VIDEO: Tifozi Edi Rama takohet me presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli

Kryeministri Rama ka udhëtuar sot drejt Torinos për të ndjekur në “Allianz Stadium” ndeshjen mes Juventusit dhe Lazio-s.

Në story-n e tij në Instagram Rama ka publikuar një video teksa po bisedon me presidentin e Juventusit Agnelli.

Kujtojmë që pak orë më parë Partia Demokratike përmes deputetit të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka akuzuar Ramën se ka udhëtuar me avion Charter vetëm për të parë ndeshjen duke shpenzuar para’.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “VIDEO: Tifozi Edi Rama takohet me presidentin e Juventusit, Andrea Anjeli”

 1. sapa says:

  E ka ndertuar shtetin kriminal shqiptar i takon shetitja neper bote.Si nuk i vjen turp qe e ben edhe publike videon?

  1. Tani says:

   Edi Rama me keto idiotizma qe ben humbet pike ne opinionin publik vendas. Shqiptarer nuk kane buke te hane dhe po largohen nga vendi dhe ju vazhdoni me pushime te gjata nje mujore dhe me argetime personale! Shqiperia nuk eshte Europe. Shqiperia nuk ka kohe te humbase me pushime nje mujore te kryeministrit! Merrni shembull nga Erion Veliaj qe ka kulture Amerikane. Asnje dite pushim! Kjo eshte menyra qe te ndertohet vendi dh ete fitoshb zgjedhjet mbas tre vjeteve! Qeveria qe duhet te jete ne krye te puneve eshte e tera neper plazhe per pushime duke u lakatredhur. Keto jane idiotizma. Euroopa mund te pushoje sepse eshte e ndertuar dhe ka zevendesa po aq te mira sa edhe liderat por jo Shqiperia. Nuk ja u dhame voten qe te beni pushime dhe te shikoni ndeshje futbolli. Nje muajn pushim, eshte 1/12 e vitit ne det ose 8% e gjithe vitit. A e kuptoni se cfare po beni? Demtim shume te madh te figures se KM ne opinionin publik. PD ka te drejte te te sulmoje dhe te beje cope. Po humbet shume pike me keto veprime te gabuara. Kesaj i thone ‘Vendi digjet e Kurva krihet! Jo, zoti KM, shume gabim! Rritu se ke mbetur gjimnazist! E kush e can bythen nese fitojn apo jo Juventusi! Nuk eshte model as i mire qe te injoroshb skuadrat shqiptare dhe te behesh tifoz me nje skuader te huaj. Kjo i perket kohes se komunizmit kur shqiptaret ishin te burgosur dhe mezi shikonin nje ndeshje ne televizor me antena qe i fshihnin poshte minderit. Pastaj te gjithe gjimnazistet tregoninn se ishin trendi duke u zene e share per skuadrat e tyre angleze, gjernane apo italiane. Kane ikur ato kohe z. KM i vendit. Populli ka halle dhe ti nuk mund te kesh kohe te besh gjera te tilla femijnore! Drejto Vendin! Merr shenbull nga Amerika qe ben 1 ose maksimumi 2 jave pushime dhe jo europianet qe cerekun e vitit e bejne pushime!

   1. Nik says:

    Na Cave trapin me gjithe amerik o Tani.domethene duhet Te behem skllav qe Te jem i mire?une jam ne Gjermani dhe kam 6 jave ne vit pushime.mos gjermant jane dembela ?nuk e besoj.

  2. Kalec Dega says:

   I lumte ! ka shitur shume piktura……do ta takoje dhe vellane e Xhafajt…..

 2. Edd says:

  Me aq para sa nje udhetim me charter do ish ndertuar nje shkolle per femijet,apo ngrohur dhjete shkolla

 3. dani says:

  idiota,po paloken besoni ju

  1. shkerdhen robi nje prostitute dhe del dobic dani says:

   dani ore dobic i vojisllav sheshelit he te qifsha rracen e servilit ty dhe cdonjerit qe i serviloset sali serbit,ilir floririt dhe edvin casanostras,hyyyyy u qifsha rracen rob prostitutash qe po e mbani kte vend peng me servilizmat e juaj,rrace e degjeneruar

 4. Lani says:

  Tifoz edhe populli pa buke ..ushqimet skandal krypa skandal vaj skandal plehrat ne çdo cep turp turp turp..çdo gje qe blehet ne shqiperi eshte fallco edhe me korrupsion

 5. Pedro i ri says:

  Mos e egzagjeroni.
  Carter nuk do te thote e paguar nga shteti shqiptar

 6. JaCK THE sNAKE says:

  Ramushi t te Kosoves qe kerkonte rritje rroge per me ble kravata, iu shtua edhe Ramushi yne, qe i bo qejfin vetes duke perfaqsu popullin Shqiptar ne Allianz Arena tu ble bileten me paret e taksapaguesve, a s ishte ky qe u ndaloi ministrave pushime jasht vendit, tani po shko me bo qejf pas nji weekendi te lodhshem ne ujin e ftofet Ne Vlore, iku edhe ky si gjithe ata qe i paraprine po shkon drejt gremines me kembet e veta

 7. Sami says:

  Ka shkuar per ndonje affair te piste se thjesht per tifozllik nuk shkonte ky mafioz. Anjeli nuk e harxhon ,kohen kot ne se ne mes nuk ka ndonje pazar apo biznes. Te dy kane te njejtin qellim prandaj tregojne aq vemendje me njeri tjetrin.

 8. Sami says:

  Tek Juventusi aksionet jane te sigurta. Vini re kur te bejne ndonje affere biznesi ne Tirane. Do ta shikoni qe takimi nuk qe kot.

 9. Don Kishoti says:

  PO c”fare flisni mor te uruar AI vajti me shpenzimet e Juventusit, juve jo me keto lek behet kjo apo ajo pune. Po ne fund te fundit do veje se eshte qytetar me kulture po kush te veje Saliu qe top per here te pare pa kur ishte 20 vjet kur erdhi ne Tirane per studime

 10. Vlad says:

  comente sigue viene nga kola e komunismit. Me mire mos flisni se sa nxirni brockulla.
  kreministri ka ede jeten e tij private qe ju nuk duet te nderhyni. Shikoni punten tuaja dhe perpiquni ti permiresoni me pune lhe vetem pune.

 11. Eri says:

  Ca jete pall ariu nga plazhi Vlores me charter per te par ca qe lozin me top.Duam te behemi kryeministra.

 12. Rrumpalla says:

  Me të njëjtën llogjikë o Edd, i bie që me aq para sa u shitën nga gërdeci mund të ishte ndërtuar gjithë Shqipëria. Por realisht janë në duart e familjes mafioze berishoviç, i cili paguan lobingje pa fund në USA për të shpëtuar buthën e tij dhe jo të shqiptarëve.

 13. florence says:

  nga i droguari vetem te droguar pret, i droguar i pari i shtetit i droguar i gjith populli.

 14. vicidoli says:

  shkoni more Kara me zile ai nese ka shku nuk shpenzon asnji lek nga djersa e popullit
  nje kryeminister si ky e ka zili gjithe bota !!
  ai qe thote (populli ska buke te haje eshte Palle shko ore popull kot se je ne mes te evropes
  po sgjete pune atje hajde byjrym ne evrope ore karaduc…..edhe jo te rrini gjithe diten kafeneve
  ju karat e sali shpelles.

 15. xx says:

  Ju lexoni vetem ato qe shkruan pallelokja.Po lexo ore edhe ato qe thuhen zyrtarisht.LLafazane te pa ndreqshem.

 16. Dash says:

  Shkoni grricni bythen debila skeni me ca te merreni,smundet kryeministri te shikoje nje ndeshje futbolli?

 17. Krol says:

  DENONCIM TEK SALI BERISHA…… AVJONI QE UDHETOI KRYEMINISTRI ME TAREN ISHTE MBUSHUR ME DROGE PER ESAP TE ANJELIT. E KUPTOTN OR SALE LEK I MODH FLEJ GJUM TI FITOI JUVJENTUSI 2 ME O KUR TA MORESH VESH TI O U. UUU IKU THESI. AH AH AH O PALOK PALLA.

 18. Eri says:

  Tani qe eshte kryeminister se kur mos te jete nuk e fton njeri dhe duhet te paguaje me paret e veta dhe bileten e stadiumit.

 19. Jurgeni says:

  Tall bythen nje president klubi i ka thene nonjerit shif kur ta bie ketu kryeministrin e albanis me bast dhe ka fitu bastin.Kryministri albanis si i sharruar per buk me vrap e ne stadium si toc.Ka harru se ca perfaqeson.Nuk del dot nga te qenurit e vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *