Sulmuesi i Totenhamit i shpëton ushtrisë, mban ende në garë Korenë e Jugut

Një histori e padëgjuar më parë ajo e sulmuesit të Totenhamit, Heung-Min Son…

Sulmuesi nga Koreja e Jugut është në një “luftë” me shtetin e tij, pasi do t’i duhet me doemos që të fitojë medaljen e arit në Lojërat Aziatike që t’i shpëtojë ushtrisë.

Ky kompeticion zhvillohet me lojtarë u-23, por Son është nga të vetmit që është mbi moshën e lejuar, gjë që lejohet vetëm për 1 lojtar.

Aq i rëndësishëm është ky kompeticion për Son, saqë ka lënë Totenhamit dhe Premier Ligën për të luajtur për vendin e tij, por dhe për veten, pasi kërkon me çdo kusht që të shmangë detyrimin ushtarak.

Rëndësia e tij u pa dhe në ndeshjen e sotme, pasi me golin e tij i ka dhënë fitoren 1-0 Koresë së Jugut dhe e mban ende në garë për të fituar Medaljen e Arit.

Son po “sakrifikon” gjithçka, vetëm për të shmangur ushtrinë…

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Sulmuesi i Totenhamit i shpëton ushtrisë, mban ende në garë Korenë e Jugut”

  1. says:

    Japonia luajti shpejt këtë botëror.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *