Monika Kryemadhi ‘thumbon’ Ramën nga Jala: S’na kopjoni dot, të rinjtë e LRI “stërviten” ditë e natë…

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi teksa ka njoftuar nisjen e kampingut te LRI-se ne Jale, ka “thumbuar” dhe kryeministrin Edi Rama qe me FRESSH e tij ka ‘kopjuar’ te rinjte e LSI.

Monika eshte e bindur se nuk kopjohen dot te rinjte e LRI ne aktivitetin e tyre, pasi ato sipas saj çdo nate “sterviten” per te qene te ndershem dhe bejne debat çdo nate.

“Si çdo vit i nxehti i stinës do të freskohet me energjinë e LRI-së në Jalë.

Ka nisur sot kampingu politik i të rinjve të LSI-së, një traditë e bukur e huazuar dhe nga forumet e tjera të ngjashme, të cilat megjithatë nuk kanë mundur të “kopjojnë” dot aksionin dhe motivimin tonë, ku debatet dhe diskutimet nuk rreshtin as në orët e nxehta të ditës dhe as në ato të mbrëmjes.

Këto janë ditët kur të rinjtë mësojnë vlerat e politikës, por jo vetëm. Janë ditët kur ata “stërviten” për të qenë mbi të gjitha njerëz të mirë dhe qytetarë të ndershëm. 

Janë ditët dhe netët, kur edhe ne që jemi aty për t’i ndihmuar, dëgjojmë dhe mësojmë shumë për rininë, kërkesat dhe dëshirat e saj.

 Për ti dhënë këtij vendi një mundësi më të mirë, një shans më shumë dhe këtë padyshim do e bëjnë të rinjtë.

Me urimin për të kaluar ditë sa më energjike dhe të vlefshme i uroj LRI-së suksese në trajnimin e të rinjve, që do të jenë forca dhe motivimi ynë për betejat që na presin”, reagon Monika Kryemadhi ne rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Monika Kryemadhi ‘thumbon’ Ramën nga Jala: S’na kopjoni dot, të rinjtë e LRI “stërviten” ditë e natë…”

 1. says:

  S’duhet ta zgjidhte Metën President PS – ja.

  1. Amy says:

   Nuk e di cfare mund tju mesoj kjo baxhelle te rinjeve, tu mesoj se cfare goje te ndyre ka, apo tu mesoj si te qellojne te tjeret me mjete rrethanore, si cmizet? apo tu tregoj qe nuk ka punuar asnje dite ne jeten e saj, cfare tu tregoj qe ka vjedhur para dhe nuk ka nje gje te tregoj se cfare ka bere per kete vend ? te thote nje gje te vetme, cfare ka bere, ka vjedhur ka blere njerez me para ka shkolluar femijet e saj me parate e vjedhura, keto po do tu mesoj atyre, asgje te mire ska cfare tu mesoj, i stervit si vetja,

 2. Shefqet Cela says:

  I nxehti do freskohet me ENERGJINE e LRI – së së monikës
  Lum Iliri, pa ne ja kemi varur teneqenë

 3. Fatkeqesi per kete pakice e brezit te ri, qe i shkon pas Baxhelle LSI-se, kesaj krijese ciban simoter e dashnore njekohesisht me Partine e ish-SHQUP-it. Ne hale te gomareve do perfundojne shumica e ketyre simotrave e dashnoreve te krimit 27-vjecar shqiptare; PD+LSI.

 4. Ermali says:

  E pranon me ne fund kjo baxhella se “te rinjt e LRI-se sterviten dite e nate”. E verteta eshte se asnje parti politike nuk mund te beje ate krim qe prej vitesh ben LSI ne Jale. U be tradite qe hamshoret e perflakur te LSI, beqar apo te martuar qofshin, shfrytezojne me shume marifet ate lloj degjerimi qe u ofron LSI dhe disa “agallare sponsorizues”, duke shfrytezuar disa te reja te varfra, te pafajshme qe gjith diten hardallisen neper plazhe dhe ne darke derdhet paraja lume pas qejfeve, pijeve te shtrenjta e pas “cigareve Lazarati”. dhe qe kthehen te drobitura nga ora 5.00 e mengjezit, te lodhura, te raskapitura, te mpira tamam si ato skllavet e seksit. Dhe fatkeqesia eshte se ju te LSI-se mburreni ne nje kohe qe e dini mirefilli se cfar krimi jeni duke bere prej vitesh.
  Kete e dijne te gjith shqiptaret. Kete e dijne dhe perfaqesite dipllomatike me te rendesishme ne vend, por rendesi ka ta dijne nje dite ata qe ju do ju ndeshkojne rende edhe ligjerisht.
  Thuani qe nuk eshte e vertete. Po eshte e vertete pasi kete vit nuk keni shume nga disa te reja qe ishin vjet dhe u tmerruan ato dhe familjet e tyre se per cfar i mbllidhni ju ata ne Jale. Kjo flet shume.
  Ne lidhje me ate se cfar ndodh prej vitesh gjate veres ne Jale, nen udheheqjen e hamshoreve te LSI e LRI, ka shume video dhe foto qe nje dite do shfaqen pa censure dhe gjeni vrime ku te futeni.

 5. Beni says:

  Çfar stervit ti moj karakurve ,i paguan ato party ne jale e vende te tjera,, me leket e vjedhura,, qe keni marre ti e yt shoq,,, o rrace putane,,,,

 6. Sterviten si te gjuajne me cizme dhe si te vjedhin sa me shume.

 7. L leshi says:

  O buce po i stervisni si te vjedhin djersen e shqiptareve apo per te bere femrat prostituta dhe meshkujt bq. O ju shofte rraca ju…

 8. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare says:

  aman,kujdes me ato stervitjet naten.po pervojen kush e jep?sigurisht monalikja e para,ka 28 vjet eksperience.me hujt e thyer rethonme gardh gjithe jalen,jo vetem kampingun.pastaj kukmjackat kejdi dhe floida ,shkolleshumet e padiplloma.po huj mbedhin ama.

 9. Pedro i ri says:

  Futja kot.
  I moren ne qafe ” drejtoret ” e ardhem.
  Rini qe i ka ik rinia per lesh me LSI

 10. Paqesori says:

  Sa te te kene ty shembull ata kane per cfare te flasin dite e net, mos ju a ki merakun fare ! 🤡

 11. Qinami nga Qiparoi says:

  O po nënën lërojini, bëni qejf sa të mundeni. Me taksat që grumbullon, shteti ju financon për të bërë pallë. Thërrisni fëmijët e miqve dhe shokëve për të prishur parat që ju financojnë si parti. Bëni seminare për ti mësuar si të pallohen para dhe mbrapa…
  Kot nuk thonë “puno o fatkeq, ha o barkdreq.” Popull i dënuar nga zoti. Ja keni futur frikën në palcë duke i kërcënuar për çdo gjë, deri dhe tek buka e gojës. I vidhni dhe tallni në mes të ditës dhe askush nuk ngre kokë.

 12. Sociologu says:

  Rinia eshte tek dashuria!
  Rinia eshte tek muzika,arti!
  Rinia eshte tek librat,dituria!
  Rinia eshte tek sporti!
  O maskarenj!
  Mos e ndotni rinine me politiken!
  O qelbaniker,o kriminele!
  Mos e perdorni rinine per te fituar karriget dhe postet shteterore!

 13. Ali Saraci says:

  Tmerri i koheve moderne,parajsa e joshur dhe luksi i shtirur,droga dhe prostitucioni jane misioni i ketij aktiviteti gjenerues i imorales . Ketu pregatitet morali i nje partie politike ,misioni i saj ,pregatitet dhe gatuhet programii neshtrimit dhe i pa fytyresise . Shqiperia duhet te veje kujen ku perfaqesuesit e ketij populli shesin imoralitet ,gatuajne imoralitet dhe pregatisin grupin e sklleverve per perdorim te perhereshem politik . Onjerez a keni dinjitet njerzor? Te shkeputesh nga krahet e prinderimit nje adoleshent dhe ta hedhesh ate ne fushe betejen tende te perdorimit si skllav per mua eshtemekati me i madh qe mund te behet . Ndalojeni, ndalojeni . Mos i beni keq ketij brezi,kesaj moshe . Kjo eshte mosha ku ka vetem pasuri prandaj drejtojeni mepergjegjesi . Kujdesuni,meshirojeni dhee mbroni kete thesar qe keni ne duar . Mos e beni pre te rruges suaj per pushtet . Pak shume pak meshire per familjet e tyre qeju i krijoni shpresen per te ardhmen e ketyre te rinjeve . Mos abuzoni se hakmarrja e tyre do jete neser e pameshireshme . Mos kujtoni senjriu eshte njerobot qei vendoset pro grami dhe te lekomandohet .

 14. tom says:

  ca injorant qe i genjen memdja se do behen pergjegjsa per te vjedhur duke u perdorur si ushtar ne komisjone zgjedhore ne sherbim te likes

 15. gloria says:

  Ne fakt ju nuk kuptoni se gjith Shqiptaria e di qe jeni familja FLORIRI…… shpejt do te vi dita qe tju dalin nga hundet ato qe keni grabitur.

 16. Lani says:

  Sterviten naten me kamasutra dhe duhan Lazarati.Cjane ata prinder qe u besojne femijet kesaj karakurve.

 17. Baxhella says:

  Sidomos naten i luajne fene! Qihu rini qihu LSI eshte e jotja!

 18. Ergys says:

  Monacizmja me kete shprehjen”sterviten naten”u ben thirrje te gjithe te rinjve qe tu bashkangjiten turmes se LSI ne Jale qe ka seks pa pagese per te gjithe.Dhe mbas kesaj ti rekrutoje si kamikaze te familjes se dhjere Meta.Dikush duhet te vigjeloje ca ndodh ne Jale se po drogojne te renjte.

 19. POPULLORE DIBRANE😂 says:

  MOJ NEPËRKA PIKA PIKA,
  IKU VERA, PO VJEN NGRICA; 🤣🤣

 20. ce says:

  Kujdes nga Sida se ka shku shtrenjtë prezervativi ne Jal dhe ne harem punohet live, bile ne orgji,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *