Këta që sot i kërkojnë llogari Ramës, ku ishin kur gardistët e Berishës tentuan të vrasin Fatos Mahmutajn?

Shtëpia e prindërve të gazetares së kronikës, Klodiana Lala, është sulmuar nga persona të paidentifikuar duke u gdhirë e enjtja.

Për momentin nuk ka shumë detaje nga ngjarja, por besohet se sulmi ka lidhje me profesionin e Lalës.

Reagimet, siç është normale, janë të shumta, pasi sulmi ndaj gazetarëve është i rëndë.

Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp, e tha se përgjegjës për sulmin është Edi Rama.

Në rrjet po ashtu, ata që bëjnë propagandën e Bashës, janë revoltuar me Edi Ramën, të cilin e bëjnë përgjegjës se mbështet kriminelët që të sulmojnë gazetarët.

Ndoshta kanë të drejtë, edhe pse vetë Rama ishte i pari që reagoi ashpër për sulmin.

Por, ajo që të bën përshtypje, është fakti se sot flasin ata njerëz që heshtën për një ngjarje shumë më të rëndë dhe në të cilën shteti kishte lidhje të drejtëpërdrejtë.

Bëhet fjalë për tentativën e vrasjes së gazetarit Fatos Mahmutaj më 21 janar, nga gardistët e Berishës.

Ai u qëllua ndërsa raportonte live për protestën dhe ngjarja u tentua të fshihej.

Askush nga këta që flasin sot, nuk tha asnjë fjalë.

Gazetari, i kërcënuar dhe përndjekur pastaj se denoncoi tentativën e vrasjes, ndryshe nga sa i ishte kërkuar, që të heshte, u detyrua të largohej nga Shqipëria, pasi ndihej i pasigurtë për jetën, për shkak të kërcënimeve të pushtetit të asaj kohe.

Ngjarja e sotme është e dënueshme dhe autorët duhet të gjenden një orë e më parë.

Por po aq e dënueshme ishte edhe ajo e Fatos Mahmutaj.

Që për fat të keq, u mbajt e fshehtë, pasi Berisha atëhere kontrollonte pothuajse të gjtha mediat.

Dhe këta që sot çirren nëpër rrjetet sociale kundër Ramës, për turpin e tyre nuk thanë asnjë fjalë atëhere kundër Berishës.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Këta që sot i kërkojnë llogari Ramës, ku ishin kur gardistët e Berishës tentuan të vrasin Fatos Mahmutajn?”

 1. Luli says:

  Me nje fjale asnjehere nuk duhet te flasi njeri thua ti o byth qire.

  1. Defrimi says:

   Mir Luli të flasësh sa të pelcasësh po më parë kerkoj adashit tëndë lulushit pse dha urdhër për të vrarë gazetarin ne punë që raportonte direkt nga demostrata b.q.Morëm veshë se të shtënat ishin me sa thonë banoret është për punë prone të të jatit

   1. Komentuesi says:

    Luli,komentues idiot,palaço, qe nuk i bene pershtypje, se pse nuk u tha gje per kete gazetar ne 21 Janar Fato Mahmutaj,apo ishin vrasesit e paguar nga Saliu.Edhe sot,ata qe kane goditur me kallashnikov shtepine e prinderve te gazetares,jan po ata qe vran kater demostrues ne mes te bulevardit.Eshte dora e zeze e Saliut dhe e Bashes,per te fajsuar Edi Ramen,qe per hir te se vertetes nuk ka bere asnje krim.Ata duan ta nxijne Ramen si vehten e tyre,por ai ngelet gjithemon i bardhe.

  2. Tit says:

   Ore, a jeni në terezi apo jo, po kanë qëlluar shtëpinë e të jatit të asaj gazetares delirante, dhe jo shtëpinë e asaj. I jati ka hesaper e veta. Ç’është kjo histeri?! Popull debil.

 2. Deshmitari says:

  Turp per kriminelin Berisha dhe Basha qe donin te vrisnin gazetarin, por Mahmutaj eshte agjent sherbimesh dhe mos na e beni hero kot. Mire?

 3. Amerika says:

  Pokujt i bije mendja per ate far gazetareje.ajo eshte nje debile qe ka mare kot por nuk shqetesohet njeri per te .Mos e politizoni kot se nuk ka lidhje me klodin se ajo nuk ka me lajme me largimin e prokuroreve dhe gjygjtareve kurva qe ishin ne sherbim te saj dhe e furnizonin me lajme si qytetari dixhital.shikoni mos i jati ka ndonje dashnore qe e kercenon.

 4. Malo Kanina says:

  Ore jeni në vete apo jo? Si mund të justifikoheni përjetësisht për gjithçka ndodh, me faktin se këto paskan ndodhur edhe në kohën e Berishës? E çfarë pastaj? Pse paskan ndodhur atëherë duhet të ndodhin edhe sot? Kjo është paaftësi totale. Pushteti t’u dha për të përmirësuar situatën dhe jo për t’u justifikuar me një kohë që ka kaluar dhe nuk vjen më.
  Sidoqoftë, juve duhet t’ju vihet në dukje, se për njeriun është më mirë të risjellë në pushtet dikë që e ka rrëzuar, sepse shpreson se mund të vijë me një mëndje sadopak të përmirësuar, se sa të dëgjojë justifikimet tuaja bajate. Këtë mos e harroni, kjo është arsyeja që ka për t’ju larguar nga pushteti.

  1. Nandi says:

   Boll se late nam. Ky kari eshte plagosur ne dore nga plumba qorr dhe Sandri i mbylli gojen mos fliste. Por dallimi mes asaj qe i ndodhi ketij dhe asaj qe dodhi ne shtepine e Lales eshte dallimi mes dikujt qe ha plumbin aksidentalisht dhe dikujt qe goditet per shkak te detyres. Me kete krahasim ju nuk shpetoni Ramen por ofendoni kolegun tuaj qe ne ndryshim nga ju te Temes nuk shet bythen per te mbyllur gojen

  2. Kalo Manina says:

   Mos ardhte kurre ajo mortje o Malo Karruci. Vafsh ne ferr me gjithe kucedren e Vicidolit ti dhe soji juaj I shkerdhyer.

   1. Malo Kanina says:

    Nëse sharja që ju më bëni e zgjidh këtë punë, dakord e pranoj edhe sharjen, ndonse ndihem i fyer që polemizoj me dikë që e ka të vështirë të gjej dhe vlerësoj sadopak thelbin e komentit tim. Por ju fyeni thjesht se ju tmerron ideja, që me marrëzitë e tij të njëpasnjëshme, pushteti i sotëm po i bënë varrin vehtes. Ju më fyeni sepse as që keni minimumin e nevojshëm të ndergjegjes qytetare, për ti vënë në dukje udhëheqsve të vëndit ku ke lindur dhe rritur fëmijët e tu, çdo dobësi që ata shfaqin gjatë ushtrimit të detyrës.
    Dhe me ato që thua për sojin tim, ti tregon fare shkoqur sojin tënd, një harbut që unë nuk do të pranoja t’më fshinte as këpucët.

  3. PTUUUU says:

   PO O SHOKU MALO,,,,DUKET QARTE , QE TE BREN NOSTALGJIA PER VIET QE QEVERISTE QOFTELARGU SALI,,,,HARROJE,,,,KETA JAN SÌ JANE,,,POR SIGURISHT QE JANE,,100MIJ HERE ME MIR SE VIVICIDOLET,,,

 5. ben says:

  Ata qe fshehen plagosjen e Fatos Mahmutaj.
  I ke prape ne kryeministri
  Por me nje ndryshim te madh.
  Sot edhe ju te Temes keni frike nga ata.
  Dhe ata jane Klani I Aleksander Frangajt.
  Mero nuk te dija kaq frikacak sa edhe emrin nuk I permend dot me Sandrit.
  Te fala nga sandri!!!!!!

 6. K. M. Tusi says:

  Po gazeten “Koha Jone” a mos e ka pas djeg Rama a?
  Po Meros, kush i ka ra n’qaf? Rama prap?

 7. Vjola says:

  Eshte Dora e sali dhe likemona kriminele

 8. Beni says:

  Dyshoj qe akti mafioz eshte kryer nga njerez te paguar e porositur nga Berisha e Basha per te krijuar shtratin per fillimin e trazirave te shtatorit.

 9. fieraku4u says:

  KJO PUN VJENE ERE…SE C’KAM NJE PARANDNJEJE QE KJO PUNA E GAZETARES LALA ESHTE BABALJA 2. KOMPLET NJE MASKERADE DHE TEATER E PD, DHE FYTYRE KALIT LALA.

 10. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  jane bandite te saliut dhe monalikes ata qe kryen kete akt.fakti qe menjehere i vene emrin autorit eshte kompromentues.me kujtohet vrasja e azemit.direkt pas krismave pd gjeti vrasesit.e njejta skeme,vetem pa viktime.mbase eshte paralajmerim per revolucionin e shtatorit.ja po vjen,grupet naziskine po pergatiten.gjejne lidhje,shkaktojne vrasje,organizatoret jane te gjetur.nga skenaret babale,shkojne ne skenaret shtatori i revolucionit.kurset u kryen,betimi u be ne Jale.

 11. sali qelbesira says:

  Ti Luli bythshkerdhymi qeke kopil nuk ha mut kot mor hale.

 12. Fieraku nga Ferrasi says:

  @ fieraku 4
  Klodjana l’ala eshte socialiste nga Nena dhe nga babà
  Jo socialiste po’ komuniste
  Do te behet gazetare e madhe
  Po’ te Lene pronaret bq te medias
  ata te shesin e te blejne.
  Klodi moj vajze ke bere gjitha ate shkolle
  Ke lexuar libra po spake mesuar ad sa Llalla me
  8 klase,as sa Arta marku .
  Hapi syte moj goce,shiko familjen se s’ja del dot.

  1. fieraku4u says:

   @FERRASI

   CUDITERISHT SHTEPIA U SULMUA PASI U MBYLLE SEZONI VERORE. DHE PO KTHEHET VEMENDJA TEK POZITE VS OPOZITE. DHE KUR PARA 1 JAVE PD, KERCENOI PER TENSIONE DHE NGJARJE TE DHUNESHME. DO JENE KTHYER NGA PUSHIMET MJESHTRAT E INTRIGAVE DHE PISLLIQEVE, BASHKE ME GAZETAREN. DHE KETA TE PS, PLEHRA JANE…

 13. Albi_I says:

  Aq te revoltuar jane socialistet per ate qe i ndodhi Fatos Mahmutajn sa Aleksander Frangajn e hetuan, arrestuan, dhe e futen ne burg…..

  Ishte thjesht shaka. Sandri vazhdon e rri tere kohes ne paradhomen e KM, po tani i eshte bashkuar dhe Blushi si i derguari i Vjollces dhe Dulaket qe kapin ndonje port falas.

 14. Konspiratori sali! Do te degjpni shume te tilla tani se erdhi Shtatori dhe prangat per salen dhe liken po kercasin! Duan te shpetojne koken! Ndodhi me shtyllat e tensionit te larte ,dinamitet dhe tani filloi epoka e sali vrasesit!

 15. naimi says:

  Pa inate. plagosja e gazetarit më 21 janar ishte aksidentale në kuptimin si i tillë. Saluku i zi mund të ketë dhënë urdhër të vriten 4-5 vetë, por rrezikun e zuri plumbi si qytetar e jo si gazetar..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *