Lulzim Basha i përgjigjet Ramës për artikujt e paguar kundër reformës, në mediat e huaja: Ti ke blerë ambasadorët

Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama, se PD po paguan shkrime kundër reformës në media të huaja.

“Ka blerë gjykatës, prokurorë, gazeta, TV e ambasadorë me para droge dhe korrupsioni e nuk i dalin hesapet Ramës.

Drejtësinë e ka kapur por popullin nuk e kap dot.

Kokat e krimit e korrupsionit do japin llogari para tij. Shumë shpejt”, shkruan Basha.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Lulzim Basha i përgjigjet Ramës për artikujt e paguar kundër reformës, në mediat e huaja: Ti ke blerë ambasadorët”

 1. Elona says:

  Ik e rrotë kari
  Ty stë beson njeri ore shalëngjitur pa lesh
  Ty stë beson as vetja jote
  Shikojeni si e ka çare si pidh mjekrren ne operacion
  Zmadhojeni e shikojeni mire mjekrren e çare
  Tamam fytyre pidh
  Shume i peshtire

 2. Hasani says:

  Qe paguan ambasadoret nuk eshte aspak cudi Z.kryeminister, fundja ashtu kane bere te gjithe,te paret e tu e te mite bashke. Eshte vecse reklame , pra paguan qe te shesesh veten de je mi bukuri dhe me i zgjuari dhe aaaa se harrova se duhet per te bere qoka per te mbajt ate kodosh karrigeje. Psh shet naften,lumin per hidrocebtrale,ujin, detin,bregdetin,mineralet, ben nje sy qorr me Kurum psh per ndotjen, me fabriken e cimentos per ndotjen prape , koncensione te panumerta te huajve dhe qokatareve bashkepunetore, varreza greke me eshtra shqiptaresh etj etj etj. Keshtu ka qene gjithmone puna qokave ne Shqiperi per ta mbajtur ate te shkrete mendere ne karrige Qkataret jane ata qe do te mbeshtesin, patjeter. Sa per reformen ne drejtesi , per mua duhet te vihen te gjithe te rin,panperjashtim se te vjetrit ,qofte edhe 1 vit ne ate detyre jane qelbur nga pleqte dhe mheshtrat e drejtesise. Nese do beje,, hiqi te gjithe, ver te rin dhe sekuestro pssurite e fut ne burg shkaterrimtaret e drejtesise ne Shqiperi ne keto 28 vjet. Mos harro te fuseh Salen,,Bashen, Mediun etj, etj, etj. Mos harro dhe kujdesu te rregullosh per vete nje qeli,ndoshta………………..

 3. luleja says:

  A ka me te paftyr se lulefazllici ????!!!

 4. Kalec Dega says:

  ti ke paguar….
  ti ke blere…
  ti me ke shperblyer…
  ti me ke shkerd hyer…
  ja dialogu politik idis burrave te shtetit…njonima mafjoz se tjetri..keta jane udheheqesit e kombit morra cak shqyptar…

 5. Toni says:

  Kjo eshte nje akuze shume e rende ndaj qeverise amerikane dhe Bashkimit Europian. Lulzim Basha qe blen dhe blihet nga ruset akuzon drejtperdrejte qeverine amerikane dhe BE-ne per ambasadore te korruptuar, ‘qe mund te blihen me para te pista’. Kjo eshte nje akuze teper e rende per nje politikan qe aspiron te punoje me partneret strategjik te Shqiperise (Europen dhe SHBA), dhe Lulzim Basha duhet cuar ne gjygj qe te provoje akuzat e tij. Perndryshe duhet futur ne burg per mashtrime te qeillimshme. Une mendoj qe Ambasada e SHBA-se dhe ajo e BE-se duhet te reagojne fort kunder kesaj akuze, perndryshe ato qe thote Lulzim Basha mund te merren si te verteta nga opinioni publik shqiptar.

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Po po piet shume ai per karagjoslliket e tua…

 7. i keputuri trokalaq says:

  si ka mundesi qe nje grup antikapatesh mashtruesa kriminela hajduta plera te mbajn peng nje shtet te ter .kjo eshte e papranushme popull zgjohu..pushtimi italjan sollipak begati per kohen qe ndenji …kta po e renojn kete vend ..o popull shum i duruar dhe injoran kemi qe ne vitet 40 qe jemi kthyer ne skllever keta jane te gjithe pjell e djallit por fajin e kemi vet qe qe u japim voten…

Lini një Përgjigje te i keputuri trokalaq Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *