FOTOT/ Sulmi mbi banesën e prindërve të gazetarës Lala, gazetarë dhe aktivistë protestë para kryeministrisë

Përpara kryeministrisë gazetarë dhe qytetarë të shoqërisë civile po protestojnë mbi sulmin me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala.

Gazetarët shprehen solidaritetin e tyre dhe thanë se ky sulm është i papranueshëm.

Sulmi tronditi mbarë opinionin publik dhe nxiti reagimin e institucioneve më të larta. (TemA)

14 komente në “FOTOT/ Sulmi mbi banesën e prindërve të gazetarës Lala, gazetarë dhe aktivistë protestë para kryeministrisë”

 1. Nardi says:

  Ee, sa demokraci ju solli Rama. Gezojeni se nuk i dihet.
  Sepse kur ishte Berisha, ju shkonin pordhet zinxhir. Po te kishit provuar te dilnit kur ai plagosi e arme shokun tuaj gazetar mund t’ju ikte koka. Ose kur i dogji makinen dhe gazeten Meros, u tulatet dhe nuk u pate ishit gjalle apo kishit vdekur.
  Gezojeni demokracine dhe protestoni kunder atij qe jua dha me pashe ju nuk ju bezdis fare. Sepse ku te vij prape Berisha apo shoket e tij, plumba do keni mbi trupin tuaj, ose hu kurrizit dhe akinat tuaja bloze.

  1. Tani says:

   E organizuar nga SHQUP-i. Pftuu Arriten te marrin vemendjen e BE-se. Dhe eshte pikerisht kjo aresyeja pse bandat e SHQUP-it te organizuara nga ai qe i ka vene flaken Shqiperise per 25 vjet bene atentat mbi prinderit e kesaj gazetareje te panjohur dhe pa rendesi. Eshte pikerisht sulme te tilla dhe kaos i tille qe keta kane pergatitur per te luftuar qeverine dhe vetingun me falangat e tyre qe i nxjerrin neper bulevarde para ministrise. E perse kjo proteste para kryeministrise. A kane fakte keta esadist qe te dalin perpara kryeministrise? Asnje fakt! Nese kane le ti cojne ne Prokurori. Ne i pame ne TV vrasjet qe beri Berisha ne mes te bulevardit ne 21 Janar dhe asnje nuk beri proteste. Sot, pa asnje fakt keta kusare e hajdute e kriminele ngrihen kunder Edi Rames. Ai mund te kete shume te meta si ajo qe ben plazh lur fshati dgjet dhe shikon futboll lur bandat po bejne pergatitje kunder Shqiperise por Edi Rama nuk te vret. Edi Rama nuk te Vjedh, Edi Rama nuk te dhunon apo kercenon. E kemi pare per 5 vjet. Te gjitha ja kane bere pas shpine esadistet ne bashkepunim me ruso-serbet e sigurisht edhe grekoqiret. z. KM i vendit mobilizo policine, vendos postblooqe se vendi do te dale jashte kontrollit me tritolistat e SHQUP-it dhe paramilitaret leshelista te meta-kryemadhes.

 2. jeni ne adres te gabuar. says:

  Beni protest para SHqupit dhe LSIse se esht e sigurt qe jan kta qe e kan organizuar kte gje , mos e kerkoni gjetiu ,kapni autorin dhe do te shikoni qe esht militant i PDs ose LSIs kto jan parti kriminelesh qe historikisht kerkojn antishtetin kerkojn gjullurdi e anarshi ne kte vend , kte e din te ter SHQIPTARET gazetaret le te rrin ke kryeministria por panvarsisht se i leverdis te rrin atje per ti ber qefin saliut jan ne adres te gabuar.

  1. kashi says:

   po te qe berisha do t´ju fuste ndonje koqe plumbi ku jeni mbledhur

 3. IVONI says:

  ..DETYRA E GAZETARIT ESHTE QE TE RAPORTOJE PARA PUBLIKUT NE KOHE , ME VERTETESI , PA “KOMENT” POLITIK CDO NGJARJE APO FENOMEN NE JETEN SHOQERORE ..!GAZETARIA ESHTE INFORMACION PER POPULLIN . GAZETARI NUK ESHTE POLITIKAN , PAMVARESISHT SE POLITIKEN MUND TA KUPTOJE ME MIRE ..! MJERISHT , KJO GJE NUK NDODH NE SHQIPERI ..!

 4. shqiptari i ilirise says:

  Në historinë e krimimalistikës ka një aksimë që thotë:Nëse do të zbulosh autorët e një krimi,duhet të shohesh se kush përfiton nga ky krim.Ai apo ata janë dhe autorët e krimit.
  Nuk ka as më të voglin dyshim se autorët janë SHQUPI,që po intesifikojnë aktet kriminale për të krijuar destabilizim duke pregatitur situatën.Populli e ka mëse të qartë .

 5. kuqezi says:

  keta jane vrasesit e gjuhes shqipe
  te futen ne burg per kete !!

 6. kuqezi says:

  keta jane vrasesit e gjuhes shqipe
  te futen ne burg per kete !!
  parrulla e tyre eshte keshtu: ne ju kemi fshire kepucet te pakten mos na beni bllofin

 7. kuqezi says:

  keta jane vrasesit e gjuhes shqipe
  te futen ne burg per kete !!
  parrulla e tyre eshte keshtu: ne ju kemi fshire kepucet te pakten mos na beni bllofin
  detyra e gazetarit sipas gazetarit eshte te siguroje buken e femjve duke iu lepire pushtetitt

 8. kuqezi says:

  keta jane vrasesit e gjuhes shqipe
  te futen ne burg per kete !!
  parrulla e tyre eshte keshtu: ne ju kemi fshire kepucet te pakten mos na beni bllofin
  detyra e gazetarit sipas gazetarit eshte te siguroje buken e femjve duke iu lepire pushtetitt

 9. Po shiko kush paska dale perpara Kryeministrise, pa shikoni me kujdes nga Fotot dhe Videot… Do jo pak prej tyre nuk kane asnje lidhje me Gazetarine, por jane “medemek” Shoqeri civile qe paguhen e komandohen 24-ore ne 24 nga ish-SHQUP_i Berishes/Bashes dhe nga sh.p.k LSI e Monikes/Likes. Kudo i sheh qe turren si te “paret”, llapin si tju vije permbare e si jane “keshilluar” te llapin, per nje kocke mbijetese, se gje tjeter nuk dine te bejne. I therret “baba” i ish-SHQUP_it ne rruge me vrap, dalin si bagetia e sdine per cfare, se me gazetarine nuk i lidh aspak formimi dhe sasia e “ujit” qe kane ne tru. Te dalin gazetare e intelektuale me vlera, PO ja vlen ti ndjekesh kur flasin, edhe pse shumica afro 95% e tyre perseri jane te kapur keqazi nga ish_SHQUP_i PD dhe sh.p.k LSI, me pagesa te “majme”, prona “Vila”, etjera panumer, ndaj jane te pabesueshem nga mbi trecereku i Shqiptareve. Kauza e protestes eshte shume e drejte, por vendi dhe njerzit (qesharak numri i tyre…) qe llapen, vetem e dobesuan kauzen per te cilen “kishin” dale perpara Kryeministrise. Turpi i deleve qe nxjerr ish-SHQUP_i PD dhe sh.p.k LSI, mesa duket nuk paska te sosur…

 10. media bashkpuntore e bandave politike
  nji nder kazanet me mbetje toxike
  qe degjenroj jeten e shqiptareve ne kto 29-vjet .
  Gjithcka ndodh sot , eshte produkt i vet ksaj medie bordello .
  Kjo medie fshehu krimet dhe bnderoj e nderon krimnelet
  qe vrane plackiten degjenruan shkaterruan shiten tradhetuan Shqiperine
  sot duket ti kthehet prapsh ajo qe i ben atij populli .
  ashtusi politika i perdori ne kto 29-vjet kte Kazan Toxik per
  Shqiperine ashtu po i perdor ala sot , per te destabilizuar vendin .
  Si kan surrat e dalin sot para kryeministerise kta bashkpuntore te krimit !
  aPO LOJA VAZHDON

  jam kunder cdo dhune ndaj cdo njeriu e qytetari ne ate vend
  gjithashtu edhe gazetarise vertete .

 11. Article 91 says:

  Une them se ka shtene Tosun Baçi.

 12. Alban Dega says:

  HAJDE KAZAN HAJDE !

  I raki o ball kazani
  Ma do shpirti
  Ma do xhami !
  Hajde Sali Kapedani !
  Made in SLLOBODANI!
  Tna rroje Partia Banale
  E treta seri Babale !
  Me ta s’ shkohet
  As ne hale
  Koke e kembe
  Zhytur ne fekale!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *