Lulzim, nëse do ketë gjyq të popullit, i pari që do dalë para tij je ti, se ka vrarë 4 vetë

Nga Erjon Braçe

Kur Lulezim Basha flet ne emer te popullit, eshte mu sikur Breshka te kendoje e kerceje Rock!

Sipas tij, Reforma ne Drejtesi nuk ekziston;

Sipas tij, Reforma ne Drejtesi ekziston vetem per Edi Ramen dhe ambasadoret qe ai ka blere me parate e droges;

Sipas tij, populli nuk e ha kete dhe populli shume shpejt do e zhbeje Reformen dhe Drejtesine qe po rithemelohet prej saj!

Ky eshte kulmi!

Cili popull Lulezim?

Ai qe ti e vrave me pushke te shtetit mu ne mes te bulevardit?

Per cilen Drejtesi do cohet ky populli, per kete qe po zhbehet pikerisht sepse me te, Ti, as u hetove e as u gjykove per vrasjet ne Popull?

A e kupton qe nese do ket gjyq te popullit, i pari para tij duhet te jesh Ti, vrasesi serial i kater burrave te varfer e te ndershem?!

Sepse jo vetem i dhe amnisti vetes, por nuk le qe te denohej asnje nga vrasesit e tu te skuadres se pushkatimit.

Deri ne fund dhe shume shpejt, sic ti e kerkon!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Lulzim, nëse do ketë gjyq të popullit, i pari që do dalë para tij je ti, se ka vrarë 4 vetë”

 1. Zigur Qarri says:

  Kush i ka vrare 4 personat,Sali Berisha apo Lulzim Basha?-sepse me shpesh kemi lexuar te akuzohet Berisha.
  Ashtu si tragjedia e Gerdecit,edhe 21 Janari,eshte perdorur vetem si loje e piset politike,por kurre per te nxjerre
  te verteten ne drite,per te denuar pergjegjesit sipas ligjit,gjë nuk do te ndodhi kurre,prandaj edhe paguajtet
  4 familjet e fatkeqeve mbi 2 milion euro,qe te quhet histori e mbyllur.Perse,e dini vetem ju.
  “8 vite(10 tani) pas Gërdecit, qeveria Berisha vrau 26 persona, qeveria Rama luftë kundër
  dëmshpërblimit të viktimave në Strasburg”!!!Hipokrizia dhe poshtersia e politikaneve,nuk njeh kufi.

 2. Albani says:

  Beja pra gjyqin kone kurve

 3. Laku says:

  Muti shkurter po shan mutin e gjate.Mjere ne ku kemi rene.

 4. Sali kari says:

  Si ka mundesi qe skifteret akoma se kane vizituar vilen e Lulzimit ne Hollande. Luli ne ate vile fsheh gjithe milionat e eurove qe i ka vjedhur popullit shqiptar.
  Vizitoeni shqipe vizitoeni

 5. Lola says:

  e tha, kush? konja autopolant i prishur..gazetari i zerit te popullit…miu brace vete…

 6. Hosteni says:

  Nuk mjafton i gjati qe tall trapin me reformen ne drejtesi, duhet te degjojme edhe pordhet e ketij te voglit.

 7. Frok Martini says:

  Ky lulushi, duhet te ishte ne burg ,PSE po vonon vetingu per kete shkaterues te se djathtes. Ky duhet te zhduket sa me pare dhe te shkoje atje Ku I takon.

 8. LORA says:

  Big like Brace djali.
  Po bejme shume durim per drejtesine mbi vrasesit e shqiptareve ne bulevardin
  “Deshmoret e Kombit ” .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *