Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?

Nga Bedri Islami

Zjarr në Kukës. I qëllimshëm.

Zjarr në pyllin e Semanit. I qëllimshëm. Në pak çaste shkretohen 2 hektarë pyll e pisha dhe pemë të tjera, disa shekullore.

Zjarr në një kopsht fëmijësh në Tiranë. I qëllimshëm.

Zjarr në një kopsht tjetër, po në Tiranë. I qëllimshëm.

Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?

Kush janë zjarrvënësit?

Është lajmëruar shpesh herë se shtatori i këtij viti do të jetë një muaj i nxehtë, përmes së cilit opozita do të përmbysë qeverinë!

Nëse jeni të zotë, përmbyseni, por mos digjni gjithë vendin!

Reagimi i opozitës, pas çdo zjarri, duke akuzuar qeverinë se nuk mbron dot as kopështet, as pyjet, as rrugët, nuk është ogurmirë.

Një herë keni ardhur në pushtet, në vitin 1992 , përmes zjarreve.

Dikur është përdorur tritoli për të hedhur në erë shtyllat e tensionit të lartë. Njëri , nga njerëzit më të afërt të ish presidentit dhe ish kryeministrit, ka dëshmuar se kështu është vepruar për të ardhur në pushtet.

Edhe një herë: nëse keni forcë, nëse keni mendje, nëse jeni të zotë, jo vetëm për të vrarë dhe për të hedhur në erë në fabrikën e vdekjes gërdecare, përmbyseni qeverinë. Zjarret, nëse janë pjesë e juaja, ndaloni!

Nuk ju kanë faj pyjet se jeni kaq mendjeshkurtër?

Nuk ju kanë fëmijët e kopshteve që arsyetoni kaq foshnjërisht!

Historia nuk përsëritet dy herë!

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?”

 1. Kris says:

  Ka nje emer Sali Brrish! Pa u larguar saliu nuk ka paqe Shqiperia dhe kombi shqiptar!

  1. BathoreHasan says:

   Mire e ke po Saliu eshte shoku, miku dhe kolegu ne krim i Edvinit tat te dashun.
   Saliu dhe vepra e tij ende i duhen Rilindjes Edscobare per ti ba lavazh anal fabetebe shqypfoles per vota neser.
   ose ne Shqip:
   Saliu mbrohet nga Edvin Rama…ashtu si mbrojne njeri tjetrin keta….

   Pse nuk kishte mundesi ta rraste Edvinin brenda Saliu me gjithe ate aparat ne duart e tij kur ishte vete ligji vete Maliqi?

   Kur do ta kuptoni qe keta nuk e fundosin njeri tjetrin se ndryshe fundosen vete.

 2. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Sali Tritoli
  nga Mutindoli
  Luli Llastica
  nga Drenica
  për anarki
  u duhet zjarri
  ahh, që s’ësht gjall
  Azem Hajkari!!

 3. Shqiptari says:

  Bukur Bedri !
  Zjarrvenesit do digjen nga zjarri i ligjshem qe quhet VETING

  1. Hosteni says:

   Hahaha Vetting thote militanti. Akoma kujton se ka leshko qe besojne tek Vettingu ?!

 4. Ss mona iliazit says:

  LSI repartet SS te Mona kurves se Iliaz Labit qe trajnohen ne bordellon e Jales

 5. Kiu Muzaka says:

  Sali Krimineli eshte mesuar qe nepermjete dhunes dhe anarkise te vij ne pushtet,por harron se i ka dale boja,dhe metodave te dhunes shqiptaret ja kane treguar vendin me vote.

 6. shqip says:

  “Kushedi e djegin gjithe Shqiperine ” . Mbase edhe Edi Ramen me gjithe qeveri e me prokurori . Nuk paskeni kuptuar asgje nga kjo bote e ndyre . Sa te kete Pd , do kete vetem zjarre e tritol . Ore po a nuk e kuptoni qe jane kunder ligjit e kunder progresit ? Per sa kohe nuk nxirren jashte ligjit trusti i Berisheve do vazhdoje ta permjerre forcen e ligjit . Çberi E.H per te bere shtet ? E para izoloi gjithe kontigjentin antishqiptar qe terrorizonin popullaten me vrasje , djegje , e me sabotime . Jo lufta e klasave , jo propaganda , jo diktatura , keto jane per Saliun dhe shpellaret e tij . Situata eshte po e njejta . Mjafton te shohesh ushtrine e hajduteve e te krimineleve , po bejne çmos te minojne vetingun . Pse ? E thjeshte , te njejten gje benin edhe pas 44es per te penguar ngritjen e shtetit . Tani ky individi Sali Ram Berisha , e gjakosi vendin ne 92in . E dogji pasi e vodhi ne 97en . Tentoi me zjarr puçin ne 98 . GJakosi Tiranen ne 2011 . Trukoi dy here radhazi zgjedhjet , 09 -11 . Prandaj dhe them ;” Me mire ta djege fare ” . Çe do nje shtet te tille , ku e keqja eshte ulur kembekryq . E ku shpellaret sfidojne edhe Shba-te . Te bejne edhe thirrje hapur per destabilitet . Motoja e kesaj qeverie duhet te jete vetem nje . Çmontimi dhe denimi i krahut paramilitar te Shqupit . Un keta do ti krahasoja me Hamasin , apo dhe Hezbollah . Mos me thoni qe eshte ndryshe . Le te ne thote njeri nje te vetme . Kur keta bandite kane diskutuar per nje ligj , a per nje marrveshje ne parlament . Kane 6 vjet qe vetem ulerasin e bllokojne axhenden Europiane te vendit .

 7. njaci says:

  Zjarvenesi i Shqiperise komunisti legjendare SALI MALOK BERISHA.

 8. Franci says:

  Eshte pergjegjesi e Arta Markut dhe atyre qe mbeshtesin kryekriminelin Sali Berisha.
  Pa u arrestuar ai Shqiperia nuk do te kete qetesi.

 9. Haka Tekizoti says:

  Qelbësirat nuk mund të mos sillen si qelbësira, por organet përgjegjëse janë vetvetiu të akuzuara për paaftësi nëse nuk zbulojnë shkaktarët; nëse vazhdohet kështu ata duhet t’ua lënë vendin atyre që janë të përgjegjshëm dhe të përkushtuar ndaj detyrës.

 10. Shumë e drejt Z Bedri.Partia Demokratike dhe drejtuesit e saj i kanë vene flakën Shqipëris nga viti 1991 e deri më sot.Ashte e vetmja formë për te ardhe në pushtet kriminelët.Unë habitem me popullin e thjeshte qe ala nuk e ka kuptuar se kryekrimineli Sali Berisha i organizon te gjitha të kqijat në Shqipni?I shalla vjen dita e djegen vete në keto zjarre qe po ndezin cdo ditë.

 11. Germicoku says:

  Kur dihet se zjarrvenesit jane larot e Sali Berishes,duke u nisur nga Shehet ,Mustafajt, Alibeajt, Strazimiret m,Ndoket e Noket ,shtrohet pyetja : A duhet te ngrihemi ne rrevolte kundra zjarrveneses PD? PO. Te ngrihemi e te demostrojme para selise se PD. Ti bejme thirrje Kuvendit qe kete Parti ta nxierim jashte ligjit. Besoj se me kete lidership te Pd jane kundra dhe qindra e mijera pedeist e simpatizant te saj. ne duam nje opozite qe bene opozite me plane konkrete e jo me fjale jo ardhje ne pushtet me dhune te cilen s’kane per ta realizuar kurre.. sepse dihet qe bota nuk e perkrah ashtu si me 1998-ten…..

 12. nick says:

  Kesaj radhe kush djeg e shkaterron vendin ti beje hesapet mire se llogarite i ka me popullin dhe duhet te mendojne per koken e tij, e do te behet pluhur e hi, boll i duruam.

 13. duno says:

  O Bedri . Shqiperise nuk i vjen fundi nga keto gjera , qofshin edhe te verteta . SHqiperise po i vjen fundi se ai karri qe kemi per kryeminister , te cilit ti i lepin topet perdite me llapaqenerite e tua , me qeverisjen kriminale qe i ben ketij vendi po e zbraz me shpejtesi sketerre . Po vazhdoi edhe ca kohe keshtu , ne kete vend do kendoje vetem qyqja dhe ti .

 14. Lloji says:

  Eshte nje organizate terrorriste ne forme “partie” qe ka nje emer, quhet Partia Demokratike (PD) ose partia e derrave nese mund ta quajme me perkedhelje…!!!

 15. alphade says:

  Vtem banda MAFIOZE-TERRORISTE e MONSTRES se
  VICIDOLIT kerkon t’i vere zjarrin SHQIPERISE ! ja
  kjo eshte pergjigja me e thjeshte dhe me e sakta qe
  jep cdo shqiptar patriot e atdhetar…….!!! Besoj se
  u sqarove, Zoti Bedri …..!?

 16. Joel says:

  Kjo nuk eshte asgje, prisni kur te vritet ndonje figure e PD’s shume shejt dhe te thone qe e beri PS,ja. Sali Berisha nuk flen naten duke thurur konjuktura qe te arrije te kete trazira dhe vetingu mos te behet , sepse e di mire po u be vetingu eshte fundi i tij bashke me familje. Por ai harron qe populli kerkon koken e Tij dhe jo destabilizimin e vendit, keshtu qe cfare te sajoje nuk do kete efekt ne popull se populli eshte Shqiperia dhe jo interresat e Sali -Meta

 17. Sit back and relaks■●▪ says:

  Mos u nxitoni te dilni ne perfundime,ka kompetente per kete pune. Mund te jete saliu, mund te jete qejfliu po mund te jete edhe komshiu. Duke akuzuar njeri tjetrin ndoshta pa dashje i bejme nder atij qe per qellim ka te fuse sherrin duke furnizuar median terthorazi me hipoteza dashakeqe. Dhe ne shqiperi eshte e lehte ti ndersesh shqiptaret e polarizuar politikisht kunder njeri-tjetrit, mjafton nje xhest, nje akuze e nje kunderakuze. Pyetja qe duhet shtruar eshte a kane lidhje zjarret ne pyje, qe bien cdo vit e kete vit nuk ka pasur pothuaj fare krahasuar me vitet e tjera, dhe zjarreve ne cerdhe e kopeshte qe eshte nje risi? A ka prapavije politike dhe nqs po cfare perfitimi do kishte politikisht krahu qe i ka vene? Mund te aludojm edhe qe i ka vene edhe lali euri vete per te goditur opoziten e per te thjeshtuar fitoren ne zgjedhje, ashtu sic mund te aludojm qe i ve opozita por dikush duhet te shpjegoje se cfare fiton opozita nga zjarret? Po mund ti kete vene edhe nje dore e trete dhe per kete kemi shikun qe te na sqaroje. Them te mos nxitohemi me perfundime partiake pp tja leme atyre te cilet paguhen me taksat tona.

 18. Poshtë kriminelët says:

  O BERISHA PIROMAN,
  MJER KY VEND , QË TË MBAN.
  VETËM FLAKË NXJERR NGA GOJA,
  KRIMINELËVE UA VË TEK DORA!!👎👎😡😖

 19. Lani says:

  Sali berisha .krimineli i shqiperise

 20. LABI says:

  PASKA PASUR te drejte enver Hoxha qe I varte keta maloke te poshter,,,,//Ne esfel te gomereve vafshi o maloke te poshter,, MOS DIGJNI TIRANEN SE DO JU DJEGIM TE GJALLE,,,rrace e ndyre,///FAJIN E KA EDI RAMA QE NDERPREU AKSIONIN E SHEMBJES TE SHTEPIAVE TE MALOKEVE PA LEJE,////

 21. Alboz934 says:

  Po mire more ministra me nje krýeminister po mire mo deputet te mazhorances po mir moj prokurore e perģjithshme nga kush e ka kete mandat ky kryekriminel qe ka bere vrasje masive , ka vjedh e djeg gjithe Shqipefine dhe po vazhdon e vret djeg perseri çdo dite dhe ju nuk qenkeni ne gjendje tja hiqni ate mandatin e kryekriminelit dhe per ta denuar ? Po nuk e bete ju do ta beje populli dhe do çohet si orteg ku do ju zere nen vehte edhe ju e do judegdise ne ndonje humnere e te na zhdukeni edh ju perjete . Atehere shqiptaret nisin nje kapitull te ri .

 22. a.f. says:

  Gazetaret tane jane te gjithanshem dhe te papare ne “public brainwash”-in mediatik.
  Bejne historine, artin, politiken, prokurorine, gjyqesine, sidomos mercenarine.
  Pervecse gazetarine…

 23. Nauni says:

  Po po 100% eshte pd me Salin dhe Bashen qe duan ti vene zjarrin shqiperise pasi e Kane metode pune por ama do digjen vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *