Taulant Balla iu përgjigjet sulmeve të Blushit: Kam kohë që s’i shoh lajmet e Topit, që kur kryetari i një partie u bë drejtori i televizionit të Tanit

CNA publikoi sot një analizë të lajmeve në Televizionin Kombëtar Top Channel.

Në edicionet e lajmeve në Top Channel, ditët e fundit kronikat e para janë për biznesmenin Edmond Bego, i cili u arrestua disa ditë më parë në Greqi, por që më pas u lirua dhe për një HEC në Dragobi apo dhe vendimet e gjykatave për të.

 U zbulUA se pas këtyre sulmeve qëndron ish-kreu i LIBRA-s, aktualisht drejtor i Top Channel, Ben Blushi, i cili televizionin po e përdor për interesat e tij personale.

Nga verifikmet tona rezulton se Blushi po e përdor Top Channel për intersat e xhepit të tij, duke sulmuar një qytetar, i cili i ka shlyer të gjitha detyrimet e tij me drejtësinë apo duke i vendosur gjoba një biznesmeni. Ben Blushi në vend që të merret me arratisjen masive të shqiptarëve, skandalet e ministrave të qeverisë së Rilindjes apo krimet e Erion Veliajt, sulmon një qytetar të lirë dhe një biznesmen, a thua se qytetarëve shqiptarë me një mijë e një halle, po u digjet barku për një HEC në Valbonë.

Në vend që Blushi të merret me probleme që vërtetë i shqetësojnë qytetarët shqiptarë dhe të përmbushë misionin e një televizioni kombëtar, e shfrytëzon “Top Channel” për intersat e tij personale.

Blushi sulmon edhe kreun e grupit paralamentar të PS-së, Taulant Balla dhe mirë bën, nëse sulmet e tij do ishin për kauza të forta politike e publike dhe jo për të nxjerrë inatin që Balla e përzuri nga Elbasani.

“Top-i” sulmon Taulant Ballën për interesat e Ben Blushit, ndërsa PD e shfrytëzon për hesap të vet.

Blushi sulmon haptaz Taulant Ballën, pavarësisht se ky i fundit ka qenë një ndër miqtë më të afërt të Dritan Hoxhës, Enkelejd Jotit, Filip Cakullit, Sokol Ballës etj.

Ndërkohë, i kontaktuar nga CNA lidhur me këtë fakt, Taulant Balla tha se: “Kam kohë që nuk i shoh lajmet e Topit, që kur kryetari i një partie kot u bë Drejtori i  televizionit të Tanit. Nuk kam asnjë koment.”

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Taulant Balla iu përgjigjet sulmeve të Blushit: Kam kohë që s’i shoh lajmet e Topit, që kur kryetari i një partie u bë drejtori i televizionit të Tanit”

 1. petro says:

  Top chanal televizion nuk deshiroj ti degjoj me as emrin jo me ta shikoj e degjoj per ato allavra qe perhap.turp per drejtusit e tij dhe per personelin qe bashkepunon me ta prishes te harmonis shoqerore e deformim te lajmeve duke simualuar genjeshtren e te tjera badakcilleqe.

  1. ben says:

   Ke te drejte petro
   Nje televizion qe sulmon udheheqjen e partise duhej mbyllur me kohe .
   Te jesh mik me nje trafikant denuar per droge 21 vjet ne itali eshte nder dhe nder I madh.
   Te jesh trafikant droge dhe te maresh miliona euro nga shqiptaret se je mik I taulant balles eshte nder dhe nder I madh.
   Te te kapi policia greke me nje trafikant ne makine eshte nder dhe nder I madh.
   Po keta palacot si Ben Blushi qe sulmonte nje figure te ndritur te partise si elvis rroshi skane pune tjeter.
   Une mendoj se nje bresheri kallashi e meritojne edhe keta plehra qe nuk lene cunat te punojne rehat.

   1. E says:

    Iko benë qimja ke ditë që po na kanë bythën

   2. E says:

    Iko benë qimja ke ditë që po na canë bythën

 2. Nandi says:

  Rasti tipik kur gazetar behet zedhenes i trafikantit dhe politikanit. Vazhdo Elv t’u befte bytha top

 3. Paqesori says:

  NUk e prisja qe Balla te jepte nje pergjigje kaq inteligjente….👌

 4. Loku says:

  O Balla,ik o derrekuc,
  Blushi ka lexuar libra me shume sec ke bere sex ti.

 5. Titi says:

  Sa shef surratin e ketij fshatarit shpirt zi nga Librazhdi te vjen te hikesh naten nga ky vend i korruptuar.Titulli duket te ishte SHKIMTARI DHE KATUNARI.

 6. Xhike says:

  Top channel dhe fiks fare!?
  Gjobe venes dhe shantazhist
  Pasanik duke u bere keq te tjereve
  Harram
  Hiqeni nga pulti

  1. jo or loku says:

   Ha ndonje paçe planci or loku,a e ke parasyshe skeçin e estrades se Durresit e mos i del zot palaçove te tipit ben

 7. Jani says:

  Pleh je o top chanenl ujra te zeza nxjerr

Lini një Përgjigje te E Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *