REPLIKAT/ Manastirliu: Vasilin do ta trajtojmë për haluçinacionet e tij. Reagon Vasili: Ti je mace budallaqe. Mjaullite fort nga dhimbja

Petrit Vasili prej ditësh thotë se shqiptarët rrezikojnë të vdesin nga sëmundja e “Etheve të Nilit”.

Gjë që është mohuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Madja ministrja Manastirliu, duke parë panikun që po përpiqet të përhapë Vasili, bëri ironi me këtë të fundit.

“Si qytetar, ish- ministri Vasili do të ketë të gjithë vëmendjen e shërbimit publik shëndetësor nëse do të vendosë të trajtohet për haluçinacionet e tij” shprehet ministrja Ogerta Manastirliu.

Pas këtij reagimi, Petrit Vasili nuk është përmbajtur.

“Macet budallaqe te shendetesise ne qeveri mjaulliten prap, kafshuan bishtin dhe lepine veten.

Ua kam thene, qe sa here heshtin jane me rehat, sepse sa here mjaullijne budallalleku ju merr dhene.

Kete here do tua kene zene bishtin me dere ne kryeministri ndaj dhe mjaulliten me fort, sigurisht e kane nga dhimbja….”, shprehet ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “REPLIKAT/ Manastirliu: Vasilin do ta trajtojmë për haluçinacionet e tij. Reagon Vasili: Ti je mace budallaqe. Mjaullite fort nga dhimbja”

 1. Fatos says:

  Po nuk të tha kafshë mor bythqir, të tha qytetar. Të dhjefsha edukatën që as në hale nuk të bën punë.

  1. shvejku says:

   Zonja Manastirliu!
   A je per pune aty apo sa per te marre rrogen?
   Ne se te kane vene ministre e shendetesise,pse nuk me je pergjigjur dy emai-eve te mija qe te kam derguar para disa muajve per dobesite ne shendetesi?
   Apo zotrote je per bashkeqeverisje me ALIENET dhe kryeministrin,ndersa ne te tjereve nuk na ke ne refene?
   Flisni per shendetesi falas,por ti as fjalen falas nuk e thua e jo punen!
   Ju hengert mortja te gjitheve!

 2. says:

  Burrni me gra. Pse s’shkon në Greqi të punon çoban në vëndin e Burrelsit që e karbonizoj rrufeja.

 3. Konica USA says:

  Ky Vasili ka nje fjalore te ndyre,kete vrejtje ja ke bere dhe ambasada amerikane ne 2008-en,kur ishte ne opozite,eshte bere nje llapaqen me keq se Saliu.

 4. Shefqet Cela says:

  Haluçinacionet nuk shkaktojnë dëme të dukëshme.
  Vasili ka kohë që paraqet shënja TËRBIMI. Ky është problemi, se kafshon dhe infekton. Duhet trajtuar.
  Kur qe ministër shëndetësije qe “lule”.
  Vetëm kokërr budallai.
  Manastirliu mos mohojë, të paktën këtë rrast infeksioni.
  Xoti i dhëntë shëndet mendor!

 5. Viro says:

  Shume banal ky njeri! Te vjen turp kur mendon se ky e ca te tjere si ky kane qene ministra.

 6. njaci says:

  Petrit hajduti e ka nga sikleti por dhe vapa ben punen e vet.

 7. Ola says:

  Qenka bere vertet per ne spital ky.

 8. Alban says:

  O Vasil Vasiliqi
  Nuk ke faj
  Keq te ka ki

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

 9. prizem says:

  Sa bukur qe leh ky konia i Mones, po ce do se per te kafshuar aha, te rruan sumatricen…

 10. Peti says:

  Cfare burr muti ky petrit vasili.qeka koqe fare.po pse shan ,mor Injorant.

 11. TAGRIU says:

  PO TIPIKE RILINDASE; NGA ATO QE MENDOJNE QE JANE MINISTRE SE E KANE MERITUAR, OSE QE JANE ME TE MIRAT;
  ME TE TILLA NJEZETE E NJECIK VJEC JANE MBUSHUR ZYRAT; DINI TE THONE VETEM FJALE PERMENDESH QE NUK I KUPTOJNE EDHE VETE;
  HARROJNE QE JANE ATY SEPSE RAMA U THERRET “MAC, MAC, PIS PIS PIS!

 12. Vaslilesheli says:

  Zonja ministre!
  Eshte ulje per ty t’i kthesh pergjigje infermierit dinpak Vathil.
  Mos bjer ne nivelin e nje budallai kronik qe opozita ia ka qorruar te dy syte e ia ka pjerdhur ate pak gjykim qe truri i tij kapte dikur.
  Eshte nen nivelin e 90% te popullsise dhe vetem nje zanat i ka mbetur …te lehe bukur qe te mbetet ne liste.

 13. bregdetari says:

  Vasili iku nga PS dhe iu bashkua Ilir Metes sepse atje gjente teren per te llapaqitur me fjalorin e piste te tij

Lini një Përgjigje te njaci Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *