SHBA bën apel që gjyqtarët të aplikojnë për në KLGJ, Basha i vërsul Lymin e Lushnjës: Ambasada shpall vende të lira pune…

Lulzim Basha i vërsul Shteteve të Bashkuara deputetin më të zgjuar që ka në radhët e saj, pas djalit të Fariut për hir të së vërtetës, Lymin e Lushnjës.

Bëhet fjalë për Myslim Murrizin, i cili përmes një statusi në rrjetin social, ironizon me ambasadën e SHBA që ka shpallur vende të lira pune në Shqipëri, duke ngatërruar postimet.

Njeheresh deputeti i Bashes nuk ngurron te perzieje ambasaden me Sorosin dhe te aludoje dhe per audio-pergjimin mes Ledi Biankut dhe denar Bibes.

Statusi i deputetit Murrizi:

EDHE KETE LLOJ “ SHPALLJE” SE KISHA MENDUAR NDONJEHERE!!! 

Ambasada Amerikane shpall vende te “ lira” pune ne SHQIPERI. 

Ju ben thirrje gjygjtareve te apelit te aplikojne per KLGJ?????

 Kam frike se mos ka ngaterruar postimet qe lajmerojne per aplikimet per vize ne SHBA,me lajmerimin qe ka bere per KLGJ???

Ose do kete qene ndonje lapsus per njoftimet qe jepen per LLOTARINE AMERIKANE, ngaqe keto vitet e fundit ka patur mbi 360 minje Shqiptare qe kerkojne te ikin ne AMERIKE. 

Nese nuk ka qene ngaterrese, as per vizat e as per llotarine, une po pres kur do te shpallni vendet e lira ne: prokurori, polici, tatime, dogana, energjitike, arsim, shendetesi, aku, ushtri, bashki e kudo ku ka administrate.

Aman te keqen se mos harroni shpalljen per KRYEPLEQTE, se edhe ata paguhen nga administrata lokale. 

Po me vllahuten a jeni konsultuar se si do ti ndani vendet e punes, apo e keni bere çdo gje vete???

Tani nuk ka me nevonje te thote Rama se pune ka, por nuk ka SOCIALISTE(specialiste). 

Tani njoftimet i jep xhorxh aleksander sorros, por nepermjet zedheneseve. Ja dhe KLGJ, u “ zgjidh” perfundimisht.

Neser rreth 27 gjygjtare te apelit do te aplikojne ne fb e ambasades AMERIKANE. 

Tani “ reforma” dhe vetingu dhane rezultatet konkrete. Nje merak kam une per kete “njoftimin”?

A jeni konsultuar me Denarin te derguarin e Engjellit, apo ja keni futur kot????

Se ata e dine kush do te jete ne KLGJ.

 Apo harrova une se “ ortake” jeni ju dhe nuk prisheni per gjera te shkoqura. “BRAVO”.(TemA)

You May Like

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “SHBA bën apel që gjyqtarët të aplikojnë për në KLGJ, Basha i vërsul Lymin e Lushnjës: Ambasada shpall vende të lira pune…”

 1. Alidemsi dixhital says:

  E ku ta pret bytha perin mer surrat mut….Haleja allaturka e pd-se.Ke tru ti per keto thirrje….

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   KINI GOJ JU TE ZINI NE GOJ
   AMBASADEN AMERIKANE
   SHKO LAJE MIR SE TE BIJE ERE HALE
   JEPI. LU SHKATEROI ATA BANDIT. ANTISHQIPETAR
   BRAVO. LU

 2. 😑😑 says:

  O LYMO ! O LYM MURRIZI !
  JANË TË HOLLA KËYO PUNĒ, S’JANË PËR TY.!
  TI JE CAR I TËRI , S’KA BERBER QË TË GDHËND.!

 3. Qytetari I thjeshte says:

  Te dhjefsha te shkruaren e Gjuhes Shqipe. Baballaret e Gjuhes Shqipe po perpeliten ne varr nga tmerret gjuhesore te ketij leshkos.
  Ai shkruan “360 minje”
  Shkronjen e madhe nuk di ta perdor fare…
  O moj Shqypni e mjera Shqypni, kush te ka qit me krye ne hi…

 4. Al.Boston says:

  Vetem ne Shqiperi mund te shofesh keto fytyra duke bere ironi me Shtetet e Bashkuara te Amerikes.Ky eshte nje hajdut ordiner,vendi i te cilet nuk eshte ne parlament por ne burge per mashtrim dhe pervetsim. Ne qofte se do kishte funksionuar drejtesia ky do ishte prostitut ne burgjet shqiptare.

 5. robi says:

  doli prap ky monstra e gramshit te lushnjes Elmaz hamuti i lushnjes

 6. Na cau lepuri says:

  O Myslo, aman mos ri pa dale ne rjetet sociale deri sa te filloje portokallija. Me inteligjencen dhe zgjuarsine tende kete vere mbajte gjalle mendimin opozitar
  Lum fshataresija e Lushnjes per birin e saj..

Lini një Përgjigje te Alidemsi dixhital Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *