Makina Ferrari në Formula 1 homazh për viktimat në Genoa: Në zemrat tona

Scuderia Ferrari ka zgjedhur një mënyrë të veçant për të bërë homazh për viktimat e tragjedisë në Genoa në garën e radhës që do të zhvillohet në Belgjik.

Dhjetë ditë pas rënies së urës Morandi, e cila shkaktoi 43 të vdekur, 15 të plagosur dhe mbi 600 persona të zhvendosur, për Vettel dhe Raikkonen kokëkuqa e tyre shfaq një mesazh solidariteti në emblemën e një vënçes së tyre.

Logo e Ferrarit që është kali në krye të makinës bashkon dy anët e urës dhe mban mbishkrimin “Në zemrat tona”.

Në kujtim të viktimave të shembjes së urës së Genovas”, shkruan në “Twitter” Scuderia Ferrari.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *