PD sulmon Ramën: Populli ka humbur shpresën, “Sulltani” ndjek qejfet çdo fundjavë

Deputetja e Partisë demokratike Albana Vokshi, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka lëshuar një sërë akuzash për kryeministrin e vendit Edi Rama.

Duke marrë shkas edhe nga prezenca e kryeministrit në “Allianz Stadium” për të ndjekur sfidën Juventus-Lazio, deputetja Vokshi e ka cilësuar Ramën si “Sulltan që jeton në luks dhe që ia ka hequr vizën popullit”.

Deputetja e partisë Demokratike nxori në pah kontrastin e thellë mes shoqërisë shqiptare që jeton në varfëri dhe kërkon të emigrojë në masë të madhe, dhe kryeministrit të vendit, që “nuk kursehet për udhëtime luksi dhe për qejfe personale.

“Mbi 60 % e shqiptarëve shohin migrimin si të vetmen të ardhme, ndërsa Sulltani jeton në lluks të turpshëm dhe udhëton çdo fundjavë nëpër botë, për qejf e argëtim, duke frekuentuar restorantet e hotelet më të shtrenjta. Kryeministri ia ka hequr vizën popullit, por tani është koha që populli t’ia heqë vizën Ramës, sa më parë”, shkruan ndër të tjera Albana Vokshi.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “PD sulmon Ramën: Populli ka humbur shpresën, “Sulltani” ndjek qejfet çdo fundjavë”

 1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  U ngrys e gjithë Shqipëria
  veçanërisht, Tirana
  se humbi shpres’ e Popullit
  po shyqyr, e gjeti Albana!!

 2. Ida says:

  Ju e kaluat fundjaven duke bere pune ne komunitet, duke ndihmuar populli e varfer!
  Me falni, ç’fare gatove sot për dreke z.Vokshi?
  Hajde opozite hajde!

 3. Kol Tivari says:

  Ti si kurve je kokrra e njishit
  Her prej hallit her prej qefit
  Rrin tue gri moj grumbull mishit
  Si bretkosa n’grope t’qenefit

  Vec nje pyetje moj Alban
  Po ta ban ty Kol Tivari
  A don gjysmen a te tan
  Ate qe ka nen bark gomari

  1. sabo says:

   Urime Kol poezi perfekte dhe realiste ne pafundesi

  2. plaku qejflli says:

   ΟΗΟ Ο ΟΗΟ-ΟΗΟ-ΟΗΟ!

 4. Shqiptari optimist says:

  Bravo Rama, te lumte, je kollos, qente le te lehin, ti shkon para.

 5. Komentuesi says:

  Jo moj lope holandeze jo! Nuk iheq asnje shqipetar vizen Rames,por juve qe nuk kini ore e minut pa shpifur e trilluar gjera ne kundershtim me iden e popullit.Rama do marin vota me shume se heret e tjera se pd-ke dhe LSI po punojne ne favore te Ps-te dhe te Edi Rames.Jin radikal me shume sa duhet.Genjeni dhe mashtroni ne sy te shqipetareve.Mjere ju do shkoni me dhi ne pyll vitin qe vjen.

 6. Juli says:

  Po pse moj BUCE edhe unë Murator jam . Me një rrogë të ulët dhe shkoj njëherë në vit të shoh BARCELONËN. Dhe jo më ai që është KM.
  Po ti moj BUCE ku i kalove pushimet apo në cvend të botës hoqe qimet e VËRRËS !!!!!!!???
  Po ai SHKËRDHENI i salës me çfarë parash po rri gjithë kohës në KARAIBE ??????

 7. Juli k says:

  Po pse moj BUCE edhe unë Murator jam . Me një rrogë të ulët dhe shkoj njëherë në vit të shoh BARCELONËN. Dhe jo më ai që është KM.
  Po ti moj BUCE ku i kalove pushimet apo në cvend të botës hoqe qimet e VËRRËS !!!!!!!???
  Po ai SHKËRDHENI i salës me çfarë parash po rri gjithë kohës në KARAIBE ??????

 8. xx says:

  BASHA nuk iken cdo weekend ne Hollane.Apo ja pa dhija deles .

 9. Milan says:

  Po ju ben Edi te vrisni veten o llumi i shoqerise

 10. Koço says:

  Po ky Lulëzimi , ky Yrnek i dashurise për popullin e atdhe dashurise , çfarë të sëmës kërkon në emigracion ?! , këta janëbërë turpi i botës , janë tëresisht të neveritëshëm prej qytetareve në mbarë vëndin , do jenë zgjedhjet vëndore tashmë 8 muaj ndajnë , ato që do ndajnë shapin nga sheqeri , Në më të mirët , apo në këta këllirat e Shqupit të Qoftë largut Sahli dhe Hollandezit të Roiturit Lulëzim Ënderimtarit .!

 11. Dan Pyka says:

  O Zot, pse ma nxjerr kete moster perpara sepse sa here e shoh me kujtohet djersa dhe gjaku im dhe mijra naftetareve qe ka pire kjo shushunja. Jame gjeolog dhe kame punuar 20 vjete ne ato Vb nafte qe hypsi i Vokshit (Tartari) u be pronar ne qeverine e sali berishes. Ai i mori ato Vb duke filluar nga Ballshi, Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul dhe Delvina. Po i mori tartari i vokshit dhe u be pronar, jane djersa dhe gjaku jone, i punetoreve dhe inxh. te naftes qe sakrifikuan rende sepse ashtu e donte dhe e zhvillonte partia punen ne nafte, te veshur dhe te ushqyer si mos me keq, kemi braktisur familjet dhe kemi jetuar ne ato kapanonet qe vetem ne dim se cfare kushte mizerable kishte atje, nje pjese u sakrifikuan ne fontanen e Cakranit dhe ne te tjeret morem simptoma qe na shoqerojne gjithe jeten. Pas 20 vite pune ne nafte, krimineli sali berisha na hoqi nga puna dhe u detyruam te braktisim ato vend dhe te punojme neper bote.
  Pra kur vokshi mori dhe vodhi keto vb ja kishte vene vizen popullit, por Rama tani ja paska hequr, ka shume eksperience ne politike dhe me mardheniet me popullin kjo lopcare. Pasi tartarit ju siguruan Vb nga e motra e vokshit qe punonte ne ministri, u lidh me ate grekun dhe krijuan nje kompani menjeher duke i bere prone te tyre keto vb. Greku u be president dhe e transferoj kompanin ne Canada dhe i vuri emrin “stream oil and gas”. Kjo kompani ashtu si cdo kompani tjeter ishte operatore dhe jo pronare ne keto vb, ajo duhet te investonte sipas kontrates dhe te paguante taxat ne shtet. Ajo i shfrytezoj keto vb barbarisht, nuk pagoi asnje taks ne shtet, nuk beri asnje investim ne to, dhe ne fund pas disa vitesh shfrytezimi barbar, dhe kur prodhimi u ule dhe nuk kishin me interese, i shiten keto vb sikur te ishin keta pronar, tek transatllantiku (kompani serioze dhe me eksperience) per 42 milion dollar dhe ky i fundit kur u njoh mire me situaten ja shiti menjeher nje kompanie tjeter fantazem dhe mori leket e tij. Pra sa here shikoj kete vokshin ne parlament me kujtohet kjo vjedhja e pasurive te ketyre vb. dhe kjo ishte nje hajdute e tyre. Sa here qe shoh ate me kujtohen dhe vuajtjet e mija 20 vjecare qe kame punuar ne ato vb ku kame projektuar puse qe kontribuan ne parat qe ka vjedhur tartari bashke me vokshin dhe te tjere te implikuar ne kete loje. Keshtu si ndjehem une sot ma merr mendja qe edhe shume naftetar te tjere ndjehen keq kur shikojme se si u vodhe ajo pasuri dhe si renkojn ato vb per zot qe nuk besoj se do te kene ne ndonje dite. Besoj se nje pjese te kesaj historie mund ta din vetem disa naftetar por jo te gjithe. PRA KJO ESHTE VOKSHI QE KA VJEDHUR GJITHE ATE PASURI KOMBETARE TE VB TE NAFTES DHE GAZIT, PSE NUK I JEP CA NGA KETO MILIONA POPULLIT FUKARA PER TE CILIN KJO FLET SHUME. PASTAJ DHE UNE DHE GJITHE NAFTETARET E TJERE DO TE NA ZERI GJUMI REHAT, SEPSE NE GJITHE JETEN TONE KEMI PUNUAR PER TI VENE ATO VB NE SHERBIM TE POPULLIT DHE ATEDHEUT, KURSE KJO JA VODHI KETE PASURI POPULLIT, E KATANDISI NE KETE GJENDJE DHE TANI I VJENE KEQE SHUME SA NUK I PUSHOJNE DOT EDHE LOTET DHE MENDON NATE E DITE PER ATE POPULL, NUK E ZE GJUMI. Ptuu rrace e poshter kurvash.

 12. Bossi says:

  Dy militante b…q …. kurva te Socialistes lene komebte me emratendryshme pro pederastit cifut bythq… Rama dhe teoadronit te tij Sorros

 13. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

  Populli? c’popull zeza me nje pension 70mij lek dhe me energji qe ju vejn 5-fish per te paguar e qe me pas fillon vjedhja nga sikleti.
  Me popull laskar se i yni veshtire ti gjesh nje kopje ne bote. Lerini laskarin te flere ne paqe se eshte me mire i vdekur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *