Deputeti i PD Gent Strazimiri sulmon Bushatin për emigrantët: Realiteti i Shqipërisë është si në vitin 1991…

Deputeti Gent Strazimiri replikoi me Ditmir Bushatin, dhe shkruan se realiteti i Shqiperise sot eshte si ai i 27 viteve me pare dhe shqiptaret, me numer me te larte se eritreasit, kerkojne azil ne BE.

Deputeti Strazimiri publikoi te dhenat zyrtare, te perditesuara me 24 Gusht, qe tregojne se gjate vitit te kaluar ishin 27 745 shqiptaret qe kerkuan azil, perkundrejt 27 120 eritreas.

Strazimiri e beri kete replike, pasi Shqiperia doli e gatshme te strehoje 20 emigrante, kryesisht nga Eritrea.

Ky vendim u komentua nga Ministri i Jashtem si ndihme ndaj Italise, e cila mikpriti 27 vjet me pare shqiptaret, kur mberrinin me anije ne brigjet e Italise, si eritreasit sot.

Vendimi per 20 rrefugjatet eritreas, zbarkimi i te cileve shkaktoi nje debat te forte politik ne Itali, e perfshin Shqiperine ne mosmarreveshjet e mprehta mes Italise dhe Frances, kritike e ashper e qendrimit te Italise per rrefugjatet.

Ketij konflikti iu referua Strazimiri, kur permendi me ironi gatishmerine e Shqiperise per te marre 20 eritreasit, ne shkembim te mijera azilanteve shqiptare te strehuar ne France.

“Ore sa është data sot meqë 24 gushti i 2018 na quheshka “dikur” ?

Sepse deri me 24 gusht 2018, azilkërkuesit nga Shqipëria rezultojnë nga disafish më shumë deri në disa qindra më shumë sesa azilkërkuesit nga Eritrea…😕🤔

P.S.
Në pritje që Franca të përgjigjet: faleminderit për “favorin” , por na jepni këta 20 eritreasit dhe hajde merrni këta 25.750 shqiptarët që keni dërguar deri me 24 gusht 2018, e që i keni ende këtu…”, shkruan Strazimiri ne rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Deputeti i PD Gent Strazimiri sulmon Bushatin për emigrantët: Realiteti i Shqipërisë është si në vitin 1991…”

 1. Mos more says:

  Strazo koburja! Nuk na the ndonje fjale per ate ing. Strazimirin spiunin me te hereshem te Shqiperise te pakten deri tani? Sa per emigrantet lere Greten te meret.

 2. Kol Tivari says:

  Strazimiri hor I horit
  I verdhe si pjepen kosovet
  E ka kryet si tave lakrorit
  Edhe syte si bire katrovet

  Gungalec si kokrra e ftonit
  Qe perkundet neper gem
  Asht i gjate sa nje thumb patkonit
  I mbrrin kryet te kari jem

 3. gezim selimi says:

  strazikar o driteshkurter Mjere Shqiperia per politikane qe ka ty e me shume te tjere

 4. Johani says:

  Quditem me kete popull se si duron te perfaqesohet nga qifti i strazimirit!!!
  Apo flet ne emer te shqiptareve pa i pyetur fare,nese eshte kjo e dyta ateher turp per ata shqiptar qe i kane dhene voten pse ka qene ne PD,pasi tashme dihet se deputete i ka perzgjedhur lulzim basha dhe quditerisht te gjithe kriminel si strazimiri,ndryshe kush eshte ai njeri normal qe veprimet e tij i quan njerezore,po paloka ju duket njeri normal,qe shkul dhe shkaterron edhe sallen e kuvendit kinse per ta goditur Ramen,po i leme te gjitha keto a e shifni se çfar bajne me qerdhet kjo kategori e poshter qe ska asnje dyshim se eshte skenar i tipit babalja,vetem nje kriminel si strazimiri ka ftyre te del para mediave sepse ka humbur çdo gje qe eshte njerezore,per te qellimi kryesor eshte kthimi ne pushtet vetem per ta riaktivizuar lazaratin dhe drogen e krimin e kete merreni me mend duan ta bajne me kshilltar serbin fazlliq dhe deklarohen se jane shqiptar!!!
  O mjerim o mjerim.

 5. Komentuesi says:

  Nga keta lloj deputetesh nuk fiton pd-ke,se,jane muter qe ta hane dhe te lyejne edhe koken.U be koke tullaci tu jap mend te tjereve kur ai nuk ka per vehte.Eh more Stazo,ke ngelur te ura e Qabese.

 6. Bossi says:

  O debila kereni strazmirin o legenate paguar per komente po shikoni realitetin se e jane pushtuar Cifuter Separdike pushtetin ne Shqiperi me ne krye Ramen te komanduar nga Sorrosi.Te ngrohemi sepo bejne Genocid ndaj nesh

 7. Tirana e Re says:

  Shqipteret, perhere kane vuajtur e po vuajne nga mungesa e dashurise, mirekuptimit ndermjet tyre,kjo sjell mungesen e tolerances dhe mungesen e luftes pa kompromis te se keqes si dhe mungeses se mirenjohes nga ku burojne shume vese, nderkohe me qellim ose jo kultivohet kujtesa e dobet.Duhet vene ne dukje se i pari deputet, qe ngriti zerin pa ndroje ne parlamentin tone shqiptar ishte Gent Stazimiri i cili beri publik emra deputetesh te lidhur direkt me krimin me emer e mbiemer.Kjo per kohen u diskutua u perfol e u deformua ne shume drejtime tendencioze apo konflikesh shoqerore-partiake.E verteta eshte qe ne institucionet shteterore,partiake e ne parlamentin tone, gelojne apo militojne njerez te inkriminuar e te lidhur me krimin.Theksoj edhe nje here qe deputeti i pare,Gent Strazimiri, qe denoncoi ne foltoren e parlamentit shqiptar me ze e figure si dhe artikuloi emrat e atyre deputeteve qe vendin nuk e kishin aty(parlament) por ne burg……..Toronto,ON

 8. Franci says:

  Ky Strazo babalja dhe babalet e tjere te PD e fryjne çdo dite popullin qe sa here jane ne opozite Shqiperine e nxijne dhe e nxjerin te fundit ne europe dhe sapo vijne vete ne pushtet mgjse e çojne ne buze te gremines e njerrin te dyten ne europe fill pas gjermanise.

 9. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

  Indiana Jones i Pe’dese ose i ketije timit me sakt 🙂

 10. hysa says:

  More strazo, po sikur edhe ti nuk je shqiptar i shqiperise por i ardhur si refugjat ketu, apo jo. ashtu sic mendon ti, nqs mendon se ke pak mend, duhet qe jo vetem te mos jesh deputet, por te largohesh sa me shpejt andej nga ka ardhur familja jote. Por sigurisht shqiptaret nuk mendojne ashtu sic mendon ti qelbesire.

 11. anonim says:

  dhe pret pd-ja te vije ne pushtet me monstra te tilla qe besoj e mbani mend me patllake ne brez perleshej me policet per te bllokuar ndertimin e kendit te lojrave per femijet ,me te bukur ne ballkan qe e kane zili dhe gjermanet,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *