Jari zbardh pjesën tjetër të bisedës me baxhanakun e Pollos në Strasburg

Jari ka reaguar sot fort, pas publikimit të bisedës së Biankut me Bibën në Strasburg:

“Biba u dërgua nga Edi Rama kundër pronave të gruas sime. Këtë nuk ja fal kurë”

Dhe pas kësaj, Jari zbardh bisedën e plotë:

“Të dashur lexues. Jari ju sqaron!

Kjo bisedë është zhvilluar kur unë isha president.

Biseda u përgjua nga baxhanaku i Genc Pollos me porosi timen.

Biba u dërgua në Strasburg nga Edi Rama me porosi të veçantë për të mos fituar gjyqin e pronave gruaja ime.

Bianko e kishte parandjerë presionin e Ramës dhe unë i thashë ma regjistro bisedën të të them çfarë do bësh.

Ja biseda.

Biba: Ça bëhet ndonjë gjë? Këtej si i ke punët?

Bianko: Mirë mo burrë.

Rroga nuk është keq, 20 mijë euro, por kemi problem këtu tek menca e Gjykatës.

Nuk të lënë të marrësh dhe gruan për të ngrenë, vetëm një njeri lejohet.

Biba: Po mirë o burrë, porosit dy racione dhe një paketoje.

Bianko: Ashtu e bëj kur vjen Genc Pollo, se ai vdes për këtë mencën.

Biba: Vazhdon normalisht me Gencin, se keni qenë baxhanakë?

Bianko: Po po, jam ok. Biles më porositi për këto pronat e gruas së Bujarit.

Më tha, shpejtoja pak.

Biba: Emo mire, bë si ta kesh për mbarë.

Por qeveria ka shqetësim këto gjyqet, se kërkojnë shifra stratosferike.

Bianko: Po më latë prapë mua këtu, di unë ça i bëj.

Po më ndërruat, këtu më keni avokt pronash, se i kam gjithë dosjet gati.

Biba: Po mirë të flas një herë.

Mos u nxito sa të të kthej një përgjigje…

Pas kësaj bisede u kuptua se Edi Rama kishte porositur që gruaja ime të humbiste gjyqin.

Por Bianko jo vetëm që luftoi për të, si për vete, por dhe në rastin e pallatit Lulit theu gjithë rregullat e gjykatës dhe e kaloi çështjen për tre muaj.

Kjo tregon se Edi Rama lodhet kot në Tiranë.

Ne kemi Gjykatën në Strasburg”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *