Sekretari me Jashtë i PD zbulon autorin e audio-përgjimit, baxhanakun e Genc Pollos: Ledi Bianku është për t’i hequr kapelen

Ish- deputeti demokrat Gerti Bogdani ka reaguar pas audio-përgjimit të publikuar ne media, ku pretendohet se qeveria ka shantazhuar gjyqtarin shqiptar në Strasburg Ledi Bianku, për bllokimin e çështjeve të pronave.

Ai akuzon kryeministrin Rama dhe “emisarët e tij” për një qëndrim mafioz ndaj pronës dhe shpreh mirënjohje ndaj gjyqtarit Bianku.

Reagimi i plote i ish-deputetit Bogdani:

…ne te gjithe kete histori llumi e shantazhi, ajo qe po mbetet jashte fokusit eshte qellimi per te cilin Rama dhe emisaret e vet i bejne shantazh, presion, joshje gjygjtarit te Strasburgut!!! …

dhe ky eshte qendrimi qe kjo qeveri ka per pronen dhe pronaret, ky mafioz pronash pseudo-socialist ne fasade, po kapitalist grabitqar ne thelb, te cilet edhe kur kane vendime te ligjshme nga Strasburgu nuk do t’i demshperbleje!!! …

Kjo eshte nje nga shume bemat e gjemat qe po ben me pronen e pronaret sot qeveria, qe nga bregdeti e deri tek Teatri e kryeqyteti!!! … prona qe njehere e nje kohe ia mori PPSH-ja, ndersa sot po ia gllaberon PPP-ja!!!

PS. Eshte per t’i hequr kapelen per qendrimin dhe integritetin gjygjtarit Bianku, te pakte ka ende shprese per sa kohe ka ende njerez te tille, edhe pse fatkeqesisht numerohen me gishtat e duarve!!!

 

12 komente në “Sekretari me Jashtë i PD zbulon autorin e audio-përgjimit, baxhanakun e Genc Pollos: Ledi Bianku është për t’i hequr kapelen”

 1. Gerti Gertushi breket i mbushi says:

  O Gertushke e Pedes. A vazhdon ti xhelosesh floket per ti bere perpendikular me koken tani qe Basha te futi hurin??? Ate me bej kujdes se dukesh sikur ke gelltitur okllahine thone andej nga Korca.

 2. Shqiptari says:

  Bravo Bjsnku, e ke hallan rrogen 20 mije euro ne muaj.

 3. Hfjfjfjd says:

  S’di si shkruhet “gjyqtar” e merr mundimin e flet. Ca eshte kjo “gjygjqtar”?!

 4. skrapari says:

  keta spiunet e pd,po na bejne qe te na vije turp qe kemi qene
  dikur simpatizante te kesaj partie.keta ja kalojne edhe cimkave te
  sigurimit te shtetit.po na ngjallin friken e tyre sepse ne cdo vend
  kemi frike nga pergjuesit e pedes.edhe kur te bejme seks me dashnoret do ju therrasim
  ne emer te gruas sepse na pergjojne dhe na shantazhojne.

 5. On says:

  Me iku respekti per kte Biankun te pergjosh shoku turp spiunet e Everit 80 leksha… turp do ta perdori te mari azil politik ktu do jemi

 6. Gri says:

  Ky Sekretari zbulon Ledin, Ledi pergjon duke azbaxuar me kodin e miqesise dhe konfidences, eyj etj Pra: pune spiunesh e njerzisdh pa integritet!
  Ledi po Lulin e ke pergjuar kur bisedove per pallatin 14 milionesh qe i mori nga parat tona dhe ne saj te ” ndershmerise” tende? Phtu rrace muti ti dhe Sekretari i jashtem?
  Ledi a te erdhi mire qe ky Sekretari te zbuloj? Sepse te gjithe tani po thone qe je burre i keq dhe spiun .
  Ledi me vjene keq por je ndyresire gjigande e Shqiperise! Je plehra me shembullore qe kam njohur!
  Rregullo statusin e emrit Ledi tek ndonje org. LGBT!

 7. rroku says:

  U ngjall ky Bogleshi….

 8. Gjysem analfabetet e saliut! Nuk dine te shkruajne shqip! Servile dhe mercenare te peshtire!

 9. Komentuesi says:

  Nuk paskan pune tjeter keta te pd por meren se si te shpifin e te sajojn gjera te paqena kundra qeverise dhe Edi Rames.Zgjedhjet po afrojne dhe pd me LSI do dali bllof,te turperuar se po sillen shume keq.Te gjithe manovrat mafioze te opozites,te Saliut dhe Bashes e Baxhelles se LSI,i kupton populli,dhe do ju verin feste sipas kokes.As nje vote.Qenkan te trashe,si nuk e kuptojne se me keto akuza,ata, rendojne vehten.Me keq e gjeçi.

 10. Pensionisti says:

  Na i thoni me emra kush kaperfituar prona nga strasburgu .Na jepni emrin e nje qytetari te thjeshte.Deri tani vetem per palitikanet kemi degjuar qe kane perfituar pronat nga Strasburgu.

 11. Drejtesia pa Parti says:

  O Mero,
  keta Rilindiotet po na i shpifin fare! Njelloj si Trump, qahen pse u pwrgjuan, jo pse vete ata, trumpistet, shkelen ligjin!
  Rama ndaj e sulmoi mac Donakdin: se ta shpif me amoralitetin, si ai!
  Gazeta kete pune ka: te verifikoj nese Zyrtari e di dhe a e zbaton Ligjin apo jo.
  Kamunisti e urren Pronen Ptivate dhe e shkel interesin e Privatit. Kurse Social demokrati e respekton me ligj.
  Rilindidiotet provojne se jane ish komunistet. Kaq. Ndaj duhet nderuar pwrgjimi j tyre.
  Eshte edhe Autokritike e pd-isteve: as ata nuk e respektruan Pronarin, mbase nuk do sillen me si dikur!!!
  Njeri tjetrin pergjojne, Strasburgun njoftojne, shqiptaret fitojne, apo jo Mero?!

 12. toni says:

  me vjen keq qe njeezit ,populli nuk e denon nje veprim te tille te pushtetareve , ne nuk behemi pale me popullin qe nuk e mbron askush por i japim te drejte pushtetareve qe po na pine gjakun. edhe kue dikush del dhe ia perplas te verteten ketyre qeveritareve ashtu si ka vepruar ky zoteri Ju o te mjere perseri kunder mjafton te hani buk thate dhe PS te jete ne pushtet edhe pse po ju merr buken e gojes , pronen dhe femijet po u ikin emigrante nga syte kembet .Sa te kete njerez te tille keq e me keq ka per te shkuar ne kete vend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *