Shkrimet e “Washington Times”, reagon Rama: Paguani shkrime nëpër botë, paguani, shani e mallkoni nga dritarja e shtëpisë suaj publike

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shkrimeve të sponsorizuara nga opozita, të botuar në një portal periferik në SHBA, me emrin “Washington Times”.

“Paguani paguani artikuj nëpër botë kundër Vetingut!

Shani e mallkoni në sa gjuhë të mundeni Reformën në Drejtësi!

Na akuzoni sa të doni për imoralitet nga dritarja e shtëpisë suaj publike!

Ne do ta pastrojmë me rrënjë drejtësinë s’e s’kemi frikë nga drejtësia e vërtetë #Derinëfund👊”, shkruan Rama.

“Washington Times” prej kohësh boton shkrime kundër qeverisë shqiptare dhe kryeministrit Rama, që prej nisjes së reformës në drejtësi.

Janë shkrime me akuza edhe më egra se vetë “RD”-ja apo mediat pranë LSI-së.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

30 komente në “Shkrimet e “Washington Times”, reagon Rama: Paguani shkrime nëpër botë, paguani, shani e mallkoni nga dritarja e shtëpisë suaj publike”

 1. sit... back..and relaks →→→ says:

  Une paguaj, ti paguan, ata/ato paguajn, keshtu qe mos u anko se ke qene vete duke share nga ajo dritarja e shtepise publike kur ishe ne opozite. what goes around comes around.

  1. #Gopisti i NSHRAK-UT says:


   Sa më shijon Manhattan
   në behar
   ka shumë turistë
   taksi
   qen të shëtitur
   dhe shumë pak Manhattanar!
   .
   Pas Labour Day fillon rrëmuja
   bezdia ime
   por unë atherë do kem ikur
   me pushime 😜😜😜
   P.S.
   Do jem diku
   buzë oqeanit, a në det
   bëj shtet Edo, bëj shtet!
   😭😭😭

  2. Kalec Dega says:

   Pse tmerrohet Rama nga keto shkrime, te paguara apo jo?

   A nuk po ben veting me Zaganjor e Arta Kukullen?

   A nuk e luftoi drogen me Esckobarin dhe vellain e kriminelit ne burg Xhafajt?

   A nuk jane fakte te hidhura per Kryeministrin e Vendit me te prapambetur dhe te varfer ne Evrope.

   1. Mehmut Elezi says:

    UA SA BUKUR E KE QENDISUAR !

    As Shtrigu I Vicidolit nuk do e kishte ildisur me mire !

 2. sit... back..and relaks →→→ says:

  Une paguaj, ti paguan, ata/ato paguajn, keshtu qe mos u anko se ke qene vete duke share nga ajo dritarja e shtepise publike kur ishe ne opozite. what goes around comes around..

 3. sit... back..and relaks →→→ says:

  Une paguaj, ti paguan, ata/ato paguajn, keshtu qe mos u anko se ke qene vete duke share nga ajo dritarja e shtepise publike kur ishe ne opozite. what goes around comes around…

 4. ela says:

  ik asgje ske bere dhe ske bere vetem ke reabilitu,femijet e ishbllokut,dhe ke vene drejtoresha ca eskorta te bllokut

  1. Kalec Dega says:

   Zor se do fitoi shumicen ne zgjedhjet e ardhshme Ram Kokaina. Jo se populli do votoje per Banden PD apo partine private te Ilir Metes.Populli me pak vonese po me kryesorja se po kupton qe si Edrama, Sali Meta jane gatime te guzhines komuniste diktatore.Keta te tre qe e kane tmerr “vetingun”nuk mund te kuptojne nje Shqiperi me Drejtesi dhe Institucione te pavarura.Nuk eshte koncept qe kuptojne.

 5. Vaso Pasko says:

  PERGJIGJE PREJ HARTISTI PROFESIONAL , NIP E STERNIP FISNIKESH E KAPEDANESH.

 6. Alban Dega says:

  NJE PACAVURE E BLERE SA FRENGU PULEN !

  Botues i saj eshte Sun Myung Moon, drejtues i nje sekti te padeshirueshem ne shumicen e vendeve te Botes.
  Abonimet dhe shitjet e saj eshte me pak se 1/250 e “ The Washington Post” dhe 1/350 e “ The New York Times “.
  Sipas te dhenave konfidencisle vetem per kete pacavure ala tazibao leifeniste e Partise Babale ka paguar rreth 100 dollare nga parate e vjedhura nga 600 milione eurot e plackitura nga Autostrada e Kusarise se Kombit, nga gjaku i Gerdecit, CEZ-i, ARMO, Rapiscani etj .
  Hajde besoju pacavureve te tilla qe nuk e lexojne as botuesit e saj ! Nje nivel qesharak, gerdites pa adnje fakt pervec parullave dhe rrenave te lesh tira te SHQIP-it .
  Ajo qe ta ne sy ishte lukunia e kamikazeve te Partise Babale qe derdhen gjithe rrenat dhe helmin e Sali Karaxhicit, Lulezim Bashicit, Mul Stanishicit, Enkeled Gebelsit, Edi Palokarit… Bandes se gangstereve politike, biologjike e mediatike te Berishes kunder Shqiperise! ?
  Aresyeja dihet tmerri dhe lemeria e Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe po perparojne duke prishur folene e genxave te korrupsionit te tyre !

 7. florence says:

  ka te drejt kryeministri kur fler se PD eshte shtepi publike sepse vete kryeminsitri eshte prostituta.

 8. ALBAN DEGA says:

  Opinione me fakte

  NJE PACAVURE E BLERE SA FRENGU PULEN

  – 100 000 dollare te vjedhura
  shqiptareve per nje tacibao
  berishiste …

  Themelues i saj eshte koreanojugori Sun Myung Moon, drejtues i nje sekti te padeshirueshem ne shumicen e vendeve te Botes.
  Abonimet dhe shitjet e saj jane me pak se 1/250 e “ The Washington Post” dhe 1/350 e “ The New York Times “.
  Sipas te dhenave konfidenciale, vetem per kete pacavure ala tazibao leifeniste, Partia Babale ka paguar rreth 100 000 dollare nga parate e vjedhura nga 600 milione eurot e plackitura nga Autostrada e Kusarise se Kombit, nga gjaku i Gerdecit, CEZ-i, ARMO, Rapiscani etj .
  Hajde besoju pacavureve te tilla qe nuk e lexojne as botuesit e saj ! Nje nivel qesharak, gerdites pa adnje fakt pervec parullave dhe rrenave te peshtira te SHQIP-it .
  Ajo qe ra ne sy ishte lukunia e komentuesve kamikaze te Partise Babale qe derdhen gjithe rrenat dhe helmin e Sali Karaxhicit, Lulezim Bashicit, Mul Stanishicit, Enkeled Gebelsit, Edi Palokarit… “Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike e mediatike te Berishes kunder Shqiperise! ?
  Aresyeja dihet: tmerri dhe lemeria e Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe po perparojne duke prishur folene e genxave dhe kucedrave te korrupsionit te tyre !

 9. blerta says:

  Shikoni si e shkateroi PD Lulzim Basha…

  1. LORA says:

   Kjo ka qene PD blerta,qysh prej fillimit,,,,,me narcizmin e saj ekstrem kunder vullnetit dhe intelektit te shqiptareve.
   Vafshin ne hale te gomereve!
   U ka mbet ora e rajersonit te 1991-1992,,,,nderkaq shqiptaret e ndershem dhe patriote tallen me ta dhe do t’i ndeshkojne paq ne zgjedhjet vendore te 2019-es.
   Jam e sigurt.
   Tung.

 10. Shaba says:

  Futi pra brenda se na cave sumen. !! Ke kaq kohe vetem llafe. Apo e do parlamentin me 140 deputet te tut. Me shume se kaq nuk ke per te mar kurre. Terhiqr e mos e keput dhe ti . Po te gjith ne nje sahan hani

 11. Alban Dega says:

  MENDIME DHE FAKTE

  NJE PACAVURE E BLERE SA FRENGU PULEN

  – 100 000 dollare te vjedhura
  shqiptareve per nje tacibao
  berishiste …

  Themelues i saj eshte koreanojugori Sun Myung Moon, drejtues i nje sekti te padeshirueshem ne shumicen e vendeve te Botes.
  Abonimet dhe shitjet e saj jane me pak se 1/250 e “ The Washington Post” dhe 1/350 e “ The New York Times “.
  Sipas te dhenave konfidenciale, vetem per kete pacavure ala tazibao leifeniste, Partia Babale ka paguar rreth 100 000 dollare nga parate e vjedhura nga 600 milione eurot e plackitura nga Autostrada e Kusarise se Kombit, nga gjaku i Gerdecit, CEZ-i, ARMO, Rapiscani etj .
  Hajde besoju pacavureve te tilla qe nuk e lexojne as botuesit e saj ! Nje nivel qesharak, gerdites pa adnje fakt pervec parullave dhe rrenave te peshtira te SHQIP-it .
  Sic e theksova edhe dje ne komentin direkt per kete shpifje te paguar nga SHQUP-i , me pseudonimin e vete gazetes ne fjale, Blue Heart, pasi nuk doja te hapja llogari falas me te, ajo ngjante si dy pika uje me Fake News te RIA-s, GRU-se dhe Sputnikut te Putinit
  Ajo qe ra ne sy ishte lukunia e komentuesve kamikaze te Partise Babale qe derdhen gjithe rrenat dhe helmin e Sali Karaxhicit, Lulezim Bashicit, Mul Stanishicit, Enkeled Gebelsit, Edi Palokarit… “Bandes se Gangstereve “ politike, biologjike e mediatike te Berishes kunder Shqiperise! ?
  Aresyeja dihet: tmerri dhe lemeria e Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe po perparojne duke prishur folene e genxave dhe kucedrave te korrupsionit te tyre!

 12. Laku says:

  Ik mer dhkerdhate qe asgje nuk pranon te,je bere me keq se Erdogani.Skizofren

 13. ELIOT says:

  Rama po flet per drejtesi ha ha ha Ik mor Edi se sje me i mire se Berisha korrupsion dhe papunesi vetem vuNe disa cun spiunash ne QEVERI dhe kaq ;;; AsgJe per popullin asnje reforme asnje gje interesnte …. CIAO …

 14. Laku says:

  Ik mer oediner,je bo me keq se Taulanti nga Librazhdi.

 15. Plaku Xhuxhumaku says:

  Epo kur flet per moral e per shtepi publike ky bytheqiri.

 16. of lala says:

  Ec plako…beje shqiperine…le ti bien legenit……ke popullin me vete..

 17. Klea says:

  Kishim shpresa te ty por dole me pederast se berisha dhe iliri bashke. Burre kurve.

 18. ME EMER says:

  KENI BERE PUNE MJAFT TE MADHE , NGA SALIU , , “KAPTERI “, LIKE FLORIRI [NGA POPULLI E KAM DEGJUAR ] ETJETJ ..! TE REABILITOSH KRIMINELE DO TE THOTE TE JESH QEVERI E KRIMIT ..! KETE KENI BERE DHE PO BENI DERI ME SOT ..! TURP ..! POPULLI TASHME E HUMBI PATRIOTIZMIN , RESPEKTIN PER NJERI TJETRIN, VIGJILENCEN PER PADREJTESITE NDAJ ATDHEUT , PASI ATO NUK JANE ME AS NE DOREN E TIJ, E AS TUAJEN QE DREJTONI ,POR TE “XHANDARIT KOMBETAR ” SIKURSE QUHESHIN DJE ..!

 19. Emiljano says:

  Jeni te gjithe per tu var ne mes te sheshit

 20. katarakti says:

  Vazhdo Edi Rama. Le te lehin qente e babales. Edhe me 2021 e ke te sigurt rizgjedhjen. Populli ka sy ne balle per te bere diferencen, per te pare ndryshimin. Go, Go Edi Rama.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Kakarakti vazhdo i lumtur me bytheqirin ne krye. Populli shqiptar gjithmone brenda e ka pasur tamam se ka pasur syte ne balle per te pare ndryshimin.

 21. 50 ty 50 mua says:

  I keni cu nai lek fatosit ne emigrim?Aman re se è keni shok te vjeter ti dhe saliu,se nje bande mafioze jeni.Kur do vi ajo dite qe fytyrat e juaja mos ti shohim me?Veshtire eshte te zhdukeni se shumica jane pleq dhe llotaxhi

 22. Alban Dega says:

  DORE E ZEZE E MILLOSHEVICIT NE SHQIPERI !

  Qysh kur Sali Berisha erdhi ne krye te PD me voten “demokratike” te revoles se Azem Hajdarit mbi tavoline, me perkrahjen e William McCart Rajersonit dhe intrigat e doren e zeze te Sllobodan Milloshevicit, Stanishicit dhe UDB-se gjakatare serbe, PDSH u kthye ne doren e zeze e Milloshevicit ne Shqiperi.
  Partia Demokratike nuk e futi Shqiperine ne shinat e Partise – Shtet !
  E futi Shqiperine ne rrugen e Nje Njeri Shtet, ku Sali Berisha urdheronte, sundonte dhe te tjeret vetem aprovonin ose poshteroheshin, demaskoheshin, flakeshin nga radhet e saj e bile edhe vriteshin.
  Nga Partia Shtet e Partise se pare te Berishes u kalua ne sistemin e Njeriut- Shtet te Sales, ne su dinin absolut te tij ala Luigji i 14-te, “ Ligji Jam une” ose sundimi i Sales , shkurt Salikraci !
  Vriteshin jo vetem me plumba si Arben Broci e Azem Hajdari, por edhe me pilula helmesh plutoni ose eutonasie hollandeze si Bashkim Gazidede, Safet Zhulali, Ali Spahia… qe dinin aq shume zezona e urdhera genocidale te Sali Berishes sa u duhej mbyllur goja pergjithmone me qetesi e dashuri qe Shtrigu i Vicidolit te mos perfundonte para Gjykates Nderkombetare te Drejtesise per Krime kunder NJerezimit ne Hage njesoj si padronet e tij te Beogradit Sllobodan Mullishevic, Sanisha Stanishic e co !

 23. Goni says:

  Boj shtet o Ram, kurvat at pun kan. Leri te kafshojn veshet e njoni tjetrit.
  Mbaini nen vezhgim te repte se Jane vrases te lindur,
  Dun me ba terror ne popullsi.

Lini një Përgjigje te blerta Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *