Fier, 40 efektivë të FA nisen drejt Semanit për shuarjen e vatrave të zjarrit

Zjarri i rene qe diten e djeshme ka bere qe 40 efektivë të Batalionit të Mbështetjes Rajonale të Poshnjes nisen drejt Semanit.

Efektivët e Forcave te Armatosura përforcime për shuarjen e vatrave të zjarrit të mbetura në pyll.

Kërkesa për efektivë të FA nga Prefekti i Fierit dhe Qendra Kombëtare e Emergjencave Civile, njofton Ministria e Mbrojtjes.

Një ditë më parë një helikopter i FA u angazhua për shuarjen e zjarrit nga ajri.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *