REPLIKAT/ Komentuesi-Ramës: O “dielli” i shqiptarëve, që s’fute në burg askënd që na vodhi. Rama: Mund të tallesh me mua, po kjo nuk të bën burrë

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa nga ndjekësit dhe komentuesit e tij në “Facebook”, pasi ka publikuar sot një video nga rindërtimi i urës së Drojës në Lezhë.

Komentues 1: Faleminderit Zoti Kryeminister per Urat qe po nderton. Ne nuk jemi si disa shtete ne Europe qe i bien urat ne jemi shtet i fuqishem, shtet qe pret emigrante. Rroga mesatare tek ne eshte 250 mij lek te vjetra dhe puna me e kerkuar eshte kamarier fale punes se palodhshme te Kryeministrit i kemi arrit keto stade jetese. Faleminderit o “dielli” shqiptareve. Edhe kur u thua shqiptareve qe ata te paret vodhen dhe ne po lajme borxhet e atyre prap je i madh. Se nuk fute asnje ne burg nga ata qe vodhen shtetin por thjesht fute disa hallexhinj qe spaguanin dot dritat. O Gjigand o i gjat ✌️✌️🇦🇱🇪🇺🇺🇸

Edi Rama: I dashur! Nuk me vjen keq per kete mesazh talles, po per faktin qe ti me siguri kujton se jo vetem ke te drejte, por edhe ke shkruar diçka vertete therese! Me vjen keq sepse se pari, nje pune e mire, e madhe apo e vogel, respektohet nuk perqeshet dhe kjo eshte nje pune e mire, do ti s’do ti!

Se dyti, rroga mesatare ne Shqiperi nuk eshte 250 mije leke, minimalja po dhe jo shume vite me pare ka qene 150 mije leke! Eshte pak? Patjeter qe eshte pak, madje shume pak, por ti duhet te mesosh se rrogat nuk rriten sipas nevojes po sipas mundesise dhe vendet nuk i zgjerojne mundesite e tyre sipas deshires, po me mundime te medha per vite, dekada e madje shekuj te tere!

Se treti, ti duhet te mesosh se ne sistemin ku jetojme, kryeministri nuk fut dot ne burg askend, sepse ai drejton pushtetin ekzekutiv, nderkohe qe pushteti gjyqesor nuk varet as nga kryeministri e as nga qeveria. Keto duken te thjeshta, po duhen mesuar, sic duhet mesuar edhe qe asnje hallexhi s’ka shkuar ne burg pse s’paguan dritat apo qe Reforma ne Drejtesi eshte pergjigja per hallin e zullumeve te pandeshkuara, por nuk behet sa hap e mbyll syte, e te tjera e te tjera…

Nuk po te lodh me shume se ne talljen tende ka edhe te tjera shprehje te mungeses se dijes e te informacionit, por nje gje besoma: Mund te lozesh me telefonin e te tallesh me ke te duash, edhe me mua, sa te duash, asnje problem, por kjo jo vetem nuk te ben me burre, me te mençur, me te afte, po perkundrazi, te pengon te behesh ndonjehere i atille. Qofsh mire e paç fat🤗

Komentuesi 1: Edi Rama flm per repliken por te gjithe e dime kush ka te drejte ne kte koment. Rinia gjithmone ka te drejte KM 😉✌️

Komentues 2 : Punimet i kam pa nga afer jane shume cilesore nuk ka shance te shembet me, por falenderojme fabriken qe po e ben me leket e veta dhe perfitojme dhe ne.

Edi Rama: Pyetja nuk eshte asnjehere ne keto raste ku u gjeten leket per ta bere nje veper publike, po si organizohet e sa cilesore eshte puna ndertuese dhe ne kete drejtim (edhe ne kete rast), me lejo te te them qe Ministria e Infrastruktures dhe Energjise ka rol kyç, ne te mire e ne te keq! Shembuj per te keqen ke plot, per te miren do kesh gjithnje e me shume😊

Komentues 3 : Je i vetmi kryeminister qe publikon punet qe behen me leket e popullit bravo ,shpresoj qe dronin ta kesh bler me leket e tua apo ja more hua Sales ( dronin )😎?

Edi Rama: Rrofsh se me bere te buzeqesh🤗 Kryeministrat nuk dallohen se kush i ben punet me leket e popullit dhe kush me leket e veta, po kush i ben mire e kush jo punet qe kudo ne bote behen me taksat e qytetareve! E dyta, kjo puna ketu per shembull, nuk eshte bere me leket e popullit, po me leket e nje kompanie ne ate zone, po pyetja ime eshte, cfare te shqeteson ty kur shikon pune te mira qe behen?! Dhe e fundit, vrite njecike me shume mendjen per dronin, se nuk i ke rene pikes😂

Komentues 3: Hahaha o z.kryeminister mua nuk me shqetson gje po thjesht dhash nje mendim dhe punet e mira nuk behen per se dyti e treti. Sa per dronin kemi plot ne perderisa ja çuam nje dhurat Serbise 😊.Po nese suksese ne jete e pune 

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi-Ramës: O “dielli” i shqiptarëve, që s’fute në burg askënd që na vodhi. Rama: Mund të tallesh me mua, po kjo nuk të bën burrë”

 1. "Pshatari"..qe te PERMBLEDHE says:

  z:Rama..ASKUSH Nuk Tallet me ty…te pame si “Zgjidhja e Mire” NE mese te Keqijave..por..Njerezit kane te Drejte te te Pyesin se me “Jopingat” e tua “Sexi” jane Ngopur.
  1-Nuk na u thau:C´fare u be me Drogen qe u kape ne Durres??Kush eshte Fajtori ??Apo nuk e keni kapur Akoma???
  2-C´fare u be me “Babalen”???Vetem kqa Kerkoj “STREHIM POLITIKE NE KOSOVE”???Shikoni se jeni bere me te verte Qesharake??
  Degjojme Ulerima nga te Gjitha anet e Politikes..aq shume sa NA “Ngjethet” mishte edhe neve “Miletit”…themi se ata tani do te “Theren” me njeri Tjeterin…dhe Zoti na Ruajte dhe i mbane Doren Monika-Karaputanes, se pas Kepuces mos na Hedhe ndonje “Bumje”…dhe jo vetem, ,…por Uleret se “DO TE TE HEQE ZVARRE”..por kthe Rruge sa seshte Vone….(Shantazh I PASTER)…dhe degjojme dhe degjojme
  te shara me Libere Gjysheje..ect..DHE PRAPE SE PARA NUK SHIKOJME ASNJE TE DENUAR Qofte edhe SIMBOLIKISHTE..edhe @BALLIU
  thame se tani eshte kapur “Keqas” me Bashen DO TE SHKOJNE NE GJYQE..do te “Theren”..dhe pordhe..Mediatike dhe asgje tjeter…
  dhe te Njejtet Politikane qe hane e pine dhe Tallen me ne Fukarenjte..PRA KESHTU RAMA:Nuk kemi te Drejte TE PYESIM????Ku jeni…??
  DHE C´fare Beni??Apo vetem kur vjene Puna per Votat tona ATHERE JENI TE GJITHE “PATRIOTA”-“ATDHETARE” TE PERKUSHTUAR DHE DHE..te Shurrosur dhe Dreqosur..sepse NUK KENI MORAL-DHE PRINCIPE POLITIKE..POR MOS KUJTONI SE DO TE NA GENJENI GJITHMONE..prandaj:BIERI “CEKICIT”SA SESHTE VONE.lol

 2. Azio says:

  A keni pare ndonje koment me njerzit e thjeshte te ish kryeministrit Sali Berishovicit,me nje afersi teper shoqerore se komentet dhe pergjigjet e Edi Rames,drejtuar atyre even qe bejne kritika,qe mundohen te tallen,apo te ngrene probleme serioze qe ndihmojne qeverine?
  Kurre,as edhe nje here.
  Sepse ata qe mundoheshin te kritikonin ate ISHIN krye kriminel,do te kishi pasoja te tmerrshme deri me humbjen e jetes.Kete e dine te gjithe pa perjashtim.
  Ja pra Ky eshte ndryshimi I madh e cilsor midis Vicidolsit dhe EDI RAMES.

  1. Komentuesi says:

   Azio! Bravo.Koment shume i mire dhe i drejte,i llogjikshem.Ndryshim i madh midis ish kryeministrit Berisha me kryeministrin aktual Edi Rama.Po te benin replika me Berishen,do kishin ngren koqen e plumbit nga nga vrasesit me pagese te Saliut,kurse Edi Rame me ate theshtesin dhe pa u ngutur e pa u ofenduar nga njerez palaço e te paedukuar,ai u kthen pergjigjen me modesti,si shok dhe jo si kryeminister.Ne i urojme kryeministrit Rama,suksese ne detyren qe ke,dhe mos degjo shume se ç’thon llafezanet,qe çirren gjithe diten si ujqer.Eshte kryeministri me i mire deri tani.

   1. zhaku i pamposhtur says:

    Po ju langaraqët e Ramës kujtoni se do ta mbroni duke e krahasuar me saliun??ai çorapekuqi juaj dhe saliu ngjajnë si vëllezërit siamez ose si dy pika uji. ..që të dy janë sharlatanë antishqiptarë dhe njerëz pa karakter. ..tani kujtohet ky rilindasi juaj të thotë se kryeministri nuk fut njeri në burg?? dikur ulërinte dhe e akuzonte saliun për vjedhje dhe krime dhe e kishte kërcënuar me burgim kur të vinte në pushtet. ..si i harroi gjithë ato akuza?njeri i pështirë. ..butakë. ..të tillë jeni edhe ju militantët e tij…njërëz të neveritur që nuk ngurroni të dakordësoheni edhe me djallin vetëm e vetëm për një vënd të shurrosur pune në administratën e qelbur të edi ramës. ..çorapekuqi është përgjegjës për 21 janarin pavarësisht se vrasjet i bëri sali kafsha. ..edi e ngriti turmën dhe vetë u struk kafeneve për të pritur çdo të ndodhte. ..himni jonë kombëtar e thotë shumë pastër :prej lufte veç ai largohet/ që është lindur tradhëtor/ kush është burrë nuk frikohet/ por vdes por vdes si një dëshmor. …hmm mm çorapekuqi që drejton kryengritjen nga lokali. ..asnjë gjë nuk është e rastësishme ky popull tamam e meriton këtë kryeministër çorapekuqi. ..

  2. ...rrofte timonieri, lali Eri dhe Anastas pederi says:

   Bravo Azio. E fitove tasin me pershesh per sot.

 3. NNP says:

  NJEREZ! Jini vigjilent! Mos u merrni me K/ministrin tone se do ta hani!

 4. Bregdeti says:

  Nuk e ka mesuar qe ne fjalorin Shqip existon dhe fjala ‘Me fal” k/ministri jone.
  Vetem per te mburrur di,se kur vete dicka gabim, e kerkojme fajtorin ne Kine.
  Eshte semundje “Mediterranean” te mos kerkosh falje, s’ka faj Edi.

 5. Lee lee says:

  Ca behet .Erdhen dritat

  1. syri blu says:

   Ci do dritat , me mire mos te kete drita . se po te kete do gjesh ne dhomen e mamase tende kepuce te huaja ………

 6. tepelenasi says:

  PSE DEBATONI ME KETE MASKARA,ME KETE SHKERDHATE,,SHAJENI PLEHREN,,,I LARGOI TE TERE SHQIPTARET NEPER EMIGRACION DHE NGRIFET SI GJELI MAJE PLEHUT DO MARR 20 VETA,,,KURSE 400.000 VETA QE IKIN NGA SHQIPERIA S’KA PROBLEM,,,350.000 APLIKOJNE PER LLOTARI AMERIKANE ,,PUNESIMI NESHQIPERI ESHTE ZERO,,KURSE KY HORR PASUROHET ME ZAMIR MANET E TIJ,,,HAJT SE KE PER TE MARRE PRAPE VOTA QENEF….////

  1. star says:

   Tepelensi qe shkruan qenef !!!!!!!!!!!!!!!

 7. mmoisiu says:

  Po ckeni qe i bini ne qafe KM ,ai ishte dhits dhe sidomos pas grushtave qe hengri nr 96 nga bandat e Saliut dhe tani qe ka gjith shtetin ne dore akoma nuk i ka dale frika ,po kur ta sulmoje Vucici nga do ja fusi vrapit ,apo do therase Nato Nato dhe ishalla eshte ndonje shqiptar aty dhe ti thote Nato sateme !
  Po jepja ndonje tjetri te PS more qe ka zemer te bej detyren,dorzoji celsat e pushtetit, flm thuaj qe me besuat por une nuk isha njeriu i duhur !

 8. Toni says:

  Edo mir plako?

  Po mnjigjove po do mnigjosh ama, mos i hyp mo çarterit, por merr nji dru e thuja brinjet kti populli te lig te piset e te shemtuar.

  Njerez pa memorje, bjeru me dru mer vlla, kta smajn men gjithsesi.

  Po thyja brinjet ama, te lutem shume.

  Hajde rrofsh

 9. Emigranti says:

  Me vjen keq or kryeminister qe gjithmon me komentusit perdor te njejtin stil : I shan dhe ofendon. Per arritjet qe ka qeveria jote vetem ti flet per arritje. As nuk kemi pare e degjuar per keto arritje. Investimet nuk jane arritje por jane para nga populli qe ti harxhon per te pasuruar njerezii oligark qe ti ke rreth vehtes. Per sa i perket nxjerrjes para drejtesise te hajdutve mjaft e bere popullin budalla. Eshte detyre e jotja dhe e qeverise tende qe te bej denoncime ne organet e drejtesise per ata qe kane vjedhur popullin dhe shtetin. Denoncimet duhet te behen mbi bazen e fakteve. Drejtesia qe te mirret me ata do padi nga ju.

 10. Martini says:

  Nuk ka kuptim qe Edi Rama ka 5 vjet qe justifikohet se qeveria dhe pushteti nuk te arreston dhe te fut ne burg.Eshte me e ndershme te thote se qeveria fut ne burg vetem ata qe meren me droge vjedhin energjine bejne aksidente rrugore bejne zhurme e dehen dhe asnje tjeter….Po.qindra dhe mijra punonjes policie tatimore audite.revizore e shume struktura represive.qe paguhen nga taksat tona.PoDrejtoria e policise kriminale.SHKB sektoret e krimit eknomik financiar antikontrabanda ato te krimeve te vjetra? Po per Gerdecin 21 janar97 firmat piramidale.vrasjet e personave publike djegiet dhe shkaterimet e objekte te rendesish per rrugen e kombit etj per.5.vjet asnje prove te re nuk eshte siguruar qe te rihapeshin sipas ligjes keto procese. Cfare zbuluan ” heronjte” qe drejton ti ne keta sektore me ne krye Saimir Tahirin e Arben.Ahmetajn e qe me pare ishin fshehur nga Saliu dhe prokuroria e gjykatesit kriminela te tij..Pse jane paguar keta persona te majmur si derrat.qe sdine ku ti.fshehin pasurite e tyre e bashkepunojne pothuajse hapur me elementin kriminel qe.duhet te arrestonin .Keta birbo qe ti i paguan po ti conin prokurorise ose gjykates qofte dhe keta te koruptuar PROVA apo materjale te sakte nuk ka kelysh kurve prokuror apo gjyqtar sado hajdut e kriminel te.jete qe te mos.arrestoje hajdutin te korruptuarin shpedoruesit shkelesin e tenderave vjedhesin e pasurive publike etj.Ska nga ja mban.Jo ata kane.si qellim te pasurohen jo te kryejne detyren.Me thuaj nje rast kur policia jote etj kane zbatuar ligjin per arrestim.ne flagrance per keto krime.Lexo vetem kodet kryesore te procedurave shqiptare dhe kompetencat e ministrive dhe organeve vartese per ta kuptuar se ke 5 vjet qe po ja fut kot.Ne ato kode ka nene qe parashikojne penalitete edhe per shkeljet dhe justifikimet 5 vjecare te tuat.

 11. sapa says:

  Qindra e mijera shqiptare qe kishin shprese para pese vitesh se ky njeri do bente shtet duhej te ishin te vetedijshem se kush vjen ne pushtet nga hajdutet nuk mund ti denoje ata perkundrazi i shperblen ata dhe faktet jane te pamohueshme dhe qendrojne ne fronin me te larte te shtetit!Cdo levdate qe mund ti behet ketij ose jane militante ose nuk e kane idene fare se si mund te jete shteti i vertete.MIjera shqiptare kane perjetuar ne kurriz eksperiencen e hidhut te shtetit te Saliut dhe po perjetojne edhe te ashtuquajturin shtet te Rames ne kurriz.

 12. Emigranti says:

  Edi Rama eshte qenia me bastarde e kesaj bote.
  Eshte politikani shqiptar me i shpifur i te gjitha koherave.
  Se shpejti ai do te perpiqet te largohet nga nga Shqiperia sikurse beri Fatos Nano, paraardhesi i tij qe te gezoje me Linden diku ne
  boten e qyteteruar parate qe u vodhi shqiptareve. Prate mund te gezohen more pseft, por jo besimi qe te dhane shqiptaret e
  masakruar prej fatit te tyre.
  Nuk do te kete vrime miu per ty, fundi yt do te jete Ferri vete!

 13. K A Z A N I S O C I A L I S T says:

  Si badisha para kompiuterit 😛 APPLE SUCKS!

 14. luka says:

  Ky “Tepelenasi” qenka per ti ngrit nje monument mu ne mes te sheshit e ti boj karshillek ene Skenderbeut. Ky po, i mençur shume, patriot i vertet dhe demokrat deri ne palce. Ky e paska kuptu se si drejtohet nje qeveri dhe qeveriset nje popull. I paskan bo fajde leksionet e SHQUPIT, TE FOLESË SË KRIMINELEVE QE SHKATERRUAN VENDIN DHE VAZHDOJNE E HANE M….TANI!

 15. Virusi says:

  Ca ke or tepelenas qe shkumbon. Semos tani, shqiptaret kane qe me 1990 qe po ikin. Po je pa pune pse nuk takon Termetin, pini nJe kafe dhe qaj hallet me te. Provoje njehere, thone se ai te mbaron pune. Mund ti kerkosh dhe nje kredi per te blere nje tufe delesh. Pastaj te kryeministri.

 16. Meço says:

  Më bëhet qejfi,kur ngulet,”qoftë edhe një gozhdë, e jo më kur ngrihet një urë apo shtrohet një rrugë.Por nè pensionistët që jemi
  25 përqind e popullsisë,nga që s’na ka ngelur shumë kohë,duam të shohim edhe ndonjë ngritje pesioni,(diçka më shumë se 4-5 kafenë muaj).NÉ,”Lepurit i themi frikacak,por shpejtësinë nuk ia mohojmë”.Janë bërë edhe gjëra të mira,por për né,që mendohemi dy herë për një kafe,kemi nevojë për më shumë vemendje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *