LSI: Mesazhi jonë është i qartë, jemi kundra hajdutëve të pushtetit, kulisave dhe pazareve

Petrit Vasili thotë se Lëvizja Rinore për Integrim është kundra hajdutëve të pushtetit, kulisave dhe pazareve.

Vasili shprehet se mesazhi i LRI në Jalë është i qartë, pasi sipas tij ka treguar rrugën, moralin dhe forcën si duhet përballur e keqja.

Ndër të tjera ai shkruan:

“LRI kundra hajduteve te pushtetit dhe shushunjave perqark tij.

Mesazhi i LRI s’ka asnje ekuivok dhe eshte shume i qarte.

Nje pushteti te ngritur mbi droge e hajduteri, dhe moralisht mbi pabesi e poshtersi i duhet goditur ballas dhe pa asnje kompromis.

Si mund te kete nje qendrim tjeter ndaj droges dhe kusarise.

LRI rrezon kulisat e pazaret, e skutave dhe vrimave,duke vendosur betejen ne fushe te hapur ku palet perballe jane e mira dhe e keqja.

Te vendosur tek e mira me force,ide dhe temperament LRI natyrshem ka vene ne hall shushunjat perqark pushteteve te djeshme e te sotme.

LRI ja ka dale ti beje qesharake shushunjat, qe nuk i shqetesojne miliona euro luksi te qeverise per avione e zyra,qe nuk i shqeteson qe 70% rinj duan te ikin nga Shqiperia, qe 50% e shqiptareve duan te ikin nga vendi,por te gjithe shushunjat i shqeteson mesazhi i perballjes me te keqen, qe e than mocalin e te keqes ku shushunjat gjallojne.

LRI na tregoi rrugen,moralin dhe forcen si duhet perballur e keqja,shembja e te keqes ngordh edhe shushunjat.
Te keqiat vijne bashke por edhe ikin bashke….”, shprehet Vasili. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “LSI: Mesazhi jonë është i qartë, jemi kundra hajdutëve të pushtetit, kulisave dhe pazareve”

 1. Ilir Meta says:

  Mesazhi i qarte na hoqen llokmen te ju a heqim

  1. Me bllok ne dore says:

   Mesazhi i qarte.

 2. ce says:

  O mor Cilo ty tka rjedhur truri. Dika LRI -ja se çfarë eshte pushteti dhe korrupsioni, oh pika sa ke rrjedhur, LRI-ja me brekë ne dore neper haremin veror te Jales bashke me naziskinet e Mamurrasit e kane mendjen vetëm tek duci dhe juve ju gënjen mendja kot se me këta cilimilnj mund te merrni pushtetin edhe nese i keni mësuar te perdhendesin ne mënyre fashiste,,

 3. Toni says:

  Cne lshi kundra presidentit me bllok

 4. ai says:

  si tia bejme me hajdutet tuaj qe jane ne pushtetin vendor?

 5. Taras Bulba says:

  Me pazare te ndyta qe ka bere LSI flet ti mor Monik

 6. Alfredi says:

  O PETRIT LESHI PO PSE MENDER PARTIA JUAJ E FAMSHMJA LSI NUK ESHTE NGRITUR MBI PARA TE PALIGJESHME TE FAMILJES MAFIOZE META- KRYEMADHI? ME ÇFARE ESHTE FINANCUAR DHE FINANCOHET KUR STRUKTURAT E KQZ DEKLAROJNE ZYRTARISHT MBISHPENZIME TE LSI NE JO PAK ZGJEDHJE? NDAJ LERI LLAFET DHE AKUZAT NDAJ SIVELLAIT TENDE BINJAK DHE LUT PERENDINE QE KETO STRUKTURAT E REJA TE VETTINGUT, BYROJA KOMBETARE E HETIMIT DHE SPAK TE MOS I HYJNE HETIMIT TE PASURIVE TE META- KRYEMADHIT, APO BURIMIT TE FINANCIMIT TE PARTIVE SE NE TE SEMES KENI PER TE SHKU TE GJITHE JU BASTARDE PLITIKE. TI JE NJE QEN POLITIK I PAGUAR PER TE LEHUR DHE MBULUAR HAJDUTERITE E KOHES KUR KE QENE MINISTER DHE FURNIZOHESHE ME PARA NGA SEJMENET E TU. KE TE FALA NGA USHTARI JOTE I MIRE KLODIAN RJEPAJ.

 7. Germicoku says:

  Dil e thuaj :
  Ku vajti floriri i vjedhur ne kohen kur Kryeminister ishte bashkshorti yt?
  Dil e thuaj :
  Yt shoq,Ilir Meta ,se mbase ia ke harruar emrin, per vidion Prifti -Meta kerkoi specialist te jashtem . Ata e verifikuan e thane : Po eshte e vertet. Pse Meta kerkoi specialist te vendit? Pse ata e nxoren jo te vertet ?
  Dil e thuaj :
  Sa milion euro kushton vila ne Gjirin e Lalzjt ? Po ajo qe ke blere ne qender te Londeres ?
  Dil e thuaj:
  Nga te hujt je akuzuar si trafikante e droges me karrocen e femijeve . A eshte e vertet? Pse nuk e kundershtove kete thenie te ambasadorit Amerikan ,apo te ambasades ,se ndoshta gabohem ,po je e akuzuar ?
  Dil e thuaj:
  Pse uluret per largimin e te rinjeve ,kur femijet tuaj jane jashte shtetit ?

 8. Alfredi says:

  O PETRIT LESHI PO PSE MENDER PARTIA JUAJ E FAMSHMJA LSI NUK ESHTE NGRITUR MBI PARA TE PALIGJESHME TE FAMILJES MAFIOZE META- KRYEMADHI? ME ÇFARE ESHTE FINANCUAR DHE FINANCOHET KUR STRUKTURAT E KQZ DEKLAROJNE ZYRTARISHT MBISHPENZIME TE LSI NE JO PAK ZGJEDHJE? NDAJ LERI LLAFET DHE AKUZAT NDAJ SIVELLAIT TENDE BINJAK DHE LUT PERENDINE QE KETO STRUKTURAT E REJA TE VETTINGUT, BYROJA KOMBETARE E HETIMIT DHE SPAK TE MOS I HYJNE HETIMIT TE PASURIVE TE META- KRYEMADHIT, APO BURIMIT TE FINANCIMIT TE PARTIVE, SE NE TE SEMES KENI PER TE SHKU TE GJITHE JU BASTARDE POLITIKE. TI JE NJE QEN POLITIK I PAGUAR PER TE LEHUR DHE MBULUAR HAJDUTERITE E KOHES KUR KE QENE MINISTER DHE FURNIZOHESHE ME PARA NGA SEJMENET E TU. KE TE FALA NGA USHTARI JOTE I MIRE KLODIAN RRJEPAJ PERFITUESI I PROJEKTEVE GJATE KOHES KUR TI SE KISHE BERE ZVENDES MINISTER SHENDETESIE, POR PUBONTE NE INSTITUTIN E SHENDETIT PUBLIK.

 9. Lomi lsi says:

  Te cohemi mor Petrit per te gjithe hajdutet duke filluar te paret nga ju te lsi-se qe jeni arkitektet e korupsionit dhe hajduterise,edhe kta qe po trajnoni qe te vegjel ne Jale se si te vjedhin sapo te marin nje post. Filloni nga lsi-a dhe te gjithe do ti keni me vete.

 10. Franci says:

  Per çfare hajdutesh flet kjo !Si nuk te vjen turp ti
  dhe bashkeshorti yt jeni kryehajdutet e Shqiperise.Do te jepni llogari per floririn qe i keni vjedhur ketij populli, per masakrat ekologjike te guroreve, per pasurine marramendese me dhjetra shtepi e depozita ne bankat e huaja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *