LSI: Mesazhi jonë është i qartë, jemi kundra hajdutëve të pushtetit, kulisave dhe pazareve

Petrit Vasili thotë se Lëvizja Rinore për Integrim është kundra hajdutëve të pushtetit, kulisave dhe pazareve.

Vasili shprehet se mesazhi i LRI në Jalë është i qartë, pasi sipas tij ka treguar rrugën, moralin dhe forcën si duhet përballur e keqja.

Ndër të tjera ai shkruan:

“LRI kundra hajduteve te pushtetit dhe shushunjave perqark tij.

Mesazhi i LRI s’ka asnje ekuivok dhe eshte shume i qarte.

Nje pushteti te ngritur mbi droge e hajduteri, dhe moralisht mbi pabesi e poshtersi i duhet goditur ballas dhe pa asnje kompromis.

Si mund te kete nje qendrim tjeter ndaj droges dhe kusarise.

LRI rrezon kulisat e pazaret, e skutave dhe vrimave,duke vendosur betejen ne fushe te hapur ku palet perballe jane e mira dhe e keqja.

Te vendosur tek e mira me force,ide dhe temperament LRI natyrshem ka vene ne hall shushunjat perqark pushteteve te djeshme e te sotme.

LRI ja ka dale ti beje qesharake shushunjat, qe nuk i shqetesojne miliona euro luksi te qeverise per avione e zyra,qe nuk i shqeteson qe 70% rinj duan te ikin nga Shqiperia, qe 50% e shqiptareve duan te ikin nga vendi,por te gjithe shushunjat i shqeteson mesazhi i perballjes me te keqen, qe e than mocalin e te keqes ku shushunjat gjallojne.

LRI na tregoi rrugen,moralin dhe forcen si duhet perballur e keqja,shembja e te keqes ngordh edhe shushunjat.
Te keqiat vijne bashke por edhe ikin bashke….”, shprehet Vasili. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...