Ekzaltimi i shtypit grek me krizën turke: Turqisë i erdhi fundi

Kriza e lirës dhe përplasja mes Turqisë dhe SHBA është këto ditë një nga temat e preferuara të medias greke.

Përgjithësisht ato po sillen ngjashëm me mediat turke gjatë krizës ekonomike greke.

Disa nga titujt dhe qëndrimet shprehin një lloj ekzaltimi dhe ndjesie revanshi.

Në këtë foto, titulli kryesor i kësaj gazete greke është: “Erdhi fundi i Turqisë”.

Greqia dhe Turqia prej dekadash janë në konflikt të ashpër me njëra-tjetrën dhe pavarësisht vizitës së Erdogan në Athinë, gjakrat mes tyre nuk janë ulur.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ekzaltimi i shtypit grek me krizën turke: Turqisë i erdhi fundi”

 1. babo says:

  Po juve “ç’u pret” për Turqinë…???!!! Debila turkoshakë…, bëni si bëni dhe “e nxirrni kokën”, si nëpërka…!!!

 2. Stambolliu says:

  Rrini urte kurvat e Peloponezit se do tju shkerdhejm prap po qe nevoja sic ju shkerdhyem 500 vjet neper Haremet tona dhe akoma nuk ju ka dale “dhimbja” e hamshoreve turke edhe sikur 1 turk te mbetet ne kete Bote juve do tju shkerdhejm perseri perseri dhe perseri deri sa tju dalin syte kallup e te dhjesni nga goja si dikur 500 vjet baxhellat e Egjeut

  1. Krio says:

   po ti je shqiptar. pse merzitesh kur shahet turku

   1. Stambolliu says:

    Po ti je shqiptare pse merzitesh kur shahet greku ….

   2. Mo says:

    Nuk eshte aj shqiptar. Eshte turk qe flet shqip!
    Dhe i maqedonise veriore duhet te jete!
    E di cfar me tha iher nje shqiptar ama shqiptar tamam i maqedonise?
    Statistikat e banoreve ne maqedoni jan te sakta kur thone qe kombesie shqiptare jane 20% sepse pjesa tjeter e 20% kaluan ne turqizem.
    Prandaj mos u acaro me tipa si ky se kan mesu ne shkolle shqip dhe jan mbajtur deri para viteve 90a si shqiptar ndersa tash me ergoganin u ben turq. Ne t‘bahen edhe grek e cfar te duan ama ti Kriu, mos u merzit me tipa te tille. Mire? 😃

  2. ilir detari says:

   E eger menyra se si je shprehur miku im.per thelbin e asajj qe ke dashe me tgene jam 100% me ty

 3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane identiteti i Turqise ne Shqiperi , Evrope e me gjere..........'' says:

  TELOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSS…………..dhe bashke me ta edhe sumqiret e Zike camit!

  1. Mo says:

   Cja fut kot dhe ti. Ste mer vesh njeri. Ik e blej naj hashash e kape nje cep qe mos te percellon dielli se shpi sbesoj qe ke 😞
   Po hajt mo se dhe per ty do vijn dite te mira. Shpresen mos humb! Mire?

 4. Izmir says:

  Ja dhe morracaket e BE-se.

Lini një Përgjigje te Mo Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *