VIDEO e rrallë: Kur gjyshi i diktatorit korean vizitonte Shqipërinë dhe takohej me Enverin

Ne mesin e viteve ’50 Kim Il Sung (gjyshi i Kim Young Un, diktatorit te sotem te Korese se Veriut) vizitoi Shqiperine dhe u prit nga personalitetet me te larta te vendit…

Kim Il Sung ishte lideri suprem i Korese se Veriut nga viti 1948 deri ne vitin 1994…

Shihni pritjen qe iu be ne Shqiperi, por edhe ngjashmerine qe ka me nipin e tij qe sot drejton Korene e Veriut.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO e rrallë: Kur gjyshi i diktatorit korean vizitonte Shqipërinë dhe takohej me Enverin”

 1. lola says:

  Atehere quhej kim Ir Sen.
  Ruajeni origjinalitetin historik. Se eshte kulture .
  Mos u beni te gjithe katnare si Saliu.

 2. ME EMER says:

  ZOTERINJ GAZETARE , KY “MILET” QE SHIHET ,THONI TE JETE I MBLEDHUR ME FORCE NGA “DIKTATORI” ..?.. ENVERI ISHTE NJERI I ZOTIT , QE E “SOLLI” ZOTIN NE POPULL ..! VETEM NE ATE SISTEM POPULLI U BE ZOT I FATEVE TE TIJ ..!.. POSHTE ZEMER ZINJTE , “FLAMAT” E POPULLIT ..!

 3. Virusi says:

  Ce lidhte me koren kete kar. I ra azis kryq e terthor, vajti ne kore, rusi, kine e vietnam dhe nuk shkoi njehere ne Evrope, ne itali apo France.

  1. Toni says:

   Benin gara kush vriste me shume nga populli i tyre Kimi apo Enveri. Dhe secili u lavderonte duke qeshur sipas menyres se tij

 4. Sal demokrati says:

  Shum i sigurt ne vetvete duket.
  Nga body language sillet sikur ai esht bosi.
  Mehmet Sheh “trimi” ju perkul me trup.
  Enver Dulla gjithashtu nja dy milimetra me posht Sungut.megjithse esht me i gjat dhe duhej ta fuste n rrenj katrore xhuxhin.Dulla,Teper i dashaqeshur si bjondin hollivudi e duke u puth me dashni dashnoresh e jo si burr shteti me musteqe. Edhe n podjum i dyti mas Kim Sumes dul.Si zvendesi pas shefit.

 5. Eraldi says:

  Italia dhe Franca ishin vende kolonizatore or ti cun.Enveri u lidh me vendet qe kishin si ide pushtetin absolut teresisht ne duart e popullit dhe ku marredheniet ndermjet vendeve ishin vellazerore kurse ne vendet qe permend ti pushteti ishte ne duart e mafies dhe borgjezeve dhe raportet midis shteteve ishin me te futme.Dukesh qe nuk je i lexuar dhe kenduar po sot qenke dhe njeri i padale.

 6. skrapari says:

  Po me xhaxhan e Saliut ehte takur Enveri ? Me sa di une, po ! Ka dhe nje foto. Botojeni!. Mos valle ndaj edhe Saliu shkoi ne shtepine e Enverit?

Lini një Përgjigje te Virusi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *