FOTOT: Tym dhe flakë mes Kanadasë dhe SHBA-ve, ekspertët kërkojnë masa urgjente

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Qytetet perëndimore të SHBA dhe Kanadasë, janë përfshirë nga zjarret masive.

Gjendja nga flakët ka kaluar çdo pritshmëri dhe ka detyruar ekspertët që t’u bëjnë thirrje autoriteteve që të marrin masa urgjente pasi mund të përshkallëzohet më tej.

“Ka një sezon të tymit, dhe ndoshta do të jetë më i shpeshtë dhe më i gjatë se vitet e kaluara”, tha meteorologu Armel Castellan.(TemA)

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *