Nga mali përsëri në det, Meta sugjeron “guidën” e radhës për shqiptarët: Jam në Sarandë, mirëmëngjes nga pishina

Presidenti Ilir Meta prej kohësh duket se ka marrë përsipër edhe rolin e guiderit për të sugjeruar dhe promovuar destinacionet turistike në vend.

Ai ka zgjedhur që këtë fundjavë të pushojë në qytetin e Sarandës ku ka bërë edhe një përshëndetje për shqiptarët.

Me anë të anë të një postimi në Facebook, Meta na tregon se ka nisur ditën herët duke notuar në pishinën e një resorti.

“Mirëmëngjes nga resorti Gjiri i Bukenvileve, Sarandë! Ju uroj një të dielë të mbarë!”shkruan Meta. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Nga mali përsëri në det, Meta sugjeron “guidën” e radhës për shqiptarët: Jam në Sarandë, mirëmëngjes nga pishina”

 1. Xhike says:

  Bej qejf
  Sikur pahuan nga xhepi jot
  Por te pakten.mos e tall popullin qe ne mengjez
  Po nga Sants Quaranta vajte??

  1. Kalec Dega says:

   “Meta nga fshatrat e Skraparit ka mesuar not ne Osum dhe nuk ka frike nga vidjot” “Presidenti ma i mire qe ka pas Shqiperia” – Edvin Rama

 2. Quku says:

  Ik mor debil se na prishe kohen! Me i bukur nje derr i eger!

 3. Ylviu ne gjermani says:

  Te gjithe kriminelat dhe mafiozat ne fundin e tyre qenkan te gjithe njelloj.Ja dhe ky si Saliu po ben.Ne prag te fundit te tij ka filluar te duket si sportiv here ne male dhe rrepira here ne det e ne pishina duke si kampion olimpik e pershendetur njerezit. Ata njerez qe mezi presin ti shohin me pranga ne duar.

 4. timo says:

  Nuk ja thyen dot rekordin Berishës.

 5. #varijanullen says:

  Abaz aliu te qifte te 14.

 6. Graml says:

  Mire e ke mer Lir? Po kush te degjon? Pse luajne vendit ata zavallat e perbetuarit e Jales? Malin ta mbaj vete Liri! Sala burre i poshter dhe i mire – thone keto dite ata duke u pjekur nen kujdesin e Monku-t. Co Vasilin t’ju sajoj ndonje smunllik qe ka nevoj per mal! Ose lere fare, se po shkojne ne mal e po mbeten “partizan” atje!

 7. Flutura says:

  Adoleshentet e lumtur postojne foto plazhi.

 8. Vaiti says:

  Nuk dalin presidentet me brek para popullit o Likekari.

 9. Alfredi says:

  A je tu la bythen me mut npishin o Like?

 10. Tutu says:

  U shofte rraca juaj shtate breza o shlaterruesit e Shqiperise…

 11. lalai says:

  Akoma se ka dredhur ky legeni…..?
  Le që nuk bie rrufeja te haleja e mutit…!!!

 12. Arjan says:

  Like si duken perqindjet kete vit ? Aty do ti lani te gjitha o te pangopur…. Prit se nuk kane filluat akoma dhembjet e lindjes !!!!

 13. Me pelqe per sigurin qe tregon Meta ! D.m.th : Nuk din not ! Noton ne breg ,qe te jet i sigurt ,dhe mos tju shtohet numrit te te mbyturve.

 14. Albania says:

  Nuk ka fajin likja fajin e ka palloshi i gjate ne vend qe ta conte ne banken e te akuzuarve e Boni presidente zgjohuni shqiptare mjaft me te korruptuarit qe Kane 27vjet qe po’ e rjepin kete popull

 15. Shqiperia says:

  Nuk e ka fajin metà fajin e ka kush e zgjodhi presidente e ka fajin palloshi i gjate o popull budalla ne vend qe ta conte ke banka e te akuzuarve e Boni presidente se Jane tè dy te korruptuar o popull budalla

 16. SHQIPETARI1952 says:

  KY eshte PLERE TOKSIKE….si nuk ka nje burre shqiptar qe tju tregoj vendin ketyre morave kanceroz

 17. Konti i Monte Krrabes says:

  Bej qef dhe jeto parajsen e pamerituar, por mos i bej karshillek popullit te shumevuajtur, prej politikes se mbrapshte te hoxhes dhe pordhitikaneve te sotem jemi fundi i botes, ptuuu fares se keqe qe ka mbire ne shqiperi

 18. Don says:

  Mos mendo se uji detit
  pastron krime dhe mekate
  Ska magji per hajdutlliqe
  kot mundohet zotnia tate

  Dhe hajdut dhe me pushtet
  luks i madh bash si i mbretit
  meriton vec tshkosh ne ferr
  a i mbytur ne fund te detit.

  Edhe pse ke vjedh me thase
  hajdut ke te shkrue ne ball
  vidh sa te duash more horr
  gjeja e vjedhur s’eshte hallall

  Shkon dhe falesh ne Tomorr
  qe te lash ti mekatet
  por i larti shenjt Tomor
  tash i ka caktuar fatet.

  Ti e rope dhe e vodhe
  gur mermer te shenjteruar
  vodhe preve me tabore
  por tash ti je hetuar

  Te qetesosh shpirtin tend
  dhe me ankth te mos mbec
  shko e falu per ca vite
  Teqja jote eshte ne Rec

 19. Qemali says:

  Ohu Konti i Monte Krrabes po ti re paske qene me fat e paske rujt titullin aristokratik.Se florinjt e Monte Krrabes i mori Likja me gomar dhe tani eshte bere Konti i Gjirit Lalzit dhe lahet ne pishine.

 20. Kosta says:

  Brekgrisuri i Cepanit vodhi flori me gomar dhe u be Konti i Gjirit te Lalzit.

 21. Xhipja says:

  Jo mer jo kot qaheshim nga Sala dhe Jari sepse ata ishin dhe te bukur ne krahasim me kete.Kane vetem nje gje te perbashket qe kur u vjen ore cfaqen cdo minuta ne media si per karshillek.Jo ore Sala dhe Jari kishin lezet kur visheshin shik alla bebe me shamicken ne xhepin e xhaketes qe do ta kishte zili dhe Sarkozija. Ndersa ky i fundit vishet me te gjitha ngjyrat e Amazones njehershi.Po Moniken ku e con mushka.PRESIDENT PA GARDEROBE.

Lini një Përgjigje te Qemali Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *