ndihet . Po nejse edhe ky vepron si vellau i tij Sali Berisha . Ka fekale boll per te ngrene keto dy vellezer .

 5. Prostituta Kombetare Sali says:

  Nuk po genjen!
  Nese serbet do te kishin kushtet e favorshme, do ta realizonin planin e tyre, bashke me greket!
  Shikojme veten tone, jemi ne 2018 dhe akoma nuk kemi shtet!
  I themi Skenderbe nje debili qe shkaterroi shtetin nga themelet dhe na la pa ushtri!
  Edhe ne luften e 2 boterore e tregum veten cfare spurdhjakesh jemi si kunder grekeve ne luften italo greke si kunder serbeve kur ishim nen pushtimin gjerman!

  1. Titi momjajes says:

   Mduket se I ke ra pikës!😔

 6. Cobo says:

  Kane nisur levizjet mbrapsht. Kosoven e humbe, ti shkove ne burg e Milloshevici shkoi per lesh. Nuk dihet; vini ju ne Durres apo shqiptaret ne Nish.

 7. xx says:

  Kapeni lidheni.Keta jane heronjte e mbeturinave historike shoviniste te ardhur nga Uralet.

 8. Shqiperia pa breke says:

  Po more Sheshel. Ke te drejte. Cfar keni dashte ju serbet eshte bere ne Shqiperi qe nga viti 1990 e sidomos qe nga 1992-shi. Ju serbeve, po te mos jete NATO ketu, keta capaculet qe kane udhehequr kete vend qe quhet Shqiperi, ju a dorezojne tapine e Shqiperise sic keni rene ju serbet dakord me ta. E gjith ushtria shqiptare jane nje 10 oficera, dhe 8 ushtare, 2 helikoptera blere nga mbeturinat e francezeve dhe nja tre vetura. Harrova, kemi edhe nendetesen 105 qe e kemi lyer me boje zmalto por qe nuk ka asnje paisje brenda.
  Keshtu, me urdherat e porosite e vazhdueshme te juaja, lideret shqiptare po u a dorezojne Shqiperine te paster, te bindur, kokeulur, te poshteruar, te varfer, ashtu sic e desheronit ju serbet.
  Po populli shqiptar do u ishte mirenjohes juve serbeve, nese ne qender te Beogradit, krahas bustit te Esat Toptanit, te mund te vendosnit dhe bustet e sherbetoreve tuaj Berisha, Nano, Meta, Basha, Nishani, Llalla, Gazidede, Mediu, Nul Noka e Nard Noka, dhe nipat e Esatit Fevziun, Zhejin, Peken, Fahriun me te birin.

 9. Shqiperia pa breke says:

  Vetem se me fal ore Sheshel, se harrova te te them, vetem dicka te vockel qe FALE ZOTIT SHBA E NATO DO QENDROJNE NE SHQIPERI EDHE NDONJA 300-400 VJET dhe do ju takoj te prisni bashke me keta zagaret qe keni ketu ne Shqiperi.

 10. Neymar says:

  Kur te vish ta marresh sill edhe motrat dhe gruan edhe gocat,qe te knaqen ktu do bo lufte me k….t tone.

 11. Baliu says:

  Ky e tregon kjarte “paqen e perhershme” me serbet, i pelqej dikujt apo jo. Mbas dhjet vite qendrimi ne Hage tash Sheshel jeton i lire ne Beograd, kurse Vuqiqi ka qene anetar i partise radikale serbe te themeluar nga Sheshel, i cili e mban titullin “qetniqki vojvoda”, pra komandant ushtarak i qetnikve. Njesite e tije paramilitare kan luftuar ne Kosove gjat luftes se fundit.

 12. Llafazani pa dogane says:

  Me krye Skizofrenin Rama edhe mund te realizohen planet e Sheshehlit.

 13. h says:

  Na le rehat o sheshel se ne kemi hall me vjedh sa mo shume,
  ti e ke hallin ke lufta.
  Kur të plasi lufta ne hikim me paret kurse ato loqet le të vriten.
  Sa të mbaroi lufta kthehemi dhe themelojmë partinë e re dhe fillojmë nga e para.

 14. USA says:

  DO NA RRUANI KARIN JU DHE GREQIA

 15. Mos ja thente truri ktyre se me te vertet na pushtojne per 24 ore!!!!!
  Kush do luftoj ketu ,femijet e berishovicit qe kane lidhje gjaku me serbet,apo do luftoj muli me strzon apo cuni fahri bajges.
  Keta sapo te plase lufta do fillojne ti shesin arme dhe nafte serbit.
  Kush do luftoj?dash shehi me legalitetin apo balli kombetar qe e kane zakon si te paret e tyre qe bashkepunuan me pushtusin……
  Kush do luftoj?ata qe ngrene sumen perpjet 7 here ne dite dhe e kane mendjen ne turqi.
  Kush do luftoj?populli i varfer qe sapo tja pushka bam do gjejne ndonje skaf(si ne 97)dhe do ja mbathi ne itali per azil apo tek te afermit………

 16. Likja says:

  Akoma se ka marr kanceri kete mut muti

 17. Guri says:

  Hajdeni se Elez Isufin do gjeni prap

 18. Tonibuloni says:

  Nuk e pate Naton 50vjet po sta mante betha as me ja permende emnin Shqiprise e jo ma me e preke,edhe ai shoku jot sale muti ka shku per lesh.

 19. Illyria-Shqiperia says:

  Ky sikur do ngordhte…!!

 20. Life is game says:

  Sheshel shtabin ngrije ne Vucitol, ke kulla! Qe kur NATO te coj vetem nje avion, te te pershendes per se mbari!

 21. Arber Kosova says:

  Hahahaha, me dhjeu gazit ky idiot, nese ka ala njerez si ky ne Serbi me shumice, Serbia iken per lesh shume shpejt.

 22. Ja fola dhe une says:

  Do beje lufte per durrsin?!
  Falas qe tani…pa kercitur nje pushke,mbase ndonje i dehur edhe mundet,por njeriz qe kane dy pare mend do tua falin durrsin.
  Po nuk iken vete per nje vit,pthu te ma beni…e s’ kane per tu kthyer kurre.Me kete qerbesirllek qe mbizoteron ne durres,as derrat nuk rrine me shume se nje vit.
  ( perveç xhaxhi edit qe mund te jete kundra mendimit tim,pasi ai po rilind vendin,sidomos durrsin e ka perioritet,nuk shoh ndokend tjeter te jete kundra)

  1. ..... says:

   Të marsha të keqen! Pas kaq e kaq kohësh, lexoj komentin më brilant. Të lumtë mëndja! I vetmi shpëtim për ne ka mbetur mizerabiliteti ynë. Vërtetë, çdo duan këtu? Është njëlloj sikur të kërkosh të flesh në një kolibe qënësh, gjithë pleshta e morra.

  2. toni says:

   Deri sa te jet i mbushur me plera shqipfolese si puna jote dhe pikaloshi eshte normale qe nuk jetohet ne Durres!

  3. Seer efeniu says:

   Po vallahi as edit nuk I rruhet as për durrsin as për ato qi I kan bo kokën pse jon budallej shqiptarët osht gjo tjetër

 23. NjeQytetarOptimist says:

  He moj BE se e kishe ne kafaz. Ja si te bilbelon tani..

 24. Mersin says:

  Ky eshte serbi i vertete, te pakten e thote hapur, te tjeret fshihen.

 25. Lumi says:

  Debati ne Serbi eshte si te bejne marrveshje me shqiptaret. Shoket e tij mbahen vetem te fakti qe kushtetuta e quan kosoven pjese te serbise. Ky eshte komplet out, se pjerdh kush.

 26. Igli says:

  Shiko shiko bythqimi serb.Po ju o rrac gabelash u gjymtut keq ne luftrat e …90-es.Dhe nji lufte ju duhet ju dhe nuk do te kete me serbi e as serbe.

 27. Besniku says:

  Vetem dy fjale sheshel.
  1. Ke rene brenda dhe leshon nje profke qe te terheqesh vemendjen ngaqe te kane harruar.
  2. Po te lexosh emrin tend prapsh e merr dhe pergjigjen. Leshesh pra ne dac = Lesh ne shesh, ne dac = lesh + lesh.

  Shko per lesh o leshesh!

 28. Arben says:

  Te merr serbi o shqiptare patriote harruat qe me luften e kosoven erdhen deri ne tropoje Ca’ boni qeveritare shqiptare per ti ndaluar rrofte amerika per ne shqiptaret qe zbythi milloshevicin me fjale ne jemi te zote kur ishte puna per kosoven asnje nuk shkoi te luftoje

 29. mikojani says:

  Mos t,ju duket cudi o njerez.Ky leshi nuk flet kote,ky din dicka,sepse ka 100 vjet qe Serbia,qeveris Shqiperine me spiuna e bashkepunetore serb,mos te flasim per Kosoven,qe spiunat i ka me tonelata ne favore te serbit.POPULL,QENDRO VIGJILENTE,KETA SHESIN DHE BYTHEN E TYRE E JO ME VATANIN.KETA JANE MOSTRA PA DIN E PA IMAN.KUJDES POPULL.MOS U BESO KETYRE HAJDUTEVE!!!!

 30. tarasi says:

  SHQIPERIA ESHTE NE NATO ,,,DHE KOSOVA PER PAK BEHET ANETARE ,,,MOR SHESHEL MOR TEVEQEL MOS SHIH ENDRRA.///

 31. Nishi says:

  Ne 50 vjet nuk kishim as NATO as Rusine aleate.
  Pse nuk erdhet te mirrnit Durresin kur Enver Hoxha
  ishte pa aleate?Pwrse nuk erdhet ne kohe te Enverit?
  Nuk ju mjaftuan 50 vjet per te arritur deri ne Durres?

 32. Panariti says:

  Sali Berishes dhe Sllobodankes do t’i ngrene nje monument ne Beograd.
  Saliserbi nuk e shkateroi kot ushtrine shqiptare. Sic tha Milloshevici:
  “Me kete qe beri Saliu Shqiperine e marr me Shoqaten e gjutarwve tw Serbise”

 33. alphade says:

  Sheshel,t’i hash mutin e mengjezit shqiptareve. Sa pushtues kane thyer
  qafen ne Shqiperi. Jo te vish ne Durres por as ne “brigjet e Mitrovices”
  nuk do te vish more kanceroz i ndyre . Shyqyr qe serbet me mend ne
  koke nuk te qasin as te dera e shteoise ty ,more qen i zjebosur,turpi i
  Serbise dhe popullit serb ,qe pas kaq shekujsh po bindet se e vetmja
  alternative me shqiptaret eshte te mos kene probleme dhe te perpiqen
  te jetojne ne paqe, si fqinje qe historia keshtu e deshi qe asnjera pale te
  mos kete mundesi zgjedhjeje te fqinjit, idem me Greqine , Maqedonine
  Veriore, Malin e Zi. Shqiptaret kete kerkojne paqe e fqinjesi te mire dhe
  Ti,Sheshel do te groposesh si kanceroz dhe bashke me dhe ENDRRAT
  Tuaja te ” Hallateve te Dashit,…..” Ptffuuuuu ligesia ne gen…!!!!

 34. shkurt 2014 says:

  Ju flliqsirat e njerzimit,ju ndytsirat serbe,qe skeni asgje te perbashket me njerzimin isht deri par pake kohesh te llastuari e europes kurve.Sot ju jeni per cope buke sjeni te zotet,vec mute do hani.provojeni e shikoni perfundimin,ne ktu jemi.

 35. Epirotet says:

  O moterqir serv, o bastard i buceve serve, e vetmja menyre qe ti te marresh durresin, eshte qe te shtosh nr e kurvave serbe ne shqiperi dhe trojet shqipyare.

  duke qene se gjithe klubet dhe strip klubet e Shqiperise jane stermbushy me kurva serbe dhe tetova, ulqini dhe gjithe kesova gelon me kura dhe prostituta serbe, 4 fisho nr e tyre, dhe ndosjhta do infektosh me SIDE djemte shqiptare dhe ja arrin qellimit.

  I fisqir serv, po kombi juaj bastard do vdesi brenda 20 vitesh, serpse kurvat serbe pallohen neper qytete dhge nuk lindin femije, ketu do jemi kur ne Nish te ngrihet flaumuri shqiptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *