Sherr “tironsish”, Agustin Kola: Unë nuk jam bir komunisti e as dhëndër trajneri, kam qenë klasë punëtore

Legjendja e Tiranës, Agustin Kola, është përfshirë në polemika të ashpra këto ditë, me një tjetër figurë të rëndësishme të Tiranës, Mirel Josa.

Kola ka thumbuar Josën në një intervistë tre ditë më parë për “Panorama Sport”, duke thënë se ka trajnerë që dalin kampionë dhe më pas rrëzojnë ekipet nga kategoria.

Josa iu përgjigj se Kola duhet të trajnojë ndonjë ekip, pastaj të flasë.

Sot, Kola i është përgjigjur sërish Josës nëpërmjet “Panorama Sport”, duke aluduar se miku i tij Josa ka përfituar nga regjimi.

Pas intervistës suaj, ka pasur një reagim nga Mirel Josa…

E lexova gazetën me vëmendje dhe fjalën e Mirelit. Unë jam i gatshëm të shpjegoj se çfarë ka bërë secili prej tyre, edhe Mireli, që nga periudha kur ka luajtur futboll. Unë i them Mirelit që jam gati edhe të ballafaqohem me të për gjithçka çfarë them e kërkon ai të thotë. Po i them që Agustini nuk ka luajtur futboll as sepse ka pasur babën sekretar partie e asgjë. E kam pasur babën punëtor. Unë kam lindur në Tironë dhe kam dhënë për Tironën e kështu siç jam sot kam qenë edhe atëherë. Por këto janë servilë dhe të tillë janë mësuar gjatë gjithë jetës. Kështu kanë mbijetuar gjatë gjithë kohës shumica e trajnerëve.

Nuk ju ka rastisur që të pranoni ndonjë kompromis, qoftë edhe me presidentët?

Asnjëherë në jetën time, as sot dhe as në atë kohë. Kur isha trajner i Tironës, m’i shitën dy ndeshjet e fundit dhe prandaj ika. Dola dhe thashë gjithçka e u largova. Gjatë gjithë jetës sime nuk kam pranuar kurrë servilizmin dhe as kompromiset. E përsëris, nuk e kam pasur babën as sekretar partie, as të kisha njeri me pushtet në parti, por ka qenë punëtor i thjeshtë. Ashtu siç kanë ecur prindërit e mi, kam ecur edhe unë nën gjurmët e tyre. Nuk jemi bërë servilë as të Enver Hoxhës dhe të askujt. Jam i gatshëm që të ballafaqohem me gjithkënd.

Në ndryshim nga unë që s’e kam pasur babën Enverist a komunist, këta kanë ecur në krah të tyre. As nuk e kam pasur vjehrrin trajner. Siç kam qenë në atë kohë, jam edhe sot. Njeri që kam ecur në bazë të aftësive të mia dhe sipas familjes sime, duke mos pasur njeri. Nuk kam pasur frikë as në atë kohë, kur edhe më dënuan për një vit në sport. Mirel Josa e di kur më dënuan dhe më la Tirona një vit në Fier dhe s’më morën as në shtëpi. Mireli ka qenë i vogël në atë kohë. Prandaj nuk kam dashur dhe nuk kam pranuar kurrë që ta ul hundën përballë askujt.

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Sherr “tironsish”, Agustin Kola: Unë nuk jam bir komunisti e as dhëndër trajneri, kam qenë klasë punëtore”

 1. Igli says:

  Ca do te thote une nuk jam bir komunisti??Ky Kola eshte ca konfuz.

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Igli kur ta heqësh karamelen nga goja do ta kuptosh se çdo të thotë Kola. ..fjala komunist në Shqipëri përkthehet : intrigant karrierist langaraq i regjimit spiun fodull hundëpërpjetë etj etje ose shif sali Berishën edi ramën fatos nanon dhe e kupton se çfarë nënkupton Kola me fjalën komunist e bir komunisti…

   1. mirel says:

    Keshtu si e spjegon ti fjalen komunist i bie ta deklarojme tere Shqiperine, me balliste e zogiste, pa perjashtim..te gjithe komuniste.
    Sot intriga eshte virtut. Dmth Shqiperia ra ne “komunizem” te thelle qe fitojne intrigantet.
    Ky Koqla nuk ishte dhe aq i nenvleftesuar ne komunizem.
    Ca mutin ka qe ankoheni per te?

  2. ehhh says:

   Kola eshte njeri i pashkolle dhe koktrash! Ai nuk e kupton se te thote jam klase punetore dmth pikerisht se eshte komunist! Varja, eshte nje injorant me 5 klase shkolle, prandaj rri e gricet me te gjithe. Po ta shohesh, te gjithe ose tallen ose e shperfillin Kolen e shkrete, sepse te gjithe e dine se eshte nivel i ulet nga intelekti. C’a ti besh 🙁

 2. TAGRIU says:

  Agustin, ke qene futbollist i madh; por ç’hyn ketu ça e ke pas baben, komunist apo punetor, tironc apo jabanxhi! ke bythe merre nje ekip, po mos kesh, rri aty mbaj vendin. qe ke qene futbollist i madh, s’ta lu njeri.

  1. nacionalisti says:

   Tagriu kur ke fillu me pa futboll…
   Edhe trajner i mire
   trajner me BOLE
   qe ia perplas surratit kujtdo qofte president dhe qe i dhemb shpirti per bluzen qe vesh, dhe nuk bo si kurvat duke shit ndeshje
   TRAJNER ME DINJITET

   jo si ku kurva Mirel Josa

   1. komunisti nacionalist says:

    Agustini nuk ka qene asnjehere trajner ne jeten e vet, maksimumi ka patur ekipe 9 vjecaresh. Nuk mund te punoje asnje dite si trajner, sepse nuk di as te flase e jo me te drejtoje ndonje ekip. Ka nivel shume te ulet intelektual dhe eshte nervoz dhe zihet edhe per ajrin qe thith! Nuk i afrohet Mirelit as te gishti i kembes. Sa per shitje blerje, keto gjera nuk i ben asnje trajner! Flit me presidentet per kete pune!

    1. nacionalisti says:

     Shiko se je gabim, ka qene dhe ka tregu dinjitet dhe ecuri shume pozitive.
     Te jesh trajner nuk ka nevoje te jesh intelektual. Mjafton te kesh respekt per bluzen qe perfaqeson dhe te mos ta hedhesh ne kosh te plehrave per leke. Psh ky Mireli, kur ishte trajneri i tirones, nuk doli te fliste nje here SI BURRAT per problemet e tirones, por i binte nga kina. Arsyeja, sepse ketij intelektualit Mirel, nuk i kishte dhene leket akoma sa duhet langaraqi Halili. Keshtu qe i nderuar komuniste nacionalist

     INTELIGJENCA NUK ESHTE VIRTYT

     Mireli eshte nje kurve e vogel, ne sherbim te horrave president.

     Agustini, eshte nje person qe ka respektin e te gjithe tifozerise se tirones. Sepse qe ta dish ti, diten kur tirona ra nga kategoria, Agustini po dridhej ne lokalin ku po shihte ndeshjen, ndersa “intelektuali” mirel, si kurve e vogel, qepte gojen se kishte hallin e lekeve.

 3. nacionalisti says:

  Respekt Agustin, per djersen dhe peshen e asaj fanelle qe e ke perfaqesu denjesisht

 4. Lumi says:

  o Targriu, lexoje se cfare thote ore. Agustini, e ka patur njehere Tironen. E mori ne fund te fazes se pare me -12 pike nga vendi i pare, e coi 3 pike plus, e coi ne finale te kupes se republikes, e me pas i shiten ndeshjen finale te kupes dhe te kampionatit. Nuk pranoi pazaret dhe u largua nga Tirona. Ne ate qe ka shkruar ne fillim per traineret qe nxjerrin ekipe kampion dhe me pas nga kategoria (Tirona e Shkodra) nuk e ka me rolin teknik te trainereve por me nenshtrimin ndaj presidentave qe shesin ndeshje dhe nxjerrin ekipet nga kategoria. Punen e sekretarit te partise apo komunistit, ti nuk e kupton se nuk e ke jetuar ate kohe. Po ta jetoje do i jepje shume te drejte. Gjithshsesi futbolli, duhet te lihet jashte ndikimeve politike e pazareve, pasi aktualisht preferohen traineret qe nenshtrohen ndaj presidenteve dhe nganjehere jane pjese e pazareve te tyre. besoj se kete gje e kuptojme te gjithe, nuk do shume mend e zgjuarsi.

 5. alidems says:

  Futbollist i madh me intelekt te dobet. Kte luften e fjaleve me Josen e ke te humbur qe kur fillo e permen baben , vjehrrin dhe komunistat. Ne Shqiperi eshte bo e modes , kur nuk u ecen karriera si shoket e vet atehere e kane faj komunistat. Muhabet VL

 6. albatros says:

  Respekt per lojen qe ke bere, por nuk do te thote qe duhet te behesh patjeter trajner I po atij niveli. Edhe Mireli ka luajtur me djersen e tij, pavarsisht babait, vjehrrit. Edhe atij I rrinte mire fanella e Tiarnes, po aq sa ty Agustin. Mireli vertetoi qe eshte trajner per ketu, ty nuk te eci. Nuk ta ka fajin Mireli. Per te dy juve : Mund ti benit debatet edhe pa dale ne media

 7. TAGRIU says:

  nacionalist trapi, futboll kam pa kur ti s’kishe lind akoma.

  1. nacionalisti says:

   hahahahah
   tipari kryesor u juaj O RRACE KOMUNISTASH

   eshte ofendimi

   jeni shume te vegjel

   1. eeeeej says:

    Komunistet nuk i ofendojne fare halabaket. I SHKERDHEJNE, ashtu sic te shkerdhyen ty!

    1. nacionalisti says:

     mua me kan rrujt tocin

 8. Ed tironci says:

  Agustino jom dinamovit …por te kom respektu si lojtar megjithese na bojshe gola shume here..tani mos u kap me politiken per te justifiku deshtimin si trainer..mirel josa nuk o trainer i keq…na ler ne tifoseve rivale te jetojme me kujtimet e tua si futbollist qe ishte shpirti i tirones…leje politiken!!

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Po mos edo të “drejtë”ke…politika është pronë e komunisteve dhe e pasardhësve të tyre nuk është për popullin e thjeshtë. .qelbanikër që mbani peng një popull të gjithë. .do tju vijë ora dhe “agustinët”që nuk marrin veshë nga politika do t’ua shkërdhejnë atë adn e qelbur që trashëguat nga qoftëlargu enver. .

   1. Deda says:

    Po te ishin komunistet ne pushtet, ata robqimt si puna jote, nuk do kishin as goje me llap! Fare e ndyre antishqiptare jeni. Eeee sa mire ja u beri Enveri, kabllin ja u shtriu, se e meritonin mor felliqsina. Prandaj ankoheni edhe sot si kurvat, por po u gricet shume me siguri ndonje kabell te ri do ju rrasin. Pthuuuuuuuu mutra te shurrum 🙁

    1. Caku says:

     Shqiptari patriot Dede do i rrasi kabllin nje shqiptari tjeter!
     Ti jo shqiptare qe nuk je,por sje as njeri.

 9. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Duke i njohur te dy,ish futbollistet e “Shkendise” I.K.F “Vojo Kushi”, Kola vazhdon dhe sot ti administroj keq emocionet !
  Te jesh trajner eshte detyre tjeter,jo cdo futbollist mund te ket suksese si trajner.
  Josa ka disa tituj kampion ne superlige,per kete duhet respektuar, suksesi me i madh qe mund te arrish ne futbollin shqiptar.
  Perfshirja e Koles ne politik eshte ne te drejten e tij,por futbolli nuk ka lidhje me politiken partiake.
  Panvarsisht biografise se tij,cdo njeri eshte i nderuar dhe i respektuar,kur ne shoqeri ka nje kod etik .

 10. Shaba says:

  Paske pjerdh o Agustin! Te shkuara

 11. ducati says:

  Agustin Kola eshte njeri i shkelqyer dhe ka qene lojtare i shkelqyer.Kete po jua them une, qe jam, kam qene, dhe do te jeme tifoz i FLAMURTARIT. qe ne kohet qe futbolli, ishte futboll i paster dhe cdo qytet kishte lojtaret e vet neve na rrihnin gjithmone ne Vlore cudi e madhe.Flamurtari . Arapi,P Ruci,Iljadhi,Cipi,Rr Taho,Gjondeda,Ferko,Zijai,Ziu,Kushta,Bubeqi,Vasil Rruci.Trainer L Curri. Respekt per Agustin Kolen.

  1. nacionalisti says:

   respekte vlora

   1. mirel says:

    Bravo Vlora thote trapi tjeter.
    Kola ka qene futbollist i forte, por trap si puna juaj.
    Kete e dinte gjithe Vlora.
    Dhe na rrinin me federate, se me loje na hanin mune.
    Ne ato kohe, se ne kete kohe ..vetem loqet mblidhen ne Vlore.

 12. ELIOT says:

  AGUSTINI KA TE DREJTE 100 % KAM LUAJTUR FUTBOLL ME JOSEN .. E KAM NJOHUR QE 14 VJEC LUANIN SHPESH KUNDERSHTARE NE PALLATIN E PIONIERVE … DHE PASTAJ E PASHE ME BIXH BALERINEN ..KISHTE NJE PRIVILEGJE TE MADH … BENTE NJE GJUAJTJE NE JAVE DHE BIXHI E BENTE SI GJUAJTJA E HARI AN HOLLANDEZIT … E SHIKOJA SE ISHTE I AVANTAZHUAR POR SE KUPTOJA …KUJTONJA SI ISHTE MIK OSE KURSHERI I I BIXH BYTYCIT …. PLAKUN KOMUNIST DHE DHENDER I …… TANI MBAS SHUME VITESH E KUPTOJ REUSITE TE MIRELIT …CUNIT TE MAMIT …. DHE E KAM PASUR PROFESOR AGUSTININ ..ISHTE NJE TIRONS ME KARAKTER DHE CDO GJE NE JETE E FITOI ME DJERSE ME PUNE .. EDHE UNE PO TA KISHA PASUR PLAKUN SPIUN SI MIRELI DO TE ISHA I NJOHUR TANI SE…..NUK LUAJ KEQ FUTBOLL …… POR KOMUNISTA IISHIN PRIVILEGJUAR …SE KUPTOJ SI SLUAJTI PER DINAMON KESHUT TIRONSIT TA NJHININ ME MIRE ..CIM MUCA. BACI ..NINJA.. BEDRI OMURI ..BEN MINGA ..NARDI.. NESTI . STOJA ..ISHIN TIRONSA JO CUNA KOMUNISTASH SPIUNASH .. DHE DUA TJU THEM SE ME TE RIJTE QE LUAJTA KISHTE ME TE MIRE SE JOSA ……POR HUMBEN NGA BIOGRAFIA NGA REGJIMI I DIKTATURES ..MERCI BRAVO AGUSTIN DHE MERCI PER KENAQESINE QE NA JEPJE KUR LUAJE FUTBOLL PER TIRONEN DHE SHQIPERINE ….MERCI

  1. trajneri says:

   Ti duhet te fillosh te kuptosh se cdo gje qe thua, i ben per te qeshur njerezit! Cfaredo ceshtje qofte, ti paraqet nje nivel surrogato.
   Merci injoranto

  2. Jaho says:

   Eliot je nje idiot noterik dhe nje krim haleje qe komunizmi ta paska leruar te katermbedhjete brezat. Prandaj derdh gjithe perroin psiqik ketu ne blog duke na care trarin.

 13. asi says:

  Agustini ne komentin e tij permendjen,se eshte bir komunisti dhe dhender trajneri e ben per faktin se ka qene i priviligjuar.Kur eshte kthyer Agustini nga greqia i them:Agustin pse nuk merr nje ekip?Pergjigjja ishte:Eshte eveshtire pasi presidentet nuk te lene te punosh te fusin hundet dhe kete une nuk e pranoj..Koha e vertetoj.Per Agustinin:Te jesh krenar qe je djal i Pjeter Koles.Ai me vertet ka pasur statusin e punetorit por kush nuk e njeh po i them (pasi Agustini eshte modest nuk mund ta flase per babain e tij).Ka qene nje MJESHTER ne punime driri,elektrike,metali etj.Kam hyre ne shtepine e Koles kur ishte futbollist me Tiranen, sikur hyje ne nje “Jaht”.Çdo gje art nga duart e PUNTORIT Pjeter Kola.I uroj Agustinit jete te gjate dhe per ta mbajtur sa me shume ne kujtese “PUNTORIN” e nderuar Pjeter Kola.

 14. Ladi says:

  Gjithe jeten keshtu e ka kalu Agostini: me nervozizem dhe xhelozi ndaj futbollisteve apo kolegeve. Ca kohe ishte edhe ne strukturat e PD-se dhe vriste e priste ka te mundte. Sportist shume i mire por njeri i varfer nga ana intelektuale..gjynah..

 15. Lami says:

  Ah more Ladi, vec xhelozi nuk ka ai cuni i Tirones. Ka qene nga me te miret dhe ka lene koken dhe per shoqnine, perfshi dhe Mirelin. Gjithashtu dhe Mireli ka qen lojtar e njeri shume punetor, mund te kete perfitu ndonje gje me shume nga prinderit por vendin te Tirona e meritonte. Agustini me sa kuptoj, gjithcka e ka me daljen nga kategoria te Tirones (i ka dhimt shume kjo) , per shkak te nenshtrimit apo bythelepirjes se trainereve ndaj presidentave dhe pazareve te tyre. Por dhe traineret nuk kane faj, pasi po nuk u nenshtrove apo u lepive nuk te marin si trainer. Ne kete nivel ka rene futbolli ne Shqiperi dhe veshtire se do ndreqet.
  Te thuash per Agustinin qe vriste e priste, dmth qe e pakta nuk e njeh fare as ate e as Tironen, por me siguri do jesh copa e bythqirit qofte dhe me nivelin intelektual komunist qe mund te kesh.

 16. Gregori.uk says:

  Nuk di per perplasjet mes futbollisteve e traniereve ne shqiperi por e di me siguri qe Agustini eshte njeri fisnik dhe kete e kam nga eksperienca personale. Ne 92 shin mu prish makina ne mes te kryqezimit te ushtari i panjohur. Kaloi aty Agustini me makinen e vet ndaloi me pyeti ne doja ndihme dhe me pas me ndihmoi ta coja te ustai. Me beri shume pershtypje qe nje legjene e futbollit qe e njihja nga televizori ndaloi dhe me ndihmoi pa me njohur fare. I jam borxhli per gjithe jeten. Sa here e kujtoj kuptoj se sa njerez shpirt mire ishin shqiptaret e asaj kohe por fatkeqesisht shume u deformuan ne kohen “demokracise”. Dhe me vjen mire qe Agustini nuk paska ndryshuar karakter.

 17. Iliri says:

  Agustini vertet ska patur njeri komunist por vet po sillet si i tille.Josa pavaresisht se ke ka patur baba apo vjeher karrieren dhe nivelin qe ka patur nuk i ka arritur ne saje te tyre por fale mjeshterise se tij njelloj si kola qe e ka pat babain punetor.Theniet dhe vleresimet e koles na kujtojne monizmin qe mereshin me biografine.Me keto qe thote kola tregon qe qenka kungull nga trute pasi sistemi i kaluar ka 28 vjet qe ka ndryshuar por ai sic duket nuk paska ndryshuar mentalitetin e tij te komunistit te fshehur

 18. ducati says:

  faleminderit “nacionalist” per respektin.
  respekti eshte edhe nga une per juve dhe shume te tjere qe kane shpirtin e paster.

 19. Shkodrani says:

  Agustin kola futbollist i madh i tirones per qka thit eshte reale nuk e di ne lidhje me mirel josen edhe ai ka qene futbollist i mire per te tjerat nuk flas dot por ajo qe thot aguatini i them se komunistat jon akoma pushtet sepse kane kelyshet e tyre edhe veshtire me u bo ti nje tranier se pse te gjitha gjanat aty duken te rastesishme por nuk asht ashty aty kta kelyshet nga saliu nano meta rama basha te gjith jane kelyshet e tyre shikoje kete palloshin sa ironik asht sepse edhe ne kohen e komunizmit ishte barbon i komunisteve sepse baba i tij ishte nenkryetar kuvendi ky njeri eshte nje pleh nje lapanjoz i atyre ne jeten e vet kur nuk ka bo ndonje te hajrit si banai i tij shpirteror enver kurva qe ishte ne paris gjoja si stundet i mire ishte nje palaco qe e mbante kunati me lek e pastaj e vrau mos ti dilnin te palarat edhe te gjithe ato qe iahin ne ate kohe ne france qe e njihnin i zhduku mos ta njinin se i dilnin ne shesh te palarat e tij kush iahte edhe ky barbon kaloi ca kohe ne paris si ordiner me mashtrime lart e posht derisa fatos nano komunisti sipas rradhes qe ishin bere me perpara e coi minister kupton qka ndodh,tash e ke kryrminister vjedh perdite 20 perqind per cdo fond te qeverise edhe bon shkarravina gjith diten sepse sdi me bo gjo tjeter sepse ai shkarravine asht edhe ne mendje pjelle e keqe e komunizmit u zgjata pak agustin me fal por dua te dal aty ku te thash qe kelyshet e komunisteve vazhdojn nuk e di edhe sa kohe sepse ai tumori me i keq i shwk te 20 si puna e kancerit asht po u perhap veshtire me shpetue sepse nhe pjese e ketij populli asht me tumor me vjen keq por kjo asht e vertet ate e vetmja menyre me plas nje lufte ne bote me iu qi rropt ktyre komunisteve se lepuj jon por ku kan pushtet bohen ganstera si enver kurva kta jon kaluar derrave duan bombe ne goje jo plumbi s mjafton me gjithe racen e tyre te keqe tash komunistet edhe servilat e tyre do shajne ty e mua se hale jon vec ere te keqe del prej aty mos ta ndin agustin djali zoti vonon por nuk haron ne kemi nje thenie te bukur ne shloder te hyj vetja ne qejf ktyre i ky hy shum ne qejf mos ta ndin poshte komunistet rrofte demokracia kudo ne bote

 20. Berti says:

  Agustin qe te kesh qene futbollist i mire nuk do te thote qe te behesh tranier i mire.Ti e ngacmove vete Mirelin per sportin dhe ai tu pergjigj me korektese po brenda kuadrit sportiv qe realizoje konkretisht nese mund te kesh sukses si tranier.Pastaj devijimi yt nga argumentat sportive me histori prindesh e komunistash e devijon me pa te drejte debatin ne politike, debat te cilin mund ta realizosh ne SHQUP aq me teper tani qe po vjen shtatori i luftes civile qe do te realizoje opozita.

 21. K.E says:

  Kam lujt futboll me te dy pavaresisht se me Partizanin .Te dy kane vend ne memorialin e futbollisteve Shqiptare pavaresisht se mos ma marre Mireli per keq legjende si Agustin Kola nuk vje me . Simboli i ndershmerise sakrifices kembenguljes dhe mosdorezimit ne cdo kusht thjesht sinonimi i kampionit . Kam qen grumbulluar disa here ne kombetare po ama nuk njoh sportist ne jeten time si ai .Nuk dinte te bente as hilen me te vogel ne stervitje e prandaj ka ate fizik dhe tani qe eshte 60 vjec .Sa per trainer ai mori Tiranen 7 pik mbrapa Vllaznise dhe e coi ne krye .Ne finalen e Kupes Republikes ne Durres me Vloren i tha tre kater futbollisteve para ndeshjes a ka tradheti sot ? Jo i than po ishte bere filmi te gjithe qe do e kujtojne ate finale e mbajn mend . Ndershmeria e tij ngriti krye e dha direkt doreheqjen se sdinte e sdi akoma te serviliset e lepihet e prandaj ka mbet akoma me nje biciklete .Sa per Mirelin ishte futbollist model fjalepak e pun shum i kaloi gjith etapat e karrieres me sukses e pun me shum vullnet por nuk ishte legjende si Agostini .Natyrisht un e di sa e ndjen Agostini renien e Tiranes prej kategorie se e di ca ka sakrifiku ai per ate fanelle nuk eshte se e le Mirelin pa faj por faji kryesor ishte qe vet drejtuesit e kishin vendos te binte nga kategoria.Gjithsesi Mireli ngelet ne memorialin e futbollit shqiptar edhe si trainer .Me vjen shum keq e u ligeshtova kur i lexova kto debate sepse ne brezi yne cdo gje e kemi fituar me gjak e djerse

  1. nacionalisti says:

   respekt per keto fjale te sinqerta qe thua.
   por nje gje ta garantoj
   Mirelit nuk iu ka dhimbs fare, po fare, renia e ekipit.
   Agustinit, po, i djeg shpirti

 22. SHKAKTARËT E MJERIMIT TE MADH SHQIPTAR: says:

  (KOMENT DREJTUAR SHQIPTAREVE TE NDERSHEM, JO SAHANLEPIRESAVE TE PUSHTETEVE):
  Bllokmenet e Tiranes dhe Bllokmenet e Rretheve,
  ISHIN DHE JANE PERSERI NE PUSHTET,
  Nepermjet Bijeve & Njerezve, (PARTIVE FORMALE TE TYRE).
  BLLOKMENET E “KOMUNIZMIT” SHQIPTAR PAVARESISHT PROPAGANDES NUK ISHIN KOMUNISTE.
  PUSHTETARET E “DEMOKRACISE” SHQIPTARE PAVARESISHT PROPAGANDES NUK JANE DEMOKRATE.

 23. Elio Gora says:

  He me te lumte pushka o SHKODRAN,se i dhe dermen komunizmit me ligjeraten tende.Ja kjo eshte demokracia,te lejon te cfryhesh.Thene me ndryshe te lejon te hash mut per cilnin do,dhe ne perfundim shkon ne orgazem.

 24. Caku says:

  Shqiptari patriot Dede do i rrasi kabllin nje shqiptari tjeter!
  Ti jo shqiptare qe nuk je,por sje as njeri.

 25. Roberto says:

  Sa prapa paske mbetur o Agustin Kola. Po flet tamam si Sali Berisha me soj e sorollop qe i ka sherbyer partise dhe tani e shan. Po ne ate kohe te gjithe i kemi sherbyer partise,kush me shume e kush me pak. Po pse tani ca jane ata qe ju sherbejne partive?? E tille ka qene.koha dhe tani eshte ndryshe por Saliu komunist ishte 100 mije here me i mire se sot a e kupton kete o Agustin loqja??? Apo nuk ke ku te kapesh dhe te ha inati me Mirel Josen. Turp per ty qe mbete akoma injorant ne vitin 2018.

 26. ali peza says:

  Komunistet kane qene njerezit me te nderuar.Ky mut muti nen hijen e komunisteve ka lundruar.Turp te kete ,keta duan te krijojne lufte te re klasash ose duan te perfitojne kredite tek neokomunistet.

 27. sa gjynof paska merdhif. says:

  O Agustin o idjot i trashegum po çfar puneke me familjen e Mirelit o gomar Tirone , si futmobillst ke gjo per te thon per te jo ka qen futbollist qe dirigjonte ekipin e Tirones josa ne mesfush bashk me çim muçen ,kurse ti ishe nje lojtar kafsh pa tru qe vetem luaje si i terbum kaq ky ke qen Agustin se kur ke lujt per her te par futboll te maj men , Josa edhe si trajner esht njiqind her me i mir se ty , ti je idjot si trajner se nuk ke intelekt josa esht njeri me kultur njeri dhe trajner i mrekullushem , na dilni ju me te mir se komunistet , por komunistet ishin njerez me figur te kontrolluar as dallkauk as hajdut as plera pa imoral se nuk ishin si antaret e PDs shqupit sot , ishin shembulli i njeriut korrekt ne at koh , trego noj gjo per tet at Agustin per heroizmat qe ka bo , lere baben e Joses se kur paska qen me test partie qeka njeri vertet per te rrespektu ,ik meru me futboll se ke nje jet qe meresh me topin dhe kurr trajner su bone dot o agustin gomari ,edhe ne futboll si gomor vrapoje luaje me forc por ishe lojtar pa tru ashtu paske ngel e sot e ksaj dite.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *