Vijon merkato televizive: Ylli Rakipi dhe Bushati nuk “ndahen” dot nga Lubonja, kthehen në News 24

Surprizat në televizionet kryesore të vendit kanë filluar të nxjerrin sekretet e para për lëvizjet e kryqëzuara nga njëri televizion në tjetrin. Deri dje dihet se Blendi Fevziu nuk lëvizi nga TV Klan, ndonëse pati zhurmë të madhe për ikje në “Top Channel”.

E sigurt, pasi është konfirmuar mbrëmë vonë për “Koha Jonë” nga bosi i grupit më të madh mediatik në vend, Irfan Hysenbelliu; mbetet rikthimi i treshes sulmuese “juventine” të emisionit “Të Paekzpozuarit”, Ylli Rakipi, Fatos Lubonja dhe Andi Bushati në “News 24”. Po kështu i njëjti burim thotë për “KJ” se sot Irfan Hysenbelliu do të vendosë mes Eni Vasilit dhe Rudina Xhungës.

Kjo është lëvizja më e madhe deri dje në tregun mediatik, lëvizjet e tjera janë sporadike. Pritet të mësohet se kush do të zëvendësojë emisionin e ditës së enjte në “Top Channel”.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Vijon merkato televizive: Ylli Rakipi dhe Bushati nuk “ndahen” dot nga Lubonja, kthehen në News 24”

 1. gazetari i vertete says:

  Jane bere bajat dhe ju ka dale boja ketyre mercenareve mediatikte cilet me vite shesin pordhe te ftohta me te cilat qelben dynjane.Apsurdi me i madh eshte kur njeriu fillon tu besoje rrenave te veta.Kerta e kane kaluar ylberin dhe tani per ndytesite e tyre nuk gjendet hale.Ka ngele vetem ky “NEWS 24i cili po mbledhe ajken e m.t.t mediatik te Shqiperise.Bushati,Rakipi ,Lubonja,Lejla e shume si keta tashme vetem ne ate hale ndjehen ne shtepi te tyre.

 2. Anal-isti says:

  Tre llumërat e jashtqitjeve mediatike bashkë tek Tv, pjesë e opozitës,nuk pérbën çudi, mbetjet bashk duhet të rrijnë.

 3. prostitucioni mediatik vazhdon te jet i suksesshem ne Shqypni

  shtet bordellosh politike e mediatike

 4. Alban says:

  Bravo, Ben Blushi, nje gazetar me integritet ne kerkim te aktoreve te rinj qe do te gjallerojne debatin politik ne Channel TV!

 5. faro says:

  Hiq nje m.. e sill nje sh…e!

 6. BUBI says:

  . Na plasi bytha, që thua ti .😹😹

 7. ela says:

  Nje markato e plehrave,qe ligesite e shpirtit u paguhen me vlera te medhe monetare,dhe qe dhe vete e kuptojne se kush do jete dhe per ke do jete sherbimi i radhes,Kush nga keta te tre do te mare para me shume nga injoranca e Administratoret e Televizioneve.? Patjeter te tre jane ne nje barke,sepse garen gjithmone do ta fitoje kopili Blendi.mjerr shqiperia dhe shqipetaret.shyqyr zoti qe rinia intelektuale nuk i shofin kurer emisionet e tyre idiote

 8. Franci says:

  Tre gazetaret me palaço , babalistet Bushati , Lubonja e Zheji.Funderrina te gazetarise shqiptare.

 9. Ali babushi says:

  Po ky rakipi sikur kishte ikur per lesh, akoma qenka gjalle budalla ………..

 10. Kjo mund te quhet tani kompania e ka..ve dhe bo..ve,pune te mbare ne gjirizin e mediave shqiptare.

 11. Lumi says:

  Te tre te mbarum. Gjynah me pa keta koqet duke bere thashetheme kur mund te ndjekesh kanale prestigjioze, italiane etj.

 12. LORA says:

  ,,,,e kujt i plasi per “merkaton”me te papame ne dynja;ate te gjirizit mediatik ne Shqiperi ???
  Njerzit fatmiresisht kane plot pune te dobishme per te bere,,,sesa te cojne kohen jabana me kolloqithjen septike ne media.

 13. Hajdutet e televizioneve punesojne llapaqen qylaxhinj e antishqiptar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *