Cipras ndryshime në qeveri. Ja katër ministrat e rinj!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Greqia ka një kabinet të ri qeveritar. Kryeministri Aleksis Tsipras ka zyrtarizuar sot ndryshimet e disa ministrave, për t’i dhënë një tjetër impuls qeverisë së tij.

Sipas raportimeve në mediat helene, në kabinet kanë ndryshuar ministri i Ekonomisë, Mbrojtjes së Qytetarëve, ai i Brendshëm dhe ai i Arsimit. 

Ndërkohë që nuk kanë lëvizur ministra të tjerë të rëndësishëm si ai i Jashtëm, Nikos Kotzias, ministri i Mbrotjes Panos Kamenos. Ministrat e rinj janë:

Ministri i Ekonomisë dhe Zhvillimit, Yiannis Dragasagis

Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Olga Gerovassilis

Ministria e Brendshme, Aleksandros Haritsis

Ministria e Arsimit, Kostas Gavroglo

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *