REPLIKAT/ Manastirliu: Vasilin do ta trajtojmë për haluçinacionet e tij. Reagon Vasili: Ti je mace budallaqe. Mjaullite fort nga dhimbja

Petrit Vasili prej ditësh thotë se shqiptarët rrezikojnë të vdesin nga sëmundja e “Etheve të Nilit”.

Gjë që është mohuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Madja ministrja Manastirliu, duke parë panikun që po përpiqet të përhapë Vasili, bëri ironi me këtë të fundit.

“Si qytetar, ish- ministri Vasili do të ketë të gjithë vëmendjen e shërbimit publik shëndetësor nëse do të vendosë të trajtohet për haluçinacionet e tij” shprehet ministrja Ogerta Manastirliu.

Pas këtij reagimi, Petrit Vasili nuk është përmbajtur.

“Macet budallaqe te shendetesise ne qeveri mjaulliten prap, kafshuan bishtin dhe lepine veten.

Ua kam thene, qe sa here heshtin jane me rehat, sepse sa here mjaullijne budallalleku ju merr dhene.

Kete here do tua kene zene bishtin me dere ne kryeministri ndaj dhe mjaulliten me fort, sigurisht e kane nga dhimbja….”, shprehet ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...