Nuk ndalet Daçiç: Ndarja e Kosovës pengon “planin sekret të islamistëve”

“Nëse do të ndodhë kufizimi dhe Serbia fiton veriun e Kosovës, do të mbyllej rruga e ‘Transverzales së gjelbër’.

Veriu i Kosovës është pengesë për të. Kështu është shprehur shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, duke zbuluar kështu arsyen e vërtetë të kthesës radikale të politikës së jashtme amerikane dhe mbështetjen gjithnjë e më të hapët të administratës së Donald Trumpit për ndarjen e Kosovës”, shkruan Telegrafi i Serbisë, transmeton Koha.net.

Kjo gazetë thekson se disa diplomatë me përvojë, në radhë të parë nga vendet e perëndimit, e kanë gjithnjë e më të qartë se Uashingtoni e ka kuptuar se Kosova e pavarur në kufijtë që e paramendojnë shqiptarët paraqet rrugë të shkurtër për realizimin e planit sekret të projektit të islamikëve për ndërlidhjen e territoreve me myslimanë në gjithë Ballkanin.

“Për realizimin e projektit ‘Transverzalja e gjelbër” punohet me dekada. Kreatorë të këtij plani sekret si tërësi konsiderohen BeH, Sanxhaku, Shqipëria, Kosova dhe pjesa më e madhe e Maqedonisë si dhe pjesë të Bullgarisë e të Greqisë, ndërsa qëllim i fundit është që kjo vijë të shtrihet deri në Turqi”, gjoja i ka thënë një burim kësaj gazete.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Nuk ndalet Daçiç: Ndarja e Kosovës pengon “planin sekret të islamistëve””

 1. mirel says:

  Opa, doli teoria qe serbet do perdorin per ndarjen e Kosoves.
  Akt “patriotik” per Hashim Thacin.
  Kete paska nenkuptuar Thaci, ndalimin e perhapjes se islamizmit.
  Me Veriun e Kosoves jemi islamike, pa Veriun jemi me te mire…sipas Dhacit, Thac dhe Dac bashke.
  Dna e tradhetise qenka e perhapur nder shqiptaret. Si nuk e qerron njeri kete plere Dhacin..

 2. Ti je komplet “transversale” nga trute e kokes more pic derr serb SHBA mban per mik Arabine Sudite qe eshte DJEPI i Islamizmit Botrore e ti me flet per :transversale e gjelbert” te Ballkanit ik ore trap kendo ndonje kenge ne ndonje Dasem se nuk je per dipllomat ti

 3. Viro says:

  Kjo qe thote ky budalli eshte argument i konsumuar. Keshtu u perpoq Milloshevici te justifikonte luften e tij kunder Bosnjes dhe me pas kosoves. Per tu paraqitur pro perendimor e quante lufte kunder myslimanizmit. Perendimi nuk e besoi, as nuk e pranoi, perkundrazi e sulmoi dhe e gjunjezoi. Perendimi i di mire kufinjte e saj. Serbia nuk futet ne perendim. Ne Ballkan, me shume se nga myslimanet perendimi ruhet nga ortodoksia. Kerkesa serbe per veriun e kosoves lidhet me projektet per serbine e madhe. Ata vdesin per dalje ne adriatik.

 4. Eri says:

  Ne shqiptaret i kemi dhjere nje mut islamizmit se nuk na intereson asnji lloj feje.Dakort??E pra dhe islamizmin e flakem tutje.Tani Veriu i Mitrovices eshte yni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *