Alfred Lela: Unë jam njeri i amerikanëve në Tiranë. Ja strategjia e Bashës për të mundur Ramën, por shqiptarët janë në gjumë. Duhet ndonjë mrekulli…

Alfred Lela ka bërë një shkrim, për të treguar se ai ka qenë në pritjen e Ambasadës amerikane, me rastin e marrjes së detyrës nga zv.ambasadorja, Leyla Moses.

Që në titull ai thotë se është njeri i amerikanëve, ndryshe nga socialistët.

Dhe pastaj tregon se cila është strategjia e Lulzim Bashës, për të mundur Ramën.

“Lulzim Basha, lideri i opozitës, e lyp nëpërmjet një kronike të përditëshme mbushur me beteja të pafundme, me qëllim rraskapitjen e kundërshtarit dhe, rrjedhimisht, fitoren në zgjedhjet parlamentare të radhës.

Kjo, me sa duket, është strategjia, pa përjashtuar as taktikën afatmesme të asaj që ai quan ‘qeveri e konsensusit kombëtar pa Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn’”, shkruan Lela, që ashtu si shefi i vet, vijon më tej, duke thënë se fajin pse në pushtet është Rama, e kanë shqiptarët.

Sipas Lelës, ata janë në gjumë.

“Për t’u kthyer te mbrëmja amerikane në ‘Georgetown’-in poshtë Nënë Shqipëri; te biseda me Rudinën; te Don Lu që mund të ikë në shtator, por mund të jetë këtu edhe një vit si Alex Arvizu; te Leyla Moses, me atë mbiemër hebraik që evokon shpresën biblike; te shqiptarët, thuajse të dëshpëruar, që shpresojnë se Washington-i mund ta thyejë këtë akullnajë, që e ka zënë poshtë perpetuumin politik; te kjo dhe ajo tjetra; e kështu me radhë…

Të gjitha janë variabla, por shqiptarët janë në gjumë ose në ikje e sipër. Edhe kur thonë ‘opozita nuk frymëzon’, e pranojnë këtë letargji apo këtë mërgatë. Sepse, opozicioni nuk është një ndërtesë, një sigël, një njeri.

Sa kohë kështu do të jemi, Edi, Taulanti dhe Ergysi, do të dalin dhe me lehtësi do të na i paraqesin shkeljet e tyre si ‘ëndrra të një nate vere’”, e mbyll Lela.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

88 komente në “Alfred Lela: Unë jam njeri i amerikanëve në Tiranë. Ja strategjia e Bashës për të mundur Ramën, por shqiptarët janë në gjumë. Duhet ndonjë mrekulli…”

 1. Miri says:

  Sa shume ngjasin keta ne foto,qeni i madh dhe ai i vogli.Koncidence e bukur

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   KY DUKET SI GOMAR
   RAMES TI HASH MUTIN TI DHE BASHA TEND O

   LEGEN

   1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


    Një dakort me Lelan
    si Luli s’ka të tjerë
    Luli lider është
    lider për humnerë.
    *
    Ç’të thuash për Lelan
    për ktë bythpambuk
    nga mendimi shterpë
    dhe hobi eunuk!
    *
    Ç’a të shtosh për Lelan
    për ktë verdhacuk
    si e ha tagjinë
    sumën kush ja nduk!

    1. Skypion says:

     E ndjej te nevojshme te them nja dy fjale per gazetarin Alfred Lela. I lexoj shkrimet e tij, ashtu sic lexoj edhe shkrimet e gazetareve dhe analisteve me te mire ne vend. Me te mire, sepse Lela, me te vertete, eshte nder me te miret. Kete nuk e them thjeshte ne aspektin gazetaresk, por ne stilin e vecante dhe shqipen e kendshme. Nuk shkruan gjate, si shume gazetare te brezit te vjeter; por shkurt dhe bukur.
     Alfred Lela i perket brezit te ri te gazetareve dhe analisteve shqiptare. Eshte me bindje te djathta, dhe per kete me behet qejfi. Megjithate, nje koment te kesaj natyre, kam shkruar dikur edhe per nje analist tjeter te brezit te ri, Blendi Kajsiut; i majte ky, por me integritet te brohoritshem profesional. Per fat te keq, nuk e shoh te angazhohet keto kohe ne debatin publik.
     I them keto fjale, sepse gazetare dhe analiste te brezit te ri, si Lela, jane ne nje nivel dukshem me te eperm, ne cdo aspekt , me ata te brezit te vjeter, sado te respektueshem profesionalisht dhe moralisht qofshin keta te fundit.
     Per disa arsye kjo. E para, dhe kryesorja, per shkak te shkollimit dhe edukimit. Duke qene te rinj, nuk jane infektuar nga sistemi arsimor dhe edukativ i kohes se vjeter. Jane shkolluar dhe edukuar jashte. Kesisoji nuk kane ato komplekset qe i ndjekin nga pas edhe me profesionistet gazetare dhe analiste te brezit te vjeter.
     Kur them brezi i vjeter, kam parasysh gazetare dhe analiste si zoti Baze, Lubonja, Bushati, Zheji, Minxhozi, Cipa , etj etj. Po permend me prezentet ne debatin publik. Per disa nga keta une nuk e kam fshehur respektin per paanesine e tyre, apo edhe per gjuhen e bukur shqipe qe shkruajne a flasin. Por, megjithate, sec ka dicka qe nuk u shqitet, si hije, ne profesionin e tyre. Kete “dicka” nuk mund ta percaktoje qarte, por , patjeter qe ka te beje me moshen e tyre; nje pjese te konsiderueshme te jetes se tyre e kane kaluar ne diktature; me shkollimin e tyre ne kohen e saj.
     Fakti qe nje pjese e tyre kane qene kundershtare te diktatures, dhe e perbuzin ate dhe propaganden e asaj, prapeseprape dhe fatalisht, e kane te pamundur te jene imun ndaj semundjeve te saj. Ju sjell ne mendje, qe edhe ata qe konsideroheshin “armiq te klases” ne diktature, qe nuk e kane pranuar asnjehere ate dhe e kane urryer me gjithe shpirt, megjithate, jane te infektuar nga semundjet e saj. Kjo eshte edhe nje nder fatkeqesite me te medha, te pavena ne dukje nga psikologet dhe sociologet tane, qe te pernjekurit e kohes se diktatures jane te detyruar ta vuajne edhe sot e kesaj dite.
     Te kuptohemi, eshte nje gje fatale, e pashmangshme. Keshtu ka ndodhur kudo ku ka pasur diktatura si e jona.
     Sa i perket shkrimit te sotem te Alfred Leles, nuk besoj se eshte i tille, qe te meritoje shtremberimin e zakonshem qe u behet shkrimeve “djegese” opozitare , ne forumin tone te nderuar. Nuk eshte edhe acarues; ashtu sic nuk jane acarues edhe shkrimet e analisteve te tjere te brezit te ri. Ata qe ndjejne acarim, patjeter qe jane shume shpirtzinj dhe arsyen duhet ta kerkojne, natyrisht, brenda vetes.

   2. kujtimi qe shtie me bithe kujtim pushka servil ordiner says:

    lela te na hash mutin bashke me kte servilin kujtimin qe shtien me bithe por pa harruar lulushin,edvin dallendyshen,like floririn bandit,shpetim cam bythqir idrizin,lali mashtrues erin,sorren sorrosin,saliun,fatmir moldave mediun,nard pedofil ndoken,ben blush pederastin,dhe shume pederaste tjere si pune e ktyre banditeve pederaste

  2. KUJTIM PUSHKA says:

   KY DUKET SI GOMAR
   RAMES TI HASH MUTIN TI DHE BASHA TEND O

   LEGEN I felliqur

  3. KUJTIM PUSHKA says:

   KY DUKET SI GOMAR
   RAMES TI HASH MUTIN TI DHE BASHA TEND O

   LEGEN I felliqur
   Po ra Shqiperia ne dore te Qenve e mori LUMI

  4. Goni says:

   “Shume sportiv” !!!
   Kapele verore, bluze pa jake, xhakete e mberthyeme dhe qenin ne krahe.

  5. Amy says:

   Ky eshte nje idiot i lindur, pamjen e ke si ushtari Zhvejk i diteve te sotme, i cili ka gjetur mbeshtetje vetem te mashtruesi klas Basha, dhe keshtu qe nga ky njeri nuk ke cfare pret, eshte nje idiot dhe ngjan shume me qenin,

   1. Befana says:

    Ha ha ha ku e gjete,tamam shvejku.
    Nuk Ka nevoje per koment ,shifi pamjen,pa le car shkruan .
    Mjere ne

  6. Tani says:

   Go fuck yourself! Na e dashke te miren te na sjellesh kriminelin ne krye. Hajdutin e ruuges se kombit dhe vrastarin e bulevardit te 21 Janarit. Me te vertete e ke qe loboke per bashen? Qenke koqe kandahari!

 2. Eri says:

  Ky eshte nje rrot kari i semure mendor.

  1. Bureto says:

   Tani e kuptova psr Presidenti Xh. W. Bush, shkoi në Fushë-Krujë. Ia paska rekomanduar ‘amerikani’ ynë që s’i prej katundeve te saj që është, do t’i ketë mbushur mendjen stafit presidencial, që ajo është parajsa vetë, jo ekonomike s’e se hanë amerikanët atë, por e mendjes, përfaqësues i denjë i të cilës është dora vetë ‘amerikani’ ynë!

 3. Une says:

  Dicka nuk shkon me lelen! Rama mund te jete me i korruptuari sot, por nuk ka filluar me Ramen sic thote mediokri lela! Ka filluar me Tosin dhe Berishen dhe pastaj me liken per te mbritur tek Edi! Edhe une jam me amerikanet por jo si lela!

 4. Gazetari says:

  Ti je nje muuuuu…. i Amerikanve nga ato qe barinjte e bejne ferrave. epo çoç i duhet vetja ketij ufo, pikaaaaa, çfare s’na u shpifen ne kete shqiperi zezzzza.

 5. Sandy says:

  Uh pika amerikaneve qe te paskerkan zgjedhur ty o Lelush Pelush i vogel! Pastaj ajo strategjia e Bashes per te lodhur kundershtarin me pelqeu shume, por me sa kujtohem deri tani eshte kundershtari qe ia ka hipur Bashes, apo e kam gabim Pelushi amerikan?

 6. Askush says:

  O Lela po e shkruajte anglishten siç ke shkruar këtu shqipen , je tamam amerikan !!! Gazetar leshi shko e mëso shqip pastaj shkruaj.
  Aa të vishesh di debil nuk të bën amerikan , por karagjoz .

  1. Kris says:

   Eshte nje varg i tere gazetare e sidomos portalesh, qe nuk dine te shkruajne shqip!

 7. adeci says:

  Ti je nje koqe gomari komplet, qenke njeriu i amerikaneve ti koke …re.

  1. Nauni says:

   Kete Lelen sikur e ka zene e jema me gjarperinjet.E ka koken si te gjarperit prandaj eshte i pershtatshem per spiun.

 8. tori says:

  E dini?Ky eshte personi qe mori titullin doctor ne gazetari me temen “mbi studimin e karezmatikes te Berishes”. O zot I madhe.Te ndalohet dhenia e titujve doctor ne shkenca te ndryshme qe nuk sjellin pika referimi per perparimin e shkences.Shqiperia ka aq doktora ne shkenca te ndyshme sa qe pothuaj e gjithe Europa bashke.Prandaj jan krejt pa vlere,bile qesharake doktoratat e marruna ne Shqiperi

 9. Toni says:

  Cte duan amerikan ty, ti sje i zoti per shtepin tende, njeri pa shtyll

 10. kasem gahinji says:

  ti kane thene keta me siper ,keshtu qe me mbetet vetem te mbeshtes te gjitha cilesimet per kete gomar kokerruar.

 11. Shqiptari says:

  Ju nuk jeni ne gjendje te kuptoni maredheniet qe keni me Shqipetaret,ju harroni bemat tuaja kriminale ne qeverisje,jo ti ,se ti nje mi haleje je,pamvarsisht se fryhesh si me qene 100 kile,ju harroni 2 prillinqe Shkodra dhe shkodranet e dine shume mire kush e ka ba dhe per cmotive e kane ba dhe ne drejtimin e kujt jane ba,ju harroni 96 ,ju harroni 97 ,ju harroni 98,ju harroni 2009,ju harroni Fazllicin ne ne kshillin e sigurise kombetare,ju harroni luftetaret e U.C.K~se,ju harroni qendrimin qe mbajtet per Rambujen,ju harroni 21Janarin,ju harroni votimet e 2011 ne Tirane,ju harroni Gerdecin,ju harroni vjedhjet ne rrugen e kombit,ju harroni Tacin Oil dhe Alb~Petrolin,ju harroni cdo gje,jo ti ,se ty te ka harru zoti,po shefat tuj,po nje gje eshte e sigurt,se ky popull nuk harron kollaj dhe nga qe nuk harron, juve ju ka heq vize.Boll gabime kane keta qe po qeverisin sot,boll dobet po funksionon administrata dhe instuticionet,boll plehra ka ne administrate,shendetsi,ne drejtesi,se ne administrate ka shume nga ata qe keni trajnuar ju,qe kane si motiv nje shprehje te vjeter,me jep mend sa te lidh ushkuret e brekve,te tjerat mi kthe pare,kjo eshte demokracia qe na pruri babai juaj shpirteror,se prej andej vinte ai,pamvarsisht se P.P.Sh na beri te mencur,po nuk arriti ta beje njeri,prandaj kjo eshte arsyeja qe popullit nuk i cohet me ju

  1. ILYRIA says:

   Keni komentuar nje Perle – SHQIPTARI – ,
   faktet dhe detajet qe shkruani jane te gjitha te verteta .
   E kam thene dhe do ta them gjithmone se ne shqipetaret kemi shume BRUM dhe zgjuarsi , fatkeqesisht shkruajne , komentojne , analizojne , shajne , nervozohen , jane te njeanshem , partiak dhe shume epitete te tjera nje pakice e vogel injorantesh qe kane edhe aftesine per te shitur edhe BREKET E BYTHES vetem ti prezantohen Publikut……….
   Sa per Lelen…….ehhhhh , keshtu kalon edhe nje “Jete Njeriu” duke shkruajtur e komentuar ne Studio Publike , pavaresisht se vleresim nuk ka . Po te ishte prezantimi i tij per tu vleresuar me not ( si ne Shkolle)……….mendimi i im ” 1 me Yll “……acarues persa i perket shqiptimit te gjuhes shqipe, pa tonalitet , provokues – tinzar dinak , te ngjall neveri nga Optika , partiak i zemeruar , me nje fjale shperndan negativitet sapo hap “BUCEN” ( Gojen)…………..megjithate i pershtatet asaj force politike nga dhe ku anon……kane pothuajse te gjithe nje syptome IDJOTSIE…….TUNG dhe njehere pershendetje Shqiptari per shkrimin tuaj , qe eshte me te vertete per tu admiruar.

 12. une says:

  do i zgjoje nga gjumiky i pabkekesi!

 13. Dulla says:

  Shko mer plehre. Mos i jep shume rendesi vehtes

 14. Dashnorja amerikes ky homsi says:

  Edhe hamit matjani agjent i amerikanve ishte .po duaje nje her vendin tend o te marroft zoti , ti nuk do vendin tend , na tregon se do me shum ameriken ,kur nuk do vendin tend nuk do te doj as varri o pler.kurva bythshitur.

 15. katarakti says:

  Ky edhe fytyren e paska prej idioti. Ne çdo vend te botes do te mendoheshin gjate para te shpreheshin se “une jam njeriu i amerikaneve”! Dmth jam spiun, agjent e ku ta di une çfare. Mund te jesh mik i amerikaneve, dashamires i tyre, mirenjohes ndaj Amerikes, por duhet te jesh rrote cari te shprehesh publikisht se “une jam njeriu i amerikaneve”! I shkreti: ka dashur ti rrise piket vetes! Teveqeli.

 16. Tonini says:

  Ky palaco e deklaroi njehere dhe e mohoi qe eshte gay. Le te jete. eshte fatkeqesia dhe e drejta e tij njekohesisht, por miqt e tij thojne se kur e pyeten pse u terhoqe eshte shprehur qe amerikanet nuk para i kane qejfe burrat gay.

  1. Studenti says:

   Ky qerosi prej Puke, me shpi ne Fush Kruje, eshte gay dhe kaluar gay……se ndryshe do te ishte martuar,,,,,shkoi 40 vjec dhe akoma fle me mamin.

 17. Epo kjo pune! says:

  po mire ca fluturojne me pras kur shohin veten ne pasqyre, po ju gazeta pse harxhoni megabite per kesi gjerash… piji lengun pasaportes, tani shqipot me shume kane pasaporta te huaja se te vendit ndaj beji nje kornize pasaportes dhe vere tek pasqyra ku krihesh me qenin…. po ajo kapele femrash eshte a derebardhe se jeni bere te gjithe cool tani ju kaptinat e medha. strategjia me e mire e Bashes dhe Berishes per te hequr Ramen eshte te heqin veten njehere dhe tu hapin krahun rinise te pakapur se zarat si ju jeni te gjithe me turi ne govaten e PD se pislliqeve te tranzicionit

 18. LORA says:

  Bukur,strategjia “fituese” e ketij a.leles dhe shefit te tij lul-holandezit qenka ajo e pritjes se renies se koqeve te dashit. 😂😂😂😂😂😂😂 dhe fshati qeshet dhe bota tallet.
  Ky fare buri te ben me vjell ,,,tek ky eshte e vulosur peshtirosja.

 19. Ergys says:

  Po te ne amerikanet qe pas clirimit me funderrinat kane flirtuar dihet ajo prandaj jemi ne kete derexhe sot.

 20. Ilir says:

  Pse kaq posht ka rene Amerika? Nuk me besohet. Ata nuk kane nevoj per kufoma. Jo jo Lela me duket si personazh i filmit “Inferno”.

 21. Igli says:

  Kushti kryesor per te qene njeri i amerikaneve:Per para te shesesh atdheun tend.Kjo vlen ne te gjithe boten, jo vetem ne Shqiperi.

 22. DINGO says:

  Ti mund te jesh dhe Ajnshtajni,por nga Komentet duket se nuk te ndjek njeri nga pas.Amerikanet te gjejne ndonje spiun tjeter dhe ty te ,te punesojne per tu nxjerr Qente xhiro.

 23. rroku says:

  Je nje derr katundari qe e ke koken si koke k*ari….

 24. Ky turkoshaku kok prezervativ eshte injorimi i gjinis mashkullore.

 25. Moralisti says:

  LELA ALFRED ESHTE NJERI, VETEM NJERI PREJ KATUNDAREVE UZURPATOR, SHEMBELLTYRA E NJERIUT TE RI POSTKOMUNIST, AQ I NGJASHEM ME SIVELLEZERIT E TIJ POLITIK NARD NDOKA, MYSLYM MURRIZI, TAULANT BALLA, E SHUME TE TJERE QE BEJNE HIJE NE POKITIKEN, QEVERISJEN DHE MEDIAN SHQIPTARE. KRIMBA QE JANE NGJITUR SIPER DUKE U HEQ ZVARRE DHE DUKE JU SERVILOSUR SHEFAVE. NJE NDYRESIRE QE DHE VETE NDRYRESISE DO TI VINTE NDOT, DO TA PERKUFIZONTE BREHTI ALFRED LELEN.

 26. Gri says:

  O lela! Po pse kruhesh a derezi!
  Rafmet paste, Kosta T. Keshtu thoshte i ziu: ” kam ca miqe tel CIA amerikane! Dhe doli bllof.
  Kjo qe shkruan ti ” se je i amerikaneve” e ka nje hall.
  Kerelesa ime eshte: A e pranon Us ambasadre kete pohim tendin apo do hapin dosje per ty, fillimisht per abuzim me ambasaden.
  Lela, edhe po te jete e vertete c’ka pohon ti, duket si model i vjeter? Pa ndikim tek populli! Ja pafdhe hajrin mendjes qe ke!

 27. Shaba says:

  Tani i zgjidhi amerika problemet qe te paska ty njeriun e saj!!! Qenke rend fare plako!! Te shkuara

 28. Wtf says:

  Sa i ngjan personazhit te “ Nje idiot neper bote” te Discovery Channel !! Vetem se ai ben rolin mjeshterisht kurse ky e kopjon realisht. Por ngeli vetem idiot ne Shqiperi.

 29. Ai qenushi në dorë te atij qenit adhtë ma i bukur se i zoti qe e ka në dorë.

 30. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Qenka ky mistreci,mu duk si Zogu i Tiranes qe nxirrte tv. klan neper rruget !

 31. Merati says:

  Ky trapi ka mbaruar studimet per psikobudallek me temen ngritja dhe renia e shokut SALI por meqe renia e shokut SALI eshte katandisur keq ky trapi eshte bere vella me nje qen

 32. Ilir Meta says:

  Aman o Lela se e kan nje Nard Noke mos ju beni dy PD se e shuat si force politike fare gjynah

 33. Iliri says:

  Po si mundet te jesh i amerikaneve kur ti je sherbetor i devotshem i berishes.Ky eshte se budalla aq dhe genjeshtar .Genjen veten se duke ndenjur ca kohe ne amerike eshte njeri i tyre po cfare i duhet amerikes ky pasi dhe per spiun nuk ben.

 34. Don says:

  Amerikanet kane nje rregull, nuk bashkepunojne kurre me pederaser. Ky e veteshpall veten te tille pa pike turpi sepse rrogen e merr tek PD.ja. Ne USA ky nuk e ha dot punen ose me mire te themi per kete nuk ka pune. Njeri i ndyre qe nuk do ja vlente ne asnje lloj pune. Edhe kjo qe ben per PD nuk eshte produktive por deskritituese ne opinionin e vendit. Ky eshte nje njeri neveritshem dhe me te tille kundershtare PS do te qendroje gjate ne pushtet.

 35. Franci says:

  O Lela si hardhuce servile e Bashes je kthyer ne kokrren e karagjozit me idiotizmat qe shkruan.
  Thone qe ne Amerike bashkejetoje me nje zezak.Eshte e vertete ?

 36. Berti says:

  Çfare ka majmuni me shume se kjo monster ????

 37. demokrati says:

  Ketij krici vetem veshet nuk i duken,ja mbulon kapela, vetem pall ky zog gomari!

 38. Kukuleci says:

  Ik ore kok k.r

 39. Nasi says:

  O pede e lindur….

  1. Qytetari says:

   Te pakten nuk e fsheh qe i sherben bashes por kjo per mua do te thote se nuk e do vendin .Se luli ne biografin politike eshte vrases,kusar dhe tradhetar ,ti do ti besh shqiptaret si vehten po ti je ai 2%-shi ndryshe i popullsis , keshtu qe me lulin ke gjetur vehten.

 40. ceni boston says:

  Ha ha ha…njeriu i amerikaneve! Ky tipi ka qene nja 3-4 vjet ketu ne zonen e Bostonit e u zgerlaq duke mesuar pederastllekun dhe kur e pa qe nuk ja mbante dot suma per te qendruar ketu, na iku aty ku mediokriteti eshte mbizoterues, ne Shqiperi.Tani i duket vetja edhe amerikan…sa qesharak me duket! Tullumbac i shfryre je o Lele krutani!

 41. Sit back and relaks■●▪ says:

  Ah po cti lodhi basha qeveris, basha qe kur ka lindur, ka lindur i lodhur vete. Bashen vetem po e moren per dore ta emerojn KM se vete ai nuk e nxjerr qimen nga qulli. Si mund te jete lider popullor nje i hekurosur si basha qe duket sikur ka ngrene okllaine. Po qysh ta thone emrin mor bir, Koci mama Koci, muahahahahahaha. Ik o luli bej naj kal me cizme monaksikane e prit rradhen kur te te emeroje partia ku te kete nevoje atdheu se e keni bere si gare stafet ku e kaloni shqiperine dore me dore pa e leshuar asnje sekond pushtetin.

 42. Sit back and relaks■●▪ says:

  Ah po cti lodhi basha qeveris, basha qe kur ka lindur, ka lindur i lodhur vete. Bashen vetem po e moren per dore ta emerojn KM se vete ai nuk e nxjerr qimen nga qulli. Si mund te jete lider popullor nje i hekurosur si basha qe duket sikur ka ngrene okllaine. Po qysh ta thone emrin mor bir, Koci mama Koci, muahahahahahaha. Ik o luli bej naj kal me cizme monaksikane e prit rradhen kur te te emeroje partia ku te kete nevoje atdheu se e keni bere si gare stafet ku e kaloni shqiperine dore me dore pa e leshuar asnje sekond pushtetin..

 43. Kollodoku says:

  O lele je nji kokerr loqe e vogel dhe asnji gjo me shume. Se di si hani duk ti dhe ca si puna jote ne shqiperi. Amerikanet me ty as buthen nuk fshijn.

 44. sherifi says:

  Po ti o Lela mendon se do te vije ndonjehere Basha ne pushtet? Po qenke fare i rrjedhur o Lela.

 45. Daja says:

  A thua te jene te gjitha komentet ne nje ze sic jane ????!!!!! Dyshoj se Merua apo sklleverit e tij i kane perzgjedhur se ska mundesi . Qe ne titull i eshte versulur percasjes per te marre sa me shume klikime dhe ne fakt duket se ia ka arritur ….Nqs ky eshte objektivi Atehere BRAVO…. Lelen e kam degjuar ne tv te ndryshme dhe duket me shume me teper mend se disa te tjere pamvaresisht nga bindjet ……
  Tema: Mos i sleksiononi kaq bajat komentet se beheni bajat.. Tung

  1. Muli says:

   Daja qenke kolegu Leles ne zanatin e pederastit.U ekspozove pa dashur lale.

 46. Haka Tekizoti says:

  Amerikanët duhet ta hedhin në gjyq për fyerje, për pohimin se amerikanët janë katandisur aq keq sa të kenë Lelën njeri të tyre.

 47. SALIU says:

  O TY TE QIFSHAMOTREN MOR KLYSH KURVE POKUSH PJERDHPER TYMORSUMQIR O PEDERAST MUTI MOR SURRAT MUTE

 48. kujtese says:

  Ti more koqe je nje sanhanlepires qe se ke shokun se dhe kur the larguan si kryeredaktor I nje gazette u wave e the se me hoqi Edi Rama hajde qaraman hajde shpif si gjithmone se keep kohe pate paguar Saliziu Krimineli……

 49. Arber_kaonya says:

  Qe te jesh me politiken e amerikes dhe njeri I tyre , duhen fakte more pafille more homo, duhet te jesh kunder rrogozit Basha , Rama , Berisha , Meta , pro reformes ne drejtesi, keshtu qe dhe ti homo je nje qelbesire si keta qe radhiten kunder popullit shqiptar dhe shtetit me aleat dhe me te dashur per ne shqiptaret , me emrin Amerike !!!

 50. Vl says:

  Ule qenin o pall, se e ngordhe me eren e sqetllave. Keshtu esht kur smbrohen te drejtat e kafsheve ne shqiperi.

 51. Besniku says:

  O Fredo nuk ta marr vesh stilin, vesh sport me xhaket shik meng pervesh e kapele the squllme, zgjimi I shqiptareve behet me adrenaline por, Luli eshte valium ,adrenaline ja ka lon Edit !

 52. Xhipja says:

  Po te kishin punuar amerikanet me kete lloj.Nuk do te ishin superfuqi .Ti nuk i duhesh as.dreqit.Po me ushtare te mencur dhe trima.si.ti.Ushtria brankaleon trimit.basha fiton cdo beteje.Zhdukuni o shqiptare se po vjen TRIMI lela.

 53. Shkodrani says:

  Ky nuk eshte gazetar ky asht kryekurve si shumica mos them 95 perqind e gazetarve edhe padroneve te tyre jane pak me thon kurve kta jane njerez pisa qe cdo gje e bojn sipas oreksit te pronarve te tyre qe sjane vec sejmen te politikes kurve ne shqipe tumori komunist ka hy ne gjak nje pjese te popullit shqiptar prandaj kta pisa qe drejtojne sot shtetin jane kelyshet e komunisteve qe nuk jane as trima as burra por thjesht pisa e kurva per lek shesin familjen mos prisni qe kta mostra te ndyshojn un them me bindje te plote se shqipja do ndrushoj pas nje lufte tjeter boterore mbase jo lufte si te parat me vogel por do ndikoj kudo ne bote qe kta ekstremistet e dhjathte edhe ekstremi i majte qe jane fara me e keqe e botes te zhduken nje here e mire qe njerzit te bohen me dinjitet e te heqin dore te bohen legena pas pushtetit e pasurise por te jetojn si gjith bota demokratike me dinjitet poshte komunizmi 1945 deri tash 2018 rrifte demokracia qe do vije nje dite edhe ne shqip

 54. Alboz934 says:

  Lum Amerika qe te ka ty lum P .D ja qe te ka ty , lum Luli qe te ka ty , por fat i madh qe nuk te ka Rama ty sepse me te vertete me ty me Gjekmarken me Çim Peken me Fari Balliun me Bledi Fevziun , me Artur Zhejn me Fatos Lubonjen si njerez gjoja te medjave dhe me deputetet Paloqen , Mulin , Klevisin , Salinjanin , Murrizin , Alibejan ,Srazimirin , Vokshen etj se nuk po permendi ma po po e kishte dorzu pushtetin mbas nje viti se ju shihte sa te ceket ishit . Tashti mos u merzit ti me dhoket tuaj te lertpermendur se do ju takoj te prisni edhe nja 16 vjete pra edhe 16 shtatora por te rinj jeni i perballoni pritjes edhe piqeni deri atehere .

 55. Nga nje person qe i ke bere keq says:

  Ti je nje mut i madh!

 56. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Cili eshte Lela ne foto ?! Sigurisht ajo konia e zeze ne , ne duart e atij qenit. Lum si Amerika, qe gjeti
  me ne fund ” mikun ” e vertete…

 57. saliu says:

  Njeriu i Amerikaneve Lela? Ta haje morti Ameriken ne te ka zgjedhur ty si njeriun e saj ne Shqiperi. I pa afte per te perballuar jeten ne SHBA vjen ne Shqiperi dhe merr para ku te mundet me termin “jam njeriu i Amerikane”. To be or not to be. That is the question.

 58. uskania says:

  Po pat mbetur SHBA te merret me njerez si puna jote, e ka marre lumi.

 59. zoga e vodices says:

  Ju lutem mos e ofendoni gomarin ,ky eshte zog gomari dhe qe te behet gomare duhet te kalojne shume vite.

 60. Loku says:

  Ti je nje kokerr b..th q..ri qe binjak ke vetem Lulin

 61. X says:

  ORE KY ME NGJAN SI MI KAVIE LABORATORI……

 62. Roberto says:

  Ti mund te jesh njeri i ketij timit jo i Amerikaneve o koqe. Kete paskan rrjedhur te gjithe. Hane,pine dhe dhjesin ne nje kazan si ky karalloi Alfred Lela ashtu dhe Andi Bushati,Artur Zhej,Fatos Lubonja etj etj.

 63. Jimi says:

  Zeni i qoftlargut megjithese ne moshe jo te vogel e zgjidhi problemin e qimeve ne faqe! Beri c’beri, mori ca steroid dhe i beri faqet me lesh. Po ti more i uruar nuk ke pse mbetesh tere jeten eunuk me ate ze femeror! Nuk eshte vone edhe per ty, por as per Bushatin, por merr ca doza edhe ti si pinjolli i qoftlargut dhe ke per te pare se si do te bubulloje zeri yte neper studiot e televizionit, aq sa kundershjtaret kane per tu stepur, jo nga argumentet, por nga timbri i zerit tend burreror!

 64. Jimi says:

  Vete kapelka qe ke rrasur ne koke, tregon me se miri orientimin tend seksual, prej tranvestiti!?

 65. alphade says:

  ” Skypion” , Lelushi ta ka lene Ty te shkruash gjate…..!
  Lelushi yt eshte nje koqegomari qe besoj se nuk,e ka
  shokun. Nje gazetaruc qe flet e shkruan per “pruresin
  me te pare” !! A din zotrore “Skypion ” si perkthehet
  shprehja ” pruresit me te pare” ? Shkurt ,ju jeni nje
  kategori vemjesh qe e konsideroni shoqerine njere-
  zore nje ” Tango qe perpiqeni ta kerceni ” sipas muzi-
  kes se Karlo Kardelit ! Ptffuuuuu race e ndyre……..!

 66. Mirela hasani says:

  Ky eshte nje gomar BERISHIST…….ik ore idjot

 67. Korçari says:

  Edhe unë kam një qen me emrin Lela.

 68. Emigranti says:

  shifi turin dhe veri kusin, ku sevil i lulit dhe saliut, sdi gje tjeter, vec sevilizmit dhe bythelepirjes ndaj pd.
  ka shpres te mar nonkje kocke, se ne amerik vetem me zezaket mundet te bej nonje pun
  amerika qe ka ecur perpara, ka njerez me tru, jo budallenj si ky inmjorant.

 69. lakja says:

  loqka e amerikaneve si thone korcaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *