“Miku” i pabesë Denarit si shërbëtor i bindur i Lulit

Nga Enver Metalla

Dita e sotme më bëri të mendoja edhe njëherë mbi pisllëkun që mbjell politika e cila shkatërron miqësi të vjetra për pak përfitim të momentit.

Linte një shije e shëmtuar të lexoje historinë e një përgjimi që një mik i kishte bërë mikut në një kafene.

Një gjyqtar i kishte bërë një përgjim mikut të tij për ta çuar më pas në furrën e propagandës së Partisë Demkratike që kryetari i kësaj të fundit të kishte me çfarë të tregonte se ishte kthyer nga pushimet.

Ledi Bianku, gjyqtar në Gjykatën e Strasburgut, ishte personi që ishte ulur në një kafe pranë gjykatës, me mikun e tij Denar Bibën. Ishte vetëm ai dhe Denari, ose e thënë ndryshe, ishte ai dhe ‘viktima’ e tij politike të cilin e uli si mik në kafe dhe u ngrit me përgjim në dorë për ta dërguar të partia që të bënte pjesën e saj në telenovelën e radhës, si vazhdim i “BABALES”.

Ledi, kunati i deputetit të PD-së, Genc Pollo, i dha sot Bashës një top ta gjuante në portën e Ramës edhe pse, ishte një top me një trajektore që kurrësesi nuk shkonte në portë. Kjo jo për faj të përgjuesit Bianku, por për shkak të një tradite dështimi nga ana e Bashës sa herë tentonte të gjuante me top të montuar. Kunati i Pollos e bëri më së miri punën e tij.

Ai përgjoi mikun e tij duke e prerë në besë dhe coi përgjimin në makinerinë e montazhit në SHQUP. Fakti që këta të fundit mund të kenë çeduar në montazh, nuk është faj i atj që përgjoi.

Thënë këtë, lajmi nuk ishte përgjimi-montazhi-botimi i një bisede që pretendohet se është marrë copa copa e nxjerrë nga konteksti. Lajmi në gjithë këtë mesele është pafytyrësia e një gjyqtari, i cili për t’i shërbyer politkisht kunatit, përgjon një mik.

Nuk po i hy fabulës së besës së shqiptarit apo prerjes në besë e mikut në tavolinë, sepse ai që e ka bërë atë gjest, do të qeshte teksa do e lexonte. Por, është kulmi kur mendon se me çfarë profesionistësh kemi të bëjmë, kur shohim se sa të verbër i ka bërë politika.

Denar Biba ishte sot viktimë e një “miku” që në fakt është pasqyra më e mirë e opozitës në Shqipëri. Ledi, kunati i Gencit të Bashës, sot u tregua i paskupullt duke përgjuar një mik që pastaj ta bënte çorbë për qentë e politkës. E kjo që ka bërë Ledi sot, është në fakt veçse filozofia e PD-së, e cila as se rruan e as se qeth për hallet e qytetarit, por rri e mendon si të krijojë ndonjë skenar për të thënë që Edi Rama është burrë i keq.

Partia Demokratike dhe gjyqtari që përgjoi mikun e tij në kafe për ta bërë ushqim politk, janë si dy pika ujë. Janë të pisët, të pabesë, meskinë, të pamoralshëm sigurisht e jo më pak të pashpresë.

Ndaj, e gjitha çfarë ndodhi me publikimin e një përgjimi të montuar nuk ishte lajm. Lajm ishte Ledi, kunati i Pollos, i cili shiti fytyrën e tij, mikun e tij, veten e tij, për t’i shërbyer Lulzim Bashës. Ledi, gjyqtar në Strasburg, tregoi sot se nuk është as sa Babalja, pasi ky i fundit të paktën e bëri sajesën për ca para pa prerë në besë ndonjë mik.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në ““Miku” i pabesë Denarit si shërbëtor i bindur i Lulit”

 1. p... me rigon says:

  Sikur nuk folet keshtu kur Filip Cakuli futi ne kurth mikun e tij te vjeter Ylli Pango. As kur Spartak Ngjela shkoi me diktofon ne xhep ne zyren e Sali Berishes.

  1. Che Guevara says:

   Qe je pordhe pa rigon kjo duket,por ti as pordhet me rigon nuk i meritoke!
   Filipi nuk e pergjoi Ylli Pangon per t’i sherbyer politikes,por gazetarise si profesion!
   Nuk ka lidhje Filipi me kete felliqesiren e ketij palo gjyqtari!
   Ja ne cfare derexheje eshte katandisur drejtesia ne Shqiperi dhe keta po bejne veting vetrem me parate e deklaruara!
   Por ato jane maja e ajsbergut o te humbur,prandaj mos mashtroni popullin se po reformoni drejtesine!
   Kur nje gjyqtar i ben kete gje kolegut te vet,merret me mend se cfare ka bere ky bandit me viktimat qe i vinin ne dore per t’i gjykuar!
   Medoemos i ka…RJEPUR TE GJALLE!

   1. p... me rigon says:

    Dukesh nga nick name qe ke zgjedhur se cfare monstre je ; simpatizant i terrorizmit dhe droges. Keshtu qe nuk mund te pres koment me te mencur prej teje. Plehre komuniste.

   2. Komentuesi says:

    Nje turp i madh per Ledio Biankun,qe duket dhe goxha burre.Me kete veprim te pabese te mikut tij Denar Biba,ai ka ulur vehten e tij,qe edhe ate pak seriozitet,apo ate pak autoritet qe ka nga paraqitja,i ka rene ne fund te kembeve.Qe sot Ledio Bianko,nuk ka me resepektin e njerzeve te thjeshte dhe me pozite qe jane perparimtar,por vetem respektin e Lulezim Bashes me disa qen te tjere te terbuar.Ai i ka bere nje sherbim te madhe Bashes me pabesine e tij,por ta dije mire se ka hedhur kundra vehtes shume e shume shqipetar,te cilet e shajne dhe e ofendojne,madje edhe brenda pd-ke.Veprimi i pabes i Biankut ndj Bibes,ka lene mbresa shume te keqija,qe ndikon per keq edhe per pd-ke.Por Basha e quan fitore hipokrizine e Biankut,de mburret,por ai, aq di dhe aq bene.I ke vene bojen e zeze vehtes zoti Bianku.

   3. n says:

    pse mos e bene ky, ju mbani mende para dy vitesh kur Rama kercenoi gjykatesen ne telephone I tha ti theje kembet neqoftese veprone ndryshe, e cka pret nga keta.

 2. Ali Pazari says:

  Cudi pra, per tu habit….se kta katoliket jane dhe “te beses”…te vrasin mrapa shpine dhe te kthejne me fytyre nga dielli…..

 3. artan says:

  Puna eshte se L. Bianku nuk ka ndonje therrime profesionalizmi dhe rasti eshte shume me I keq se tradhetimi I mikut. Ky eshte rasti I nje sherbyesi politik qe e kane derguar ne Strasburg pa asnje therrime ekserience te nevojshme dhe e kane perdorur si kane dashur per tu bere sherbime atyre qe e kane emeruar.

  Qe Bianku ben kesoj pislliqesh eshte e pritshme -nuk ka as profesion as experience te mbroje pervec partise qe I dha nje pune me pritshmerine e sherbimit partiak , dhe Bianku u sherben si pritej.

 4. Enver MePalla says:

  O shoku Envere MePalla, po legena si ty, jo qe nuk e atakuat per paburreri Dritan Priftin, por perkundrazi, e ngritet ne qiell kontributine etij. Dhe pastaj po Legena dhe Palla si puna jote, lepite peshtymen qe hodhet mbi fytyren e Metes
  Ytttttt rrace legenesh..

 5. ALBAN DEGA says:

  A ESHTE BAXHANAKU I GENC POLLO
  KOROFILLAKUT TE ATHINES !?

  Shpikja me e madhe qe ka bere greku ne histori eshte Kali I Trojes !
  Ledio Biank Zervas ka dashur ti nxjerr mikut syte ia ka shkerdhyer nenen vetes, duke u bere Babalja Nr.2, si dhe Partise Babalo Banalo Havale te Sali Berishes me qehajane e tij Lulezim Fazlic Putini ne krye:

  From: Alban Dega
  Date: February 19, 2017 at 3:58:52 PM EDT

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

  1. Mali says:

   I mjeri ti per mendet tua!

  2. Kokmodhi says:

   O alban degethyeri. Ti do jesh nje Kokerr bolet qe se ke shokun. Vete ne nju york e na rrun 50 cm neve ktej. Kelysh komunisti

 6. Shqiptari optimist says:

  Per te ardhur keq: Ledi Bjanku, nje jurist me pervoje te gjate pune, i respektuar nga ata qe e njohin pranon te beje nje pergjim te porositur.
  Megjithse leket nuk i mungojne humbi shume, humbi FYTYREN.
  Dhe kjo per te nuk eshte pak.
  Gjynaf

 7. Tablloja eshte e sakte! Ky eshte saliu me mercenaret injorante te tij!

 8. Nardi says:

  Yyy, spiuna e bij spiunash. Vershuat ne PD qe diten e krijimit te saj dhe vazhdoni pa piken e turpit te spiunoni shokun , mikun, vellain…
  Po skeni faj. Shihni ne lagje, ne fshat apo qytet, Shihni, shihni, kush eshte anetar i PD -se. Ju njohin te gjithe si spiuna e bij spiunash.
  Dhe PD i do shume spiunat dhe spiunazhin. Ndryshe PD vdes…

 9. futja si kau peles says:

  o u shkerdhefte deri motrat pabesia seshte kristiane .Shikoni Sali berishen cpabesi unikale u beri te tjereve. pabesi eshte dhe te ngreshe bythet ne sheshin e skenderbeut.

 10. Legen,shkerdhate,bythqim,plehere,njeri i paftyre,spiun i lindur,njeri qe ta hedhesh ne nje grope muti dhe ta lesh aty.

 11. Ky eshte nje mut shkodre,nje laper,sherbetor i jozeplehe topallit .

 12. fabula e beses se shqiptarit eshte nje mit i shpikur nga turqit 500 vjecar.
  per besen flasin ata qe nuk kane bese,me pare thoshin se qeni te kafshon tinez,por sot shoku te behet babale,salidixhital lulash qurrash.
  A e kame kuptuar une gabim apo eshte e vertete qe pergjimi ka 4 vjet qe fle ne xhepat e ketij skuthit qe do te bej kariere dhe te ndezi gjakrat para revolucionit berisha lulash qurrash monka cizmja?!!!!!!!

 13. Nikolini says:

  Asgja me u cudite. Biankut i a heq dera, si fis e si parti. Jane te njohur Bianket, per spiunimin sidomos te fretenve katolik ne Shkoder, ku ne saje te spiunimit qe bane familja e ketij palacoje, diktatura u a hoq koken me dhjetra prifterinjve e disa te tjereve jo prifterinj.
  Edhe nga pikpamja politike i a heq dera. Keta nuk e kan per turp jo vetem me pergjue por edhe me vra shoket e vet.

 14. Malo says:

  Po Kujte i plasi Per Biben apo Per cfar k…thoni juve,Po mire jKy Biba Burr i (nderuar)cfar i kerkoi dicka personale?jo jo more Burra palaco i kerkone qe te Bejet pjese e nje ppshterie apo jo.
  Keta lloje mender jeni juve.

 15. Toni says:

  Si e ka nis pd seriali babale do zgjas me shume se 100 vitrinat

 16. garderri says:

  o pordh nga mendja me rigon !!!! filip cakuli dhe spartak ngjela nuk kishin funksion publike detyre publike ne sherbim te interesit te qytetareve o lafshe synetlliku. kurse ledi bianku eshte gjyqtar o krric . yyyyt te shk ropt e farefisin ne llogjiken e sojit tuaj . pyyyt fare e zeze

 17. Tani says:

  Nuk u vjen turp,maskarenj,
  jeni perballe nje turpi, gangrena e qeverrisjes shqiptare, korrupsioni,shantazhi…dhe gjithe sa ju shqeteson eshte integriteti i personit qe e beri publik kete pisllek!

 18. vang says:

  Μerreni vesh kur kthehet dhe shkoni peshtyeni ne fytyre dhe ti kujtoj”ENVER MEPALLAS” se tjter qe ajo me priftin.ishte pune parash te marra padrejtesisht ndersa ketu qeveria donte vetem shtyrje afati per pagime parash ngaqe shuma qe del nga fondi i shtetit eshte i madh dhe veshtiresohen pagesat.

 19. shqip says:

  Atehere , per t’ju kthyer edhe nje here zanafilles se kesaj historie . E gjitha fillon ne dhjetor te 90es . Koha kur PPSH vendosi te pranoje pluralizmin politik . Ne fakt , ta organizoje vete duke sajuar skenare per te arritur qellimin . Po te shohesh perberjen e pardesyve te bardha , shumica ishin nomeklature , karrieriste , te koduar , spiune te regjur , brenda e jashte . Dhe ne fakt e thote mire nje komentues me larte . Ne Pd u infiltruan ose me mire e gjeten veten , i gjithe kontigjenti i spiuneve , bryma e çelesit , batakçinjte e matrapazet . Kjo ka qene motoja nr 1 , qe nga krijimi e ne vazhdim . Nuk eshte e rastesishme qe gjithe telenovelat me Babale jane zhvilluar vetem ne kampin dhjerokrat . Qe nga vrasjet te grabitjet , qe nga shkelja e kushtetutes , te favorizimi i shkeljes se ligjit . Te gjoret komunistet e ndershem , edhe kur D.Agolli u thosh :” Kjo pune mbaroi ” , akoma besonin ne disa vlera fondamentale . Nuk e perceptonin dot qe felliqesira si Pollo , Berisha , Haj*ari , bashke me Imamet e spiunet alla Spahia , te mund te kishin dhjete maska . Kjo eshte e verteta . Prandaj dhe kemi e do kemi akoma Babale , dixhitale , e bukeshkale . Ky tipi duhet pezulluar urgjentisht nga çdo pozicion shteror qe mban . Te tille cenojne rende sigurine dhe interesat e shtetit . Preokupimi im personal eshte qe , kete pune nuk e ben E Rama . K.m aktual nuk ka vullnetin ti gozhdoje ne mur keta qelbesira . Per çfare arsye ? Kjo eshte pyetje 1 mil $ .

 20. Beni says:

  Ledi Bianku nje burre i poshter dhe i pabese, njeri pa personalitet dhe i pafytyre.Si mundet te ekzistojne monstra te tilla qe veprojne kaq pabesisht dhe me miqte e tyre pa le çmund ti bejne nje te panjohuri.
  Turp !

 21. Selim Murtaja says:

  Shikoj nje mori komentesh ne tym! Militant qener spiuner jane turrur te komentojne.O njerez te ndyrre te planetit perse me kaq mllef,ndaj gjyqtarit,ai ishte perball nje shantazhi,dhe detyrimishte do reflektonte,edhe mos kallzimi ikrimit eshte veper penale,dhe kete e di mire gjyqtari!Perse gjithe keto analiza,kur fare mire Denar mut Biba,ka konsumuar nje veper penale,dhe duhet te mbaje pergjejsi para ligjit.Duke patur kete mentalitet meskin kemi ngelur nje hale qe mbane ere ne mes te Evropes.Tjetri ka ushtruar ndikim te paligjshem,ndaje nje personi qe kryen detyra shtetrore,dhe neve themi jo terci verci.Ligji duhet te fshikulloje te gjithe pa perjashtim,po te kishte ligj,Sali Haleja,Tos Nano muti,Ilir Muta,dhe ky psikopati Rama,do ishin te gjithe me tre burgime te perjetshem!Shikoni cfare behet ne Amerik,avokati personal i presidentit shpallet fajtor.Dhe jo nje pis si Denar Biba.Imagjinoni se si e ushtron detyren e nen kryetarit te K.Q.Z nje ordiner si ai,qe shkel ligjin.E keqja tashme ka hyre dhe nuk dele dot,gjynah per popullin fukarai,sepse zengjinet(nga ici)e kane zgjedhur problemin.I vrafte perendia.

 22. Fieraku nga Ferrasi says:

  @ shqip
  Ishe ne rregull deri te
  Te cenojne sigurine e shtetit…
  Ky shtetit i dhjere qe akoma Ka
  Ligjin e Ramiz alise ne fuqi7501
  Ka edhe ligjin hajdut te legalizimeve PA Leje
  Pra eshte nje shtetit hajdut qe
  Shet pronat e shtetezuara si pronat e veta.
  Pastaj shkon e lutet ne strazburg.
  Por edhe ketà te audiopergj. Jane me te DH se denar Biba ,per te vjedhur vete ketà politikane cfar nuk sajojne.

 23. zihni says:

  Nuk eshte faji i spiunit dhe te pabesit Ledi.Me teper eshte faji i Denarit qe nuk ka arritur te njoh kete mik te pabese.Babalja ishte i pashkolle dhe e beri per te fituar ca para,po gjyqtari i derguar nga Pollo ne Strasburg e beri per te kryer detyren e tij si spiun dhe i pafetyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *